olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni SUA

Southwest Airlines Co. LUV

Air Transportation, Scheduled · SIC 4512 · Verticală: Air Transportation, Scheduled (SIC 4512)

43,96USD+3,61 % · 1 ziÎnchidere 02 nov. 2026

Southwest Airlines este o companie aeriană de pasageri din Statele Unite, care operează în principal un model punct-la-punct și concurează prin tarife accesibile și un produs modernizat. În 2025 a raportat venituri operaționale de 28.1 miliarde USD, iar în trimestrul trei din 2026 creșterea veniturilor a fost de 21.2%, ceea ce face ca transformarea sa recentă să fie urmărită atent de investitori.

La închiderea din 02 nov. 2026, acțiunea Southwest Airlines Co. (LUV) costa 43,96 USD (+3,61 % într-o zi), cu capitalizare 21,5 mld USD, P/E 21,7 pe un EPS diluat de 2,03 USD în ultimele 12 luni, randament al dividendului 1,64 %, beta 1,40, interval pe 52 de săptămâni 29,67–54,80 USD. Ultimul trimestru raportat (T3 2026): venituri de 8,4 mld USD (+21,2 % an/an), profit net de 270,0 mil USD (+400,0 % an/an), EPS diluat 0,55 USD.

Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
21,5 mld USD
acțiuni la 21 oct. 2026
P/E (TTM)
21,7
EPS diluat TTM 2,03 · TTM până la 30 sept. 2026
E/P (TTM)
4,61 %
TTM până la 30 sept. 2026
Randament dividend
1,64 %
DPS 12 luni 0,72
Beta (2 ani)
1,40
Volatilitate (1 an) 43 %
Interval 52 săpt.
29,6754,80

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
60,8
puternic (55–70)
Bollinger (20, 2)
38,47 – 44,55
în jumătatea de sus a benzii · %B 0,90 · lățimea benzii 14,6 %
SMA 50 / 200
40,82 / 43,46
tendință mixtă
MACD (12, 26, 9)
0,58 / 0,24
MACD peste semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaS&P 500Față de S&P 500Mediana verticalei
1 lună+3,5 %−2,3 %+5,9 pp—
3 luni−6,6 %−0,8 %−5,8 pp—
6 luni+14,6 %+4,7 %+9,9 pp—
De la început de an+6,4 %+10,2 %−3,8 pp—
1 an+45,1 %+10,3 %+34,8 pp−4,4 %
3 ani+85,5 %+73,0 %+12,5 pp+48,3 %
5 ani−11,1 %+61,8 %−72,9 pp—
Scădere maximă (1 an)
−33,8 %
18 feb. 2026 → 30 mar. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−57,4 %
05 nov. 2021 → 31 oct. 2023
Creștere anuală compusă (5 ani)
−2,3 %
S&P 500 +10,1 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Ultimul trimestru: Q3 2026 · 30 sept. 2026

Venituri
8,4 mld USD
+21,2 % an/an
Profit net
270,0 mil USD
+400,0 % an/an
EPS diluat
0,55
+450,0 % an/an
netă / operațională
3,2 % / 4,5 %

