olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Wix.com Ltd. WIX
Services-Computer Programming, Data Processing, Etc. · SIC 7370 · Verticală: Services-Computer Programming, Data Processing, Etc. (SIC 7370)
Wix.com Ltd. este o platformă globală, bazată pe cloud, pentru crearea și administrarea prezenței digitale a utilizatorilor, de la creatori individuali la agenții și întreprinderi, livrată în modelul SaaS. Compania a încheiat anul fiscal 2025 cu venituri de 1,99 miliarde USD, în creștere cu 13%, iar lansarea asistentului AI Wix Harmony și achiziția Base44 ar putea conta pentru următoarea etapă de creștere.
Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Wix.com Ltd. (WIX) costa 80,52 USD (+7,79 % într-o zi), cu capitalizare 4,4 mld USD, P/E 91,5 pe un EPS diluat de 0,88 USD în ultimele 12 luni, beta 1,01, interval pe 52 de săptămâni 40,43–139,50 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 55,9
- puternic (55–70)
- Bollinger (20, 2)
- 71,63 – 83,35
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,76 · lățimea benzii 15,1 %
- SMA 50 / 200
- 78,02 / 70,51
- tendință ascendentă (preț > SMA50 > SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- 0,50 / 0,65
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +8,7 % | −2,0 % | +10,7 pp | — |
| 3 luni | +24,7 % | −2,2 % | +26,9 pp | — |
| 6 luni | +7,6 % | +4,3 % | +3,4 pp | — |
| De la început de an | −22,5 % | +10,6 % | −33,1 pp | — |
| 1 an | −42,1 % | +10,5 % | −52,6 pp | −20,6 % |
| 3 ani | −8,1 % | +73,7 % | −81,8 pp | −22,6 % |
| 5 ani | −58,6 % | +61,7 % | −120,3 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 33 din propriul istoric de 3 trimestre (min 90,9, mediană 118,1, max 215,8; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 603,7 mil | 757,7 mil | 984,4 mil | 1,3 mld | 1,4 mld | 1,6 mld | 1,8 mld | 2,0 mld |
| Venituri an/an | +41,8 % | +25,5 % | +29,9 % | +29,0 % | +9,3 % | +12,5 % | +12,7 % | +13,2 % |
| Profit net | -37,1 mil | -87,7 mil | -166,9 mil | -117,2 mil | -424,9 mil | 33,1 mil | 138,3 mil | 50,6 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | +317,4 % | −63,4 % |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil | -3.070,00 | -2,06 | -7,33 | 0,57 | 2,36 | 0,88 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | +314,0 % | −62,7 % |
| netă % | -6,1 % | -11,6 % | -17,0 % | -9,2 % | -30,6 % | 2,1 % | 7,9 % | 2,5 % |
| Flux de numerar liber | 102,0 mil | 128,1 mil | 129,6 mil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 311,4 mil USD
- Datorie financiară
- indisponibil USD
- Datorie netă
- indisponibil USD
- Capitaluri proprii
- -366,0 mil USD
- Active totale
- 2,6 mld USD
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 1,19x
- ROE
- indisponibil
- ROA
- 2,2 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 984,4 mil | 1,3 mld | 1,4 mld | 1,6 mld | 1,8 mld | 2,0 mld | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 313,0 mil | 488,6 mil | 526,2 mil | 512,5 mil | 564,6 mil | 636,4 mil | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Profit brut | 671,3 mil | 781,1 mil | 861,4 mil | 1,0 mld | 1,2 mld | 1,4 mld | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Cercetare și dezvoltare | 320,3 mil | 424,9 mil | 482,9 mil | 481,3 mil | 495,3 mil | 645,5 mil | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Profit operațional | -199,1 mil | -325,5 mil | -285,4 mil | -24,4 mil | 100,1 mil | 1,8 mil | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | -151,9 mil | -53,0 mil | -467,8 mil | 37,8 mil | 151,9 mil | 1,1 mil | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 15,0 mil | 64,2 mil | -43,0 mil | 4,7 mil | 13,6 mil | -51,0 mil | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Profit net | -166,9 mil | -117,2 mil | -424,9 mil | 33,1 mil | 138,3 mil | 50,6 mil | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| EPS diluat | -3.070,00 | -2,06 | -7,33 | 0,57 | 2,36 | 0,88 | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 54,4 mil | 57,0 mil | 58,0 mil | 58,4 mil | 60,0 mil | 57,7 mil | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
- 2023
- 58,4 mil
- 2024
- 60,0 mil
- 2025
- 57,7 mil
SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 168,9 mil | 451,4 mil | 244,7 mil | 609,6 mil | 660,9 mil | 311,4 mil | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Creanțe | 23,7 mil | 30,4 mil | 42,1 mil | 57,4 mil | 44,7 mil | 41,5 mil | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Active curente | 1,1 mld | 1,4 mld | 1,1 mld | 1,1 mld | 1,3 mld | 1,3 mld | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 35,9 mil | 50,4 mil | 108,7 mil | 136,9 mil | 128,2 mil | 114,4 mil | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Fond comercial | 24,2 mil | 49,3 mil | 49,3 mil | 49,3 mil | 49,3 mil | 135,0 mil | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 19,3 mil | 40,2 mil | 34,0 mil | 28,0 mil | 22,1 mil | 31,8 mil | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Active totale | 1,9 mld | 2,1 mld | 1,8 mld | 1,8 mld | 1,9 mld | 2,6 mld | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 79,9 mil | 114,6 mil | 96,1 mil | 38,3 mil | 47,1 mil | 74,8 mil | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Datorii curente | 631,5 mil | 774,3 mil | 1,2 mld | 789,0 mil | 1,5 mld | 1,1 mld | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Datorii totale | 1,6 mld | 1,9 mld | 2,0 mld | 1,9 mld | 2,0 mld | 3,0 mld | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Capital propriu | 287,2 mil † | 145,7 mil † | -263,2 mil † | -54,5 mil † | -78,8 mil † | -366,0 mil † | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 56,0 mil | 57,3 mil | 56,3 mil | 57,2 mil | 56,1 mil | 55,0 mil | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
- 2023
- 28,0 mil
- 2024
- 22,1 mil
- 2025
- 31,8 mil
SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat
- 2023
- 57,2 mil
- 2024
- 56,1 mil
- 2025
- 55,0 mil
SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 148,0 mil | 65,7 mil | 37,2 mil | 248,2 mil | 497,4 mil | 582,9 mil | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 18,4 mil | — | — | — | — | — | SEC (XBRL)· 25 mar. 2021verificat |
| Flux de numerar liber | 129,6 mil ≈ | — | — | — | — | — | SEC (XBRL)· 25 mar. 2021derivat |
| Flux de numerar din investiții | -800,2 mil | 376,9 mil | -54,7 mil | 566,7 mil | -35,5 mil | -902,1 mil | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 552,9 mil | -160,1 mil | -189,2 mil | -450,0 mil | -406,7 mil | -43,0 mil | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
| Răscumpărări de acțiuni | 0 | 200,0 mil | 231,9 mil | 127,0 mil | 466,3 mil | 575,0 mil | SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2023
- 566,7 mil
- 2024
- -35,5 mil
- 2025
- -902,1 mil
SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat
- 2023
- -450,0 mil
- 2024
- -406,7 mil
- 2025
- -43,0 mil
SEC (XBRL)· 05 mar. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
4 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- acoperirea ponderilor scorului: 55,3 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 4,4 mld USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
55 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · intrarea există, dar ultima ei cifră e mult mai veche decât ultima perioadă raportată: nu se folosește
- Colegi: EV/Venitindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 55,3 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| Marja brută · Calitate | 68,1 % | 70 (pe interval fix) | 19 % |
| Marja EBIT · Calitate | 0,1 % | 51 (față de colegi) | 15 % |
| Marja FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | 12,8 % | 51 (pe interval fix) | 31 % |
| Creșterea cifrei de afaceri (an/an) · Creștere | 13,2 % | 59 (față de colegi) | 15 % |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 1,2x | 23 (pe interval fix) | 12 % |
| EV/Venit · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 13,0 % | 100 (pe interval fix) | 8 % |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțial23/100 · 1/2 factori cu valoare
- Creștere54/100 · 2/2 factori cu valoare
- Calitate62/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente100/100 · 1/1 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Wix.com Ltd. (WIX). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 2,0 mld USD în 2025; creștere an/an 13,2 %; marjă netă 2,5 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 55,3 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Marja brută: 68,1 %
- Randamentul distribuirilor către acționari: 13,0 %
Ce o infirmă
- Lichiditatea curentă: 1,2x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Marja FCF, Datorie netă / EBITDA, EV/Venit, Randament FCF.
