olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni Europa

Ion Beam Applications IBAB.BR

Belgia · Euronext Brussels · ISIN BE0003766806 · Verticală: Companii listate din Belgia

16,54EUR+2,73 % · 1 ziÎnchidere 04 nov. 2026

La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Ion Beam Applications (IBAB.BR) costa 16,54 EUR (+2,73 % într-o zi), cu capitalizare 484,9 mil EUR, P/E 39,4 pe un EPS diluat de 0,42 EUR în ultimele 12 luni, randament al dividendului 1,45 %, beta 0,62, interval pe 52 de săptămâni 9,94–17,72 EUR.

Date la · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
484,9 mil EUR
acțiuni la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
39,4
EPS diluat TTM 0,42 · TTM până la 31 dec. 2025
E/P (TTM)
2,54 %
TTM până la 31 dec. 2025
Randament dividend
1,45 %
DPS 12 luni 0,24
Beta (2 ani)
0,62
Volatilitate (1 an) 32 %
Interval 52 săpt.
9,9417,72

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
60,1
puternic (55–70)
Bollinger (20, 2)
15,56 – 16,68
în jumătatea de sus a benzii · %B 0,88 · lățimea benzii 6,9 %
SMA 50 / 200
15,80 / 15,43
tendință ascendentă (preț > SMA50 > SMA200)
MACD (12, 26, 9)
0,16 / 0,15
MACD peste semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaEURO STOXX 50Față de EURO STOXX 50Mediana verticalei
1 lună+8,7 %+0,4 %+8,3 pp—
3 luni+2,1 %−3,3 %+5,4 pp—
6 luni+11,9 %+4,0 %+7,9 pp—
De la început de an+28,0 %+8,1 %+19,9 pp—
1 an+51,7 %+10,7 %+41,0 pp+5,7 %
3 ani+69,1 %+50,1 %+19,0 pp−6,2 %
5 ani−2,2 %+43,6 %−45,9 pp—
Scădere maximă (1 an)
−22,6 %
20 feb. 2026 → 07 apr. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−55,7 %
22 mar. 2022 → 13 oct. 2023
Creștere anuală compusă (5 ani)
−0,5 %
EURO STOXX 50 +7,5 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

P/E-ul de azi e la percentila 50 din propriul istoric de 2 trimestre (min 30,7, mediană 36,8, max 42,8; doar trimestrele cu profit).

Exerciții anuale

Exercițiu202320242025
Venituri466,7 mil498,2 mil620,2 mil
Venituri an/anindisponibil+6,7 %+24,5 %
Profit net-9,1 mil9,3 mil12,7 mil
Profit net an/anindisponibilindisponibil+37,6 %
EPS diluat-3.128,000,310,42
EPS diluat an/anindisponibilindisponibil+33,9 %
netă %-2,0 %1,9 %2,1 %
Flux de numerar liber-25,0 mil-14,9 mil-35,0 mil

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
64,7 mil EUR
Datorie financiară
55,3 mil EUR
Datorie netă
-9,4 mil EUR
Capitaluri proprii
127,2 mil EUR
Active totale
690,6 mil EUR
Datorie / capitaluri
0,44x
Lichiditate curentă
0,99x
ROE
10,7 %
ROA
1,9 %
Marja FCF
-5,6 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (EUR)

Marje

Cont de profit și pierdere · EUR

Venituri
2023
466,7 mil
2024
498,2 mil
2025
620,2 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Costul vânzărilor
2023
332,2 mil
2024
330,1 mil
2025
420,6 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Profit brut
2023
134,4 mil
2024
168,1 mil
2025
199,6 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Cercetare și dezvoltare
2023
47,9 mil
2024
59,2 mil
2025
62,2 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Profit operațional
2023
5,1 mil
2024
19,6 mil
2025
28,1 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Cheltuieli cu dobânzile
2023
11,2 mil
2024
10,0 mil
2025
14,0 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Profit înainte de impozit
2023
-315,0 mii
2024
14,9 mil
2025
18,8 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Impozit pe profit
2023
8,8 mil
2024
5,6 mil
2025
6,0 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Profit net
2023
-9,1 mil
2024
9,3 mil
2025
12,7 mil

