olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
WF Holding Ltd WFF
Miscellaneous Manufacturing Industries · SIC 3990 · Verticală: Miscellaneous Manufacturing Industries (SIC 3990)
WF Holding Ltd produce tancuri, conducte și alte produse din plastic armat cu fibră de sticlă (FRP) în Malaysia, livrate industriilor chimică, de tratare a apei și de energie. În exercițiul financiar 2025 veniturile au crescut la 7,4 milioane USD, dar compania a raportat o pierdere netă de 4,75 milioane USD, influențată de deprecierea investițiilor.
Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea WF Holding Ltd (WFF) costa 1,32 USD (−0,75 % într-o zi), cu capitalizare 6,7 mil USD, beta 5,46, interval pe 52 de săptămâni 0,08–17,28 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 47,8
- neutru
- Bollinger (20, 2)
- -6,28 – 10,91
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,44 · lățimea benzii 742,0 %
- SMA 50 / 200
- 2,18 / 2,07
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- -0,39 / -0,39
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −42,4 % | −2,0 % | −40,4 pp | — |
| 3 luni | −49,8 % | −2,2 % | −47,6 pp | — |
| 6 luni | −17,5 % | +4,3 % | −21,8 pp | — |
| De la început de an | −42,6 % | +10,6 % | −53,2 pp | — |
| 1 an | −59,6 % | +10,5 % | −70,0 pp | +5,9 % |
| 3 ani | indisponibil | +73,7 % | indisponibil | +23,1 % |
| 5 ani | indisponibil | +61,7 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 5,0 mil | 5,7 mil | 4,6 mil | 7,4 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | +15,4 % | −20,3 % | +61,9 % |
| Profit net | 978,8 mii | 491,4 mii | 111,6 mii | -4,8 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | −49,8 % | −77,3 % | −4.373,8 % |
| EPS diluat | 0,04 | 0,11 | 0,02 | -0,97 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | +167,5 % | −77,6 % | −4.133,3 % |
| netă % | 19,7 % | 8,6 % | 2,4 % | -64,4 % |
| Flux de numerar liber | -292,4 mii | 582,7 mii | 701,9 mii | -2,7 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 2,3 mil USD
- Datorie financiară
- 188,7 mii USD
- Datorie netă
- -2,1 mil USD
- Capitaluri proprii
- 4,8 mil USD
- Active totale
- 11,4 mil USD
- Datorie / capitaluri
- 0,04x
- Lichiditate curentă
- 2,51x
- ROE
- -127,3 %
- ROA
- -54,2 %
- Marja FCF
- -36,7 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 5,0 mil | 5,7 mil | 4,6 mil | 7,4 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 2,8 mil | 3,8 mil | 2,7 mil | 5,0 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Profit brut | 2,1 mil | 2,0 mil | 1,8 mil | 2,4 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Profit operațional | 1,3 mil | 655,5 mii | 115,8 mii | -1,5 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 97,6 mii | 118,3 mii | 146,2 mii | 160,3 mii | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| EBITDA | 1,4 mil ≈ | 773,8 mii ≈ | 262,0 mii ≈ | -1,4 mil ≈ | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026derivat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 22,3 mii | 22,3 mii | 21,0 mii | 16,7 mii | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | 1,3 mil | 695,6 mii | 119,0 mii | -4,7 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 306,5 mii | 204,2 mii | 7,4 mii | 85,2 mii | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Profit net | 978,8 mii | 491,4 mii | 111,6 mii | -4,8 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| EPS diluat | 0,04 | 0,11 | 0,02 | -0,97 | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 23,0 mil | 4,6 mil | 4,6 mil | 4,9 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
- 2023
- 4,6 mil
- 2024
- 4,6 mil
- 2025
- 4,9 mil
SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 689,8 mii | 777,1 mii | 1,1 mil | 2,3 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Creanțe | — | 2,2 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Stocuri | — | 444,8 mii | 846,2 mii | 558,2 mii | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Active curente | — | 3,9 mil | 4,8 mil | 5,1 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | — | 1,1 mil | 992,7 mii | 1,2 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Active totale | — | 5,4 mil | 6,2 mil | 11,4 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Datorii comerciale | — | 834,2 mii | 435,0 mii | 891,4 mii | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | — | 59,2 mii | 60,4 mii | 28,9 mii | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | — | 223,5 mii | 171,5 mii | 159,8 mii | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Datorii curente | — | 2,4 mil | 3,2 mil | 2,0 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Datorii totale | — | 2,8 mil | 3,5 mil | 6,6 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Capital propriu | 2,2 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 4,8 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | — | — | 23,0 mil | 5,0 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
- 2023
- —
- 2024
- 23,0 mil
- 2025
- 5,0 mil
SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -166,6 mii | 655,8 mii | 753,5 mii | -2,4 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 125,8 mii | 73,1 mii | 51,5 mii | 281,7 mii | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | -292,4 mii ≈ | 582,7 mii ≈ | 701,9 mii ≈ | -2,7 mil ≈ | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -116,9 mii | -73,1 mii | -51,5 mii | -3,8 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -106,2 mii | -442,8 mii | -465,6 mii | 7,0 mil | SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2023
- -73,1 mii
- 2024
- -51,5 mii
- 2025
- -3,8 mil
SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat
- 2023
- -442,8 mii
- 2024
- -465,6 mii
- 2025
- 7,0 mil
SEC (XBRL)· 30 apr. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- acoperirea ponderilor scorului: 43,8 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 6,7 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
44 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 43,8 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | -55,9 % | 0 (pe interval fix) | 24 % |
| Marja netă · Calitate | -64,4 % | 25 (față de colegi) | 14 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | 14,2 % | 100 (pe interval fix) | 19 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -90,8x | 0 (pe interval fix) | 14 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 2,5x | 100 (pe interval fix) | 10 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | -40,9 % | 0 (pe interval fix) | 19 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie40/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate9/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
WF Holding Ltd (WFF). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 7,4 mil USD în 2025; creștere an/an 61,9 %; marjă netă -64,4 %; ROE -127,3 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 43,8 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- CAGR venituri 3 ani: 14,2 %
- Lichiditatea curentă: 2,5x
Ce o infirmă
- ROIC: -55,9 %
- Marja netă: -64,4 %
- Acoperirea dobânzilor: -90,8x
- Randament FCF: -40,9 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Miscellaneous Manufacturing Industries (SIC 3990) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 9 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AMCRAmcor PLC | 21,7 mld | 19,7 | 9,4 % | 4,7 % | +56,6 % | +10 % / −1 % |
| DAKTDaktronics, Inc. | 977,2 mil | 20,7 | 16,2 % | 5,7 % | +10,9 % | +7 % / +95 % |
| HCAIHuachen AI Parking Management Technology Holding Co., Ltd | 78,9 mil | — | -402,1 % | -642,6 % | −83,9 % | −77 % / indisponibil |
| MWGMulti Ways Holdings Limited | 47,0 mil | — | -2,0 % | -1,0 % | +44,1 % | −48 % / −51 % |
| VTSIVirTra, Inc. | 30,5 mil | — | -6,1 % | — | indisponibil | −46 % / −63 % |
| DOGZDogness (International) Corporation | 8,9 mil | — | -32,0 % | -173,9 % | −23,3 % | −95 % / −80 % |
| JCSEJe Cleantech Holdings Limited | 8,0 mil | 3,1 | 18,3 % | 15,9 % | +11,8 % | +35 % / +64 % |
| WFFWF Holding Ltd | 6,7 mil | — | -127,3 % | -64,4 % | +61,9 % | −60 % / indisponibil |
| BRCBrady Corp | — | — | 16,1 % | 12,4 % | +9,8 % | +6 % / +47 % |
| ODCOil-Dri Corporation of America | — | — | 20,5 % | 11,5 % | +1,7 % | +30 % / +150 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru WFF din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 30 apr. 2026; de atunci au apărut 6-K (28 oct. 2026), 6-K (27 oct. 2026), 6-K (21 oct. 2026), 6-K (15 oct. 2026), 6-K (02 oct. 2026), 6-K (31 iul. 2026).
Pe scurt
WF Holding Ltd produce tancuri, conducte și alte produse din plastic armat cu fibră de sticlă (FRP) în Malaysia, livrate industriilor chimică, de tratare a apei și de energie. În exercițiul financiar 2025 veniturile au crescut la 7,4 milioane USD 1, dar compania a raportat o pierdere netă de 4,75 milioane USD 1, influențată de deprecierea investițiilor.
SWOT
Puncte tari
Puncte slabe
- Veniturile depind de câțiva clienți mari și de proiecte individuale, fără contracte pe termen lung 1.
- Marja brută s-a redus în 2025, iar pierderea netă a fost determinată în mare parte de depreciere 1.
- Dependența crescută de subcontractori a afectat costurile și controlul asupra execuției proiectelor 1.
Oportunități
- Extinderea capacității de producție și achiziția de noi echipamente ar putea deschide linii de produse suplimentare 1.
- Piețele de tratare a apei și control al poluării pot crește dacă reglementările de mediu devin mai stricte 1.
- Diversificarea geografică și integrarea activelor din Hong Kong ar putea reduce dependența de câțiva clienți 1.
Amenințări
Riscuri
- Concentrarea cliențilorridicat
Un număr redus de clienți reprezintă o parte importantă din venituri, iar lipsa contractelor pe termen lung face veniturile mai volatile 1.
- Depreciere investițiiridicat
Depreciarea investițiilor a produs cea mai mare parte a pierderii nete din 2025, ceea ce arată riscul achizițiilor de entități private 1.
- Dependența de furnizorimediu
Materiile prime sunt disponibile, dar fluctuațiile de preț și de aprovizionare pot afecta producția și termenele de livrare 1.
- Marje sub presiunemediu
Costurile cu subcontractorii și cheltuielile administrative au crescut mai repede decât veniturile, iar marja brută s-a redus 1.