Față de mediana verticalei
Services-Computer Programming, Data Processing, Etc. (SIC 7370) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| GOOGLAlphabet Inc. | 3.442,7 mld | 14,6 | 44,3 % | 50,0 % | +15,1 % | −13 % / +111 % |
| APPAppLovin Corporation | 82,3 mld | 18,9 | 203,7 % | 64,6 % | +70,0 % | −59 % / +555 % |
| FLUTFlutter Entertainment plc | 14,2 mld | — | -9,1 % | -5,0 % | +16,6 % | −61 % / −48 % |
| FDSFactset Research Systems Inc | 12,1 mld | 23,5 | 25,5 % | 21,5 % | +6,7 % | +23 % / −25 % |
| DOCNDigitalOcean Holdings, Inc. | 9,9 mld | 281,3 | 5,1 % | 3,1 % | +15,5 % | +89 % / +184 % |
| SOGPSound Group Inc. | 8,8 mld | 350,3 | 70,4 % | 7,1 % | +59,4 % | −21 % / +265 % |
| NIQNIQ Global Intelligence plc | 6,0 mld | — | -65,3 % | -8,0 % | +5,7 % | +29 % / indisponibil |
| SIFYSify Technologies Ltd | 5,8 mld | — | -4,1 % | -2,0 % | +9,0 % | +20 % / +53 % |
| WIXWix.com Ltd. | 4,4 mld | 91,5 | — | 2,5 % | +13,2 % | −42 % / −8 % |
| DVDoubleVerify Holdings, Inc. | 2,1 mld | 34,0 | 5,8 % | 8,2 % | +13,9 % | +29 % / −59 % |
| WBWeibo Corporation | 1,6 mld | 3,8 | 12,1 % | 25,6 % | +0,1 % | −35 % / −36 % |
| DJTTrump Media & Technology Group Corp. | 1,2 mld | — | -78,9 % | -28.867,7 % | +1,8 % | −61 % / −74 % |
| HSTMHealthstream Inc | 949,7 mil | 45,4 | 6,0 % | 6,6 % | +4,3 % | +29 % / +30 % |
| NXDRNextdoor Holdings, Inc | 934,4 mil | — | -7,2 % | -11,1 % | +4,2 % | indisponibil / indisponibil |
| TBLATaboola.com Ltd. | 921,2 mil | 7,8 | 12,7 % | 6,1 % | +8,3 % | −33 % / −21 % |
| CEVACeva, Inc. | 788,9 mil | — | -3,6 % | -9,5 % | +2,5 % | +30 % / +29 % |
| RXTRackspace Technology, Inc. | 716,2 mil | — | — | -5,9 % | −1,9 % | +165 % / +123 % |
| NEXNNexxen International Ltd. | 513,3 mil | 22,2 | 5,0 % | 6,9 % | −0,2 % | +41 % / +151 % |
| HUYAHUYA Inc. | 470,7 mil | — | -1,9 % | -1,7 % | +11,6 % | −27 % / −38 % |
| RZLVRezolve AI plc | 460,8 mil | — | -98,7 % | -216,7 % | +2.224,2 % | −55 % / −87 % |
| ZIPZiprecruiter, Inc. | 321,9 mil | 12,9 | — | 6,2 % | −5,3 % | −5 % / −66 % |
| MFMindForge Inc. | 172,5 mil | — | -167,2 % | -222,9 % | −49,9 % | −83 % / indisponibil |
| GOAIEva Live Inc | 31,8 mil | — | -58,5 % | -39,3 % | +82,6 % | indisponibil / indisponibil |
| HOLOMicroCloud Hologram Inc. | 27,2 mil | — | -2,3 % | -12,4 % | +38,6 % | −66 % / −100 % |
| TEADTeads Holding Co. | 27,0 mil | — | -196,2 % | -43,3 % | +46,1 % | −61 % / −93 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru WIX din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | 53,98 Randament total -33 % · Pe an -33 % | 95,08 Randament total 18 % · Pe an 18 % | 142,74 Randament total 77 % · Pe an 77 % |
| 3 ani | 61,52 Randament total -24 % · Pe an -9 % | 121,04 Randament total 50 % · Pe an 15 % | 198,16 Randament total 146 % · Pe an 35 % |
| 5 ani | 70,12 Randament total -13 % · Pe an -3 % | 154,08 Randament total 91 % · Pe an 14 % | 275,11 Randament total 242 % · Pe an 28 % |
- P/E la ieșire± 30,26
- Marja netă± 21,18
- Creșterea anuală a veniturilor± 16,10
- Diluare anuală± 1,78
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 05 mar. 2026; de atunci au apărut 6-K (04 aug. 2026), 6-K (08 iun. 2026), 6-K (13 mai 2026).
