olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Inter&Co, Inc. INTR
Commercial Banks, NEC · SIC 6029 · Verticală: Commercial Banks, NEC (SIC 6029)
Inter&Co este o bancă digitală braziliană care funcționează ca un SuperApp financiar, cu peste 43 de milioane de clienți la finalul anului 2025. Compania își extinde activitatea de la conturi și credite la comerț, investiții, asigurări și produse globale, iar în 2025 veniturile au crescut cu 31,3%.
Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).
La închiderea din 02 nov. 2026, acțiunea Inter&Co, Inc. (INTR) costa 4,03 USD (+0,50 % într-o zi), cu beta 1,04, interval pe 52 de săptămâni 4,01–10,21 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 30,4
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 3,55 – 8,99
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,09 · lățimea benzii 86,8 %
- SMA 50 / 200
- 5,81 / 6,78
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,50 / -0,11
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −26,5 % | −2,3 % | −24,1 pp | — |
| 3 luni | −28,4 % | −0,8 % | −27,6 pp | — |
| 6 luni | −44,1 % | +4,7 % | −48,8 pp | — |
| De la început de an | −52,5 % | +10,2 % | −62,6 pp | — |
| 1 an | −56,0 % | +10,3 % | −66,3 pp | +21,2 % |
| 3 ani | −17,4 % | +73,0 % | −90,5 pp | +124,6 % |
| 5 ani | indisponibil | +61,8 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
prețul (USD) și raportarea sunt în monede diferite
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 712,2 mil | 1,0 mld | 2,2 mld | 3,6 mld | 4,8 mld | 6,4 mld |
| Venituri an/an | indisponibil | +42,0 % | +119,6 % | +60,4 % | +33,4 % | +34,7 % |
| Profit net | 27,7 mil | 17,9 mil | -72,7 mil | -11,1 mil | 302,3 mil | 907,1 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | −35,3 % | −505,7 % | indisponibil | indisponibil | +200,0 % |
| EPS diluat | 0,01 | 0,00 | -0,01 | -0,03 | 0,75 | 2,07 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | −14,0 % | −332,6 % | indisponibil | indisponibil | +176,0 % |
| netă % | 3,9 % | 1,8 % | -3,3 % | -0,3 % | 6,4 % | 14,2 % |
| Flux de numerar liber | 780,2 mil | 3,0 mld | 59,4 mil | 2,1 mld | 7,5 mld | 3,7 mld |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2024 · 31 dec. 2024
- Numerar
- 1,1 mld BRL
- Datorie financiară
- indisponibil BRL
- Datorie netă
- indisponibil BRL
- Capitaluri proprii
- 9,1 mld BRL
- Active totale
- 76,5 mld BRL
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- indisponibil
- ROE
- 10,9 %
- ROA
- 1,3 %
- Marja FCF
- 57,5 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (BRL)
Cont de profit și pierdere · BRL
| Linie | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Profit înainte de impozit | 684,0 mii | -7,0 mil | -231,1 mil | -178,6 mil | 439,8 mil | 1,2 mld | SEC (XBRL)· 30 apr. 2025verificat |
| Profit net | 27,7 mil | 17,9 mil | -72,7 mil | -11,1 mil | 302,3 mil | 907,1 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2025verificat |
| EPS diluat | 0,01 | 0,00 | -0,01 | -0,03 | 0,75 | 2,07 | SEC (XBRL)· 30 apr. 2025verificat |
| Dividend pe acțiune | — | — | 0,09 | — | — | — | SEC (XBRL)· 02 mai 2022derivat |
Bilanț · BRL
| Linie | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 3,1 mld | 2,2 mld | 500,4 mil | 1,3 mld | 4,3 mld | 1,1 mld | SEC (XBRL)· 30 apr. 2025verificat |
| Active totale | — | 19,9 mld | 36,6 mld | 46,3 mld | 60,4 mld | 76,5 mld | SEC (XBRL)· 30 apr. 2025verificat |
| Datorii totale | — | 16,6 mld | 28,2 mld | 39,3 mld | 52,8 mld | 67,4 mld | SEC (XBRL)· 30 apr. 2025verificat |
| Capital propriu | 2,2 mld | 3,3 mld | 8,4 mld | 7,1 mld | 7,6 mld | 9,1 mld | SEC (XBRL)· 30 apr. 2025verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | — | — | 228,5 mil | — | — | — | SEC (XBRL)· 02 mai 2022verificat |
Fluxuri de numerar · BRL
| Linie | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dividende plătite | 43,6 mil | 37,9 mil | 19,7 mil | 75,9 mil | 23,6 mil | 82,1 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2025verificat |
| Răscumpărări de acțiuni | — | 153,1 mil | 29,3 mil | 0 | 16,4 mil | 19,0 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2025verificat |
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Piață și evaluare
Indicatori bancari
32 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 3 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 28,0 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
02 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: indisponibil
Prețul și raportarea sunt în monede diferite; indicatorii de piață sunt indisponibili.