Marje trimestriale

Situații trimestriale · USD

ExercițiuQ4 '24Q1 '25Q2 '25Q3 '25Q4 '25Q1 '26Q2 '26Q3 '26
Venituri6,9 mld6,4 mld7,2 mld6,9 mld7,4 mld7,2 mld8,4 mld8,4 mld
Profit operațional278,0 mil-223,0 mil225,0 mil35,0 mil391,0 mil330,0 mil285,0 mil379,0 mil
Amortizare și depreciere407,0 mil396,0 mil400,0 mil394,0 mil371,0 mil398,0 mil402,0 mil398,0 mil
Cheltuieli cu dobânzile58,0 mil46,0 mil39,0 mil35,0 mil47,0 mil54,0 mil64,0 mil70,0 mil
Profit înainte de impozit329,0 mil-192,0 mil280,0 mil68,0 mil408,0 mil285,0 mil306,0 mil355,0 mil
Impozit pe profit68,0 mil-43,0 mil67,0 mil14,0 mil85,0 mil58,0 mil73,0 mil85,0 mil
Profit net261,0 mil-149,0 mil213,0 mil54,0 mil323,0 mil227,0 mil233,0 mil270,0 mil
EPS diluat0,41 ≈-0,260,390,100,56 ≈0,450,470,55
Flux de numerar operațional476,0 mil860,0 mil401,0 mil287,0 mil295,0 mil1,4 mld530,0 mil513,0 mil
Investiții (capex)460,0 mil527,0 mil660,0 mil735,0 mil751,0 mil630,0 mil818,0 mil1,0 mld
Dividende plătite-1,0 mil107,0 mil103,0 mil189,0 mil093,0 mil88,0 mil176,0 mil
Răscumpărări de acțiuni250,0 mil750,0 mil1,5 mld250,0 mil50,0 mil1,3 mld00

≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

P/E-ul de azi e la percentila 50 din propriul istoric de 38 trimestre (min 8,7, mediană 21,8, max 264,7; doar trimestrele cu profit).

Exerciții anuale

Exercițiu20182019202020212022202320242025
Venituri22,0 mld22,4 mld9,0 mld15,8 mld23,8 mld26,1 mld27,5 mld28,1 mld
Venituri an/an+3,8 %+2,1 %−59,7 %+74,5 %+50,8 %+9,6 %+5,3 %+2,1 %
Profit net2,5 mld2,3 mld-3,1 mld977,0 mil539,0 mil465,0 mil465,0 mil441,0 mil
Profit net an/an−26,6 %−6,7 %−233,7 %indisponibil−44,8 %−13,7 %0,0 %−5,2 %
EPS diluat4,294,27-5,441,610,870,760,760,79
EPS diluat an/an−23,0 %−0,5 %−227,4 %indisponibil−46,0 %−12,6 %0,0 %+3,9 %
netă %11,2 %10,3 %-34,0 %6,2 %2,3 %1,8 %1,7 %1,6 %
Flux de numerar liber3,0 mld3,0 mld-1,6 mld1,8 mld-134,0 mil-356,0 mil-1,6 mld-831,0 mil

Rezultate raportate vs așteptări

Se încarcă…

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
3,2 mld USD
Datorie financiară
5,3 mld USD
Datorie netă
2,0 mld USD
Capitaluri proprii
8,0 mld USD
Active totale
29,1 mld USD
Datorie / capitaluri
0,66x
Lichiditate curentă
0,52x
ROE
4,8 %
ROA
1,4 %
Marja FCF
-3,0 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (USD)

Marje

Cont de profit și pierdere · USD

Venituri
2023
26,1 mld
2024
27,5 mld
2025
28,1 mld

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Profit operațional
2023
224,0 mil
2024
321,0 mil
2025
428,0 mil

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Amortizare și depreciere
2023
1,5 mld
2024
1,7 mld
2025
1,6 mld

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

EBITDA
2023
1,7 mld ≈
2024
2,0 mld ≈
2025
2,0 mld ≈

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026derivat

Cheltuieli cu dobânzile
2023
259,0 mil
2024
249,0 mil
2025
167,0 mil

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2023
633,0 mil
2024
598,0 mil
2025
563,0 mil

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Impozit pe profit
2023
168,0 mil
2024
133,0 mil
2025
122,0 mil

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Profit net
2023
465,0 mil
2024
465,0 mil
2025
441,0 mil

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

EPS diluat
2023
0,76
2024
0,76
2025
0,79

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Media ponderată diluată a acțiunilor
2023
640,0 mil
2024
643,0 mil
2025
558,0 mil

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Dividend pe acțiune
2023
0,72
2024
0,72
2025
0,72

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Bilanț · USD

Numerar
2023
9,3 mld
2024
7,5 mld
2025
3,2 mld

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Creanțe
2023
104,0 mil
2024
47,0 mil
2025
98,0 mil

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Active curente
2023
14,0 mld
2024
11,3 mld
2025
5,6 mld

