olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni SUA

Titan International, Inc. TWI

Steel Works, Blast Furnaces & Rolling Mills (Coke Ovens) · SIC 3312 · Verticală: Steel Works, Blast Furnaces & Rolling Mills (Coke Ovens) (SIC 3312)

4,70USD−3,49 % · 1 ziÎnchidere 05 nov. 2026

Titan International este un producător global de roți, anvelope și sisteme de rulare pentru echipamente off-highway, activ în agricultură, construcții și segmentul de consum. În al doilea trimestru din 2026 veniturile au crescut cu 5,2% la 484 milioane USD, iar compania și-a menținut ghidajul pentru anul, în timp ce cererea din agricultură rămâne slabă și incertitudinile privind tarifele persistă.

Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).

La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Titan International, Inc. (TWI) costa 4,70 USD (−3,49 % într-o zi), cu capitalizare 303,7 mil USD, randament al dividendului 0,00 %, beta 1,67, interval pe 52 de săptămâni 4,65–11,40 USD. Ultimul trimestru raportat (T3 2026): venituri de 335,2 mil USD (−6,2 % an/an), profit net de -42,7 mil USD, EPS diluat -0,66 USD.

Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
303,7 mil USD
acțiuni la 23 oct. 2026
P/E (TTM)
indisponibil
EPS diluat TTM -1,83 · TTM până la 30 sept. 2026
E/P (TTM)
-38,86 %
TTM până la 30 sept. 2026
Randament dividend
0,00 %
DPS 12 luni 0,00
Beta (2 ani)
1,67
Volatilitate (1 an) 56 %
Interval 52 săpt.
4,6511,40

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
23,2
supravândut (≤ 30)
Bollinger (20, 2)
4,42 – 7,95
în jumătatea de jos a benzii · %B 0,08 · lățimea benzii 57,1 %
SMA 50 / 200
6,80 / 7,73
tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
MACD (12, 26, 9)
-0,57 / -0,38
MACD sub semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaS&P 500Față de S&P 500Mediana verticalei
1 lună−33,1 %−1,1 %−32,0 pp—
3 luni−34,8 %−0,5 %−34,4 pp—
6 luni−41,3 %+4,4 %−45,7 pp—
De la început de an−40,0 %+12,3 %−52,3 pp—
1 an−40,9 %+13,5 %−54,4 pp+24,5 %
3 ani−62,4 %+76,4 %−138,8 pp+30,2 %
5 ani−44,2 %+63,7 %−107,9 pp—
Scădere maximă (1 an)
−59,2 %
11 feb. 2026 → 30 oct. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−76,3 %
07 iun. 2022 → 30 oct. 2026
Creștere anuală compusă (5 ani)
−11,0 %
S&P 500 +10,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Ultimul trimestru: Q3 2026 · 30 sept. 2026

Venituri
335,2 mil USD
−6,2 % an/an
Profit net
-42,7 mil USD
indisponibil an/an
EPS diluat
-0,66
indisponibil an/an
netă / operațională
-12,8 % / -0,3 %