esef· 12 mai 2026verificat

EPS diluat
2023
-3.128,00
2024
0,31
2025
0,42

esef· 12 mai 2026verificat

Dividend pe acțiune
2023
2.101,99
2024
0,17
2025
0,24

esef· 12 mai 2026verificat

Bilanț · EUR

Numerar
2023
109,3 mil
2024
72,2 mil
2025
64,7 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Stocuri
2023
130,5 mil
2024
152,8 mil
2025
135,4 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Active curente
2023
452,0 mil
2024
447,7 mil
2025
469,6 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Active totale
2023
597,5 mil
2024
616,1 mil
2025
690,6 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Datorie pe termen scurt
2023
0
2024
5,0 mil
2025
0

esef· 12 mai 2026verificat

Datorie pe termen lung
2023
7,1 mil
2024
3,5 mil
2025
55,3 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Datorii curente
2023
452,6 mil
2024
469,0 mil
2025
472,7 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Datorii totale
2023
491,3 mil
2024
505,2 mil
2025
563,4 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Capital propriu
2023
106,2 mil
2024
110,9 mil
2025
127,2 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului
2023
2,9 mii
2024
29,3 mil
2025
29,3 mil

esef· 12 mai 2026derivat

Fluxuri de numerar · EUR

Flux de numerar operațional
2023
-19,8 mil
2024
-10,6 mil
2025
-25,7 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Investiții (capex)
2023
5,3 mil
2024
4,3 mil
2025
9,3 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Flux de numerar liber
2023
-25,0 mil ≈
2024
-14,9 mil ≈
2025
-35,0 mil ≈

esef· 12 mai 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2023
-13,3 mil
2024
-13,8 mil
2025
-35,3 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
-14,4 mil
2024
-12,2 mil
2025
56,8 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Dividende plătite
2023
6,1 mil
2024
4,9 mil
2025
7,1 mil

esef· 12 mai 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
24,5 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR venituri 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EBIT (an/an)
43,0 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea profitului net (an/an)
37,6 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EPS (an/an)
33,9 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea FCF (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă

Profitabilitate

Marja brută
32,2 %
calculat olivLawFY 2025
Marja EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBIT
4,5 %
calculat olivLawFY 2025
Marja netă
2,1 %
calculat olivLawFY 2025
Marja FCF
-5,6 %
calculat olivLawFY 2025

Randamente

ROE
10,7 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROA
1,9 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROIC
23,1 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
ROCE
12,9 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Rata de distribuire (EPS)
57,1 %
calculat olivLawFY 2025
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă

Bilanț și datorie

Datoria netă
-9,4 mil EUR
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
0,4x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Acoperirea dobânzilor
2,0x
calculat olivLawFY 2025

Lichiditate

Lichiditatea curentă
1,0x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Lichiditatea rapidă
0,7x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Lichiditatea imediată
0,1x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025

Numerar

Fluxul de numerar operațional
-25,7 mil EUR
calculat olivLawFY 2025
Investiții (capex)
9,3 mil EUR
calculat olivLawFY 2025
Fluxul de numerar liber
-35,0 mil EUR
calculat olivLawFY 2025
Conversia profitului în FCF
-274,8 %
calculat olivLawFY 2025
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
lipsesc date de intrare

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Zile de stoc (DIO)
125 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Zile de plată (DPO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Ciclul de conversie a numerarului
indisponibil
lipsesc date de intrare

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
484,9 mil EUR
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Valoarea întreprinderii (EV)
475,5 mil EUR
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
Capitalizare / profit net TTM
38,1x
calculat olivLawFY 2025
P/E (TTM)
39,4x
calculat olivLawFY 2025
Randamentul profitului
2,5 %
calculat olivLawFY 2025
P/B
3,8x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
P/S
0,8x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
16,9x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
EV/Venit
0,8x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
P/FCF
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Randament FCF
-7,2 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Randamentul dividendului
1,5 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul distribuirilor către acționari
1,5 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025

1 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • acoperirea ponderilor scorului: 58,3 % din minimum 60 %

