olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Brookfield Renewable Corp BEPC
Electric Services · SIC 4911 · Verticală: Electric Services (SIC 4911)
Brookfield Renewable Corp (BEPC) este o societate canadiană care deține și operează o capacitate instalată de aproximativ 13.396 MW în energie hidroelectrică, eoliană, solară și de stocare, în special în Statele Unite, America de Sud și Europa. Compania este urmărită pentru cererea tot mai mare de energie din SUA, generată de digitalizare și de centrele de date pentru inteligență artificială, dar și pentru rezultatul net negativ din 2025, cu venituri de 3.728 mil. USD.
Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Brookfield Renewable Corp (BEPC) costa 31,56 USD (+2,63 % într-o zi), cu capitalizare 5,4 mld USD, beta 0,81, interval pe 52 de săptămâni 27,97–44,43 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 64,9
- puternic (55–70)
- Bollinger (20, 2)
- 27,82 – 31,01
- peste banda superioară · %B 1,17 · lățimea benzii 10,8 %
- SMA 50 / 200
- 29,87 / 36,22
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- 0,24 / -0,07
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +11,4 % | −2,0 % | +13,4 pp | — |
| 3 luni | −5,2 % | −2,2 % | −3,1 pp | — |
| 6 luni | −15,6 % | +4,3 % | −19,9 pp | — |
| De la început de an | −17,7 % | +10,6 % | −28,3 pp | — |
| 1 an | −27,9 % | +10,5 % | −38,3 pp | −5,5 % |
| 3 ani | +27,8 % | +73,7 % | −45,8 pp | +41,8 % |
| 5 ani | −23,8 % | +61,7 % | −85,5 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
EPS indisponibil în depunerile structurate ale emitentului (de ex. un parteneriat raportează pe unitate, nu pe acțiune).
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 3,0 mld | 3,2 mld | 3,1 mld | 3,4 mld | 3,8 mld | 4,0 mld | 4,1 mld | 3,7 mld |
| Venituri an/an | indisponibil | +8,3 % | −4,3 % | +9,1 % | +12,2 % | +5,0 % | +4,4 % | −10,0 % |
| Profit net | 72,0 mil | 165,0 mil | -2,7 mld | 946,0 mil | 1,5 mld | -181,0 mil | 236,0 mil | -2,3 mld |
| Profit net an/an | indisponibil | +129,2 % | −1.759,4 % | indisponibil | +58,9 % | −112,0 % | indisponibil | −1.093,2 % |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | 2,4 % | 5,1 % | -88,7 % | 28,1 % | 39,8 % | -4,6 % | 5,7 % | -62,9 % |
| Flux de numerar liber | 986,0 mil | 950,0 mil | 619,0 mil | -959,0 mil | 437,0 mil | 575,0 mil | -400,0 mil | -636,0 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 682,0 mil USD
- Datorie financiară
- indisponibil USD
- Datorie netă
- indisponibil USD
- Capitaluri proprii
- 9,2 mld USD
- Active totale
- 46,3 mld USD
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 0,26x
- ROE
- -22,0 %
- ROA
- -5,2 %
- Marja FCF
- -17,1 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 3,1 mld | 3,4 mld | 3,8 mld | 4,0 mld | 4,1 mld | 3,7 mld | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Impozit pe profit | -73,0 mil | 87,0 mil | 118,0 mil | 73,0 mil | 167,0 mil | -13,0 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Profit net | -2,7 mld | 946,0 mil | 1,5 mld | -181,0 mil | 236,0 mil | -2,3 mld | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
Bilanț · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 512,0 mil | 525,0 mil | 642,0 mil | 627,0 mil | 624,0 mil | 682,0 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Creanțe | 623,0 mil | 1,1 mld | 1,3 mld | 955,0 mil | 933,0 mil | 992,0 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Stocuri | 22,0 mil | 20,0 mil | 18,0 mil | 65,0 mil | 35,0 mil | 32,0 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Active curente | 1,6 mld | 2,3 mld | 3,4 mld | 3,3 mld | 3,1 mld | 3,9 mld | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 36,1 mld | 37,9 mld | 37,8 mld | 44,0 mld | 38,7 mld | 39,7 mld | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Fond comercial | 970,0 mil | 849,0 mil | 723,0 mil | 854,0 mil | 692,0 mil | 809,0 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 233,0 mil | 218,0 mil | 208,0 mil | 7,0 mil | 5,0 mil | — | SEC (XBRL)· 28 feb. 2025verificat |
