olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni SUA

Brady Corporation BRC

Miscellaneous Manufacturing Industries · SIC 3990 · Verticală: Miscellaneous Manufacturing Industries (SIC 3990)

82,84USD+0,42 % · 1 ziÎnchidere 04 nov. 2026

Brady Corporation este un producător global de soluții de identificare și de siguranță la locul de muncă, cu sediul în Milwaukee. După achiziția activității PSS de la Honeywell, în august 2026, compania își extinde portofoliul spre productivitate și logistică, iar vânzările anuale au crescut cu 9,8% în anul fiscal 2026, până la 1,66 miliarde USD.

La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Brady Corporation (BRC) costa 82,84 USD (+0,42 % într-o zi), cu randament al dividendului 0,94 %, beta 0,62, interval pe 52 de săptămâni 70,96–98,24 USD. Ultimul trimestru raportat (T4 2026): venituri de 436,9 mil USD (+10,0 % an/an), profit net de 45,6 mil USD (−8,6 % an/an).

Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
indisponibil
P/E (TTM)
indisponibil
E/P (TTM)
indisponibil
Randament dividend
0,94 %
DPS 12 luni 0,78
Beta (2 ani)
0,62
Volatilitate (1 an) 33 %
Interval 52 săpt.
70,9698,24

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
46,2
neutru
Bollinger (20, 2)
80,77 – 85,59
în jumătatea de jos a benzii · %B 0,43 · lățimea benzii 5,8 %
SMA 50 / 200
85,30 / 86,95
tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
MACD (12, 26, 9)
-0,67 / -0,91
MACD peste semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaS&P 500Față de S&P 500Mediana verticalei
1 lună−3,0 %−2,0 %−1,0 pp—
3 luni−15,6 %−2,2 %−13,4 pp—
6 luni+2,6 %+4,3 %−1,7 pp—
De la început de an+5,7 %+10,6 %−4,9 pp—
1 an+10,3 %+10,5 %−0,2 pp−45,7 %
3 ani+55,4 %+73,7 %−18,3 pp−0,9 %
5 ani+48,9 %+61,7 %−12,8 pp—
Scădere maximă (1 an)
−26,3 %
13 feb. 2026 → 15 mai 2026
Scădere maximă (5 ani)
−26,3 %
13 feb. 2026 → 15 mai 2026
Creștere anuală compusă (5 ani)
+8,3 %
S&P 500 +10,1 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Ultimul trimestru: Q4 2026 · 31 iul. 2026

Venituri
436,9 mil USD
+10,0 % an/an
Profit net
45,6 mil USD
−8,6 % an/an
EPS diluat
indisponibil
indisponibil an/an
netă / operațională
10,4 % / 13,8 %

