olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni SUA

Cinemark Holdings, Inc. CNK

Services-Motion Picture Theaters · SIC 7830 · Verticală: Film și divertisment (SIC 78xx)

40,04USD−0,84 % · 1 ziÎnchidere 05 nov. 2026

Cinemark Holdings este unul dintre cei mai mari operatori de cinematografe din lume, cu 496 de săli de cinema în Statele Unite și America Latină. În al doilea trimestru din 2026 a raportat cifra de afaceri trimestrială record de 1,1 miliarde USD, ceea ce arată că industria de exhibiție își recuperează puterea.

Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).

La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Cinemark Holdings, Inc. (CNK) costa 40,04 USD (−0,84 % într-o zi), cu capitalizare 4,8 mld USD, P/E 31,9 pe un EPS diluat de 1,26 USD în ultimele 12 luni, randament al dividendului 0,85 %, beta 0,32, interval pe 52 de săptămâni 21,93–40,38 USD. Ultimul trimestru raportat (T1 2026): venituri de 643,1 mil USD (+18,9 % an/an), profit net de -6,4 mil USD, EPS diluat -0,06 USD.

Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
4,8 mld USD
acțiuni la 28 oct. 2022
P/E (TTM)
31,9
EPS diluat TTM 1,26 · TTM până la 31 mar. 2026
E/P (TTM)
3,14 %
TTM până la 31 mar. 2026
Randament dividend
0,85 %
DPS 12 luni 0,34
Beta (2 ani)
0,32
Volatilitate (1 an) 39 %
Interval 52 săpt.
21,9340,38

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
59,6
puternic (55–70)
Bollinger (20, 2)
36,90 – 41,02
în jumătatea de sus a benzii · %B 0,76 · lățimea benzii 10,6 %
SMA 50 / 200
37,09 / 31,61
tendință ascendentă (preț > SMA50 > SMA200)
MACD (12, 26, 9)
0,74 / 0,76
MACD sub semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaS&P 500Față de S&P 500Mediana verticalei
1 lună+13,5 %−5,9 %+19,4 pp—
3 luni+5,5 %−4,6 %+10,1 pp—
6 luni+45,8 %+0,2 %+45,5 pp—
De la început de an+72,3 %+7,4 %+64,9 pp—
1 an+39,1 %+8,2 %+30,9 pp−36,7 %
3 ani+162,6 %+68,4 %+94,1 pp−30,9 %
5 ani+81,1 %+56,5 %+24,5 pp—
Scădere maximă (1 an)
−27,9 %
11 nov. 2025 → 18 dec. 2025
Scădere maximă (5 ani)
−61,6 %
09 nov. 2021 → 28 dec. 2022
Creștere anuală compusă (5 ani)
+12,6 %
S&P 500 +9,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Ultimul trimestru: Q1 2026 · 31 mar. 2026

Venituri
643,1 mil USD
+18,9 % an/an
Profit net
-6,4 mil USD
indisponibil an/an
EPS diluat
-0,06
indisponibil an/an
netă / operațională
-1,0 % / indisponibil

Marje trimestriale

Situații trimestriale · USD

ExercițiuQ2 '24Q3 '24Q4 '24Q1 '25Q2 '25Q3 '25Q4 '25Q1 '26
Venituri734,2 mil921,8 mil814,3 mil540,7 mil940,5 mil857,5 mil776,3 mil643,1 mil
Amortizare și depreciere49,8 mil49,1 mil49,2 mil49,5 mil49,4 mil50,9 mil52,1 mil51,6 mil
Cheltuieli cu dobânzile34,6 mil36,7 mil35,0 mil38,5 mil39,4 mil32,2 mil32,2 mil34,7 mil
Profit net45,8 mil187,8 mil51,3 mil-38,9 mil93,5 mil49,5 mil34,1 mil-6,4 mil
EPS diluat0,321,190,32 ≈-0,320,630,400,29 ≈-0,06

≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

P/E-ul de azi e la percentila 100 din propriul istoric de 24 trimestre (min 11,2, mediană 17,6, max 27,1; doar trimestrele cu profit).