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Datele sunt mai vechi decât pragul de prospețime.
Scorul pe grupe
28 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 3 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 28,0 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROE · Calitate | 11,1 % | 42 (față de colegi) | 57 % |
| ROA · Calitate | 1,3 % | 66 (pe interval fix) | 21 % |
| Cost / venit · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă a dobânzii (NIM) · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | 42,3 % | 100 (pe interval fix) | 21 % |
| Rata creditelor neperformante · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Costul riscului · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Credite / depozite · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| P/B · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul dividendului · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate49/100 · 2/4 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/1 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
INTER & Co, INC. (INTR). Ultimul exercițiu complet: 2024; date până la 2024-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: creștere an/an 34,7 %; marjă netă 14,2 %; ROE 11,1 %.
Intervalul de valoare estimat este 29,97–37,02 BRL pe acțiune (mediana a 5 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 3 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 28,0 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- CAGR venituri 3 ani: 42,3 %
Ce o infirmă
- Metodele de evaluare diverg
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Cost / venit, Marja netă a dobânzii (NIM), CAGR EPS 3 ani, Rata creditelor neperformante, Costul riscului, Credite / depozite, P/B, P/E (TTM), Randamentul dividendului.
Față de mediana verticalei
Commercial Banks, NEC (SIC 6029) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 20 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| BCHBank of Chile | 3.820,5 mld | 3,1 | 25.665,4 % | 1.571.522,8 % | −10,7 % | +0 % / +67 % |
| HDBHdfc Bank Limited | 173,7 mld | 21,8 | 9,1 % | 30,8 % | +15,2 % | −38 % / −24 % |
| KBKB Financial Group Inc. | 40,1 mld | 13,0 | 8,3 % | 0,0 % | +17,8 % | +32 % / +178 % |
| NTBThe Bank of N.T. Butterfield & Son Limited | 2,3 mld | 10,3 | 21,4 % | 38,2 % | +4,6 % | +21 % / +103 % |
| BLXForeign Trade Bank Of Latin America, Inc. | 1,9 mld | 9,1 | 16,2 % | 67,8 % | +14,1 % | +13 % / +108 % |
| PGCPeapack Gladstone Financial Corp | 830,4 mil | 16,2 | 7,7 % | 16,4 % | +24,1 % | +73 % / +89 % |
| AVALGrupo Aval Acciones Y Valores S.A. | 30 | 0,1 | — | — | −2,4 % | +4 % / +95 % |
| NWGNatWest Group plc | — | — | 14,2 % | 19,3 % | +3,1 % | −6 % / +195 % |
| INGIng Groep NV | — | — | 15,6 % | 32,4 % | +21,8 % | +21 % / +123 % |
| VBNKVersaBank | — | — | 6,1 % | 22,8 % | +11,7 % | +79 % / +177 % |
| INTRINTER & Co, INC. | — | — | 11,1 % | 14,2 % | +34,7 % | −56 % / −17 % |
| BMOBank Of Montreal | — | — | 10,1 % | 24,0 % | +10,6 % | +37 % / +110 % |
| MUFGMitsubishi UFJ Financial Group, Inc. | — | — | 9,1 % | 14,6 % | +9,5 % | +36 % / +150 % |
| TDToronto Dominion Bank | — | — | 16,9 % | 30,3 % | +18,4 % | +49 % / +105 % |
| SANBanco Santander, S.A. | — | — | 12,8 % | — | +0,0 % | +7 % / +179 % |
| BCSBarclays PLC | — | — | 9,6 % | 64,6 % | +3,7 % | −1 % / +213 % |
| LYGLloyds Banking Group plc | — | — | 10,0 % | 24,0 % | +7,9 % | −1 % / +130 % |
| RYRoyal Bank Of Canada | — | — | 15,3 % | 30,6 % | +16,1 % | +33 % / +126 % |
| CMCanadian Imperial Bank Of Commerce | — | — | 13,7 % | 28,9 % | +13,8 % | +36 % / +183 % |
| SUPVGrupo Supervielle S.A. | — | — | 13,6 % | 12,2 % | −13,9 % | −46 % / +78 % |
| BAPCredicorp Ltd | — | — | 16,5 % | 20,0 % | +7,0 % | +36 % / +180 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru INTR din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 30 apr. 2026; de atunci au apărut 6-K (20 oct. 2026), 6-K (19 oct. 2026), 6-K (13 oct. 2026), 6-K (16 sept. 2026), 6-K (09 sept. 2026).