Marje trimestriale

Situații trimestriale · USD

ExercițiuQ1 '25Q2 '25Q3 '25Q4 '25Q1 '26Q2 '26Q3 '26Q4 '26
Venituri377,1 mil356,7 mil382,6 mil397,3 mil405,3 mil384,1 mil435,2 mil436,9 mil
Costul vânzărilor187,4 mil180,8 mil187,5 mil197,0 mil196,5 mil189,7 mil209,8 mil205,8 mil
Profit brut189,7 mil175,8 mil195,1 mil200,2 mil208,8 mil194,4 mil225,5 mil231,1 mil
Cercetare și dezvoltare18,9 mil18,7 mil19,2 mil23,1 mil23,3 mil24,3 mil23,5 mil22,9 mil
Cheltuieli generale și de vânzare111,8 mil105,9 mil108,7 mil117,9 mil117,6 mil107,9 mil128,7 mil148,1 mil
Profit operațional58,9 mil51,2 mil67,2 mil59,3 mil68,0 mil62,2 mil73,2 mil60,1 mil
Amortizare și depreciere10,2 mil9,9 mil10,2 mil10,4 mil11,0 mil11,2 mil11,3 mil11,3 mil
Cheltuieli cu dobânzile1,4 mil1,3 mil936,0 mii1,1 mil1,2 mil990,0 mii1,3 mil6,2 mil
Profit înainte de impozit58,8 mil52,0 mil65,7 mil60,5 mil68,5 mil62,0 mil73,4 mil55,6 mil
Impozit pe profit12,0 mil11,7 mil13,5 mil10,6 mil14,5 mil14,0 mil15,6 mil10,0 mil
Profit net46,8 mil40,3 mil52,3 mil49,9 mil53,9 mil48,1 mil57,8 mil45,6 mil
Flux de numerar operațional23,4 mil39,6 mil ≈59,9 mil ≈58,3 mil33,4 mil53,3 mil ≈78,2 mil ≈79,2 mil
Investiții (capex)7,3 mil7,1 mil ≈4,3 mil ≈8,9 mil11,0 mil11,0 mil ≈11,0 mil ≈18,5 mil
Dividende plătite11,4 mil11,5 mil ≈11,4 mil ≈11,3 mil11,5 mil11,6 mil ≈11,6 mil ≈11,5 mil
Răscumpărări de acțiuni00 ≈33,2 mil ≈17,7 mil4,1 mil4,9 mil ≈5,2 mil ≈28,1 mil

≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)

E/P în timp

EPS indisponibil în depunerile structurate ale emitentului (de ex. un parteneriat raportează pe unitate, nu pe acțiune).

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

Exerciții anuale

Exercițiu20192020202120222023202420252026
Venituri1,2 mld1,1 mld1,1 mld1,3 mld1,3 mld1,3 mld1,5 mld1,7 mld
Venituri an/an−1,1 %−6,8 %+5,9 %+13,7 %+2,3 %+0,7 %+12,8 %+9,8 %
Profit net131,3 mil112,4 mil129,7 mil150,0 mil174,9 mil197,2 mil189,3 mil205,4 mil
Profit net an/an+44,1 %−14,4 %+15,4 %+15,7 %+16,6 %+12,8 %−4,0 %+8,5 %
EPS diluatindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibil
EPS diluat an/anindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibilindisponibil
netă %11,3 %10,4 %11,3 %11,5 %13,1 %14,7 %12,5 %12,4 %
Flux de numerar liber129,4 mil113,7 mil178,5 mil75,3 mil189,9 mil175,2 mil153,6 mil192,7 mil

Rezultate raportate vs așteptări

Se încarcă…

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2026 · 31 iul. 2026

Numerar
187,1 mil USD
Datorie financiară
15,0 mil USD
Datorie netă
-172,2 mil USD
Capitaluri proprii
1,4 mld USD
Active totale
1,9 mld USD
Datorie / capitaluri
0,01x
Lichiditate curentă
1,94x
ROE
16,1 %
ROA
11,5 %
Marja FCF
11,6 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (USD)

Marje

Cont de profit și pierdere · USD

Venituri
2024
1,3 mld
2025
1,5 mld
2026
1,7 mld

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Costul vânzărilor
2024
653,5 mil
2025
752,8 mil
2026
801,7 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Profit brut
2024
687,9 mil
2025
760,8 mil
2026
859,8 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Cercetare și dezvoltare
2024
67,7 mil
2025
79,9 mil
2026
94,0 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Cheltuieli generale și de vânzare
2024
376,7 mil
2025
444,3 mil
2026
502,3 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Profit operațional
2024
243,4 mil
2025
236,6 mil
2026
263,5 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Amortizare și depreciere
2024
29,9 mil
2025
40,6 mil
2026
44,9 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