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2023
19,4 mld
2024
19,1 mld
2025
20,2 mld

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Fond comercial
2023
970,0 mil
2024
970,0 mil
2025
970,0 mil

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2023
296,0 mil
2024
300,0 mil
2025
296,0 mil

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Active totale
2023
36,5 mld
2024
33,8 mld
2025
29,1 mld

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Datorii comerciale
2023
1,9 mld
2024
1,8 mld
2025
2,0 mld

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Datorie pe termen scurt
2023
29,0 mil
2024
1,6 mld
2025
324,0 mil

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Datorie pe termen lung
2023
8,0 mld
2024
6,7 mld
2025
4,9 mld

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Datorii curente
2023
12,3 mld
2024
12,3 mld
2025
10,9 mld

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Capital propriu
2023
10,5 mld †
2024
10,4 mld †
2025
8,0 mld †

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Fluxuri de numerar · USD

Flux de numerar operațional
2023
3,2 mld
2024
462,0 mil
2025
1,8 mld

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Investiții (capex)
2023
3,5 mld
2024
2,1 mld
2025
2,7 mld

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Flux de numerar liber
2023
-356,0 mil ≈
2024
-1,6 mld ≈
2025
-831,0 mil ≈

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2023
-2,9 mld
2024
-261,0 mil
2025
-1,4 mld

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
-436,0 mil
2024
-2,0 mld
2025
-4,7 mld

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Dividende plătite
2023
428,0 mil
2024
430,0 mil
2025
399,0 mil

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Răscumpărări de acțiuni
2023
0
2024
250,0 mil
2025
2,6 mld

SEC (XBRL)· 05 feb. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
2,1 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
5,6 %
calculat olivLawFY 2022 → FY 2025
CAGR venituri 5 ani
25,4 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea EBIT (an/an)
33,3 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea profitului net (an/an)
-5,2 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR profit net 3 ani
-6,5 %
calculat olivLawFY 2022 → FY 2025
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea EPS (an/an)
3,9 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR EPS 3 ani
-3,2 %
calculat olivLawFY 2022 → FY 2025
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea FCF (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă

Profitabilitate

Marja brută
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBITDA
9,4 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Marja EBIT
4,4 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Marja netă
3,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Marja FCF
-1,4 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Randamente

ROE
13,9 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
ROA
3,6 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
ROIC
20,0 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
ROCE
8,2 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Rata de distribuire (EPS)
35,5 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă

Bilanț și datorie

Datoria netă
-1,5 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Datorie netă / EBITDA
-0,5x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Datorie / capital propriu
0,3x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Acoperirea dobânzilor
5,9x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Lichiditate

Lichiditatea curentă
0,5x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Lichiditatea rapidă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Lichiditatea imediată
0,3x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026

Numerar

Fluxul de numerar operațional
2,8 mld USD
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Investiții (capex)
3,2 mld USD
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Fluxul de numerar liber
-449,0 mil USD
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Conversia profitului în FCF
-42,6 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Conversia EBITDA în numerar
93,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
1 zile
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Zile de stoc (DIO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Zile de plată (DPO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Ciclul de conversie a numerarului
indisponibil
lipsesc date de intrare

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
21,5 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Valoarea întreprinderii (EV)
20,1 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Capitalizare / profit net TTM
20,4x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
P/E (TTM)
21,7x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Randamentul profitului
4,6 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
P/B
2,9x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
P/S
0,7x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
EV/EBITDA
6,8x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
EV/EBIT
14,5x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
EV/Venit
0,6x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
P/FCF
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Randament FCF
-2,1 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Randamentul dividendului
1,6 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Randamentul distribuirilor către acționari
7,7 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026

1 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Profil neutru

Scor: 48 / 100

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

43,96 USD

02 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 21,5 mld USD

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
21,5 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
P/E (TTM)
21,7x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
P/B
2,9x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
EV/EBITDA
6,8x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
ROE
13,9 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Marja netă
3,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
2,1 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
1,6 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Acoperire și prospețime