- Tranzacții cu părți afiliatescăzut
Unele achiziții au fost făcute de la membri ai familiei conducerii, ceea ce ridică întrebări de guvernanță 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă veniturile continuă să crească și marja brută revine spre nivelurile anterioare, rezultatele ar putea reflecta mai bine calitatea operațiunilor de bază 1.
- Experiența de peste trei decenii și certificările de calitate pot susține noi contracte în industriile cu cerințe ridicate 1.
- Extinderea capacității de producție și diversificarea geografică ar putea reduce dependența de câțiva clienți 1.
Ce ar strica teza
- Pierderea netă din 2025 și deprecierile investițiilor arată că noile achiziții nu au adus încă rezultate pozitive 1.
- Dacă marjele rămân sub nivelul din 2024, rentabilitatea operațională ar putea rămâne slabă 1.
- Dependența de câțiva clienți și lipsa contractelor pe termen lung fac veniturile vulnerabile la întârzieri de proiecte 1.
De urmărit
- Evoluția marjei brute și a costurilor cu subcontractorii2026
- Stadiul integrării investițiilor din Hong Kong și Malaysia2026
- Efectul încetării activității RBSB asupra structurii grupului2026
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 30 apr. 2026; de atunci au apărut 6-K (28 oct. 2026), 6-K (27 oct. 2026), 6-K (21 oct. 2026), 6-K (15 oct. 2026), 6-K (02 oct. 2026), 6-K (31 iul. 2026).
Afacerea
Clienții sunt în principal din industria chimică, din tratarea apei și din energie, iar vânzările se fac pe comenzi individuale sau pe proiecte, fără contracte pe termen lung 1. Concentrarea clienților este ridicată: doi clienți au reprezentat împreună o parte importantă din venituri în 2025 1. Compania nu depinde de un singur furnizor, dar o parte din lucrări se bazează acum pe subcontractori 1
Structura grupului include societatea-mamă din Insulele Cayman, filiala Win-Fung din Malaysia și WF Venture Ltd., înființată în 2025 pentru investiții și achiziții în Hong Kong și Malaysia 1. Conducerea operațională este asigurată de un director executiv care este și acționarul majoritar 1.
Segmente
Produse FRP
Vânzările de produse reprezintă aproape toată cifra de afaceri, cu 84,32% din venituri în 2025 1. Creșterea acestora a fost motorul principal al creșterii veniturilor, dar costul vânzărilor a crescut mai repede, din cauza unei dependențe mai mari de subcontractori 1.
Piața în context
Piața FRP deservește industrii cu cerințe ridicate de coroziune, precum chimia, tratarea apelor uzate și energia, unde tancurile și conductele din fibră de sticlă concurează cu oțelul și betonul 1. Compania operează pe piețe regionale din Asia și Australia, cu o pondere variabilă a clienților din Malaysia, Singapore, Australia și China 1. Cererea depinde de proiecte individuale, ceea ce face veniturile sensibile la calendarul livrărilor 1.
Piața este competitivă, cu producători care oferă o gamă largă de produse FRP și cu furnizori care distribuie și alte materiale 1. Ponderea mare a câtorva clienți și a proiectelor punctuale înseamnă că rezultatele pot varia puternic de la un an la altul 1.
Tendințe
- Proiecte de infrastructură în regiunevânt din spate
Cererea pentru tratarea apei și echipamente de control al poluării poate susține volumele, dacă proiectele de mediu continuă în regiune 1.
- Diversificare prin achizițiimixt
Investițiile în Hong Kong și Malaysia pot diversifica veniturile, dar au adus și depreciere de 3,28 milioane USD și pierderi din entități asociate 1. Efectul final depinde de capacitatea de a integra aceste active 1.
- Concentrarea cliențilorvânt din față
Dependența de câțiva clienți mari face ca pierderea unui singur contract să poată afecta semnificativ rezultatele 1. Lipsa contractelor pe termen lung accentuează această vulnerabilitate 1.
Poziția concurențială
Avantajele concurențiale sunt gama largă de produse și servicii și capacitatea de soluții personalizate, dar presiunea concurențială asupra prețurilor poate limita marjele dacă costurile cresc 1.
- Cradotex (M) Sdn Bhd
Producător malaysian de produse FRP, inclusiv tancuri și conducte, cu o gamă apropiată de cea a companiei 1.
- Heng Lee Composite Engineering Sdn Bhd
Producător malaysian de produse FRP din aceeași categorie de produse, activ pe piața regională 1.
- Berjaya Bintang Timur Sdn Bhd
Furnizor care distribuie și instalează produse FRP fabricate de alți producători 1.
- WT TankPro Sdn Bhd
Furnizor care distribuie și consultă clienți pentru produse FRP, inclusiv din alte materiale 1.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport curent (emitent străin)28 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)27 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)21 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)15 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)02 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)31 iul. 2026
- Raport curent (emitent străin)16 iul. 2026
- Raport curent (emitent străin)30 iun. 2026
- Raport curent (emitent străin)11 iun. 2026
- Raport curent (emitent străin)28 mai 2026
Surse
- [1] Form 20-F, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / WF Holding Ltd · 30 apr. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.