EBITDA
2024
273,3 mil ≈
2025
277,3 mil ≈
2026
308,4 mil ≈

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026derivat

Cheltuieli cu dobânzile
2024
3,1 mil
2025
4,7 mil
2026
9,7 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2024
247,8 mil
2025
237,1 mil
2026
259,4 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Impozit pe profit
2024
50,6 mil
2025
47,8 mil
2026
54,0 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Profit net
2024
197,2 mil
2025
189,3 mil
2026
205,4 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Media ponderată diluată a acțiunilor
2024
48,5 mil
2025
48,1 mil
2026
47,8 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Bilanț · USD

Numerar
2024
250,1 mil
2025
174,3 mil
2026
187,1 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Creanțe
2024
185,5 mil
2025
231,9 mil
2026
260,9 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Stocuri
2024
152,7 mil
2025
200,9 mil
2026
225,2 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Active curente
2024
599,7 mil
2025
621,8 mil
2026
688,5 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2024
195,8 mil
2025
225,6 mil
2026
254,5 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Fond comercial
2024
589,6 mil
2025
676,9 mil
2026
686,0 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2024
51,8 mil
2025
105,4 mil
2026
97,8 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Active totale
2024
1,5 mld
2025
1,7 mld
2026
1,9 mld

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Datorii comerciale
2024
84,7 mil
2025
105,0 mil
2026
108,7 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Datorie pe termen lung
2024
90,9 mil
2025
99,8 mil
2026
15,0 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Datorii curente
2024
264,7 mil
2025
330,3 mil
2026
355,5 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Datorii totale
2024
448,9 mil
2025
542,0 mil
2026
494,4 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Capital propriu
2024
1,1 mld †
2025
1,2 mld †
2026
1,4 mld †

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Fluxuri de numerar · USD

Flux de numerar operațional
2024
255,1 mil
2025
181,2 mil
2026
244,1 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Investiții (capex)
2024
79,9 mil
2025
27,6 mil
2026
51,5 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Flux de numerar liber
2024
175,2 mil ≈
2025
153,6 mil ≈
2026
192,7 mil ≈

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2024
-81,0 mil
2025
-171,3 mil
2026
-59,0 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2024
-70,5 mil
2025
-83,9 mil
2026
-177,4 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Dividende plătite
2024
45,1 mil
2025
45,5 mil
2026
46,1 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Răscumpărări de acțiuni
2024
72,2 mil
2025
50,8 mil
2026
42,2 mil

SEC (XBRL)· 03 sept. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
9,8 %
calculat olivLawFY 2026
CAGR venituri 3 ani
7,7 %
calculat olivLawFY 2023 → FY 2026
CAGR venituri 5 ani
7,7 %
calculat olivLawFY 2021 → FY 2026
Creșterea EBIT (an/an)
11,3 %
calculat olivLawFY 2026
Creșterea profitului net (an/an)
8,5 %
calculat olivLawFY 2026
CAGR profit net 3 ani
5,5 %
calculat olivLawFY 2023 → FY 2026
CAGR profit net 5 ani
9,6 %
calculat olivLawFY 2021 → FY 2026
Creșterea EPS (an/an)
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea FCF (an/an)
25,4 %
calculat olivLawFY 2026

Profitabilitate

Marja brută
51,7 %
calculat olivLawFY 2026
Marja EBITDA
18,6 %
calculat olivLawFY 2026
Marja EBIT
15,9 %
calculat olivLawFY 2026
Marja netă
12,4 %
calculat olivLawFY 2026
Marja FCF
11,6 %
calculat olivLawFY 2026

Randamente

ROE
16,1 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 iul. 2026
ROA
11,5 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 iul. 2026
ROIC
18,1 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 iul. 2026
ROCE
17,6 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 iul. 2026
Rata de distribuire (EPS)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (FCF)
23,9 %
calculat olivLawFY 2026

Bilanț și datorie

Datoria netă
-172,2 mil USD
calculat olivLawbilanț la 31 iul. 2026
Datorie netă / EBITDA
-0,6x
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 iul. 2026
Datorie / capital propriu
0,0x
calculat olivLawbilanț la 31 iul. 2026
Acoperirea dobânzilor
27,2x
calculat olivLawFY 2026