30/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 30 sept. 2026
Data ultimului bilanț: 30 sept. 2026
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 21 oct. 2026
Sursă: SEC (XBRL)publicat 22 oct. 2026
verificat 2850derivat 179

Scorul pe grupe

  • Calitate54
  • Creștere23
  • Evaluare33
  • Bilanț și datorie65
  • Randamente100

Interval de valoare estimat

Jos
17,92
USD pe acțiune
Mijloc
20,27
USD pe acțiune
Sus
55,44
USD pe acțiune
Preț: 43,96 USD
Prețul este în interval
Potențial până la valoarea centrală: -53,9 % (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: -116,9 % (1 − preț / valoare)
Acord între metode: scăzut · 3 metode folosite · 2 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 9,46 – 70,26 USD.

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (USD pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
  • Colegi: EV/EBITDA34,78 – 70,26 (Mijloc 45,70)
    8 firme folosite · multiplul median 7,1x · quartile 5,3x – 11,1x
    AAL, ALGT, ALK, CPA, DAL, RJET, SKYW, UAL
  • Colegi: P/E17,92 – 55,44 (Mijloc 20,27)
    7 firme folosite · multiplul median 10,0x · quartile 8,8x – 27,3x
    ALGT, CPA, DAL, RJET, RYAAY, SKYW, UAL
  • Dividende actualizate (DDM)9,46 – 12,72 (Mijloc 10,85)
Comparațiile pe multipli folosesc verticala SIC: Air Transportation, Scheduled (SIC 4512)

Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
4,3 %
Prima de risc a pieței
5,0 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
9,3 %
Creștere terminală
2,5 %

Scorul pe factori

Profil neutru · Scor 48/100

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitate20,0 %89 (față de colegi)11 %
Marja netă · Calitate3,3 %50 (față de colegi)7 %
Conversia profitului în FCF · Calitate-42,6 %0 (pe interval fix)7 %
CAGR venituri 3 ani · Creștere5,6 %47 (pe interval fix)9 %
CAGR EPS 3 ani · Creștere-3,2 %0 (pe interval fix)9 %
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie-0,5x90 (față de colegi)11 %
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie5,9x68 (pe interval fix)7 %
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie0,5x0 (pe interval fix)4 %
P/E (TTM) · Evaluare21,7x38 (față de colegi)11 %
EV/EBITDA · Evaluare6,8x56 (față de colegi)11 %
Randament FCF · Evaluare-2,1 %0 (pe interval fix)9 %
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente7,7 %100 (pe interval fix)7 %
Rata de distribuire (FCF) · Randamenteindisponibilindisponibil—

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie65/100 · 3/3 factori cu valoare
  • Creștere23/100 · 2/2 factori cu valoare
  • Calitate54/100 · 3/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Evaluare33/100 · 3/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

SOUTHWEST AIRLINES CO (LUV). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-09-30.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 28,1 mld USD în 2025; creștere an/an 2,1 %; marjă netă 3,3 %; ROE 13,9 %; datorie netă/EBITDA -0,5x.

Intervalul de valoare estimat este 17,92–55,44 USD pe acțiune (mediana a 3 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 20,27 USD, prețul de 43,96 USD lasă un potențial de -53,9 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -116,9 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Scor olivLaw 48/100, încadrare metodologică: profil neutru (scorul, marja de siguranță și acordul metodelor împreună; nu o judecată despre prețul corect). Grupe evaluate parțial: returns. Nu este o recomandare de investiții.

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • ROIC: 20,0 %
  • Datorie netă / EBITDA: -0,5x
  • Randamentul distribuirilor către acționari: 7,7 %

Ce o infirmă

  • Conversia profitului în FCF: -42,6 %
  • CAGR EPS 3 ani: -3,2 %
  • Lichiditatea curentă: 0,5x
  • Randament FCF: -2,1 %
  • Metodele de evaluare diverg

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Rata de distribuire (FCF).