Pe scurt
Inter&Co este o bancă digitală braziliană care funcționează ca un SuperApp financiar, cu peste 43 de milioane de clienți la finalul anului 2025 1. Compania își extinde activitatea de la conturi și credite la comerț, investiții, asigurări și produse globale, iar în 2025 veniturile au crescut cu 31,3% 1.
SWOT
Puncte tari
- Baza mare de clienți și activarea ridicată susțin venituri recurente și vânzare încrucișată eficientă.
- Licența bancară completă permite atragerea depozitelor fără costuri mari, ceea ce reduce costul finanțării.
- Platforma tehnologică și analiza datelor sprijină subscrierea eficientă și lansarea rapidă de produse noi.
Puncte slabe
- Dependența de piața braziliană expune compania la riscurile economice și reglementare ale unei singure țări.
- Creșterea rapidă a portofoliului de credit a adus și provizioane mari pentru pierderi din credite.
- Unele filiale nu folosesc aceleași controale de securitate ca banca principală, ceea ce crește riscul operațional.
Oportunități
- Segmentul brazilienilor din SUA și al celor care călătoresc poate deschide noi venituri din produse globale.
- Creșterea produselor cu marjă mai mare, precum investițiile și cardurile, ar putea îmbunătăți valoarea per client.
- Extinderea comerțului prin platformă ar putea crește veniturile din comisioane pe baza parteneriatelor.
Amenințări
- Concurența băncilor tradiționale cu resurse mai mari poate forța creșterea dobânzilor la depozite.
- Fintech-urile cu reglementare mai ușoară pot oferi prețuri mai mici și pot erodea marjele.
- Atacurile cibernetice și defecțiunile tehnologice pot duce la pierderi financiare și daune de reputație.
Riscuri
- Concurență intensăridicat
Băncile tradiționale și fintech-urile pot oferi condiții mai bune, ceea ce ar putea obliga compania să crească dobânzile sau să cheltuiască mai mult pe marketing.
- Riscuri ciberneticeridicat
Încălcarea securității datelor ar putea duce la amenzi, daune de reputație și pierderea încrederii clienților.
- Riscuri de creditmediu
Creșterea șomajului sau a ratelor dobânzii ar putea crește neplata creditelor și provizioanele pentru pierderi.
- Politica monetarămediu
Schimbările ratei de bază stabilite de Banca Centrală pot modifica costul finanțării și marja de dobândă.
- Reglementare și conformitatescăzut
Încălcări ale legislației privind spălarea banilor sau protecția datelor ar putea atrage sancțiuni și amenzi.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă baza de clienți continuă să se activeze și să cumpere produse suplimentare, veniturile pe client ar putea crește și mai mult.
- Costul finanțării prin depozite ar putea rămâne competitiv față de rata CDI, ceea ce ar susține marjele.
- Extinderea în SUA ar putea deschide o nouă piață dacă brazilienii din străinătate adoptă produsele companiei.
Ce ar strica teza
- Concurența bancară și a fintech-urilor ar putea presa marjele și ar putea crește costul clienților.
- Creșterea rapidă a creditelor poate aduce riscuri de neplată mai mari dacă economia încetinește.
- Expunerea la o singură economie și la politica monetară a Braziliei lasă compania vulnerabilă la șocuri locale.
