olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Barfresh Food Group Inc. BRFH
Canned, Frozen & Preservd Fruit, Veg & Food Specialties · SIC 2030 · Verticală: Industria alimentară (SIC 203x)
Barfresh Food Group fabrică și distribuie băuturi și alimente congelate gata de consum, în principal pentru piața școlară din SUA. Compania a achiziționat în octombrie 2025 o fabrică de lapte, Arps Dairy, iar vânzările au crescut la 14,208 milioane USD în exercițiul 2025, dar ramp-up-ul producției a fost mai lent decât se estima, ceea ce a determinat revizuirea ghidajului pentru 2026.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Barfresh Food Group Inc. (BRFH) costa 0,46 USD (−15,00 % într-o zi), cu capitalizare 7,5 mil USD, beta 0,44, interval pe 52 de săptămâni 0,46–3,50 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2026): venituri de 4,7 mil USD (+189,7 % an/an), profit net de -1,9 mil USD, EPS diluat -0,12 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 23,5
- supravândut (≤ 30)
- Bollinger (20, 2)
- 0,45 – 0,75
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,02 · lățimea benzii 48,9 %
- SMA 50 / 200
- 0,89 / 2,02
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,11 / -0,12
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −43,3 % | −5,9 % | −37,4 pp | — |
| 3 luni | −74,1 % | −4,6 % | −69,4 pp | — |
| 6 luni | −81,8 % | +0,2 % | −82,0 pp | — |
| De la început de an | −84,3 % | +7,4 % | −91,8 pp | — |
| 1 an | −85,3 % | +8,2 % | −93,5 pp | −6,7 % |
| 3 ani | −71,7 % | +68,4 % | −140,1 pp | −34,6 % |
| 5 ani | −89,6 % | +56,5 % | −146,2 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q2 2026 · 30 iun. 2026
Marje trimestriale
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q3 '24 | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 3,6 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 1,6 mil | 4,2 mil | 5,4 mil | 5,6 mil | 4,7 mil |
| Costul vânzărilor | 2,4 mil | 2,1 mil | 2,0 mil | 1,1 mil | 2,7 mil | 5,3 mil | 4,6 mil | 4,9 mil |
| Profit brut | 1,3 mil | 730,0 mii | 900,0 mii | 506,0 mii | 1,6 mil | 156,0 mii | 1,0 mil | -150,0 mii |
| Cercetare și dezvoltare | 52,0 mii | 33,0 mii | 19,0 mii | 31,0 mii | 33,0 mii | 46,0 mii | 24,0 mii | 37,0 mii |
| Profit operațional | -500,0 mii | -824,0 mii | -738,0 mii | -868,0 mii | -260,0 mii | -1,6 mil | -436,0 mii | -1,5 mil |
| Amortizare și depreciere | 65,0 mii | 66,0 mii | 74,0 mii | 67,0 mii | 27,0 mii | 70,0 mii | 72,0 mii | 12,0 mii |
| Cheltuieli cu dobânzile | 13,0 mii | 28,0 mii | 23,0 mii | 12,0 mii | 30,0 mii | 152,0 mii | 23,0 mii | 77,0 mii |
| Profit net | -513,0 mii | -852,0 mii | -761,0 mii | -880,0 mii | -290,0 mii | -763,0 mii | -661,0 mii | -1,9 mil |
| EPS diluat | -0,03 | -0,06 ≈ | -0,05 | -0,06 | -0,02 | -0,05 ≈ | -0,04 | -0,12 |
| Flux de numerar operațional | 5,0 mii ≈ | -685,0 mii | -506,0 mii | -1,1 mil ≈ | -598,0 mii ≈ | 507,0 mii | -2,4 mil | -669,0 mii ≈ |
| Investiții (capex) | 57,0 mii ≈ | -8,0 mii | 28,0 mii | 66,0 mii ≈ | -52,0 mii ≈ | 81,0 mii | 646,0 mii | 317,0 mii ≈ |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2018 | 2019 | 2020 | ⚠ 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 4,2 mil | 4,3 mil | 2,6 mil | 6,7 mil | 9,2 mil | 8,1 mil | 10,7 mil | 14,2 mil |
| Venituri an/an | +112,1 % | +1,7 % | −40,4 % | — | +36,7 % | −11,3 % | +31,9 % | +32,6 % |
| Profit net | -7,3 mil | -5,6 mil | -4,2 mil | -1,3 mil | -6,1 mil | -2,8 mil | -2,8 mil | -2,7 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | — | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil | indisponibil | -0,10 | -0,47 | -0,21 | -0,19 | -0,17 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | — | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | -172,9 % | -129,9 % | -161,7 % | -18,9 % | -67,0 % | -34,7 % | -26,4 % | -19,0 % |