Față de mediana verticalei

Air Transportation, Scheduled (SIC 4512) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 14 firme

Banda de mărime nu s-a aplicat: ar fi rămas prea puține firme; verticala conține și firme mult mai mici sau mai mari.

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
21,7x
mediana verticalei 13,3x
peste mediană (+62,6 %)
EV/EBITDA
6,8x
mediana verticalei 8,0x
sub mediană (−15,5 %)
P/S
0,7x
mediana verticalei 0,6x
peste mediană (+7,9 %)
P/B
2,9x
mediana verticalei 1,8x
peste mediană (+67,0 %)
ROE
13,9 %
mediana verticalei 7,5 %
peste mediană (+85,8 %)
Marja netă
3,3 %
mediana verticalei 2,7 %
peste mediană (+21,8 %)
Marja EBIT
4,4 %
mediana verticalei 7,5 %
sub mediană (−41,5 %)
Venituri an/an
2,1 %
mediana verticalei 3,8 %
sub mediană (−43,8 %)
Datorie netă/EBITDA
-0,5x
mediana verticalei 1,9x
sub mediană (−126,3 %)
Randament dividend
1,6 %
mediana verticalei 0,2 %
peste mediană (+855,6 %)

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
LTMLATAM Airlines Group S.A.25.661,7 mld18.042,0141,1 %10,2 %+11,2 %−7 % / indisponibil
RYAAYRyanair Holdings plc57,7 mld38,0——+3,8 %−19 % / +17 %
DALDelta Air Lines, Inc.54,9 mld16,715,9 %4,6 %+2,8 %+30 % / +126 %
UALUnited Airlines Holdings, Inc.35,5 mld10,022,3 %5,5 %+3,5 %+7 % / +177 %
LUVSouthwest Airlines Co21,5 mld21,713,9 %3,3 %+2,1 %+45 % / +85 %
AALAmerican Airlines Group Inc.8,7 mld——-0,6 %+0,8 %−7 % / +5 %
CPACopa Holdings, S.A.5,6 mld8,426,1 %18,6 %+5,0 %+13 % / +48 %
ALKAlaska Air Group, Inc.4,3 mld—-4,6 %-1,2 %+21,3 %−11 % / +1 %
SKYWSkywest Inc3,1 mld7,915,1 %9,7 %+15,0 %−20 % / +73 %
ALGTAllegiant Travel Co2,1 mld53,31,8 %0,9 %+3,7 %+1 % / +12 %
ULCCFrontier Group Holdings, Inc.1,7 mld—-175,4 %-8,9 %−1,4 %+63 % / +90 %
JBLUJetblue Airways Corp1,2 mld—-55,4 %-10,0 %−2,3 %−31 % / −28 %
RJETRepublic Airways Holdings Inc.918,2 mil9,27,5 %4,6 %+13,7 %−2 % / +82 %
FJETStarfighters Space, Inc.45,2 mil—-94,2 %—indisponibilindisponibil / indisponibil
AZULAzul SA———0,6 %+10,8 %indisponibil / indisponibil

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru LUV din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (USD)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
27,87
Randament total -35 % · Pe an -35 %
49,24
Randament total 14 % · Pe an 14 %
74,13
Randament total 71 % · Pe an 71 %
3 ani
27,66
Randament total -33 % · Pe an -12 %
54,94
Randament total 31 % · Pe an 9 %
90,73
Randament total 114 % · Pe an 29 %
5 ani
27,46
Randament total -31 % · Pe an -7 %
61,29
Randament total 50 % · Pe an 8 %
111,03
Randament total 166 % · Pe an 22 %
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani
  • P/E la ieșire± 13,73
  • Marja netă± 9,61
  • Creșterea anuală a veniturilor± 7,81
  • Diluare anuală± 0,81

Analiză AI

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Pe scurt

Southwest Airlines este o companie aeriană de pasageri din Statele Unite, care operează în principal un model punct-la-punct și concurează prin tarife accesibile și un produs modernizat. În 2025 a raportat venituri operaționale de 28.1 miliarde USD 1, iar în trimestrul trei din 2026 creșterea veniturilor a fost de 21.2% 3, ceea ce face ca transformarea sa recentă să fie urmărită atent de investitori.