Lichiditate

Lichiditatea curentă
1,9x
calculat olivLawbilanț la 31 iul. 2026
Lichiditatea rapidă
1,3x
calculat olivLawbilanț la 31 iul. 2026
Lichiditatea imediată
0,5x
calculat olivLawbilanț la 31 iul. 2026

Numerar

Fluxul de numerar operațional
244,1 mil USD
calculat olivLawFY 2026
Investiții (capex)
51,5 mil USD
calculat olivLawFY 2026
Fluxul de numerar liber
192,7 mil USD
calculat olivLawFY 2026
Conversia profitului în FCF
93,8 %
calculat olivLawFY 2026
Conversia EBITDA în numerar
79,2 %
calculat olivLawFY 2026

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
54 zile
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 iul. 2026
Zile de stoc (DIO)
97 zile
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 iul. 2026
Zile de plată (DPO)
49 zile
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 iul. 2026
Ciclul de conversie a numerarului
102 zile
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 iul. 2026

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
indisponibil
lipsesc date de intrare
Valoarea întreprinderii (EV)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Capitalizare / profit net TTM
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/E (TTM)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randamentul profitului
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/B
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/S
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/Venit
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randament FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randamentul dividendului
0,9 %
calculat olivLawFY 2026
Randamentul distribuirilor către acționari
indisponibil
lipsesc date de intrare

1 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • acoperirea ponderilor scorului: 56,2 % din minimum 60 %

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

82,84 USD

04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: indisponibil

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/E (TTM)
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/B
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
16,1 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 31 iul. 2026
Marja netă
12,4 %
calculat olivLawFY 2026
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
9,8 %
calculat olivLawFY 2026
Randamentul dividendului
0,9 %
calculat olivLawFY 2026

Acoperire și prospețime

33/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2026
Ultima perioadă raportată: 31 iul. 2026
Data ultimului bilanț: 31 iul. 2026
Sursă: SEC (XBRL)publicat 03 sept. 2026
verificat 2579derivat 245

Scorul pe grupe

56 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

Jos
10,25
USD pe acțiune
Mijloc
11,76
USD pe acțiune
Sus
13,78
USD pe acțiune
Preț: 82,84 USD
Prețul este peste interval
Potențial până la valoarea centrală: -85,8 % (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: -604,6 % (1 − preț / valoare)
Acord între metode: o singură metodă · 1 metode folosite · 1 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 10,25 – 13,78 USD.

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (USD pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
  • Colegi: P/Eindisponibil · lipsesc date de intrare
  • Dividende actualizate (DDM)10,25 – 13,78 (Mijloc 11,76)
Comparațiile pe multipli folosesc verticala SIC: Miscellaneous Manufacturing Industries (SIC 3990)

Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
4,3 %
Prima de risc a pieței
5,0 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
9,3 %
Creștere terminală
2,5 %

Scorul pe factori

Date insuficiente

Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 56,2 % din minimum 60 %

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitate18,1 %100 (pe interval fix)19 %
Marja netă · Calitate12,4 %88 (față de colegi)11 %
Conversia profitului în FCF · Calitate93,8 %91 (pe interval fix)11 %
CAGR venituri 3 ani · Creștere7,7 %64 (pe interval fix)15 %
CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie-0,6x100 (pe interval fix)19 %
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie27,2x100 (pe interval fix)11 %
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie1,9x95 (pe interval fix)7 %
P/E (TTM) · Evaluareindisponibilindisponibil—
EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamenteindisponibilindisponibil—
Rata de distribuire (FCF) · Randamente23,9 %100 (pe interval fix)7 %

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie99/100 · 3/3 factori cu valoare
  • Creștere· parțial64/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Calitate94/100 · 3/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

BRADY CORP (BRC). Ultimul exercițiu complet: 2026; date până la 2026-07-31.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 1,7 mld USD în 2026; creștere an/an 9,8 %; marjă netă 12,4 %; ROE 16,1 %; datorie netă/EBITDA -0,6x.