| Flux de numerar liber | -5,2 mil | -3,8 mil | -3,3 mil | -2,0 mil | -2,7 mil | indisponibil | -2,3 mil | -1,8 mil |
Seria se rupe înainte de 2021: anii de dinainte vin din rapoartele originale ale emitentului de atunci, anii de după dintr-o depunere ulterioară care a retratat perimetrul (separare, operațiuni întrerupte). Variația an/an peste ruptură nu se afișează.
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- indisponibil USD
- Datorie financiară
- 3,5 mil USD
- Datorie netă
- indisponibil USD
- Capitaluri proprii
- 1,3 mil USD
- Active totale
- 12,8 mil USD
- Datorie / capitaluri
- 2,63x
- Lichiditate curentă
- 0,38x
- ROE
- -282,4 %
- ROA
- -33,4 %
- Marja FCF
- -12,6 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 2,6 mil | 6,7 mil | 9,2 mil | 8,1 mil | 10,7 mil | 14,2 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 1,8 mil | 4,2 mil | 7,7 mil | 5,2 mil | 7,0 mil | 11,1 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Profit brut | 764,1 mii | 2,5 mil | 1,4 mil | 2,9 mil | 3,7 mil | 3,1 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Cercetare și dezvoltare | 515,1 mii | 245,0 mii | 382,0 mii | 115,0 mii | 132,0 mii | 128,0 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Profit operațional | -4,2 mil | -2,1 mil | -6,2 mil | -2,8 mil | -2,8 mil | -3,4 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 529,4 mii | 639,0 mii | 444,0 mii | 403,0 mii | 283,0 mii | 255,0 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| EBITDA | -3,7 mil ≈ | -1,5 mil ≈ | -5,8 mil ≈ | -2,4 mil ≈ | -2,5 mil ≈ | -3,2 mil ≈ | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026derivat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 479,1 mii | 128,0 mii | — | 8,0 mii | 52,0 mii | 217,0 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | — | — | — | — | -2,8 mil | -3,0 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Impozit pe profit | — | — | — | — | — | -285,0 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Profit net | -4,2 mil | -1,3 mil | -6,1 mil | -2,8 mil | -2,8 mil | -2,7 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| EPS diluat | — | -0,10 | -0,47 | -0,21 | -0,19 | -0,17 | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | — | — | 12,9 mil | 13,4 mil | 14,7 mil | 15,8 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
- 2023
- 13,4 mil
- 2024
- 14,7 mil
- 2025
- 15,8 mil
SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 1,8 mil | 5,5 mil | 2,8 mil | — | — | — | SEC (XBRL)· 02 mar. 2023verificat |
| Creanțe | 425,0 mii | 1,2 mil | 126,0 mii | 821,0 mii | 829,0 mii | 2,0 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Stocuri | 870,2 mii | 705,0 mii | 1,0 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Active curente | 3,3 mil | 7,7 mil | 4,4 mil | 4,2 mil | 2,7 mil | 4,2 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 1,9 mil | 1,6 mil | 801,0 mii | 409,0 mii | 333,0 mii | 8,3 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 430,2 mii | 370,0 mii | 306,0 mii | 241,0 mii | 178,0 mii | 125,0 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Active totale | 5,8 mil | 9,7 mil | 5,5 mil | 4,8 mil | 3,3 mil | 12,8 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 353,0 mii | 974,0 mii | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 3,1 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | 1,1 mil | — | — | — | 99,0 mii | 3,0 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 1,1 mil | — | — | — | 124,0 mii | 470,0 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Datorii curente | 2,1 mil | 1,5 mil | 2,6 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 11,0 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Datorii totale | 3,5 mil | 1,5 mil | 2,6 mil | 2,3 mil | 2,7 mil | 11,5 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Capital propriu | 2,3 mil † | 8,5 mil † | 2,9 mil † | 2,5 mil † | 578,0 mii † | 1,3 mil † | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