Marje trimestriale

Situații trimestriale · USD

ExercițiuQ4 '24Q1 '25Q2 '25Q3 '25Q4 '25Q1 '26Q2 '26Q3 '26
Venituri383,6 mil490,7 mil460,8 mil357,3 mil741,7 mil505,1 mil484,8 mil335,2 mil
Costul vânzărilor342,4 mil422,1 mil391,6 mil301,2 mil652,3 mil433,6 mil409,8 mil285,8 mil
Profit brut41,2 mil68,6 mil69,3 mil56,1 mil89,4 mil71,4 mil74,9 mil49,4 mil
Cercetare și dezvoltare4,4 mil4,5 mil4,3 mil3,1 mil9,6 mil5,3 mil5,4 mil3,3 mil
Cheltuieli generale și de vânzare51,3 mil49,9 mil52,4 mil45,8 mil69,5 mil52,4 mil52,7 mil43,0 mil
Profit operațional-17,0 mil11,8 mil10,2 mil3,7 mil7,5 mil-13,8 mil13,3 mil-971,0 mii
Amortizare și depreciere20,6 mil15,9 mil16,6 mil ≈7,4 mil ≈27,3 mil17,1 mil17,2 mil ≈6,3 mil ≈
Cheltuieli cu dobânzile9,3 mil9,5 mil9,7 mil9,7 mil9,8 mil9,9 mil10,0 mil9,8 mil
Profit înainte de impozit-25,0 mil4,3 mil1,1 mil-7,8 mil3,2 mil-19,6 mil6,3 mil-8,6 mil
Impozit pe profit-26,2 mil4,2 mil4,7 mil-41,0 mii45,9 mil4,6 mil-4,0 mii172,0 mii
Profit net1,3 mil-649,0 mii-4,5 mil-2,3 mil-56,0 mil-24,2 mil5,8 mil-42,7 mil
EPS diluat0,02 ≈-0,01-0,07-0,04-0,88 ≈-0,380,09-0,66
Flux de numerar operațional8,7 mil-38,6 mil14,3 mil ≈41,5 mil ≈12,8 mil-46,5 mil39,1 mil ≈17,1 mil ≈
Investiții (capex)13,3 mil15,0 mil10,1 mil ≈5,2 mil ≈24,3 mil13,3 mil12,8 mil ≈-773,0 mii ≈
Răscumpărări de acțiuni—00 ≈0 ≈————

≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

Exerciții anuale

Exercițiu20182019202020212022202320242025
Venituri1,6 mld1,4 mld1,3 mld1,8 mld2,2 mld1,8 mld1,8 mld1,8 mld
Venituri an/an+9,1 %−9,6 %−13,1 %+41,4 %+21,9 %−16,0 %+1,3 %−0,9 %
Profit net16,1 mil-48,4 mil-60,4 mil49,6 mil176,3 mil78,8 mil-5,6 mil-63,5 mil
Profit net an/anindisponibil−401,0 %indisponibilindisponibil+255,5 %−55,3 %−107,1 %indisponibil
EPS diluat0,06-0,84-0,990,792,771,25-0,08-1,00
EPS diluat an/anindisponibil−1.500,0 %indisponibilindisponibil+250,6 %−54,9 %−106,4 %indisponibil
netă %1,0 %-3,3 %-4,8 %2,8 %8,1 %4,3 %-0,3 %-3,5 %
Flux de numerar liber-75,2 mil9,0 mil35,5 mil-28,1 mil113,7 mil118,6 mil75,9 mil-24,6 mil

Rezultate raportate vs așteptări

Se încarcă…

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
202,9 mil USD
Datorie financiară
607,0 mil USD
Datorie netă
404,1 mil USD
Capitaluri proprii
521,6 mil USD
Active totale
1,7 mld USD
Datorie / capitaluri
1,16x
Lichiditate curentă
2,30x
ROE
-12,5 %
ROA
-3,9 %
Marja FCF
-1,3 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (USD)

Marje

Cont de profit și pierdere · USD

Venituri
2023
1,8 mld
2024
1,8 mld
2025
1,8 mld

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Costul vânzărilor
2023
1,5 mld
2024
1,6 mld
2025
1,6 mld

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Profit brut
2023
305,8 mil
2024
257,8 mil
2025
253,5 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Cercetare și dezvoltare
2023
12,5 mil
2024
16,5 mil
2025
18,3 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Cheltuieli generale și de vânzare
2023
134,9 mil
2024
191,8 mil
2025
203,3 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Profit operațional
2023
148,7 mil
2024
33,2 mil
2025
20,8 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Amortizare și depreciere
2023
42,4 mil
2024
60,7 mil
2025
67,1 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

EBITDA
2023
191,2 mil ≈
2024
93,9 mil ≈
2025
87,9 mil ≈

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026derivat

Cheltuieli cu dobânzile
2023
18,8 mil
2024
36,4 mil
2025
38,7 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2023
109,7 mil
2024
8,3 mil
2025
-11,3 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Impozit pe profit
2023
26,0 mil
2024
11,9 mil
2025
49,9 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Profit net
2023
78,8 mil
2024
-5,6 mil
2025
-63,5 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