De urmărit
- Evoluția marjei netă de dobândă și a costului finanțăriiQ1 2027
- Nivelul provizioanelor pentru pierderi din credite2027
- Decizia CVM privind programul BDR nivel I fără sponsor2027
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 30 apr. 2026; de atunci au apărut 6-K (20 oct. 2026), 6-K (19 oct. 2026), 6-K (13 oct. 2026), 6-K (16 sept. 2026), 6-K (09 sept. 2026).
Afacerea
Inter&Co, Inc. este societate holding înregistrată în Insulele Cayman, care deține indirect Banco Inter, o bancă multiplă licențiată în Brazilia. Compania a fost înființată în 1994 ca finanțatoare și a devenit bancă digitală după lansarea contului digital fără comisioane în 2015 1. Acțiunile de clasă A sunt listate la Nasdaq sub simbolul INTR, din iunie 2022, în urma reorganizării corporative 1. Clienții activi se situează în jur de 25 de milioane la sfârșitul anului 2025, iar baza de clienți este concentrată pe deponenți, ceea ce susține un cost al finanțării mai mic decât rata CDI 1.
Modelul de afaceri se sprijină pe un SuperApp cu șapte verticale: bancar, credit, Inter Shop, investiții, brokeraj de asigurări, global și loialitate. Produsele cu marjă mai mare, cum sunt creditele, investițiile și cardurile, cresc valoarea generată per client pe măsură ce clienții devin mai activi 1. Compania a integrat în 2024 Inter Pag, ceea ce a extins serviciile de acquiring și finanțarea pe baza recebilelor cu cardul 1.
Compania susține că avantajul său provine din combinarea licenței bancare complete cu o platformă tehnologică și din analiza datelor comportamentale ale clienților, folosite pentru subscriere, vânzare încrucișată și inteligență artificială 1. Expansiunea globală vizează brazilienii care călătoresc sau locuiesc în Statele Unite, iar în 2025 compania a lansat instrumente precum « My Piggy Bank by Savings Goals » și « My Credit Journey » 1.
Segmente
Piața în context
Piața brazilian de servicii bancare digitale este în primii ani de dezvoltare și este dominată de bănci tradiționale care își adaptează strategia digitală 1. Rata CDI medie a fost de 14,3% în 2025, iar inflația IPCA de 4,6%, factori care influențează costul finanțării și cererea de credit 1. Creșterea economică a fost de 2,5% în 2025, iar rata șomajului a scăzut la 5,1% la finalul anului 1.
Ratele dobânzilor și inflația sunt factori esențiali: creșteri ale ratei de politică monetară ar putea crește costul depozitelor și ar putea reduce cererea de credit, în timp ce scăderi ar putea reduce randamentul portofoliului cu rată variabilă 1.
Tendințe
- Adoptarea digitală a serviciilor bancarevânt din spate
Clienții migrează către canale digitale, iar Inter raportează 1,1 milioane de clienți activi noi pe trimestru în 2025, ceea ce susține creșterea bazei de clienți 1.
- Ratele de dobândă ridicatemixt
Menținerea ratelor înalte a sporit randamentul titlurilor guvernamentale, dar a crescut și costul depozitelor la termen, ceea ce ar putea comprima marja netă de dobândă dacă ratele rămân ridicate 1.
- Concurența fintech-urilorvânt din față
Fintech-urile cu licențe mai ușoare pot oferi produse la costuri mai mici, ceea ce ar putea pune presiune pe marjele companiei 1.
- Expansiunea în afara Brazilieivânt din spate
Extinderea către clienții brazilieni din SUA poate deschide noi surse de venit, dacă adoptarea urmează ritmul vederii în Brazilia 1.
Poziția concurențială
Concurenții includ bănci tradiționale cu resurse financiare și de marketing mult mai mari, care pot oferi dobânzi mai atractive la depozite și credite 1. De asemenea, fintech-urile cu licențe de credit direct sau de instituție de plată pot opera cu costuri mai mici 1.
Compania se diferențiază prin conturi fără comisioane, date comportamentale și un SuperApp integrat, însă poziția sa depinde de capacitatea de a menține costurile sub control și de a continua inovarea 1.
- Bănci tradiționale braziliene
Instituții consacrate cu resurse mai mari, care își dezvoltă propriile strategii digitale și pot oferi condiții mai avantajoase clienților.