- 2023
- 241,0 mii
- 2024
- 178,0 mii
- 2025
- 125,0 mii
SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -3,3 mil | -1,9 mil | -2,6 mil | -2,9 mil | -2,2 mil | -1,7 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 59,7 mii | 151,0 mii | 13,0 mii | — | 53,0 mii | 123,0 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | -3,3 mil ≈ | -2,0 mil ≈ | -2,7 mil ≈ | — | -2,3 mil ≈ | -1,8 mil ≈ | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -59,7 mii | -151,0 mii | -13,0 mii | — | -53,0 mii | -1,3 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 4,2 mil | 5,7 mil | 5,0 mii | 1,8 mil | 626,0 mii | 3,1 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 5 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 33,3 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 7,5 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
33 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 33,3 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | -17,9 % | 29 (față de colegi) | 19 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | 15,7 % | 100 (pe interval fix) | 25 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -13,4x | 0 (pe interval fix) | 19 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 0,7x | 0 (pe interval fix) | 13 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | -55,2 % | 0 (pe interval fix) | 25 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie0/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial29/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
BARFRESH FOOD GROUP INC. (BRFH). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-06-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 14,2 mil USD în 2025; creștere an/an 32,6 %; marjă netă -17,9 %; ROE -364,2 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 33,3 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- CAGR venituri 3 ani: 15,7 %
Ce o infirmă
- Marja netă: -17,9 %
- Acoperirea dobânzilor: -13,4x
- Lichiditatea curentă: 0,7x
- Randament FCF: -55,2 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Industria alimentară (SIC 203x) · același grup industrial (SIC 3 cifre) · comparată cu 7 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| KHCKraft Heinz Co | 30,0 mld | — | -9,0 % | -14,0 % | −3,5 % | −1 % / −28 % |
| SJMJ M SMUCKER Co | 14,2 mld | 62,0 | 3,9 % | 2,5 % | +3,7 % | +28 % / +21 % |
| LWLamb Weston Holdings, Inc. | 7,6 mld | 30,0 | 14,2 % | 3,8 % | +2,5 % | −7 % / −45 % |
| MZTIThe Marzetti Company | 3,0 mld | 17,1 | 16,8 % | 9,1 % | +1,1 % | −35 % / −35 % |
| BRFHBarfresh Food Group Inc. | 7,5 mil | — | -364,2 % | -17,9 % | +32,6 % | −85 % / −72 % |
| PLAGPlanet Green Holdings Corp. | 5,0 mil | — | -706,0 % | -308,0 % | −35,2 % | −87 % / −90 % |
| FAMIFarmmi, Inc. | 495,6 mii | — | -36,1 % | -189,8 % | −56,4 % | −94 % / −99 % |
| SENEASeneca Foods Corporation | — | — | 12,2 % | 5,6 % | +8,2 % | +19 % / +195 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru BRFH din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Barfresh Food Group fabrică și distribuie băuturi și alimente congelate gata de consum, în principal pentru piața școlară din SUA. Compania a achiziționat în octombrie 2025 o fabrică de lapte, Arps Dairy, iar vânzările au crescut la 14,208 milioane USD în exercițiul 2025 1, dar ramp-up-ul producției a fost mai lent decât se estima, ceea ce a determinat revizuirea ghidajului pentru 2026 3.