| Active totale | 39,5 mld | 42,0 mld | 43,3 mld | 49,4 mld | 44,1 mld | 46,3 mld | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 450,0 mil | 452,0 mil | 621,0 mil | 807,0 mil | 571,0 mil | 777,0 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Datorii curente | 9,8 mld | 9,0 mld | 7,3 mld | 8,3 mld | 11,3 mld | 15,5 mld | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Datorii totale | — | — | 26,5 mld | 32,3 mld | 32,0 mld | 37,0 mld | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Capital propriu | 11,7 mld | 14,2 mld | 16,8 mld | 17,1 mld | 12,1 mld | 9,2 mld | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 172,2 mil | 172,2 mil | 172,2 mil | — | — | — | SEC (XBRL)· 01 mar. 2023verificat |
- 2023
- 7,0 mil
- 2024
- 5,0 mil
- 2025
- —
SEC (XBRL)· 28 feb. 2025verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 992,0 mil | 395,0 mil | 1,3 mld | 1,6 mld | 549,0 mil | 502,0 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 373,0 mil | 1,4 mld | 847,0 mil | 1,0 mld | 949,0 mil | 1,1 mld | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | 619,0 mil ≈ | -959,0 mil ≈ | 437,0 mil ≈ | 575,0 mil ≈ | -400,0 mil ≈ | -636,0 mil ≈ | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -437,0 mil | -1,0 mld | -738,0 mil | -1,0 mld | -665,0 mil | -576,0 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -475,0 mil | 678,0 mil | -402,0 mil | -636,0 mil | 192,0 mil | 96,0 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Răscumpărări de acțiuni | 44,0 mil | 0 | 0 | — | — | — | SEC (XBRL)· 01 mar. 2023verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2023
- -1,0 mld
- 2024
- -665,0 mil
- 2025
- -576,0 mil
SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat
- 2023
- -636,0 mil
- 2024
- 192,0 mil
- 2025
- 96,0 mil
SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
3 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 3 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 17,0 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 5,4 mld USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
17 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 3 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 17,0 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | -62,9 % | 6 (față de colegi) | 38 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | -0,4 % | 16 (pe interval fix) | 38 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 0,3x | 0 (pe interval fix) | 25 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul dividendului · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (EPS) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial16/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial6/100 · 1/2 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
BROOKFIELD RENEWABLE CORPORATION (BEPC). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 3,7 mld USD în 2025; creștere an/an -10,0 %; marjă netă -62,9 %; ROE -501,4 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 3 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 17,0 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Ce o infirmă
- Marja netă: -62,9 %
- CAGR venituri 3 ani: -0,4 %
- Lichiditatea curentă: 0,3x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randamentul dividendului, Rata de distribuire (EPS).