Pe scurt
Wix.com Ltd. este o platformă globală, bazată pe cloud, pentru crearea și administrarea prezenței digitale a utilizatorilor, de la creatori individuali la agenții și întreprinderi, livrată în modelul SaaS. Compania a încheiat anul fiscal 2025 cu venituri de 1,99 miliarde USD, în creștere cu 13%, iar lansarea asistentului AI Wix Harmony și achiziția Base44 ar putea conta pentru următoarea etapă de creștere.
SWOT
Puncte tari
- Bază foarte mare de utilizatori înregistrați și o prezență globală pe mai multe limbi, ceea ce oferă un avantaj de scară 1.
- Model de venituri recurente, cu o pondere ridicată a abonamentelor anuale și pluriannuale, ce oferă vizibilitate 1.
- Realizarea țintelor financiare din planul pe trei ani și generarea de numerar liber peste așteptări 1.
Puncte slabe
- Dependența mare de piața din America de Nord, care aduce majoritatea veniturilor 1.
- Veniturile din aplicațiile AI noi nu sunt raportate separat, ceea ce face dificilă evaluarea contribuției lor 1.
- Compania recunoaște că veniturile din tranzacții se recunosc treptat, ceea ce întârzie efectul tendințelor de vânzări 1.
Oportunități
Amenințări
- Concurența în creștere, inclusiv din partea noilor tehnologii AI, care poate reduce costurile de schimbare pentru utilizatori 1.
- Modificările reglementărilor privind AI, datele și taxele, care pot crește costurile operaționale 1.
- Riscurile de securitate cibernetică și de disponibilitate a infrastructurii terțe pot afecta reputația 1.
Riscuri
- Achiziția și adoptarea produselor noimediu
Compania ar putea să nu reușească să atragă utilizatori pentru produsele noi sau să nu le integreze eficient, ceea ce ar putea afecta creșterea 1.
- Riscuri legate de AIridicat
Utilizarea AI expune compania la riscuri de reglementare, de drepturi de autor și de reputație, care ar putea genera răspunderi 1.
- Securitate cibernetică și dateridicat
Atacurile asupra datelor sau nerespectarea legilor privind protecția datelor ar putea afecta utilizatorii și încrederea în platformă 1.
- Expunerea internațională și valutarămediu
Operațiunile internaționale și fluctuațiile cursurilor de schimb ar putea influența veniturile și marjele 1.
- Condițiile din Israelmediu
Conflictele regionale și obligațiile militare ale personalului din Israel ar putea afecta operațiunile companiei 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Creșterea veniturilor, combinată cu fluxul de numerar liber peste țintă, ar putea susține investițiile în AI dacă tendința continuă 1.
- Baza mare de utilizatori și ponderea ridicată a abonamentelor anuale oferă vizibilitate asupra veniturilor viitoare 1.
- Dacă Base44 și Wix Harmony își găsesc o piață, ar putea deschide un nou segment de venituri 1.
Ce ar strica teza
- Concurența bazată pe AI ar putea reduce puterea de stabilire a prețurilor și ar putea face utilizatorii mai ușor de convins să plece 1.
- Dependența de America de Nord și de cheltuielile utilizatorilor pentru prezența web ar putea încetini creșterea dacă piața slăbește 1.
- Riscurile de reglementare și securitate pot genera costuri neprevăzute, iar veniturile din noile produse nu sunt încă raportate separat 1.
De urmărit
- Adoptarea Wix Harmony și a Base44 și contribuția lor la venituri2026
- Evoluția numărului de abonamente premium și a ratei de reînnoireQ1 2027
- Evoluția veniturilor din Europa și Asia, pe fondul localizării2027
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 05 mar. 2026; de atunci au apărut 6-K (04 aug. 2026), 6-K (08 iun. 2026), 6-K (13 mai 2026).
Afacerea
Modelul de venituri are două componente: Creative Subscriptions, care includ abonamentele premium și înregistrările de domenii, și Business Solutions, care cuprind aplicații precum Google Workspace, plăți și campanii publicitare plătite. Abonamentele anuale și pluriannuale reprezentau 83% din totalul abonamentelor premium la sfârșitul anului 2025, ceea ce ajută la vizibilitatea veniturilor și la încasarea în avans 1.
Din punct de vedere geografic, America de Nord a generat 60% din venituri în 2025, iar Europa 25%, potrivit raportului 1. Compania spune că adoptarea în afara Americii de Nord depinde de disponibilitatea platformei în limbi locale și de soluțiile locale de facturare 1.