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

16,54 EUR

04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 484,9 mil EUR

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
484,9 mil EUR
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
P/E (TTM)
39,4x
calculat olivLawFY 2025
P/B
3,8x
calculat olivLawbilanț la 31 dec. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
10,7 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 31 dec. 2025
Marja netă
2,1 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
24,5 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
1,5 %
calculat olivLawFY 2025

Acoperire și prospețime

27/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 31 dec. 2025
Data ultimului bilanț: 31 dec. 2025
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 31 dec. 2025
Sursă: esefpublicat 12 mai 2026
verificat 79derivat 4

Scorul pe grupe

58 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

Jos
3,77
EUR pe acțiune
Mijloc
4,88
EUR pe acțiune
Sus
6,96
EUR pe acțiune
Preț: 16,54 EUR
Prețul este peste interval
Potențial până la valoarea centrală: -70,5 % (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: -239,1 % (1 − preț / valoare)
Acord între metode: ridicat · 2 metode folosite · 2 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 3,26 – 9,46 EUR.

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (EUR pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
  • Colegi: P/E4,27 – 9,46 (Mijloc 5,99)
    23 firme folosite · multiplul median 14,3x · quartile 10,2x – 22,5x
    ACKB.BR, AGS.BR, AZE.BR, BAR.BR, BEKB.BR, BELYS.BR, BPOST.BR, CAMB.BR, CFEB.BR, COLR.BR, DECB.BR, DEME.BR, DIE.BR, ECONB.BR, ELI.BR, EVS.BR, FAGR.BR, FLOB.BR, FOU.BR, JEN.BR, KIN.BR, MELE.BR, MOUR.BR
  • Dividende actualizate (DDM)3,26 – 4,45 (Mijloc 3,77)

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
3,0 %
Prima de risc a pieței
5,5 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
8,5 %
Creștere terminală
2,0 %

Scorul pe factori

Date insuficiente

Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 58,3 % din minimum 60 %

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitate23,1 %89 (față de colegi)18 %
Marja netă · Calitate2,1 %38 (față de colegi)11 %
Conversia profitului în FCF · Calitate-274,8 %0 (pe interval fix)11 %
CAGR venituri 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie2,0x8 (pe interval fix)11 %
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie1,0x16 (pe interval fix)7 %
P/E (TTM) · Evaluare39,4x19 (față de colegi)18 %
EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluare-7,2 %0 (pe interval fix)14 %
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente1,5 %21 (pe interval fix)11 %
Rata de distribuire (FCF) · Randamenteindisponibilindisponibil—

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie11/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
  • Calitate51/100 · 3/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțial21/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Evaluare10/100 · 2/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

Ion Beam Applications (IBAB.BR). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 620,2 mil EUR în 2025; creștere an/an 24,5 %; marjă netă 2,1 %; ROE 10,7 %.

Intervalul de valoare estimat este 3,77–6,96 EUR pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: ridicat); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 4,88 EUR, prețul de 16,54 EUR lasă un potențial de -70,5 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -239,1 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 58,3 % din minimum 60 %).

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • ROIC: 23,1 %

Ce o infirmă

  • Conversia profitului în FCF: -274,8 %
  • Acoperirea dobânzilor: 2,0x
  • Lichiditatea curentă: 1,0x
  • P/E (TTM): 39,4x
  • Randament FCF: -7,2 %
  • Randamentul distribuirilor către acționari: 1,5 %
  • Prețul este peste intervalul de valoare estimat

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA, Rata de distribuire (FCF).

Față de mediana verticalei

Companii listate din Belgia · aceeași țară · comparată cu 39 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
39,4x
mediana verticalei 16,2x
peste mediană (+142,7 %)
EV/EBITDA
—
mediana verticalei 5,4x
P/S
0,8x
mediana verticalei 1,2x
sub mediană (−32,3 %)
P/B
3,8x
mediana verticalei 1,1x
peste mediană (+239,0 %)
ROE
10,7 %
mediana verticalei 8,3 %
peste mediană (+29,5 %)
Marja netă
2,1 %
mediana verticalei 4,3 %
sub mediană (−52,1 %)
Marja EBIT
4,5 %
mediana verticalei 8,2 %
sub mediană (−44,7 %)
Venituri an/an
24,5 %
mediana verticalei 0,0 %
peste mediană
Datorie netă/EBITDA
—
mediana verticalei 0,5x
Randament dividend
1,5 %
mediana verticalei 2,0 %
sub mediană (−28,8 %)