Față de mediana verticalei
Electric Services (SIC 4911) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| NEENextera Energy Inc | 175,9 mld | 21,4 | 15,6 % | 31,5 % | +9,8 % | −2 % / +44 % |
| SOSouthern Co | 105,7 mld | 24,0 | 11,3 % | 14,5 % | +10,6 % | +3 % / +32 % |
| CEGConstellation Energy Corporation | 93,3 mld | 25,7 | 15,3 % | 11,1 % | +8,3 % | −28 % / +118 % |
| PAMPampa Energy Inc. | 88,2 mld | 141,0 | 21,8 % | 33,0 % | +8,3 % | −28 % / +38 % |
| AEPAmerican Electric Power Company, Inc. | 70,7 mld | 19,0 | 12,8 % | 16,9 % | +10,9 % | +5 % / +63 % |
| DDominion Energy, Inc | 58,7 mld | 19,8 | 10,5 % | 16,9 % | +14,2 % | +6 % / +47 % |
| ETREntergy Corp | 49,9 mld | 27,7 | 11,1 % | 13,6 % | +9,0 % | +12 % / +115 % |
| VSTVistra Operations Company LLC | 46,9 mld | 23,0 | 43,1 % | 11,6 % | +3,0 % | −22 % / +294 % |
| CNPCenterpoint Energy Inc | 27,8 mld | 26,1 | 9,6 % | 11,4 % | +8,3 % | +6 % / +50 % |
| FEFirstenergy Corp | 27,3 mld | 25,7 | 8,4 % | 6,9 % | +12,0 % | −1 % / +28 % |
| PPLPPL Corp | 26,9 mld | 21,8 | 8,3 % | 13,1 % | +6,9 % | −3 % / +37 % |
| ESEversource Energy | 26,0 mld | 17,9 | 9,1 % | 10,4 % | +13,8 % | +3 % / +16 % |
| EIXEdison International | 22,9 mld | 6,3 | 20,8 % | 19,6 % | +9,8 % | +1 % / −11 % |
| NRGNRG Energy, Inc | 20,2 mld | 24,9 | 23,8 % | 2,6 % | +9,2 % | −43 % / +101 % |
| TLNTalen Energy Corporation | 15,5 mld | — | -16,7 % | -6,4 % | +22,0 % | −9 % / +523 % |
| OGEOge Energy Corp. | 10,4 mld | 22,5 | 9,6 % | 14,0 % | +9,2 % | +11 % / +44 % |
| BEPBrookfield Renewable Partners L.P. | 8,5 mld | — | -1,9 % | -1,1 % | +9,0 % | +8 % / +25 % |
| CWENClearway Energy, Inc. | 7,3 mld | 72,6 | 1,8 % | 6,4 % | +4,2 % | −2 % / +43 % |
| TXNMTXNM Energy, Inc. | 6,5 mld | 41,1 | 5,5 % | 7,5 % | +9,9 % | +0 % / +41 % |
| BKHBlack Hills Corporation | 6,4 mld | 21,3 | 7,9 % | 13,0 % | +8,6 % | +14 % / +63 % |
| ORAOrmat Technologies, Inc. | 5,8 mld | 46,3 | 5,0 % | 10,7 % | +12,5 % | −16 % / +40 % |
| PORPortland General Electric Company | 5,5 mld | 19,7 | 6,6 % | 7,7 % | +4,0 % | −9 % / +12 % |
| BEPCBrookfield Renewable Corporation | 5,4 mld | — | -501,4 % | -62,9 % | −10,0 % | −28 % / +28 % |
| OKLOOklo Inc. | 4,1 mld | — | -7,7 % | — | indisponibil | −76 % / +114 % |
| AQNAlgonquin Power & Utilities Corp. | 3,4 mld | 25,6 | 3,9 % | 7,4 % | +4,9 % | −8 % / −8 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru BEPC din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 27 feb. 2026; de atunci au apărut 6-K (14 oct. 2026), 6-K (31 aug. 2026), 6-K (31 iul. 2026), 6-K (28 iul. 2026), 6-K (22 iul. 2026), 6-K (17 iun. 2026).
Pe scurt
Brookfield Renewable Corp (BEPC) este o societate canadiană care deține și operează o capacitate instalată de aproximativ 13.396 MW în energie hidroelectrică, eoliană, solară și de stocare, în special în Statele Unite, America de Sud și Europa. Compania este urmărită pentru cererea tot mai mare de energie din SUA, generată de digitalizare și de centrele de date pentru inteligență artificială, dar și pentru rezultatul net negativ din 2025, cu venituri de 3.728 mil. USD.