Exerciții anuale

Exercițiu20182019⚠ 202020212022202320242025
Venituri3,2 mld3,3 mld686,3 mil1,5 mld2,5 mld3,1 mld3,0 mld3,1 mld
Venituri an/an+7,7 %+1,9 %—+120,1 %+62,5 %+24,9 %−0,6 %+2,1 %
Profit net213,8 mil191,4 mil-616,8 mil-422,8 mil-271,2 mil188,2 mil309,7 mil138,2 mil
Profit net an/an−19,1 %−10,5 %—indisponibilindisponibilindisponibil+64,6 %−55,4 %
EPS diluat1,831,63-5,25-3,55-2,261,342,061,04
EPS diluat an/an−19,0 %−10,9 %—indisponibilindisponibilindisponibil+53,7 %−49,5 %
netă %6,6 %5,8 %-89,9 %-28,0 %-11,0 %6,1 %10,2 %4,4 %
Flux de numerar liber210,8 mil258,4 mil-414,0 mil70,7 milindisponibilindisponibilindisponibilindisponibil

Seria se rupe înainte de 2020: anii de dinainte vin din rapoartele originale ale emitentului de atunci, anii de după dintr-o depunere ulterioară care a retratat perimetrul (separare, operațiuni întrerupte). Variația an/an peste ruptură nu se afișează.

Rezultate raportate vs așteptări

Se încarcă…

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
0 USD
Datorie financiară
indisponibil USD
Datorie netă
indisponibil USD
Capitaluri proprii
indisponibil USD
Active totale
indisponibil USD
Datorie / capitaluri
indisponibil
Lichiditate curentă
indisponibil
ROE
indisponibil
ROA
indisponibil
Marja FCF
indisponibil

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (USD)

Marje

Cont de profit și pierdere · USD

Venituri
2023
3,1 mld
2024
3,0 mld
2025
3,1 mld

SEC (XBRL)· 18 feb. 2026verificat

Profit operațional
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 25 feb. 2022verificat

Amortizare și depreciere
2023
209,5 mil
2024
197,5 mil
2025
201,9 mil

SEC (XBRL)· 18 feb. 2026verificat

EBITDA
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 25 feb. 2022derivat

Cheltuieli cu dobânzile
2023
-150,4 mil
2024
144,0 mil
2025
142,3 mil

SEC (XBRL)· 18 feb. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2023
221,4 mil
2024
252,8 mil
2025
153,9 mil

SEC (XBRL)· 18 feb. 2026verificat

Impozit pe profit
2023
29,9 mil
2024
-60,1 mil
2025
12,4 mil

SEC (XBRL)· 18 feb. 2026verificat

Profit net
2023
188,2 mil
2024
309,7 mil
2025
138,2 mil

SEC (XBRL)· 18 feb. 2026verificat

EPS diluat
2023
1,34
2024
2,06
2025
1,04

SEC (XBRL)· 18 feb. 2026verificat

Media ponderată diluată a acțiunilor
2023
152,0 mil
2024
154,9 mil
2025
134,3 mil

SEC (XBRL)· 18 feb. 2026verificat

Dividend pe acțiune
2023
—
2024
—
2025
0,33

SEC (XBRL)· 18 feb. 2026verificat

Bilanț · USD

Numerar
2023
10,8 mil
2024
0
2025
0

SEC (XBRL)· 18 feb. 2026verificat

Creanțe
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 06 mai 2022verificat

Stocuri
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 06 mai 2022verificat

Active curente
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 06 mai 2022verificat

Imobilizări corporale nete
2023
1,2 mld
2024
1,1 mld
2025
1,2 mld

SEC (XBRL)· 18 feb. 2026verificat

Fond comercial
2023
1,3 mld
2024
1,2 mld
2025
1,2 mld

SEC (XBRL)· 18 feb. 2026verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2023
302,8 mil
2024
300,5 mil
2025
300,4 mil

SEC (XBRL)· 18 feb. 2026verificat

Active totale
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 06 mai 2022verificat

Datorii comerciale
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 25 feb. 2022verificat