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
ELI.BRElia Group11,7 mld22,89,6 %13,6 %−2,0 %+25 % / +31 %
LOTB.BRLotus Bakeries11,4 mld66,120,9 %12,7 %+10,0 %+81 % / +75 %
GBLB.BRGroupe Bruxelles Lambert - Groep Brussel Lambert10,5 mld82,10,8 %2,1 %+1,0 %+6 % / +8 %
DIE.BRD'ieteren Group9,8 mld23,2—5,3 %−1,5 %+22 % / +17 %
ACKB.BRAckermans & Van Haaren8,9 mld22,38,4 %7,6 %+18,6 %+22 % / +78 %
COLR.BRColruyt Group4,4 mld14,39,4 %2,9 %+3,1 %+9 % / −8 %
DEME.BRDeme Group4,3 mld12,315,5 %8,3 %+1,3 %+22 % / +74 %
AZE.BRAzelis Group2,9 mld16,26,6 %4,3 %+1,5 %+29 % / −42 %
MELE.BRMelexis2,2 mld13,030,7 %18,4 %−3,3 %+4 % / −35 %
BEKB.BRNV Bekaert SA2,1 mld30,73,1 %1,8 %−6,4 %+10 % / −5 %
FAGR.BRFagron1,8 mld21,816,7 %9,2 %+14,3 %+12 % / +38 %
KIN.BRKinepolis Group1,3 mld33,319,3 %7,0 %−4,5 %+59 % / +9 %
JEN.BRJensen Group695,4 mil16,915,1 %9,1 %+13,3 %+26 % / +107 %
BAR.BRBarco576,4 mil9,37,9 %6,7 %−9,9 %−47 % / −58 %
IBAB.BRIon Beam Applications484,9 mil39,410,7 %2,1 %+24,5 %+47 % / +51 %
DECB.BRDeceuninck343,4 mil24,74,3 %1,7 %−4,5 %+9 % / +9 %
CAMB.BRCampine280,6 mil12,628,6 %6,1 %+13,4 %−9 % / +169 %
MOUR.BRMoury Construct269,2 mil11,021,3 %13,1 %−4,0 %+14 % / +82 %
CFEB.BRAannemingsmaatschappij Cfe266,8 mil11,19,9 %2,0 %−5,3 %+22 % / +48 %
EVS.BREvs Broadcast Equipment248,1 mil6,120,8 %21,7 %+14,3 %−48 % / −35 %
BPOST.BRBpost228,6 mil3,56,3 %1,5 %−2,6 %−40 % / −75 %
ECONB.BREconocom Group205,3 mil39,51,2 %0,2 %+4,3 %−4 % / −37 %
MONNI.BRKeyware Technologies180,0 mil170,63,5 %4,5 %−5,9 %0 % / −13 %
IMMO.BRImmobel176,1 mil—-7,4 %-25,2 %−32,8 %−22 % / −34 %
HYSG.BRHybrid Software Group PLC120,0 mil—-2,5 %-5,5 %+7,2 %−5 % / +12 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru IBAB.BR din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (EUR)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
11,17
Randament total -31 % · Pe an -31 %
19,65
Randament total 21 % · Pe an 21 %
29,48
Randament total 80 % · Pe an 80 %
3 ani
13,25
Randament total -16 % · Pe an -6 %
25,99
Randament total 63 % · Pe an 18 %
42,45
Randament total 164 % · Pe an 38 %
5 ani
15,71
Randament total 3 % · Pe an 1 %
34,38
Randament total 119 % · Pe an 17 %
61,13
Randament total 285 % · Pe an 31 %
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani
  • P/E la ieșire± 6,50
  • Marja netă± 4,55
  • Creșterea anuală a veniturilor± 3,39
  • Diluare anuală± 0,38

Analiză AI

Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.

Produse, piață și concurență

Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.

Știri și depuneri

Din presă

Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.

Rapoarte anuale (ESEF)

Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.