olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
NextDecade Corporation NEXT
Natural Gas Transmisison & Distribution · SIC 4923 · Verticală: Natural Gas Transmisison & Distribution (SIC 4923)
NextDecade construieste la Brownsville, Texas, o instalatie de lichefiere a gazului natural si export de GNL, cu cinci trenuri in constructie si o capacitate asteptata de aproximativ 30 MTPA. Pentru ca primul GNL este asteptat in prima jumatate a lui 2027, compania ramane in faza de constructie si dezvoltare, fara venituri din exploatare.
Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea NextDecade Corporation (NEXT) costa 6,25 USD (−6,72 % într-o zi), cu capitalizare 1,7 mld USD, P/E 129,9 pe un EPS diluat de 0,05 USD în ultimele 12 luni, beta 0,59, interval pe 52 de săptămâni 4,80–9,12 USD. Ultimul trimestru raportat (T3 2026): venituri de 0 USD, profit net de 573,8 mil USD, EPS diluat 0,54 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 44,3
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 5,71 – 7,23
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,36 · lățimea benzii 23,6 %
- SMA 50 / 200
- 6,81 / 6,97
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,01 / -0,06
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −4,9 % | −1,1 % | −3,8 pp | — |
| 3 luni | −2,6 % | −0,5 % | −2,2 pp | — |
| 6 luni | −16,4 % | +4,4 % | −20,8 pp | — |
| De la început de an | +18,6 % | +12,3 % | +6,3 pp | — |
| 1 an | +4,6 % | +13,5 % | −8,9 pp | +3,8 % |
| 3 ani | +40,1 % | +76,4 % | −36,3 pp | +35,8 % |
| 5 ani | +66,7 % | +63,7 % | +3,0 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q3 2026 · 30 sept. 2026
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 | Q3 '26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cercetare și dezvoltare | 956,0 mii | 307,0 mii | 1,2 mil | 2,9 mil | 3,6 mil | 2,1 mil | 2,9 mil | 2,2 mil |
| Profit operațional | -44,3 mil | -51,9 mil | -56,3 mil | -72,0 mil | -45,8 mil | -55,1 mil | -54,6 mil | -82,9 mil |
| Amortizare și depreciere | 3,2 mil | 3,1 mil | 393,0 mii | 393,0 mii | 10,7 mil | 3,0 mil | 7,9 mil | 18,5 mil |
| Cheltuieli cu dobânzile | 20,1 mil | 27,2 mil | 31,6 mil | 40,3 mil | 70,9 mil | 79,2 mil | 90,8 mil | 69,3 mil |
| Impozit pe profit | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Profit net | 481,4 mil | -245,2 mil | -70,6 mil | -184,8 mil | 71,0 mil | -195,0 mil | -60,2 mil | 573,8 mil |
| EPS diluat | 1,85 ≈ | -0,34 | -0,23 | -0,42 | 0,27 ≈ | -0,51 | -0,25 | 0,54 |
| Flux de numerar operațional | -8,9 mil | -68,8 mil | -3,9 mil ≈ | -76,0 mil ≈ | -20,7 mil | -110,8 mil | -17,2 mil ≈ | 111,4 mil ≈ |
| Investiții (capex) | 694,6 mil | 770,0 mil | 731,6 mil ≈ | 1,4 mld ≈ | 2,0 mld | 1,2 mld | 980,7 mil ≈ | 1,2 mld ≈ |
| Răscumpărări de acțiuni | 125,0 mii | 49,0 mii | 42,0 mii ≈ | 15,5 mil ≈ | 1,4 mil | 18,0 mii | 0 ≈ | 4,7 mil ≈ |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 80 din propriul istoric de 5 trimestre (min 5,7, mediană 8,5, max 132,0; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Venituri an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Profit net | -42,0 mil | -35,9 mil | -14,3 mil | -22,0 mil | -60,1 mil | -221,6 mil | 277,4 mil | -429,6 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | −254,9 % |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil | indisponibil | -0,34 | -0,65 | -0,94 | -0,24 | -1,17 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| Flux de numerar liber | -41,9 mil | -61,0 mil | -58,6 mil | -30,1 mil | -73,8 mil | -1,8 mld | -2,7 mld | -5,0 mld |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 143,8 mil USD
- Datorie financiară
- 8,5 mld USD
- Datorie netă
- 8,4 mld USD
- Capitaluri proprii
- 2,3 mld USD
- Active totale
- 12,4 mld USD
- Datorie / capitaluri
- 3,70x
- Lichiditate curentă
- 0,54x
- ROE
- -21,2 %
- ROA
- -4,6 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Cercetare și dezvoltare | — | — | 4,1 mil | 4,9 mil | 8,3 mil | 8,0 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Profit operațional | -22,0 mil | -19,5 mil | -54,5 mil | -122,7 mil | -171,1 mil | -225,9 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | — | — | — | 6,3 mil | 12,7 mil | 12,1 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| EBITDA | — | — | — | -116,4 mil ≈ | -158,4 mil ≈ | -213,8 mil ≈ | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026derivat |