EPS diluat
2023
1,25
2024
-0,08
2025
-1,00

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Media ponderată diluată a acțiunilor
2023
63,0 mil
2024
68,7 mil
2025
63,7 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Dividend pe acțiune
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 27 feb. 2023verificat

Bilanț · USD

Numerar
2023
220,3 mil
2024
196,0 mil
2025
202,9 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Creanțe
2023
219,1 mil
2024
211,7 mil
2025
166,1 mil

SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat

Stocuri
2023
365,2 mil
2024
437,2 mil
2025
330,6 mil

SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat

Active curente
2023
876,8 mil
2024
912,0 mil
2025
986,0 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2023
321,7 mil
2024
421,2 mil
2025
351,8 mil

SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat

Fond comercial
2023
0
2024
29,6 mil
2025
29,6 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2023
1,4 mil
2024
12,0 mil
2025
10,6 mil

SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat

Active totale
2023
1,3 mld
2024
1,6 mld
2025
1,7 mld

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Datorii comerciale
2023
201,2 mil
2024
219,6 mil
2025
174,0 mil

SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat

Datorie pe termen scurt
2023
16,9 mil
2024
12,5 mil
2025
19,1 mil

SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat

Datorie pe termen lung
2023
426,1 mil
2024
568,3 mil
2025
587,9 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Datorii curente
2023
362,5 mil
2024
387,4 mil
2025
428,2 mil

SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat

Datorii totale
2023
821,8 mil
2024
1,1 mld
2025
1,2 mld

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Capital propriu
2023
467,4 mil
2024
493,7 mil
2025
521,6 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Fluxuri de numerar · USD

Flux de numerar operațional
2023
179,4 mil
2024
141,5 mil
2025
30,0 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Investiții (capex)
2023
60,8 mil
2024
65,6 mil
2025
54,6 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Flux de numerar liber
2023
118,6 mil ≈
2024
75,9 mil ≈
2025
-24,6 mil ≈

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2023
-56,9 mil
2024
-201,6 mil
2025
-59,6 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
-56,0 mil
2024
64,6 mil
2025
17,4 mil

SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat

Dividende plătite
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 27 feb. 2023verificat

Răscumpărări de acțiuni
2023
32,6 mil
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 29 feb. 2024verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-0,9 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
-5,5 %
calculat olivLawFY 2022 → FY 2025
CAGR venituri 5 ani
7,7 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea EBIT (an/an)
-37,4 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea profitului net (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea EPS (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea FCF (an/an)
-132,4 %
calculat olivLawFY 2025

Profitabilitate

Marja brută
13,8 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Marja EBITDA
3,6 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Marja EBIT
0,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Marja netă
-5,7 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Marja FCF
-1,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Randamente

ROE
-22,9 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
ROA
-6,9 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
ROIC
0,5 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
ROCE
0,5 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Rata de distribuire (EPS)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Bilanț și datorie

Datoria netă
423,2 mil USD
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Datorie netă / EBITDA
5,7x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Datorie / capital propriu
1,3x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Acoperirea dobânzilor
0,2x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Lichiditate

Lichiditatea curentă
2,2x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Lichiditatea rapidă
1,5x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Lichiditatea imediată
0,3x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026

Numerar

Fluxul de numerar operațional
22,5 mil USD
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Investiții (capex)
49,5 mil USD
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Fluxul de numerar liber
-27,0 mil USD
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Conversia profitului în FCF
indisponibil
date insuficiente
Conversia EBITDA în numerar
30,5 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
42 zile
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Zile de stoc (DIO)
81 zile
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Zile de plată (DPO)
44 zile
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Ciclul de conversie a numerarului
79 zile
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
303,7 mil USD
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Valoarea întreprinderii (EV)
726,8 mil USD
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Capitalizare / profit net TTM
indisponibil
date insuficiente
P/E (TTM)
indisponibil
date insuficiente
Randamentul profitului
-38,9 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
P/B
0,7x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
P/S
0,1x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
EV/EBITDA
9,8x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
EV/EBIT
120,5x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
EV/Venit
0,4x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
P/FCF
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Randament FCF
-8,9 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Randamentul dividendului
0,0 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Randamentul distribuirilor către acționari
indisponibil
lipsesc date de intrare