Segmente
Creative Subscriptions
Veniturile din abonamente creative au fost de 1,41 miliarde USD în 2025, în creștere cu 11%, și au reprezentat 71% din venitul total, potrivit raportului 1. Modelul freemium și abonamentele premium pe mai multe perioade stau în centrul acestui segment 1.
Business Solutions
Veniturile din soluții de business au fost de 583,3 milioane USD în 2025, în creștere cu 18%, reprezentând 29% din total 1. Google Workspace este cea mai vândută aplicație din acest segment, iar Payments by Wix și campaniile publicitare contribuie și ele 1.
Platforma AI și Base44
Wix Harmony, lansat în ianuarie 2026, combină codarea asistată de AI cu controlul vizual, iar Base44, achiziționat în 2025, permite crearea de aplicații prin limbaj natural 1. Aceste produse sunt noile direcții ale companiei, dar contribuția lor la venituri nu este separată în raport 1.
Piața în context
Raportul descrie piața ca fiind în schimbare: mutarea comerțului și a afacerilor pe internet și pe dispozitive mobile creează nevoia nu doar de un site, ci de o prezență digitală dinamică, cu instrumente de operare în timp real 1. Compania consideră că există o oportunitate importantă pentru soluții ieftine, bazate pe AI, care să reducă costurile, timpul și barierele lingvistice 1.
Cererea depinde însă de cheltuielile utilizatorilor pentru prezența web, care sunt influențate de condițiile macroeconomice, de politicile comerciale și de evoluția cererii în comerțul online, factori pe care compania spune că nu îi controlează 1.
Tendințe
- Integrarea inteligenței artificialemixt
Compania extinde AI în constructorul de site-uri, în generarea de conținut și în automatizarea operațiunilor, ceea ce ar putea atrage noi utilizatori dacă produsele răspund cerințelor 1. Raportul avertizează însă că noile modele de prețuire, precum creditele AI, pot afecta comportamentul de cumpărare 1.
- Tranziția către aplicații generate prin prompturimixt
Interesul pentru crearea de aplicații fără cod, prin Base44, ar putea deschide noi segmente, dar compania recunoaște că nu a fost încă evaluată pe deplin perspectiva acestui model 1.
- Profitabilitate și disciplină a costurilorvânt din spate
Compania spune că a atins profitabilitatea GAAP mai devreme decât plănuise și că a generat fluxuri de numerar libere peste țintă în 2025, ceea ce arată o bază de costuri atent gestionată 1.
- Reglementări și taxevânt din față
Schimbările în reglementările privind internetul, taxele indirecte și protecția datelor pot crește costurile de conformitate și pot limita modul de facturare recurentă 1.
Poziția concurențială
Raportul spune că piața SaaS pentru creare de site-uri este foarte competitivă, iar concurenții pot adopta strategii bazate pe progresele AI, în timp ce utilizatorii pot trece ușor la alt furnizor 1. Compania insistă pe calitatea, securitatea și funcționalitatea platformei, precum și pe suportul pentru numeroase limbi 1.
Textul sursă nu numește explicit concurenții, astfel că lista de mai jos nu poate fi confirmată din cele trei surse; pentru o analiză completă ar trebui consultate alte documente ale companiei 1.
- Furnizori de constructori de site-uri SaaS
Raportul menționează concurența din segmentul SaaS pentru crearea de site-uri, fără să numească firme 1.
- Platforme no-code și low-code
Compania se compară implicit cu instrumente de dezvoltare fără cod, dar sursa nu indică nume de concurenți 1.
- Furnizori de instrumente AI pentru design
Concurența generată de noile tehnologii AI este menționată ca risc, fără identificarea companiilor 1.
- Platforme de comerț electronic
Pentru soluțiile de vânzare online, raportul menționează presiunea concurențială, fără nume de firme 1.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
- Why Wix.com Stock Soared 60% In AugustYahoo Finance — News · 03 sept. 2026 · EN
- The Future of Website Building with Wix.com (WIX)Yahoo Finance — News · 02 sept. 2026 · EN
Depuneri SEC
- Raport curent (emitent străin)04 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)08 iun. 2026
- Raport curent (emitent străin)13 mai 2026
- Raport anual (emitent străin)05 mar. 2026
- Raport curent (emitent străin)04 mar. 2026
- Raport curent (emitent străin)28 ian. 2026
- Raport curent (emitent străin)18 dec. 2025
- Raport curent (emitent străin)19 nov. 2025
- Raport curent (emitent străin)12 nov. 2025
- Raport curent (emitent străin)11 sept. 2025
Surse
- [1] Form 20-F, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Wix.com Ltd. · 05 mar. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.