| Cheltuieli cu dobânzile | — | — | 0 | 50,3 mil | 87,5 mil | 170,0 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Profit net | -14,3 mil | -22,0 mil | -60,1 mil | -221,6 mil | 277,4 mil | -429,6 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| EPS diluat | — | -0,34 | -0,65 | -0,94 | -0,24 | -1,17 | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 117,5 mil | 119,2 mil | 130,1 mil | 194,6 mil | 258,5 mil | 262,2 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
- 2023
- 194,6 mil
- 2024
- 258,5 mil
- 2025
- 262,2 mil
SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 22,6 mil | 25,6 mil | 62,8 mil | 38,2 mil | 148,1 mil | 143,8 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Active curente | 23,3 mil | 26,4 mil | 63,9 mil | 314,5 mil | 412,6 mil | 718,0 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 161,7 mil | 173,8 mil | 218,6 mil | 2,4 mld | 5,0 mld | 10,6 mld | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Active totale | 201,7 mil | 222,1 mil | 312,4 mil | 3,3 mld | 6,4 mld | 12,4 mld | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 207,0 mii | 281,0 mii | 1,1 mil | 243,1 mil | 244,6 mil | 443,9 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | — | — | 0 | — | — | — | SEC (XBRL)· 13 nov. 2023verificat |
| Datorie pe termen lung | — | — | 0 | 1,8 mld | 3,9 mld | 8,5 mld | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Datorii curente | 5,1 mil | 8,2 mil | 25,4 mil | 552,4 mil | 595,1 mil | 1,3 mld | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Datorii totale | 28,9 mil | 33,8 mil | 55,6 mil | 2,6 mld | 4,7 mld | 10,1 mld | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Capital propriu | 60,4 mil † | 19,9 mil | 54,4 mil | 740,4 mil | 1,7 mld | 2,3 mld | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -26,3 mil | -18,0 mil | -40,1 mil | -73,6 mil | -95,6 mil | -169,4 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 32,4 mil | 12,1 mil | 33,8 mil | 1,7 mld | 2,6 mld | 4,8 mld | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | -58,6 mil ≈ | -30,1 mil ≈ | -73,8 mil ≈ | -1,8 mld ≈ | -2,7 mld ≈ | -5,0 mld ≈ | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | 18,5 mil | -18,5 mil | -40,9 mil | -1,8 mld | -2,6 mld | -4,9 mld | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 14,6 mil | 39,4 mil | 118,2 mil | 2,1 mld | 2,8 mld | 5,3 mld | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Răscumpărări de acțiuni | 346,0 mii | 284,0 mii | 3,3 mil | 9,6 mil | 6,7 mil | 16,9 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2023
- -73,6 mil
- 2024
- -95,6 mil
- 2025
- -169,4 mil
SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
Risc
Evaluare
Încadrare olivLaw
- acoperirea ponderilor scorului: 52,1 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 1,7 mld USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
52 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 0,64 – 0,91 USD.
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (USD pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Colegi: P/E0,64 – 0,91 (Mijloc 0,76)4 firme folosite · multiplul median 15,8x · quartile 13,4x – 19,0xCPK, OKE, RGCO, SWX
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · lipsesc date de intrare
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 52,1 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | -1,7 % | 0 (față de colegi) | 20 % |
| Marja netă · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | -1.379,1 % | 0 (pe interval fix) | 12 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -0,8x | 0 (pe interval fix) | 12 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 0,4x | 0 (pe interval fix) | 8 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 129,9x | 0 (față de colegi) | 20 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | -319,8 % | 0 (pe interval fix) | 16 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 0,4 % | 5 (pe interval fix) | 12 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie0/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate0/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțial5/100 · 1/2 factori cu valoare
- Evaluare0/100 · 2/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
NEXTDECADE CORPORATION (NEXT). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-09-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 0 USD în 2025; ROE 292,6 %.