Datorie pe termen scurt
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 06 mai 2022verificat

Datorie pe termen lung
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 06 mai 2022verificat

Datorii curente
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 06 mai 2022verificat

Capital propriu
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 06 mai 2022verificat

Fluxuri de numerar · USD

Flux de numerar operațional
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 25 feb. 2022verificat

Investiții (capex)
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 24 feb. 2023verificat

Flux de numerar liber
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 25 feb. 2022derivat

Flux de numerar din investiții
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 25 feb. 2022verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 25 feb. 2022verificat

Dividende plătite
2023
—
2024
—
2025
—

SEC (XBRL)· 25 feb. 2022verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
2,1 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
8,3 %
calculat olivLawFY 2022 → FY 2025
CAGR venituri 5 ani
35,3 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea EBIT (an/an)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea profitului net (an/an)
-55,4 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea EPS (an/an)
-49,5 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea FCF (an/an)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Profitabilitate

Marja brută
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBIT
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja netă
5,3 %
calculat olivLawTTM până la 31 mar. 2026
Marja FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare

Randamente

ROE
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROIC
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROCE
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (EPS)
27,1 %
calculat olivLawTTM până la 31 mar. 2026
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Bilanț și datorie

Datoria netă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
indisponibil
lipsesc date de intrare
Acoperirea dobânzilor
indisponibil
lipsesc date de intrare

Lichiditate

Lichiditatea curentă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Lichiditatea rapidă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Lichiditatea imediată
indisponibil
lipsesc date de intrare

Numerar

Fluxul de numerar operațional
indisponibil
lipsesc date de intrare
Investiții (capex)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Fluxul de numerar liber
indisponibil
lipsesc date de intrare
Conversia profitului în FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
lipsesc date de intrare

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Zile de stoc (DIO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Zile de plată (DPO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Ciclul de conversie a numerarului
indisponibil
lipsesc date de intrare

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
4,8 mld USD
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Valoarea întreprinderii (EV)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Capitalizare / profit net TTM
28,2x
calculat olivLawTTM până la 31 mar. 2026
P/E (TTM)
31,9x
calculat olivLawTTM până la 31 mar. 2026
Randamentul profitului
3,1 %
calculat olivLawTTM până la 31 mar. 2026
P/B
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/S
1,5x
calculat olivLawTTM până la 31 mar. 2026 · bilanț la 31 dec. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/Venit
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randament FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randamentul dividendului
0,8 %
calculat olivLawTTM până la 31 mar. 2026
Randamentul distribuirilor către acționari
indisponibil
lipsesc date de intrare

1 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • indicatori disponibili: 3 din minimum 6
  • acoperirea ponderilor scorului: 25,0 % din minimum 60 %

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

40,04 USD

05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 4,8 mld USD

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
4,8 mld USD
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
31,9x
calculat olivLawTTM până la 31 mar. 2026
P/B
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja netă
5,3 %
calculat olivLawTTM până la 31 mar. 2026
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
2,1 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
0,8 %
calculat olivLawTTM până la 31 mar. 2026

Acoperire și prospețime

30/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 31 mar. 2026
Data ultimului bilanț: 31 dec. 2025
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 28 oct. 2022
Sursă: SEC (XBRL)publicat 01 mai 2026
verificat 2170derivat 121

Scorul pe grupe

25 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

Jos
11,21
USD pe acțiune
Mijloc
14,39
USD pe acțiune
Sus
15,24
USD pe acțiune
Preț: 40,04 USD
Prețul este peste interval
Potențial până la valoarea centrală: -64,1 % (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: -178,3 % (1 − preț / valoare)
Acord între metode: scăzut · 2 metode folosite · 2 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 4,34 – 24,65 USD.