Risc

Altman Z
1,89
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026

Evaluare

Încadrare olivLaw

Profil neatractiv

Scor: 17 / 100

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

score < 40

Preț de închidere

4,70 USD

05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 303,7 mil USD

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
303,7 mil USD
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
P/E (TTM)
indisponibil
date insuficiente
P/B
0,7x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
EV/EBITDA
9,8x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
ROE
-22,9 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Marja netă
-5,7 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-0,9 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
0,0 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Acoperire și prospețime

36/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 30 sept. 2026
Data ultimului bilanț: 30 sept. 2026
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 23 oct. 2026
Sursă: SEC (XBRL)publicat 29 oct. 2026
verificat 2903derivat 225

Scorul pe grupe

  • Calitate12
  • Creștere0
  • Bilanț și datorie20
  • Evaluare26

Interval de valoare estimat

Jos
2,97
USD pe acțiune
Mijloc
4,95
USD pe acțiune
Sus
8,05
USD pe acțiune
Preț: 4,70 USD
Prețul este în interval
Potențial până la valoarea centrală: 5,2 % (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: 5,0 % (1 − preț / valoare)
Acord între metode: o singură metodă · 1 metode folosite · 1 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 2,97 – 8,05 USD.

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (USD pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · capitalurile proprii sunt negative: raportul nu are semnificație economică (nu înseamnă automat insolvență; de regulă vine din răscumpărări)
  • Colegi: EV/EBITDA2,97 – 8,05 (Mijloc 4,95)
    4 firme folosite · multiplul median 10,0x · quartile 8,3x – 12,8x
    CRS, MT, STLD, SXC
  • Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
  • Dividende actualizate (DDM)indisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
Comparațiile pe multipli folosesc verticala SIC: Steel Works, Blast Furnaces & Rolling Mills (Coke Ovens) (SIC 3312)

Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
4,3 %
Prima de risc a pieței
5,0 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
9,3 %
Creștere terminală
2,5 %

Scorul pe factori

Profil neatractiv · Scor 17/100

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitate0,5 %14 (față de colegi)16 %
Marja netă · Calitate-5,7 %8 (față de colegi)10 %
Conversia profitului în FCF · Calitateindisponibilindisponibil—
CAGR venituri 3 ani · Creștere-5,5 %0 (pe interval fix)13 %
CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie5,7x0 (față de colegi)16 %
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie0,2x0 (pe interval fix)10 %
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie2,2x100 (pe interval fix)6 %
P/E (TTM) · Evaluareindisponibilindisponibil—
EV/EBITDA · Evaluare9,8x47 (pe interval fix)16 %
Randament FCF · Evaluare-8,9 %0 (pe interval fix)13 %
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamenteindisponibilindisponibil—
Rata de distribuire (FCF) · Randamenteindisponibilindisponibil—

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie20/100 · 3/3 factori cu valoare
  • Creștere· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Calitate12/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
  • Evaluare26/100 · 2/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

TITAN INTERNATIONAL, INC. (TWI). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-09-30.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 1,8 mld USD în 2025; creștere an/an -0,9 %; marjă netă -5,7 %; ROE -22,9 %; datorie netă/EBITDA 5,7x.

Intervalul de valoare estimat este 2,97–8,05 USD pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 4,95 USD, prețul de 4,70 USD lasă un potențial de 5,2 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 5,0 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Scor olivLaw 17/100, încadrare metodologică: profil neatractiv (scorul, marja de siguranță și acordul metodelor împreună; nu o judecată despre prețul corect). Grupe evaluate parțial: growth, returns. Nu este o recomandare de investiții.

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • Lichiditatea curentă: 2,2x

Ce o infirmă

  • ROIC: 0,5 %
  • Marja netă: -5,7 %
  • CAGR venituri 3 ani: -5,5 %
  • Datorie netă / EBITDA: 5,7x
  • Acoperirea dobânzilor: 0,2x
  • Randament FCF: -8,9 %

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, P/E (TTM), Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).