SWOT

Puncte tari

  • Cererea și randamentele au atins niveluri record în trimestrul trei din 2026, ceea ce arată o putere de preț consistentă 3.
  • Lichiditatea solidă și activele neipotecate oferă flexibilitate financiară pentru investiții și returnări către acționari 3.

Puncte slabe

  • Costul combustibilului este un factor volatil, iar compania a închis programul de acoperire, ceea ce poate expune rezultatele la creșteri bruște ale prețurilor 13.
  • Dependența de Boeing ca unic producător de aeronave și întârzierile de livrare pot amâna planurile de flotă și de capacitate 1.
  • Costurile cu forța de muncă sunt cele mai mari componente de cheltuieli, iar creșterea lor poate afecta structura costurilor pe termen lung 1.

Oportunități

  • Scaunele alocate, zborurile de noapte, Getaways și parteneriatele internaționale pot genera venituri suplimentare dacă adoptarea clienților continuă 12.
  • Programul de loialitate și noile canale de distribuție, inclusiv ChatGPT, pot extinde baza de clienți și veniturile din fidelizare 3.
  • Lounge-urile Southwest Icon și conectivitatea Starlink pot contribui la diferențierea produsului în anii următori 3.

Amenințări

  • Prețurile ridicate ale combustibilului pot reduce marjele dacă nu pot fi transferate integral asupra clienților 13.
  • Întreruperile de lanț de aprovizionare, perturbările climatice și constrângerile de capacitate aeroportuară pot afecta operațiunile 1.
  • Competiția intensă și tarifele scăzute ale competitorilor pot limita capacitatea de a crește veniturile 1.

Riscuri

  • Volatilitatea prețului combustibiluluiridicat

    Combustibilul este una dintre cele mai mari categorii de costuri, iar compania nu mai folosește instrumente de acoperire, ceea ce poate expune rezultatele la fluctuații mari 13.

  • Dependența de un singur producător de aeronaveridicat

    Compania depinde de Boeing pentru aeronave noi, iar întârzierile de certificare sau de livrare pot afecta planurile de capacitate și de retragere a flotei 1.

  • Sensibilitatea la economiemediu

    Călătoriile de agrement și de afaceri pot scădea în perioade de incertitudine economică, iar tarifele reduse pentru stimularea cererii pot diminua marjele 1.

  • Costurile forței de muncămediu

    Salariile și beneficiile reprezintă cea mai mare categorie de cheltuieli, iar conflictele cu angajații sau dificultățile de recrutare pot crește costurile 1.

  • Riscuri de securitate ciberneticămediu

    Compania depinde puternic de tehnologie, iar incidentele de securitate cibernetică sau perturbările sistemelor informatice pot afecta operațiunile 1.

Teza de investiție

Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

  • Dacă veniturile pe unitate continuă să crească și capacitatea rămâne disciplinată, marjele ar putea reveni pe un trend ascendent, susținut de produsul îmbunătățit și de noile venituri auxiliare 3.
  • Cererea record din trimestrul trei și ghidajul pozitiv pentru trimestrul patru sugerează că transformarea ar putea produce câștiguri durabile dacă nu apar șocuri majore 3.
  • Structura bilanțului și activele neipotecate ar putea sprijini returnări către acționari și investiții în produs, dacă generarea de numerar rămâne solidă 3.

Ce ar strica teza

  • Dacă prețul combustibilului rămâne ridicat și compania nu poate transfera integral costurile asupra clienților, marjele ar putea fi comprimate în continuare 13.
  • Dependența de un singur producător de aeronave și întârzierile de livrare ar putea limita creșterea capacității și reduce flexibilitatea planificării 1.
  • Dacă cererea se răcește din cauza condițiilor economice sau a concurenței, tarifele mai mici ar putea afecta veniturile pe unitate 1.