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (USD pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · intrarea există, dar ultima ei cifră e mult mai veche decât ultima perioadă raportată: nu se folosește
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
  • Colegi: P/E18,09 – 24,65 (Mijloc 23,80)
    3 firme folosite · multiplul median 18,9x · quartile 14,4x – 19,6x
    MCS, NFLX, TOON
  • Dividende actualizate (DDM)4,34 – 5,83 (Mijloc 4,97)
Comparațiile pe multipli folosesc verticala SIC: Film și divertisment (SIC 78xx)

Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
4,3 %
Prima de risc a pieței
5,0 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
9,3 %
Creștere terminală
2,5 %

Scorul pe factori

Date insuficiente

Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 3 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 25,0 % din minimum 60 %

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitateindisponibilindisponibil—
Marja netă · Calitate5,3 %86 (față de colegi)25 %
Conversia profitului în FCF · Calitateindisponibilindisponibil—
CAGR venituri 3 ani · Creștere8,3 %69 (pe interval fix)33 %
CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
P/E (TTM) · Evaluare31,9x0 (pe interval fix)42 %
EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamenteindisponibilindisponibil—
Rata de distribuire (FCF) · Randamenteindisponibilindisponibil—

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
  • Creștere· parțial69/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Calitate· parțial86/100 · 1/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
  • Evaluare· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

Cinemark Holdings, Inc. (CNK). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-03-31.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 3,1 mld USD în 2025; creștere an/an 2,1 %; marjă netă 5,3 %.

Intervalul de valoare estimat este 11,21–15,24 USD pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 14,39 USD, prețul de 40,04 USD lasă un potențial de -64,1 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -178,3 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 3 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 25,0 % din minimum 60 %).

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • Marja netă: 5,3 %

Ce o infirmă

  • P/E (TTM): 31,9x
  • Prețul este peste intervalul de valoare estimat
  • Metodele de evaluare diverg

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, Lichiditatea curentă, EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).

Față de mediana verticalei

Film și divertisment (SIC 78xx) · aceeași diviziune (SIC 2 cifre) · comparată cu 14 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
31,9x
mediana verticalei 19,6x
peste mediană (+62,4 %)
EV/EBITDA
—
mediana verticalei 12,5x
P/S
1,5x
mediana verticalei 0,8x
peste mediană (+92,9 %)
P/B
—
mediana verticalei 1,6x
ROE
—
mediana verticalei -3,7 %
Marja netă
5,3 %
mediana verticalei -1,7 %
peste mediană
Marja EBIT
—
mediana verticalei -0,9 %
Venituri an/an
2,1 %
mediana verticalei 3,8 %
sub mediană (−44,1 %)
Datorie netă/EBITDA
—
mediana verticalei 4,0x
Randament dividend
0,8 %
mediana verticalei 7,4 %
sub mediană (−88,5 %)

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
NFLXNetflix, Inc.269,2 mld18,953,5 %29,7 %+15,9 %−39 % / +38 %
CNKCinemark Holdings, Inc.4,8 mld31,9—5,3 %+2,1 %+39 % / +163 %
LIONLionsgate Studios Corp.3,7 mld——-0,7 %+1,8 %+68 % / +19 %
AMCAmc Entertainment Holdings, Inc.2,7 mld——-2,6 %+4,6 %+26 % / −54 %
FUBOFuboTV Inc.2,6 mld—-5,8 %-0,7 %+18,6 %−79 % / −80 %
ANGXAngel Studios, Inc.617,3 mil——-37,5 %+233,2 %−32 % / indisponibil
MCSMarcus Corp511,7 mil20,35,4 %3,1 %+3,1 %+71 % / +93 %
STRZStarz Entertainment Corp.419,7 mil—-87,9 %-32,5 %−1,6 %+122 % / indisponibil
IQiQIYI, Inc.308,7 mil—-1,6 %-0,8 %−2,5 %−59 % / −80 %
CURICuriositystream Inc.149,5 mil484,20,1 %0,0 %+40,1 %−48 % / +265 %
MPUMega Matrix Inc46,3 mil—-213,2 %-131,4 %−27,9 %−95 % / −95 %
CNVSCineverse Corp.35,9 mil—-28,1 %-12,7 %−15,9 %−40 % / +27 %
TOONKartoon Studios, Inc.30,3 mil9,921,7 %26,9 %+20,7 %−34 % / −70 %
RDIReading International, Inc———-5,9 %−3,6 %+28 % / −10 %
GAIAGaia, Inc——-9,3 %-1.090,3 %+55,2 %−67 % / −52 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru CNK din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (USD)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
27,72
Randament total -30 % · Pe an -30 %
48,92
Randament total 23 % · Pe an 23 %
73,56
Randament total 85 % · Pe an 85 %
3 ani
28,97
Randament total -25 % · Pe an -9 %
57,34
Randament total 47 % · Pe an 14 %
94,38
Randament total 140 % · Pe an 34 %
5 ani
30,29
Randament total -20 % · Pe an -4 %
67,20
Randament total 74 % · Pe an 12 %
121,07
Randament total 211 % · Pe an 25 %
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani
  • P/E la ieșire± 14,33
  • Marja netă± 10,03
  • Creșterea anuală a veniturilor± 7,95
  • Diluare anuală± 0,84