SWOT
Puncte tari
- Compania are o gamă de produse cu conținut scăzut de calorii, fără zahăr adăugat și cu fructe reale, adaptată programelor școlare federale 1.
- Achiziția Arps Dairy îi oferă capacitate proprie de producție și control asupra calității, ceea ce reduce dependența de terți 1.
- Compania a obținut aprobarea de a vinde în toate ramurile forțelor armate americane și lucrează cu peste o sută de baze militare 1.
Puncte slabe
- Compania înregistrează pierderi operaționale istorice și nu poate garanta profitabilitatea 1.
- Productivitatea fabricii existente a crescut mai lent decât se planificase, ceea ce a dus la pierderi brute în trimestrul al doilea din 2026 23.
- Dependența de un număr mic de producători externi a afectat deja aprovizionarea, iar mai mulți producători au încetat producția 1.
Oportunități
- Finalizarea noii fabrici din Defiance, Ohio, ar putea îmbunătăți economia producției dacă va fi pusă în funcțiune la timp 3.
- Câștigarea de noi districte școlare pentru anul școlar 2026-2027 ar putea sprijini creșterea vânzărilor în a doua jumătate a anului 3.
- Extinderea gamei de juice pops ar putea reduce sezonalitatea vânzărilor și netezi fluxul de numerar 1.
Amenințări
- Dificultățile de finanțare și diluarea acționarilor prin convertibile ar putea limita capacitatea de a finanța investițiile 12.
- Riscurile de reglementare și de siguranță alimentară specifice procesării laptelui pot duce la amenzi, rechemări sau suspendarea activității 1.
- Concurenții cu resurse financiare mai mari și noii intrați pot reduce cota de piață a companiei în segmentul școlar 1.
Riscuri
- Ramp-up-ul fabricilorridicat
Întârzierile și costurile neprevăzute ale fabricii existente și ale noii unități ar putea prelungi pierderile și ar putea amâna atingerea echilibrului ajustat EBITDA 23.
- Finanțare și diluareridicat
Compania are nevoie de finanțare suplimentară pentru construcția noii fabrici, iar condițiile pot fi costisitoare sau diluante pentru acționari 12.
- Dependența de producătorii externimediu
Pierderea furnizorilor externi a afectat deja vânzările, iar dependența de câțiva parteneri rămâne un risc structural 1.
- Riscuri specifice procesării lapteluimediu
Dependența de aprovizionarea cu lapte brut, reglementările stricte FDA și USDA și perisabilitatea produselor pot genera pierderi de producție 1.
- Sezonalitatea și capitalul de lucruscăzut
Concentrarea vânzărilor în anumite trimestre, legată de anul școlar, poate pune presiune pe fluxul de numerar 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă fabrica proprie atinge productivitatea planificată, compania ar putea transforma avantajul integrării verticale într-o marjă mai bună și într-o creștere sustenabilă a vânzărilor 13.
- Creșterea ponderii produselor cu conținut scăzut de calorii în programele școlare federale ar putea aduce vânzări recurente și mai previzibile 1.
- Ghidajul revizuit prevede o îmbunătățire secvențială a veniturilor în trimestrele trei și patru din 2026, pe măsură ce noii clienți școlari intră în vânzări 3.
Ce ar strica teza
- Pierderile operaționale persistente și ghidajul de EBITDA ajustat negativ pentru 2026 ar putea obliga compania la noi finanțări diluante 13.
- Dacă problemele de productivitate din fabrica existentă continuă, compania ar putea pierde clienți și încrederea investitorilor 23.
- Piața școlară rămâne sezonieră și dependentă de finanțarea programelor publice, ceea ce ar putea limita creșterea 1.