De urmărit

  • Prezentarea cadrului financiar multianual la Capital Markets Day din New York2027
  • Calendarul de lansare a lounge-urilor Southwest Icon și a conectivității Starlink2027

Produse, piață și concurență

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Afacerea

Compania a implementat în 2025 modificări ale structurii tarifare, inclusiv taxe pentru bagaje pentru majoritatea tarifelor și tarife noi precum Basic, Choice, Choice Preferred și Choice Extra 1. Programul de fidelizare Rapid Rewards a fost reorganizat, iar în trimestrul trei din 2026 au fost anunțate un nivel nou Platinum și recompense Milestone 3.

Segmente

Marfă

Veniturile din marfă sunt mult mai mici decât cele din pasageri și au scăzut ușor în 2025, ceea ce arată că activitatea principală rămâne transportul de pasageri 1.

Tendințe

  • Scaune alocate și scaune cu spațiu suplimentarvânt din spate

    Din 27 ianuarie 2026, compania a introdus scaune alocate și scaune cu spațiu suplimentar pentru picioare, iar acest produs a contribuit la creșterea randamentului pasagerilor 12. Dacă clienții vor continua să plătească pentru aceste opțiuni, veniturile ar putea rămâne ridicate.

  • Prețul combustibiluluivânt din față

    Costul combustibilului a crescut considerabil în 2026, iar compania a închis portofoliul de acoperiri și a precizat că nu intenționează să adauge noi instrumente derivate 13. Dacă prețurile rămân ridicate, marjele ar putea fi presate chiar dacă veniturile cresc.

  • Zboruri de noapte și extinderea rețeleimixt

    Zborurile redeye și noile destinații precum St. Thomas, Knoxville, Anchorage sau Santa Rosa urmăresc o utilizare mai bună a aeronavelor și o conectivitate mai bună 1. Aceste extinderi pot aduce venituri suplimentare, dar presupun costuri operaționale noi.

  • Programul de fidelizare și parteneriatelevânt din spate

    Rapid Rewards și parteneriatele cu companii aeriene internaționale, precum TAP Air Portugal și LOT, își propun să atragă clienți noi și să extindă rețeaua 13. Dacă aceste parteneriate își vor atinge obiectivele, venitul din fidelizare ar putea crește.

Poziția concurențială

Riscurile competitive sunt descrise ca fiind intense, iar compania menționează că sectorul aerian este foarte competitiv, ceea ce limitează capacitatea de a transfera costurile asupra clienților 1. Competitorii pot oferi tarife mai mici, zboruri pe distanțe mai lungi sau capacitate suplimentară 1.

Compania se diferențiază prin rețeaua punct-la-punct, prin aeroporturi secundare și prin cultura Hospitality, iar în 2025 a fost clasată pe primul loc în The Wall Street Journal Best U.S. Airlines 1. Competitorii care operează în model hub-and-spoke concentrează traficul în câteva aeroporturi centrale 1.

  • Delta Air LinesDAL

    Companie aeriană americană care operează, potrivit surselor, pe un model hub-and-spoke cu concentrarea operațiunilor în câteva aeroporturi centrale.

  • American AirlinesAAL

    Companie aeriană majoră din Statele Unite care concurează pe piețele domestice și rutele de distanță medie, folosind în principal un model de conexiuni prin hub-uri.

  • United AirlinesUAL

    Companie aeriană majoră din Statele Unite, cu rețea extinsă de tip hub-and-spoke, care concurează cu compania pe multe rute.

  • Jet fuel and low-cost carriers in general

    Companiile low-cost care oferă tarife reduse pot forța presiune prin prețuri, iar prelungirea perioadelor de tarife mici poate afecta capacitatea de a executa inițiativele strategice.

Știri și depuneri

Din presă

Depuneri SEC

Surse

  1. [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Southwest Airlines Co. · 05 feb. 2026
  2. [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-09-30 · SEC / Southwest Airlines Co. · 22 oct. 2026
  3. [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Southwest Airlines Co. · 21 oct. 2026

Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.

Southwest Airlines Co. (LUV): acțiune, rezultate, evaluare și prognoză · olivLaw