Analiză AI

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 30 iul. 2026; de atunci au apărut 8-K (03 nov. 2026 · rezultate), 10-Q (03 nov. 2026).

Pe scurt

Cinemark Holdings este unul dintre cei mai mari operatori de cinematografe din lume, cu 496 de săli de cinema în Statele Unite și America Latină 1. În al doilea trimestru din 2026 a raportat cifra de afaceri trimestrială record de 1,1 miliarde USD, ceea ce arată că industria de exhibiție își recuperează puterea 3.

SWOT

Puncte tari

  • Compania are o rețea geografic diversificată și o poziție de lider pe multe piețe urbane, ceea ce îi oferă scară și acces la filme 1. Formatele premium și investițiile în confort susțin prețul mediu și veniturile din concesiuni 1.
  • Programele de fidelizare au un număr mare de membri, iar un procent important din box office-ul intern provine din abonamente recurente 1. Acest lucru aduce vizibilitate asupra veniturilor viitoare.
  • Bilanțul și fluxul de numerar sunt solide la nivelul rezultatelor recente, iar compania a restituit capital acționarilor prin răscumpărări și dividende 3.

Puncte slabe

  • Datoria pe termen lung și obligațiile de leasing sunt mari și limitează flexibilitatea financiară, mai ales în cazul variației dobânzilor 1.
  • Dependența de un număr redus de distribuitori și de succesul filmelor lansate face ca rezultatele să fie volatile de la un trimestru la altul 1.
  • Expunerea la piețele din America Latină aduce riscuri valutare, de instabilitate economică și de reglementare, care pot afecta rezultatele 1.

Oportunități

  • Modernizarea sălilor cu proiectoare laser și extinderea amenajărilor premium ar putea crește veniturile din bilete și din concesiuni 1.
  • Noile formate de divertisment din cinematografe, cum sunt jocurile, evenimentele private și spațiile de restaurant, ar putea diversifica sursele de venit 1.
  • Piețele din America Latină, unde penetrarea este încă redusă, ar putea oferi oportunități de creștere dacă economia și consumul se îmbunătățesc 1.

Amenințări

  • Scurtarea ferestrei exclusive și lansările directe în streaming ar putea reduce numărul de filme disponibile și atractivitatea cinematografului 1.
  • Concurența din partea platformelor de streaming și a noilor formate de cinema ar putea diminua cota de piață dacă spectatorii își schimbă obiceiurile 1.
  • Instabilitatea economică, inflația și reglementările din țările latino-americane ar putea afecta rezultatele operaționale și lichiditatea 1.

Riscuri

  • Dependența de producția de filmeridicat

    Activitatea companiei depinde de disponibilitatea și performanța filmelor, iar întreruperile de producție sau grevele din industrie ar putea reduce prezența spectatorilor 1. Negocierile contractuale din 2026 ar putea întârzia noi lansări 1.

  • Reducerea ferestrei exclusiveridicat

    Dacă spectatorii așteaptă tot mai des lansările digitale, frecvența la cinema ar putea scădea și ar putea afecta veniturile pe termen lung 1.

  • Datorie și obligații de leasingmediu

    Nivelul ridicat al datoriei și al obligațiilor de leasing ar putea limita investițiile și capacitatea de a face față unor șocuri financiare 1.