SWOT
Puncte tari
- Portofoliu diversificat de active hidroelectrice, eoliene și solare, cu contracte pe termen lung și capacitate de stocare prin bazine de acumulare.
- Legătura cu grupul Brookfield oferă acces la capital instituțional și la proiecte de achiziție și de reciclare a activelor.
- Prezență în piețe cu cerere în creștere, în special din SUA, unde mai mulți clienți mari caută energie regenerabilă.
Puncte slabe
- Rezultatele sunt sensibile la hidrologie și la condițiile meteo, ceea ce face producția variabilă de la un an la altul.
- Datoriile nerecurente sunt ridicate, iar costurile de dobândă au crescut, ceea ce apasă asupra profitabilității.
- Structura cu acțiuni exchangeable depinde de prețul unităților BEP, iar remăsurarea acestor acțiuni a produs pierderi contabile mari.
Oportunități
- Acordurile cu mari companii tehnologice pentru energie hidroelectrică ar putea deschide noi contracte pe termen lung în SUA.
- Programele de stimulare din SUA și clarificarea legislativă pot sprijini dezvoltarea de noi proiecte de hidroenergie și stocare.
- Piața de decarbonizare ca serviciu și proiectele de tranziție, cum ar fi eFuels și CCS, ar putea genera venituri viitoare.
Amenințări
- Schimbările climatice pot modifica regimul apelor și al vântului, afectând cantitatea de energie generată pe termen lung.
- Modificări de politică sau de reglementare în SUA, Brazilia sau Columbia ar putea reduce atractivitatea anumitor investiții.
- Fluctuațiile cursurilor de schimb față de dolarul american pot influența veniturile și cheltuielile raportate.
Riscuri
- Pierdere netă și remăsurareridicat
Pierderea netă din 2025 a fost influențată în mare parte de remăsurarea acțiunilor clasificate drept datorii, ceea ce face rezultatul contabil sensibil la prețul unităților BEP.
- Hidrologie și condiții meteoridicat
Producția depinde de debitele de apă și de vânt, iar condițiile nefavorabile din SUA și Brazilia au redus veniturile recente.
- Îndatorare și costul finanțăriimediu
Împrumuturile fără regres sunt semnificative, iar costurile de dobândă pot crește dacă condițiile de finanțare se înrăutățesc.
- Politici și reglementaremediu
Activitatea este reglementată de FERC în SUA și de autorități în alte țări, iar schimbările de reglementare pot afecta permisele și veniturile.
- Curs de schimbscăzut
Veniturile din Columbia, Brazilia și Europa sunt exprimate într-o monedă diferită de dolar, ceea ce introduce volatilitate în rezultatele raportate.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă cererea de energie din SUA continuă să crească, portofoliul hidroelectric și eolian al grupului ar putea genera fluxuri de numerar mai previzibile.
- Acordurile pe termen lung cu clienți mari, precum cel cu Google, ar putea consolida veniturile viitoare dacă sunt implementate integral.
- Reciclarea activelor prin vânzări către investitori instituționali ar putea finanța noi investiții fără o creștere excesivă a datoriei.
Ce ar strica teza
- Rezultatele din 2025 au arătat o pierdere netă importantă, iar remăsurarea acțiunilor poate continua să influențeze profitul contabil.
- Producția depinde puternic de hidrologie, iar o secetă ar putea reduce din nou veniturile în mai multe regiuni.
- Vânzările repetate de active pot diminua baza de venituri recurente, dacă nu sunt compensate de noi proiecte.
De urmărit
- Finalizarea vânzării portofoliului de 2,3 GW din SUA și încasarea veniturilor estimateprima jumătate a 2026
- Evoluția condițiilor hidrologice din SUA, Brazilia și Columbia2026
- Progresul proiectelor de hidroenergie pentru Google și calendarul contractelorpână la 2032
- Rezultatele următorului raport anual și nivelul costurilor de finanțareurmătorul raport anual
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 27 feb. 2026; de atunci au apărut 6-K (14 oct. 2026), 6-K (31 aug. 2026), 6-K (31 iul. 2026), 6-K (28 iul. 2026), 6-K (22 iul. 2026), 6-K (17 iun. 2026).