Intervalul de valoare estimat este 0,64–0,91 USD pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 0,76 USD, prețul de 6,25 USD lasă un potențial de -87,9 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -723,6 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 52,1 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Ce o infirmă
- ROIC: -1,7 %
- Conversia profitului în FCF: -1 379,1 %
- Acoperirea dobânzilor: -0,8x
- Lichiditatea curentă: 0,4x
- P/E (TTM): 129,9x
- Randament FCF: -319,8 %
- Randamentul distribuirilor către acționari: 0,4 %
- Prețul este peste intervalul de valoare estimat
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Marja netă, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Natural Gas Transmisison & Distribution (SIC 4923) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 6 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| OKEONEOK, Inc. | 55,9 mld | 13,8 | 17,9 % | 9,4 % | +55,0 % | +22 % / +29 % |
| SWXSouthwest Gas Holdings, Inc. | 6,7 mld | 12,2 | 14,1 % | — | +9,6 % | +11 % / +56 % |
| CPKChesapeake Utilities Corp | 3,4 mld | 22,6 | 9,5 % | 15,1 % | +18,1 % | +2 % / +48 % |
| CTRICenturi Holdings, Inc. | 2,1 mld | 67,1 | 4,0 % | 0,9 % | +13,1 % | −9 % / indisponibil |
| BIPCBrookfield Infrastructure Corporation | 1,7 mld | — | — | -6,6 % | +0,1 % | −16 % / +24 % |
| NEXTNextdecade Corporation | 1,7 mld | 129,9 | 292,6 % | — | indisponibil | +5 % / +40 % |
| RGCORGC Resources, Inc. | 248,3 mil | 17,8 | 11,7 % | 13,1 % | +12,6 % | +6 % / +36 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru NEXT din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 30 iul. 2026; de atunci au apărut 10-Q (29 oct. 2026).
Pe scurt
NextDecade construieste la Brownsville, Texas, o instalatie de lichefiere a gazului natural si export de GNL, cu cinci trenuri in constructie si o capacitate asteptata de aproximativ 30 MTPA. Pentru ca primul GNL este asteptat in prima jumatate a lui 2027, compania ramane in faza de constructie si dezvoltare, fara venituri din exploatare 12.
SWOT
Puncte tari
- Compania are contracte SPA pe termen lung cu mai multe contraparti creditabile, ceea ce ofera o baza de venituri viitoare 1. Trenurile 1-5 au contracte semnate pentru cea mai mare parte a capacitatii, iar locatia beneficiaza de acces la gaz si la o cale navigabila putin aglomerata 1.
- Constructia este realizata de un contractor cu experienta, sub contracte EPC lump-sum, care transfera o parte din riscul de cost si termen catre Bechtel 1. Progresul fizic pe primele trenuri a fost raportat ca in linie sau inaintea calendarului 12.
- Compania a reusit sa finanteze Trenurile 4 si 5 prin proiecte de mare amploare, cu parteneri de investitii solizi 1. Acest lucru arata accesul la capital pentru etapele urmatoare ale dezvoltarii 1.
Puncte slabe
- Compania nu genereaza venituri din exploatare pana cand instalatia devine operationala, ceea ce face dependenta de finantare externa 1. Datoria substantiala a filialelor ar putea limita fluxul de numerar disponibil pentru distributii 1.
- Compania detine doar o parte din distributiile Fazei 1, Trenului 4 si Trenului 5, iar acestea pot fi restranse de prioritati ale partenerilor 1. Structura cu joint-venture ofera mai putin control asupra deciziilor operationale 1.
- Numarul de angajati este relativ mic fata de dimensiunea proiectului, ceea ce face ca gestionarea contractorilor sa fie critica 1. Dependenta de terti pentru finalizarea proiectului este o vulnerabilitate structurala 1.
Oportunități
- Extinderea Trenurilor 6-8 ar putea adauga capacitate semnificativa, daca autorizarile si finantarea sunt obtinute 12. Cererea de noi contracte pe termen lung ar putea sustine aceasta expansiune 1.
- Vanzarea cargourilor timpurii inainte de inceputul contractelor SPA ar putea genera venituri suplimentare in 2027-2028 1. Proiectul de captare si stocare a carbonului ar putea deschide un flux de venituri separat daca este dezvoltat 1.
- Dacă piata globala a GNL ramane ridicata, compania ar putea negocia conditii mai bune pentru volumele neacoperite de contracte 1.