Față de mediana verticalei

Steel Works, Blast Furnaces & Rolling Mills (Coke Ovens) (SIC 3312) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 12 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
—
mediana verticalei 27,7x
EV/EBITDA
9,8x
mediana verticalei 10,0x
la mediană
P/S
0,1x
mediana verticalei 1,5x
sub mediană (−90,4 %)
P/B
0,7x
mediana verticalei 2,7x
sub mediană (−75,8 %)
ROE
-22,9 %
mediana verticalei 7,1 %
sub mediană (−420,2 %)
Marja netă
-5,7 %
mediana verticalei 5,3 %
sub mediană (−208,0 %)
Marja EBIT
0,3 %
mediana verticalei 5,2 %
sub mediană (−94,4 %)
Venituri an/an
-0,9 %
mediana verticalei -3,0 %
peste mediană
Datorie netă/EBITDA
5,7x
mediana verticalei 1,0x
peste mediană (+461,0 %)
Randament dividend
0,0 %
mediana verticalei 0,8 %
sub mediană (−100,0 %)

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
TXTernium S.A.97,5 mld221,13,6 %2,7 %−11,6 %+32 % / +23 %
NUENucor Corp60,8 mld35,68,2 %5,4 %+5,7 %+68 % / +58 %
TSTenaris SA60,6 mld31,411,6 %16,1 %−4,3 %+41 % / +63 %
MTArcelorMittal46,0 mld14,76,1 %5,1 %−1,7 %+40 % / +140 %
STLDSteel Dynamics, Inc.34,1 mld17,720,8 %8,8 %+3,6 %+43 % / +102 %
CRSCarpenter Technology Corporation13,8 mld24,627,8 %17,9 %+8,6 %−12 % / +294 %
CMCCommercial Metals Company6,8 mld10,614,8 %7,0 %+20,5 %−2 % / +37 %
SXCSuncoke Energy, Inc.823,3 mil—-8,5 %-2,9 %−5,1 %+49 % / +4 %
MTUSMetallus Inc.650,2 mil30,83,4 %1,9 %+6,9 %−7 % / −22 %
TWITitan International, Inc.303,7 mil—-22,9 %-5,7 %−0,9 %−41 % / −62 %
PKXPosco Holdings Inc.——2,1 %1,5 %−4,7 %−8 % / −48 %
ASTLAlgoma Steel Group Inc.——-98,5 %-47,2 %−25,4 %+17 % / −41 %
SIMGRUPO SIMEC, S.A.B. de C.V.——19,2 %31,2 %−18,2 %−8 % / −15 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru TWI din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (USD)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
3 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
5 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani

    Analiză AI

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 30 iul. 2026; de atunci au apărut 8-K (29 oct. 2026 · rezultate), 10-Q (29 oct. 2026).

    Pe scurt

    Titan International este un producător global de roți, anvelope și sisteme de rulare pentru echipamente off-highway, activ în agricultură, construcții și segmentul de consum. În al doilea trimestru din 2026 veniturile au crescut cu 5,2% la 484 milioane USD, iar compania și-a menținut ghidajul pentru anul, în timp ce cererea din agricultură rămâne slabă și incertitudinile privind tarifele persistă 123.

    SWOT

    Puncte tari

    • Poziție de piață solidă în roți și anvelope off-highway, cu relații vechi cu clienți OEM de top 1.
    • Capacitatea de a produce atât roți, cât și anvelope permite oferirea de ansambluri complete, un avantaj competitiv 1.
    • Diversificare pe trei segmente finale, care reduce dependența de un singur ciclu industrial 3.

    Puncte slabe

    • Dependență de un număr mic de clienți mari și de furnizori limitați de oțel și cauciuc 1.
    • Marje operaționale subțiri și datorii nete ridicate, cu capital de lucru care a consumat numerar în primul semestru 23.
    • Vânzări sezoniere, cu costuri fixe importante care amplifică volatilitatea profitului 1.

    Oportunități

    • Creșterea pieței de piese de schimb pentru anvelope, de obicei mai puțin ciclică decât piața OEM 1.
    • Dacă segmentul de consum continuă să crească, Titan Specialty ar putea susține dezvoltarea companiei 3.
    • Tehnologia LSW și inovațiile de design ar putea deschide noi piețe în agricultură și construcții 1.