  • Riscul valutar și economic din America Latinămediu

    Fluctuațiile monedelor locale, controalele valutare și instabilitatea economică ar putea afecta rezultatele consolidate 1.

  • Deprecierea activelorscăzut

    Dacă un cinematograf este afectat direct de concurență sau de schimbări demografice, compania ar putea înregistra depreciere a activelor corporale și a fondului comercial 1.

Teza de investiție

Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

  • Rezultatele din al doilea trimestru 2026 au arătat cifre record la venituri, admisii, concesiuni și EBITDA ajustat, iar marja a fost una dintre cele mai bune din istoria companiei 3. Dacă această tendință se menține, compania ar putea continua să își consolideze poziția de lider 3.
  • Cota de piață a crescut după pandemie, iar compania spune că a câștigat mai mult decât majoritatea concurenților importanți 3. Acest avantaj ar putea susține rezultatele dacă filmele atrag publicul 1.
  • Reducerea dobânzii la împrumutul cu termen și nivelul de numerar disponibil ar putea sprijini planurile de investiții și de returnare de capital 3.

Ce ar strica teza

  • Rezultatele recente depind de un calendar favorabil de filme și de un box office puternic, iar o perioadă mai slabă ar putea reduce rapid veniturile 23.
  • Datoria pe termen lung rămâne importantă, iar dacă dobânzile sau costurile operaționale cresc, marja ar putea fi presată 1.
  • Scurtarea ferestrei exclusive și concurența din partea streaming-ului ar putea reduce frecvența la cinema și ar putea limita creșterea pe termen lung 1.

De urmărit

  • Evoluția box office-ului nord-american și a lansărilor din a doua jumătate a anului 2026Q3 2026
  • Marja EBITDA ajustată și nivelul costurilor de forță de muncă și de concesiuniQ3 2026
  • Nivelul datoriei nete și al raportului de îndatorare după rambursările anualenext 10-K
  • Durata ferestrei exclusive în cinematografe pentru filmele majore lansate în 20262027

Produse, piață și concurență

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 30 iul. 2026; de atunci au apărut 8-K (03 nov. 2026 · rezultate), 10-Q (03 nov. 2026).

Afacerea

Cinemark operează un circuit de cinematografe distribuit geografic, cu 303 săli și 4.241 de ecrane în Statele Unite și 193 de săli și 1.396 de ecrane în 13 țări din America Latină, la 31 decembrie 2025 1. Compania își bazează activitatea pe încasările din bilete și din vânzările de concesiuni, la care se adaugă publicitatea pe ecran și alte surse de venit 1. Strategia pune accent pe experiența spectatorului, pe formatele premium precum XD, IMAX și ScreenX și pe programele de fidelizare, care au peste 27 de milioane de membri 1.

Compania raportează două segmente: piețele din Statele Unite și piețele internaționale, iar costurile de închiriere a filmelor sunt variabile și depind de box office-ul fiecărui film 1. Modelul său se sprijină pe un portofoliu diversificat, care include cinematografe în 15 din cele mai mari 20 de zone metropolitane din America Latină 1.

Segmente

Piețele din Statele Unite

Segmentul american a operat 303 săli și 4.241 de ecrane la 31 decembrie 2025 și a fost al doilea motor de venituri al grupului în perioada analizată 12. Compania ocupă locul întâi sau al doilea în 21 din cele mai mari 25 de piețe din SUA, după încasările din box office 1.

Piețele internaționale

Segmentul internațional include Brazilia, Argentina, Chile, Columbia, Peru și țările din America Centrală, cu 193 de săli la finalul anului 2025 1. Brazilia a reprezentat aproximativ 6,8% din veniturile consolidate din 2025, iar compania este cel mai mare exhibitor din Brazilia și Argentina 1.

Venituri din concesiuni și alte surse

Vânzările de concesiuni sunt a doua sursă de venituri a companiei, iar în al doilea trimestru 2026 au atins un nivel record de 433 milioane USD la nivel global 13. Publicitatea pe ecran, închirierea sălilor și alte servicii completează veniturile din alte surse 2.