Amenințări
- Intarzierile de constructie sau cresterile de cost ar putea afecta termenul primului GNL si fluxul de numerar 2. Costurile dobanzilor mai mari ar putea scumpi refinantarea datoriei 1.
- Contestarea autorizarii FERC la Curtea de Apel ar putea intarzia proiectul daca decizia este nefavorabila 1. Schimbari legislative sau de mediu ar putea adauga costuri de conformitate 1.
- Concurenta globala din partea unor companii cu resurse mai mari ar putea reduce cota de piata a companiei pe volumele neacoperite 1.
Riscuri
- Datorie substantiala la nivelul filialelorridicat
Filialele au contractat o datorie importanta pentru constructia Rio Grande LNG, ceea ce ar putea limita fluxul de numerar si conformarea cu clauzele financiare 1. Refinantarea ar putea avea loc la dobanzi mai mari 1.
- Dependenta de finalizarea proiectuluiridicat
Veniturile nu sunt asteptate pana cand primele trenuri devin operationale, iar intarzierile ar putea amana distributiile 12.
- Nevoia de finantare suplimentaramediu
Pentru extinderea Trenurilor 6-8 este necesara finantare suplimentara, care ar putea nu fi disponibila la conditii acceptabile 1.
- Riscuri ale structurii cu joint-venturemediu
Partenerii pot avea interese diferite, iar compania are control limitat asupra unor decizii si asupra momentului distributiilor 1.
- Litigii privind autorizarea FERCmediu
Cererea intervenientilor la Curtea de Apel ramane pendinta, iar rezultatul ar putea influenta calendarul proiectului 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Daca Trenurile 1-3 sunt finalizate in termen, primul GNL ar putea aduce primele venituri din contractele SPA deja semnate 12.
- Contractele pe termen lung cu contraparti creditabile ar putea oferi venituri stabile dupa punerea in functiune a instalatiei 1.
- Extinderea Trenurilor 6-8 ar putea dubla practic capacitatea initiala, daca autorizarile si finantarea sunt obtinute 12.
Ce ar strica teza
- Datoria substantiala a filialelor ar putea limita distributiile catre actionari, mai ales daca proiectele intarzie 1.
- Progresul pe Trenurile 4 si 5 este inca la inceput, ceea ce ar putea expune compania la cresteri de cost sau la intarzieri 2.
- Decizia intervenientilor la Curtea de Apel ar putea intarzia proiectul daca rezultatul este nefavorabil 1.
De urmărit
- Primul gaz in instalatie si progresul Trenurilor 1-3a doua jumatate a lui 2026
- Primul GNL din Trenul 1prima jumatate a lui 2027
- Depunerea cererii complete la FERC pentru extinderea Trenurilor 6-82026
- Rezultatul procedurii la Curtea de Apel privind autorizarea FERCnext 10-K
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 30 iul. 2026; de atunci au apărut 10-Q (29 oct. 2026).
Afacerea
NextDecade Corporation este o companie energetica din Houston, activa in principal in construirea si dezvoltarea unei instalatii de lichefiere a gazului natural si de export de GNL, numita Rio Grande LNG Facility, pe malul nordic al Brownsville Ship Channel din sudul Texasului 1. Faza 1, Trenul 4 si Trenul 5 includ cinci trenuri de lichefiere cu o capacitate totala asteptata de aproximativ 30 MTPA 1. Compania nu se asteapta sa genereze venituri din lichefiere pana cand instalatia devine operationala, ceea ce face ca fluxul de numerar sa depinda de finalizarea proiectelor 1.
Compania a incheiat contracte SPA pe termen lung cu 14 contraparti, pentru aproximativ 25.3 MTPA din Trenurile 1-5, cu o durata medie ponderata de 19.5 ani 1. Preturile contractelor combina o taxa fixa pe MMBtu cu una variabila, destinata sa acopere costul estimat al gazului natural 1. Trenurile 6-8 sunt in dezvoltare, fiind detinute integral de NextDecade 1.
Segmente
Trenurile 4 si 5
Trenurile 4 si 5 au primit decizia finala de investitie in septembrie si octombrie 2025 1. La iunie 2026, Trenul 4 era finalizat in proportie de 15.5%, iar Trenul 5 in proportie de 9.4% 2. Compania detine 40% din distributiile Trenului 4 si 50% din cele ale Trenului 5, cu cresteri conditionate de returnul investitorilor partenere 1.