Intervalul de valoare estimat este 10,25–13,78 USD pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 11,76 USD, prețul de 82,84 USD lasă un potențial de -85,8 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -604,6 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 56,2 % din minimum 60 %).

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • ROIC: 18,1 %
  • Marja netă: 12,4 %
  • Conversia profitului în FCF: 93,8 %
  • Datorie netă / EBITDA: -0,6x
  • Acoperirea dobânzilor: 27,2x
  • Lichiditatea curentă: 1,9x
  • Rata de distribuire (FCF): 23,9 %

Ce o infirmă

  • Prețul este peste intervalul de valoare estimat

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): CAGR EPS 3 ani, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari.

Față de mediana verticalei

Miscellaneous Manufacturing Industries (SIC 3990) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 9 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
—
mediana verticalei 19,7x
EV/EBITDA
—
mediana verticalei —
P/S
—
mediana verticalei 0,9x
P/B
—
mediana verticalei 1,6x
ROE
16,1 %
mediana verticalei -2,0 %
peste mediană
Marja netă
12,4 %
mediana verticalei 1,9 %
peste mediană (+561,3 %)
Marja EBIT
15,9 %
mediana verticalei 2,4 %
peste mediană (+569,1 %)
Venituri an/an
9,8 %
mediana verticalei 11,4 %
sub mediană (−13,9 %)
Datorie netă/EBITDA
-0,6x
mediana verticalei —
Randament dividend
0,9 %
mediana verticalei 3,3 %
sub mediană (−71,7 %)

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
AMCRAmcor PLC21,7 mld19,79,4 %4,7 %+56,6 %+10 % / −1 %
DAKTDaktronics, Inc.977,2 mil20,716,2 %5,7 %+10,9 %+7 % / +95 %
HCAIHuachen AI Parking Management Technology Holding Co., Ltd70,2 mil—-402,1 %-642,6 %−83,9 %−79 % / indisponibil
MWGMulti Ways Holdings Limited48,0 mil—-2,0 %-1,0 %+44,1 %−46 % / −49 %
VTSIVirTra, Inc.30,5 mil—-6,1 %—indisponibil−46 % / −63 %
DOGZDogness (International) Corporation8,9 mil—-32,0 %-173,9 %−23,3 %−95 % / −80 %
JCSEJe Cleantech Holdings Limited8,0 mil3,118,3 %15,9 %+11,8 %+35 % / +64 %
WFFWF Holding Ltd6,7 mil—-127,3 %-64,4 %+61,9 %−57 % / indisponibil
ODCOil-Dri Corporation of America——20,5 %11,5 %+1,7 %+30 % / +150 %
BRCBrady Corp——16,1 %12,4 %+9,8 %+10 % / +55 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru BRC din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare

Analiză AI

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Pe scurt

Brady Corporation este un producător global de soluții de identificare și de siguranță la locul de muncă, cu sediul în Milwaukee. După achiziția activității PSS de la Honeywell, în august 2026, compania își extinde portofoliul spre productivitate și logistică, iar vânzările anuale au crescut cu 9,8% în anul fiscal 2026, până la 1,66 miliarde USD 12.

SWOT

Puncte tari

  • Gamă largă de produse proprietare și o poziție de lider în nișe de identificare și siguranță 1.
  • Creștere organică în ambele segmente și îmbunătățirea marjelor în anul fiscal 2026 1.
  • Fluxuri de numerar operaționale în creștere și un bilanț care a susținut achiziția IPS 2.

Puncte slabe

  • Dependența de o parte din piețele europene, unde creșterea organică a rămas modestă 1.
  • Costuri de integrare și tranzacție ridicate, care au afectat profitul net al ultimului trimestru 2.
  • Îndatorare mai mare după achiziție, cu dobânzi variabile care ar putea crește costurile 1.