    Amenințări

    • Tarifele și litigiile comerciale pot crește costurile și reduce cererea, cu efecte greu de anticipat 1.
    • Presiunea prețurilor din partea concurenților și riscul ca OEM-urile să producă intern 1.
    • Condițiile financiare mai strânse și costurile de finanțare ridicate pot încetini cererea din agricultură 2.

    Riscuri

    • Concentrarea cliențilorridicat

      Un număr mic de clienți OEM generează o parte mare din vânzări, iar reducerea achizițiilor sau dispariția unui client important ar putea afecta rezultatele 1.

    • Prețul materiilor primeridicat

      Creșterea prețului oțelului și cauciucului, neacoperită prin prețuri de vânzare, ar putea comprima marjele 12.

    • Tarife și litigiiridicat

      Evoluția incertă a politicii tarifare și restituirile posibile ale taxelor pot avea un impact semnificativ asupra situației financiare 1.

    • Relații de muncămediu

      Un conflict cu sindicatele din fabricile din SUA, dacă acordul colectiv nu este reînnoit, ar putea perturba producția 1.

    • Datorie și lichiditatemediu

      Datoria netă ridicată și fluxul de numerar negativ din primul semestru reduc flexibilitatea financiară dacă cererea scade 3.

    Teza de investiție

    Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

    • Dacă veniturile din agricultură își revin, combinată cu creșterea segmentului de consum, compania ar putea depăși treptat presiunile actuale 23.
    • Diversificarea pe trei segmente și ghidajul menținut pentru 2026 arată o gestionare disciplinată a costurilor și a fluxului de numerar 3.
    • Poziția de producător combinat de roți și anvelope și capacitatea de a servi piața de piese de schimb pot susține marjele pe termen lung 1.

    Ce ar strica teza

    • Dacă cererea agricolă și de construcții rămâne slabă, veniturile ar putea rămâne sub nivelul așteptat, iar marjele ar putea fi comprimate 23.
    • Dependența de câțiva clienți mari și presiunea prețurilor din partea concurenților ar putea afecta rezultatele dacă un contract important se schimbă 1.
    • Datoria netă ridicată și capitalul de lucru absorbit pot limita capacitatea companiei de a investi dacă rezultatele se înrăutățesc 3.

    De urmărit

    • Realizarea ghidajului de vânzări și Adjusted EBITDA pentru 2026Q3 2026
    • Evoluția tarifelor și a restituirilor de taxe vamale2026
    • Revenirea volumelor agricole din America de NordQ4 2026
    • Evoluția fluxului de numerar și a datoriei netenext 10-Q

    Produse, piață și concurență

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 30 iul. 2026; de atunci au apărut 8-K (29 oct. 2026 · rezultate), 10-Q (29 oct. 2026).

    Afacerea

    Titan proiectează și fabrică roți, anvelope, ansambluri roată-anvelopă și componente pentru tren de rulare destinate producătorilor de echipamente originale (OEM) și pieței de piese de schimb din agricultură, terasamente/construcții și consum 1. Compania provine din Electric Wheel Company, fondată în 1890 în Quincy, Illinois, și și-a extins amprenta globală prin achiziții majore, printre care activele de anvelope agricole ale Goodyear în 2005 și achiziția Carlstar în 2024 1. Un avantaj strategic invocat este producția combinată de roți și anvelope, care permite oferirea unei soluții complete pentru clienți 1.

    Vânzările sunt determinate de cicluri industriale și sezonalitate, iar clienții sunt relativ concentrați, în principal OEM-uri 1. Compania are dependență de materii prime precum oțelul și cauciucul, pe care nu le acoperă prin contracte pe termen lung sau instrumente derivate 1. În fiscalul 2025 veniturile au scăzut ușor la 1,83 miliarde USD, din cauza volumelor mai mici în agricultură și construcții, parțial compensate de prețuri și de includerea Titan Specialty 1.