Trenurile 6-8 si dezvoltare
Trenurile 6-8 sunt in faza de autorizare, iar compania a depus in mai 2026 cererea formala la FERC pentru extinderea care include Trenul 6 si un debarcader suplimentar 2. Extinderea adauga aproximativ 18 MTPA dupa punerea in functiune 1. Compania evalueaza, de asemenea, un posibil proiect de captare si stocare a carbonului 1.
Piața în context
Piata GNL globala concureaza cu instalatii de lichefiere din intreaga lume, iar NextDecade isi asuma ca va vinde productia in principal prin contracte pe termen lung indexate la Henry Hub 1. Compania a incheiat contracte cu parteneri precum Saudi Aramco, TotalEnergies, JERA, EQT si ConocoPhillips pentru volume din Trenurile 4 si 5 1. Pentru cargourile timpurii din 2027-2028, marja estimata este de peste 3.00 USD per MMBtu, dar aceasta depinde de costurile gazului si de piata 1.
Competitia se desfasoara la nivel global, unde companiile de tehnologie, companiile de stat si petrolierele independente au istorii operationale mai lungi si resurse financiare mai mari decat NextDecade 1. Rezultatele viitoare ar putea depinde de capacitatea companiei de a livra proiectele la timp si in buget, precum si de conditiile pietei gazului 1.
Tendințe
- Cerere de GNL american pe termen lungvânt din spate
Contractele SPA pe termen lung, de peste 19 ani in medie, arata interes al cumparatorilor pentru volume stabile de GNL 1. Dacă cererea globala ramane ridicata, aceasta ar putea sustine negocierea de noi contracte pentru Trenurile 6-8 1.
- Progres constructiv al Trenurilor 1-3vânt din spate
Progresul fizic pe Trenurile 1 si 2 si pe Trenul 3 este ridicat, ceea ce ar putea reduce riscul de intarziere pentru primul GNL 2. Daca avansul continua, faza de punere in functiune ar putea incepe conform calendarului 2.
- Finantare tot mai mare pentru proiectemixt
Trenurile 4 si 5 au fost finantate prin proiecte de cateva miliarde de dolari, cu credite non-recurs si parteneri de investitii 1. Costul ridicat al datoriei si conditiile piețelor de capital ar putea limita finantarea viitoarelor trenuri 1.
- Incertitudine regulatorievânt din față
Autorizatia FERC pentru primele cinci trenuri a fost reconfirmata dupa o remitere, dar intervenientii au contestat decizia la Curtea de Apel 1. O decizie nefavorabila ar putea intarzia activitatile in functie de rezultatul procedurii 1.
Poziția concurențială
NextDecade concureaza cu instalatii de lichefiere din intreaga lume pentru a livra GNL pietei globale, iar concurentii includ companii independente bazate pe tehnologie, companii de stat si alte companii petroliere si de gaze independente 1. Multi dintre acestia au operatiuni mai vechi, recunoastere a numelui mai mare si resurse financiare si tehnice superioare 1.
Avantajele declarate ale companiei includ proximitatea fata de bazinele de gaz din Permian si Eagle Ford, acces la o cale navigabila putin aglomerata si contracte pe termen lung 1. Daca concurentii isi extind capacitatea mai rapid, pozitia relativa a companiei ar putea fi afectata 1.
- Companii de lichefiere independente bazate pe tehnologie
Concurenti care ofera capacitate de lichefiere si export de GNL, descrisi in sursa in categorie generala, fara a fi numiti individual.
- Companii de stat cu activitati GNL
Concurenti statali care pot furniza GNL pe piata globala, cu resurse mai mari si istorie operationala mai lunga.
- Alte companii petroliere si de gaze independente
Companii care pot dezvolta propriile lanturi de GNL si care concureaza pentru aceiasi cumparatori.
- Utilitati si cumparatori integrati
Actori care pot comercializa GNL pe termen lung si care pot concura pentru aceleasi contracte.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport trimestrial29 oct. 2026
- Raport curent01 oct. 2026Schimbări în conducere
- Raport trimestrial30 iul. 2026
- Raport curent02 iul. 2026Acord material · Obligație financiară nouă
- Raport curent18 iun. 2026Acord material · Obligație financiară nouă
- Raport curent03 iun. 2026Schimbări în conducere
- Raport trimestrial01 mai 2026
- Convocare AGA (proxy)23 apr. 2026
- Raport curent15 apr. 2026Schimbări în conducere
- Raport anual02 mar. 2026
Surse
- [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / NextDecade Corporation · 02 mar. 2026
- [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / NextDecade Corporation · 30 iul. 2026
- [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / NextDecade Corporation · 28 iul. 2017
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.