Oportunități

  • Extinderea în logistică, retail și transport prin produsele PSS și piața adresabilă mai mare 12.
  • Creșterea cererii din construcția de centre de date și din industria electronică din Asia 1.
  • Sinergii de costuri și vânzări dacă integrarea PSS decurge conform planului 12.

Amenințări

  • Tarife, controale de export și tensiuni comerciale care ar putea afecta producția din China 1.
  • Presiunea prețurilor din partea distribuitorilor și a clienților care caută surse mai ieftine 1.
  • Concurență tot mai intensă și modele de afaceri care se schimbă rapid, inclusiv prin inteligență artificială 1.

Riscuri

  • Integrarea PSSridicat

    Integrarea unei mari activități achiziționate ar putea dura mai mult decât s-a estimat și ar putea reduce sinergiile așteptate 1.

  • Îndatorareridicat

    Datoria nou contractată ar putea limita flexibilitatea financiară dacă fluxurile de numerar nu cresc suficient 1.

  • Costuri de intraremediu

    Creșterea prețurilor componentelor electronice și a tarifelor ar putea reduce marjele dacă nu pot fi transferate clienților 1.

  • Expunere geopoliticămediu

    Un volum important de stocuri se află în China, iar tensiunile comerciale ar putea perturba livrările 1.

  • Concurențăscăzut

    Concurenții cu resurse mai mari ar putea presa prețurile sau marjele companiei 1.

Teza de investiție

Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

  • Dacă integrarea PSS decurge conform planului, compania ar putea extinde vânzările în logistică și retail, iar ghidajul pentru anul fiscal 2027 indică o creștere importantă a profitului pe acțiune 2.
  • Marjele în creștere și fluxurile de numerar operaționale mai mari arată o bază financiară solidă, care ar putea susține investițiile în cercetare și dezvoltare 12.
  • Cererea din centrele de date și din industria electronică din Asia ar putea continua să sprijine creșterea segmentului Americas & Asia 1.

Ce ar strica teza

  • Îndatorarea crescută și dobânzile variabile ar putea reduce profitul și limita flexibilitatea în cazul unei încetiniri economice 1.
  • Creșterea organică în Europa a rămas modestă, iar tarifele și costurile de intrare ar putea continua să apese marjele 1.
  • Costurile de integrare și de tranzacție au redus profitul net din ultimul trimestru, iar sinergiile sunt încă incerte 2.

De urmărit

  • Rezultatele primului trimestru cu PSS integrat și nivelul sinergiilor realizateQ1 2027
  • Impactul tarifelor și eventualele rambursări asupra marjei brute2027

Produse, piață și concurență

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Afacerea

Brady este un producător și furnizor global de soluții de identificare și produse de siguranță la locul de muncă, care identifică și protejează spații, produse și persoane 1. Compania este organizată pe două segmente raportabile, Americas & Asia și Europe & Australia, iar strategia sa se bazează pe produse inovatoare, serviciu pentru clienți și poziții de lider în nișe specializate 1. Din august 2026, prin achiziția PSS, compania adaugă soluții mobile de scanare, imprimare și software pentru retail, transport și logistică 1.

Cheltuielile de cercetare și dezvoltare au ajuns la 94,0 milioane USD în anul fiscal 2026, concentrate pe sisteme de identificare și imprimare, materiale sensibile la presiune și scanere 1. Compania se bazează pe brevete și mărci, dar afirmă că activitatea sa nu depinde de un singur brevet 1.

Piața în context

Brady activează pe piața soluțiilor de identificare, siguranță și productivitate, unde concurența se bazează pe inovație, serviciu, calitate, preț și prezența globală 1. Conducerea estimează că piața adresabilă se extinde la 14 miliarde USD după achiziția IPS 2. Aproximativ jumătate din vânzări provin din afara Statelor Unite, ceea ce expune compania la riscuri geopolitice și comerciale 1.