De urmărit
- Evoluția productivității fabricii Arps Dairy și atingerea echilibrului ajustat EBITDAQ3 2026
- Punerea în funcțiune a noii fabrici din Defiance, Ohio2026
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Barfresh este un producător și distribuitor de băuturi cu smoothie, shake-uri, frappé și juice pops, congelate și pregătite pentru blender sau pentru băut, comercializate în patru formate: Twist & Go, Easy Pour în vrac, pachete single-serve și Pop & Go 1. Începând cu octombrie 2025, compania deține și Arps Dairy, o unitate de procesare a laptelui din Ohio, ceea ce îi oferă capacitate proprie de producție în locul producătorilor externi 1. Compania avea 32 de angajați la 13 aprilie 2026 1.
Piața în context
Compania activează pe piața smoothie-urilor, atât la nivel instituțional, prin școli și programul național de mese școlare din SUA, cât și la nivel de consumator, prin lanțuri de restaurante 1. Programul de mese școlare din SUA este piața principală, iar vânzările către districtele școlare au un caracter sezonier, cu încasări concentrate în primul și al treilea trimestru 1.
Tendințe
- Sezonalitatea vânzărilor școlaremixt
Vânzările către școli cresc ponderea în total și concentrează cerința de capital de lucru în al treilea trimestru, ceea ce complică fluxul de numerar 1. Dezvoltarea juice pop-urilor ar putea atenua sezonalitatea, dar acceptarea pe piață cere timp 1.
- Consolidarea producției în fabrica proprievânt din spate
Dacă fabrica Arps Dairy și noua unitate din Defiance ating eficiența planificată, compania ar putea controla calitatea și costurile și ar putea reduce dependența de producătorii externi 13.
- Costuri de pornire și productivitate scăzutăvânt din față
Ramp-up-ul mai lent al fabricii existente și investițiile neprevăzute în echipamente au împins costurile în sus și au redus marja brută în trimestrul al doilea din 2026 23.
- Finanțare prin datorie convertibilămixt
Nota convertibilă de 7,5 milioane USD din martie 2026 și granturile guvernamentale pot finanța investițiile, dar cresc cheltuielile cu dobânzile și pot dilua acționarii 23.
Poziția concurențială
Concurența este semnificativă atât la nivel instituțional, unde Barfresh concurează cu alți producători de alimente și băuturi cu resurse financiare mult mai mari, cât și la nivel de consumator, unde actorii sunt lanțuri specializate de tip juice bar și restaurante fast-casual sau fast-food 1. Compania nu concurează direct la nivel de consumator și își propune să furnizeze produse acestor lanțuri 1.
- Producători de alimente și băuturi cu resurse mai mari
Concurenți instituționali pe piața școlară, cu resurse financiare și reach de distribuție superioare, conform companiei 1.
- Lanțuri specializate de juice bar
Concurenți la nivel de consumator care vând smoothie-uri, citați ca exemplu în raportul companiei 1.
- Lanțuri de restaurante fast-casual și fast-food
Concurenți la nivel de consumator, care compară pe aceeași cerere cu clienții companiei 1.
- Noi intrați pe piața smoothie-urilor
Compania avertizează că noi participanți ar putea schimba peisajul concurențial 1.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport curent01 sept. 2026Schimbări în conducere · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial14 aug. 2026
- Raport curent14 aug. 2026Rezultate financiare · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent07 aug. 2026Notificare de delistare · Schimbări în conducere
- Raport curent12 iun. 2026Vot al acționarilor · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial14 mai 2026
- Raport curent14 mai 2026Rezultate financiare · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Convocare AGA (proxy)15 apr. 2026
- Raport anual15 apr. 2026
- Raport curent06 apr. 2026Schimbări în conducere · Situații financiare și anexe
Surse
- [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Barfresh Food Group Inc. · 15 apr. 2026
- [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / Barfresh Food Group Inc. · 14 aug. 2026
- [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Barfresh Food Group Inc. · 14 aug. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.