Piața în context

Industria cinematografică nord-americană a generat aproximativ 8,9 miliarde USD în 2025, iar în America Latină, în țările în care Cinemark operează, box office-ul a fost de aproximativ 1,2 miliarde USD 1. În al doilea trimestru 2026, box office-ul nord-american a fost de aproximativ 3,0 miliarde USD, comparativ cu 2,7 miliarde USD în aceeași perioadă din 2025 2.

Succesul industriei depinde în mare măsură de volumul și calitatea filmelor lansate, de durata ferestrei exclusive de exploatare în cinematografe și de comportamentul consumatorilor, care au alte opțiuni de divertisment 12. Compania spune că și-a crescut cota de piață cu peste 150 de puncte de bază de la pandemie 3.

Tendințe

  • Recuperarea box office-ului și filmele blockbustervânt din spate

    Încasările din al doilea trimestru 2026 au fost susținute de titluri precum The Super Mario Galaxy Movie și Toy Story 5, ceea ce a împins veniturile companiei la niveluri record 23. Dacă lansările din 2026 se mențin la acest ritm, ar putea sprijini în continuare volumul de spectatori 1.

  • Scurtarea ferestrei exclusivevânt din față

    Unele studiouri au redus semnificativ durata ferestrei exclusive în cinematografe, iar spectatorii ar putea aștepta lansarea digitală în loc să meargă la cinema, ceea ce ar afecta frecvența și prezența publicului 1. Acest efect ar putea reduce atractivitatea experienței de cinema pe termen lung 1.

  • Costurile de forță de muncă și de achizițievânt din față

    Presiunile inflaționiste și tarifele au crescut costurile produselor din concesiuni, iar salariile au crescut odată cu piața muncii, iar aceste costuri ar putea continua 12. Compania a încercat să compenseze prin optimizarea programului și prin eficiență operațională 1.

  • Dobânzi și datorie mai ieftinămixt

    Compania a renegociat un împrumut cu termen, reducând dobânda cu 25 de puncte de bază, ceea ce ar putea reduce costurile financiare și ar sprijini fluxul de numerar 3. Datoria pe termen lung rămâne însă semnificativă, iar sensibilitatea la dobânzi ar putea conta dacă condițiile se schimbă 1.

Poziția concurențială

Cinemark concurează cu exhibitori locali, regionali, naționali și internaționali, atât pentru spectatori, cât și pentru licențierea filmelor 1. Concurența include și noi formate precum cinematografele cu restaurant și sălile de tip taverna, care se deschid în apropierea sălilor convenționale 1.

Concurența vine și din alte forme de divertisment și din canalele alternative de distribuție, cum sunt platformele de streaming, descărcările digitale și televiziunea, care au crescut în ultimii ani 1. Companiile care controlează accesul la filme au, de asemenea, putere de negociere, iar șase distribuitori majori dețin o pondere covârșitoare a box office-ului american 1.

  • AMC EntertainmentAMC

    Partener în compania comună Fathom Entertainment și concurent direct pe piețele din Statele Unite, menționat în documentele companiei 1.

  • Regal Entertainment Group

    Partener în compania comună Fathom Entertainment și operator de cinematografe în Statele Unite, menționat în documentele companiei 1.

  • Exhibitori locali și regionali

    Operatori mai mici care concurează pe aceleași piețe urbane și pentru licențierea filmelor, conform descrierii din factorii de risc 1.

  • Platforme de streaming și canale alternative

    Nu sunt exhibitori, dar concurează pentru timpul și bugetul de divertisment al spectatorilor, cum notează compania în factorii de risc 1.

Știri și depuneri

Depuneri SEC

Surse

  1. [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Cinemark Holdings, Inc. · 18 feb. 2026
  2. [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / Cinemark Holdings, Inc. · 30 iul. 2026
  3. [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Cinemark Holdings, Inc. · 30 iul. 2026

Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.

Cinemark Holdings, Inc. (CNK): acțiune, rezultate, evaluare și prognoză · olivLaw