Piața este fragmentată, de la companii mici cu gamă redusă până la mari producători de adezivi și produse electrice 1. Ghidajul pentru anul fiscal 2027 presupune continuarea creșterii economice, dar cursurile valutare și cererea industrială rămân variabile 2.

Tendințe

  • Achiziția PSS de la Honeywellmixt

    Achiziția a fost finalizată pe 3 august 2026 și adaugă produse mobile de scanare și imprimare, cu o amprentă mai largă în logistică și retail 1. Integrarea ar putea fi mai complexă decât s-a estimat și ar putea amâna sinergiile 1.

  • Creșterea marjelorvânt din spate

    Marja brută a crescut la 51,7% în anul fiscal 2026, susținută de produse cu marje mai mari și de reducerea costurilor 1. Dacă această tendință continuă, profitabilitatea ar putea susține creșterea profitului pe acțiune 2.

  • Îndatorare crescutămixt

    Achiziția PSS a fost finanțată prin împrumuturi și obligațiuni, ceea ce ar putea reduce flexibilitatea financiară dacă fluxurile de numerar scad 1. Fluxul de numerar operațional a crescut față de anul precedent, dar costul dobânzilor va fi mai mare 12.

Poziția concurențială

Concurența se dă pe inovație, serviciu, gamă, calitate, preț și capacitatea de a servi clienți multinaționali 1. Printre concurenți se află mari producători de adezivi și de produse electrice, dar și firme mici cu gamă redusă 1. Compania notează că noii concurenți sau modelele de afaceri bazate pe inteligență artificială ar putea presa marjele 1.

Piața de identificare și scanare este dominată de furnizori globali cu catalog larg, iar achiziția PSS poziționează Brady în concurență directă cu producători de terminale mobile și sisteme de colectare a datelor 12. Strategia companiei se bazează pe avantajul său de nișă și pe rețelele de distribuție 1.

  • Producători mari de adezivi și materiale industriale

    Concurează pe linia de materiale și etichete, unde producătorii mari au linii de produse extinse 1.

  • Producători mari de produse electrice

    Oferă produse concurente în cadrul gamelor lor generale, mai ales pentru identificarea cablurilor 1.

  • Firme mici specializate

    Ofertă mai restrânsă, dar uneori mai ieftină, prezentă în anumite nișe regionale 1.

  • Furnizori de scanere și terminale mobile

    Concurează în zona de colectare a datelor și scanare, unde achiziția PSS a extins prezența companiei 12.

Știri și depuneri

Din presă

Ultima știre din arhiva noastră e din 22 oct. 2026; cea mai nouă depunere SEC e din 05 nov. 2026. Arhiva de presă vine din fluxurile RSS urmărite și nu acoperă neapărat ultimul eveniment — depunerile de alături da.

Depuneri SEC

  • Raport curent05 nov. 2026
    Acord material · Item 3.02 · Item 5.01 · Schimbări în conducere · Situații financiare și anexe
  • Achiziție sau vânzare de active · Situații financiare și anexe
  • Raport anual03 sept. 2026
  • Raport curent03 sept. 2026
    Rezultate financiare · Informare publică (Reg FD) · Alte evenimente · Situații financiare și anexe
  • Raport curent06 aug. 2026
    Acord material · Achiziție sau vânzare de active · Obligație financiară nouă · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
  • Raport curent18 iun. 2026
    Acord material · Încetarea unui acord material · Obligație financiară nouă · Situații financiare și anexe
  • Raport curent11 iun. 2026
    Schimbări în conducere · Situații financiare și anexe
  • Raport curent18 mai 2026
    Rezultate financiare · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
  • Raport curent08 mai 2026
    Schimbări în conducere

Surse

  1. [1] Form 10-K, fiscal year ended 2026-07-31 · SEC / Brady Corporation · 03 sept. 2026
  2. [2] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Brady Corporation · 03 sept. 2026

Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.