    Ghidajul pentru 2026 prevede vânzări între 1,85 și 1,95 miliarde USD și un Adjusted EBITDA între 105 și 115 milioane USD, menținut după rezultatele din trimestrul al doilea 3. Pe termen lung, strategia pune accent pe creșterea prezenței în piața de piese de schimb pentru anvelope, pe eficiența operațională și pe tehnologia LSW 1.

    Segmente

    Agricultură

    Segmentul agricol produce roți, anvelope și componente pentru tractoare, combine și echipamente de irigații, vândute către OEM-uri și prin distribuitori și dealeri 1. În al doilea trimestru din 2026 vânzările au scăzut cu 5% la 183,6 milioane USD, din cauza veniturilor agricole mai mici, a costurilor de finanțare ridicate și a reducerii stocurilor la OEM-uri 23.

    Piața în context

    Cererea din agricultură din America de Nord și Europa este mixtă: comenzile pentru produse agricole mici sunt favorabile, dar cererea pentru echipamente mari a scăzut semnificativ 1. În construcții, cererea OEM s-a îmbunătățit în 2025 datorită bugetelor de capital din minerit și creșterii PIB-ului în mai multe țări 1. Trimestrul al doilea 2026 arată însă o moderare a segmentului de construcții 3.

    Incertitudinea tarifară a rămas ridicată: Curtea Supremă a SUA a confirmat în februarie 2026 hotărârea împotriva tarifelor IEEPA, iar o nouă taxă globală a fost anunțată, cu efecte încă neclare asupra companiei 1. Compania a înregistrat recuperări nete de tarife de 6,0 milioane USD în Q2 2026 ca reducere a costului vânzărilor 3.

    Tendințe

    • Incertitudinea tarifarămixt

      Tarifele SUA și represaliile altor țări cresc costurile materiilor prime și pot reduce cererea clienților; litigiile privind restituirea taxelor ar putea aduce recuperări suplimentare 13.

    • Veniturile agricole scăzutevânt din față

      Veniturile fermierilor mai mici și costurile de finanțare ridicate au redus volumele agricole, mai ales în America, iar stocurile OEM au fost reduse 23.

    • Creșterea consumului și a Titan Specialtyvânt din spate

      Cererea mai bună pentru produsele Titan Specialty a sprijinit vânzările și marjele segmentului de consum în al doilea trimestru 2026 3.

    • Cicluri de investiții în minerit și infrastructurăvânt din spate

      Bugetele de capital din minerit și prognozele de PIB favorabile ar putea susține cererea pentru echipamente de construcții pe termen mediu și lung 1.

    Poziția concurențială

    Titan concurează cu companii domestice și internaționale, unele mai mari și cu resurse financiare mai mari, pe criterii precum preț, calitate, suport de vânzări și timp de livrare 1. Concurența include producători de roți precum Accuride, Trelleborg și Topy, precum și producători de anvelope precum Bridgestone, Michelin și Pirelli 1. Compania se diferențiază prin producția combinată de roți și anvelope și prin amplasarea strategică a fabricilor 12.

    Riscul de concurență se accentuează dacă clienții OEM decid să își fabrice propriile roți și anvelope sau dacă concurenții reduc prețurile 1. Schimbările de curs valutar și tarifele pot afecta capacitatea de a concura cu competitorii internaționali 1.

    • Bridgestone

      Producător major de anvelope pentru segmentul off-highway, listat în afara SUA, citat ca concurent semnificativ în anvelope 1.

    • Michelin

      Producător de anvelope citat ca concurent important în segmentul off-highway 1.

    • Pirelli

      Producător italian de anvelope menționat printre concurenții semnificativi ai companiei 1.

    • Trelleborg Group

      Grup suedez activ pe roți pentru piața off-highway, identificat ca concurent major 1.

    Știri și depuneri

    Din presă

    Depuneri SEC

    Surse

    1. [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Titan International, Inc. · 26 feb. 2026
    2. [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / Titan International, Inc. · 30 iul. 2026
    3. [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Titan International, Inc. · 30 iul. 2026

    Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.

    Titan International, Inc. (TWI): acțiune, rezultate, evaluare și prognoză · olivLaw