- Fintech-uri cu licențe de credit direct
Operatori cu reglementare mai ușoară care pot oferi produse la costuri mai reduse și pun presiune pe prețuri.
- Instituții de plată
Companii care operează fără autorizare a Băncii Centrale până la un prag de tranzacții și pot concura pe prețul plăților.
- Competitori afiliați băncilor tradiționale
Entități cu acces la resursele băncilor mamă, care pot dezvolta rapid tehnologii și servicii noi.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
- Moldova’s unique back door into EuropeNew Eastern Europe (PL, EN) · 03 nov. 2026 · EN
- 5 știri by Libertatea - Sport: Kimi Antonelli, cel mai tânăr campion mondial în Formula 1, iar Interul lui Chivu nu se simte bineLibertatea.ro · 03 nov. 2026 · RO
- Saudi-led anti-Houthi coalition downs drone headed toward MeccaDaily Sabah — Economy (TR, EN) · 03 nov. 2026 · EN
- Tragedie în Spania: Un fotbalist a murit după o ciocnire violentă în meciul CD Tenerife – FC AndorraSpotMedia.ro · 03 nov. 2026 · RO
- Revine Champions League: Meciuri atractive marți – Interul lui Chivu, duel important în OlandaG4Media · 03 nov. 2026 · RO
- Inter-Korean cooperation on animal disease control necessary: unification ministerYonhap News (KR, EN) · 03 nov. 2026 · EN
- Când Turnul Babel începe să vorbească… Papa Leon, Harari și cele două săgeți ale inteligențeiContributors.ro · 03 nov. 2026 · RO
- Zyphra AI Introduces Zyphra Hierarchical Attention (ZHA): A Path to True Subquadratic AttentionMarkTechPost (Asia AI) · 03 nov. 2026 · EN
- Zero emissions commitment depends on warming levelNature Climate Change · 03 nov. 2026 · EN
- Heterogeneity of microbiome responses to menopausal hormone therapy among perimenopausal womenNature Medicine · 03 nov. 2026 · EN
- Regulatable membrane-bound IL-15 engineered TIL cell therapy for immune checkpoint inhibitor-resistant advanced melanoma: pooled analysis of phase 1 and 1/2 trialsNature Medicine · 03 nov. 2026 · EN
- Cristian Chivu, înainte de meciul lui Inter cu Feyenoord în Liga Campionilor după eșecul din derby-ul cu AC Milan: „Privim fiecare obiectiv pe rând”Mediafax · 02 nov. 2026 · RO
- Scott Alexander’s Against SURA Seems Deeply ConfusedLessWrong · 02 nov. 2026 · EN
- Veste bună pentru Cristi Chivu la Inter, înaintea meciului din Champions League: revine campionul mondial - Antena SportSurge — Google News · 02 nov. 2026 · RO
- Ce scădere! Șansele pe care Inter le are la titlu în Serie A, după ce a pierdut derby-ul cu AC Milan - Digi SportSurge — Google News · 02 nov. 2026 · RO
- Ce scădere! Șansele pe care Inter le are la titlu în Serie A, după ce a pierdut derby-ul cu AC Milan - Digi SportSurge — Google News · 02 nov. 2026 · RO
- Ce șanse are Cristi Chivu să câștige din nou titlul cu Inter Milano după ce a pierdut derby-ul cu AC Milan - Sport.roSurge — Google News · 02 nov. 2026 · RO
- Nemulțumiri în vestiarul lui Inter. Probleme pentru Cristi Chivu: „Nu-mi place deloc ce se aude din interiorul clubului” - GOLAZO.roSurge — Google News · 02 nov. 2026 · RO
- A dat diagnosticul pentru Inter după eșecul din derby: „Chivu suferă de fenomenită. Nu mai este capabil să...” - GSPSurge — Google News · 02 nov. 2026 · RO
- Fotbal: România a obținut o nouă victorie în preliminariile Campionatului European U17, 2-0 cu Cipru - AgerpresAgerpres · 02 nov. 2026 · RO
Depuneri SEC
- Raport curent (emitent străin)20 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)19 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)13 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)16 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)09 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)09 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)03 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)20 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)05 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)05 aug. 2026
Surse
- [1] Form 20-F, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Inter&Co, Inc. · 30 apr. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.