Afacerea
BEPC este o filială controlată de Brookfield Renewable Partners (BEP) și a fost creată ca vehicul de investiții pentru acționarii care preferă o structură corporativă. Acțiunile sale exchangeable sunt listate la NYSE și TSX sub simbolul BEPC, iar prețul lor este legat economic de unitățile BEP, dividendele fiind plătite în aceeași sumă pe acțiune. Compania raportează sub formă de declarații financiare IFRS și de cifre proporționale, folosind FFO ca indicator principal al performanței operaționale.
Strategia urmărește un profil de flux de numerar stabil și previzibil, provenit din active hidroelectrice, eoliene și solare cu costuri operaționale reduse, vândute prin contracte cu contrapărți solvabile. Grupul țintește un randament total de 12% până la 15% pe an pe activele deținute, pe termen lung, combinând fluxurile existente cu investiții de modernizare, extindere și achiziții, precum și reciclarea capitalului prin vânzări de active.
În 2025 și începutul lui 2026, grupul a încheiat mai multe tranzacții de reciclare a capitalului, inclusiv vânzări de portofolii în SUA și India, a anunțat un acord de furnizare a până la 3.000 MW de capacitate hidroelectrică către Google și a achiziționat o participație suplimentară de 15% în Isagen. Aceste mișcări arată modul în care compania își ajustează portofoliul împreună cu investitorii instituționali.
Piața în context
Cererea de energie din SUA a crescut semnificativ în ultimii trei ani, sub influența digitalizării și a centrelor de date pentru inteligență artificială, iar energia regenerabilă este, potrivit companiei, cea mai ieftină sursă de energie în vrac. SUA sunt a doua cea mai mare piață eoliană din lume, cu circa 153.000 MW instalați, iar standardele de tip RPS sunt aplicate în 29 de state.
Piața europeană și cea sud-americană oferă un context diferit, cu prețuri ale energiei care au susținut evaluările active și cu cursuri de schimb care influențează veniturile raportate în USD. Hidrologia rămâne un factor important, deoarece producția hidroelectrică variază de la un an la altul și poate fi afectată și de schimbările climatice.
Poziția concurențială
Compania concurează pe piețele de energie cu producători independenți și cu alte platforme de active regenerabile, în special în zonele cu piețe angro competitive din nord-estul și mijlocul Atlanticului SUA, în California, Midwest și Texas. Avantajul său vine din dimensiunea portofoliului hidroelectric și din capacitatea de a vinde active către parteneri instituționali.
- Brookfield Renewable PartnersBEP
Entitatea-mamă a grupului, care are același portofoliu economic și împarte aceleași tranzacții și strategii.
- TerraForm Power
Platformă eoliană și solară achiziționată de grup, care operează active în SUA, Canada și Chile și concurează pe aceleași piețe.
- Independent power producers din nord-estul SUA
Producători independenți de energie care operează hidrocentrale și centrale pe piețele angro din New York și New England.
- Dezvoltatori de energie regenerabilă din SUA
Companii private și publice care concurează pentru proiecte eoliene, solare și de stocare și pentru contracte cu clienți corporativi.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport curent (emitent străin)14 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)31 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)31 iul. 2026
- Raport curent (emitent străin)28 iul. 2026
- Raport curent (emitent străin)22 iul. 2026
- Raport curent (emitent străin)17 iun. 2026
- Raport curent (emitent străin)15 mai 2026
- Raport curent (emitent străin)01 mai 2026
- Raport curent (emitent străin)01 apr. 2026
- Raport anual (emitent străin)27 feb. 2026
Surse
- [1] Form 20-F, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Brookfield Renewable Corp · 27 feb. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.