olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni SUA

Bioceres Crop Solutions Corp. BIOX

Agricultural Chemicals · SIC 2870 · Verticală: Agricultural Chemicals (SIC 2870)

0,21USD−16,01 % · 1 ziÎnchidere 05 nov. 2026

Bioceres Crop Solutions dezvoltă și comercializează soluții de productivitate agricolă bazate pe biotehnologie, de la semințe și inoculanți microbieni până la nutriție și protecție biologică a culturilor. În anul fiscal 2025 compania a raportat venituri de 335.1 milioane USD, în scădere față de 464.8 milioane USD în anul precedent, pe fondul unei presiuni semnificative asupra datoriei.

Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).

La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Bioceres Crop Solutions Corp. (BIOX) costa 0,21 USD (−16,01 % într-o zi), cu capitalizare 13,6 mil USD, randament al dividendului 0,54 %, beta 1,31, interval pe 52 de săptămâni 0,20–1,93 USD.

Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
13,6 mil USD
acțiuni la 30 iun. 2026
P/E (TTM)
indisponibil
EPS diluat TTM -0,88 · TTM până la 30 iun. 2025
E/P (TTM)
-412,42 %
TTM până la 30 iun. 2025
Randament dividend
0,54 %
DPS 12 luni 0,00
Beta (2 ani)
1,31
Volatilitate (1 an) 102 %
Interval 52 săpt.
0,201,93

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
36,1
slab (30–45)
Bollinger (20, 2)
0,18 – 0,33
în jumătatea de jos a benzii · %B 0,21 · lățimea benzii 60,4 %
SMA 50 / 200
0,33 / 0,45
tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
MACD (12, 26, 9)
-0,03 / -0,03
MACD peste semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaS&P 500Față de S&P 500Mediana verticalei
1 lună−37,5 %−5,9 %−31,6 pp—
3 luni−41,0 %−4,6 %−36,4 pp—
6 luni−55,1 %+0,2 %−55,3 pp—
De la început de an−83,8 %+7,4 %−91,2 pp—
1 an−87,9 %+8,2 %−96,1 pp−12,5 %
3 ani−98,0 %+68,4 %−166,4 pp−22,7 %
5 ani−98,4 %+56,5 %−154,9 pp—
Scădere maximă (1 an)
−89,5 %
11 nov. 2025 → 26 oct. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−98,7 %
17 nov. 2021 → 26 oct. 2026
Creștere anuală compusă (5 ani)
−56,0 %
S&P 500 +9,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

Exerciții anuale

Exercițiu2018201920202021⚠ 2022202320242025
Venituri133,5 mil160,6 mil173,1 mil209,5 mil334,8 mil420,1 mil464,8 mil335,1 mil
Venituri an/anindisponibil+20,3 %+7,8 %+21,0 %—+25,4 %+10,6 %−27,9 %
Profit net-11,0 mil-18,4 mil3,4 mil-6,9 mil-7,2 mil18,8 mil4,3 mil-55,4 mil
Profit net an/anindisponibilindisponibilindisponibil−304,5 %—indisponibil−77,2 %−1.396,1 %
EPS diluat-0,39-0,600,09-0,18-0,170,300,07-0,88
EPS diluat an/anindisponibilindisponibilindisponibil−290,0 %—indisponibil−77,4 %−1.402,2 %
netă %-8,3 %-11,4 %1,9 %-3,3 %-2,2 %4,5 %0,9 %-16,5 %
Flux de numerar liber15,6 mil27,7 mil7,7 mil-9,0 mil-21,0 mil-8,8 mil31,9 mil44,3 mil

Seria se rupe înainte de 2022: anii de dinainte vin din rapoartele originale ale emitentului de atunci, anii de după dintr-o depunere ulterioară care a retratat perimetrul (separare, operațiuni întrerupte). Variația an/an peste ruptură nu se afișează.

Rezultate raportate vs așteptări

Se încarcă…

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 30 iun. 2025

Numerar
32,7 mil USD
Datorie financiară
157,9 mil USD
Datorie netă
125,2 mil USD
Capitaluri proprii
295,2 mil USD
Active totale
763,6 mil USD
Datorie / capitaluri
0,53x
Lichiditate curentă
0,91x
ROE
-17,1 %
ROA
-6,9 %
Marja FCF
13,2 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (USD)

Marje

Cont de profit și pierdere · USD

Venituri
2023
420,1 mil
2024
464,8 mil
2025
335,1 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Costul vânzărilor
2023
235,5 mil
2024
278,2 mil
2025
203,4 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Profit brut
2023
184,6 mil
2024
186,6 mil
2025
131,7 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Cercetare și dezvoltare
2023
15,3 mil
2024
17,2 mil
2025
14,9 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Profit operațional
2023
54,2 mil
2024
45,9 mil
2025
-2,2 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Cheltuieli cu dobânzile
2023
23,8 mil
2024
26,9 mil
2025
28,8 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Profit înainte de impozit
2023
19,1 mil
2024
11,1 mil
2025
-57,6 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Impozit pe profit
2023
-1,1 mil
2024
3,8 mil
2025
1,3 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Profit net
2023
18,8 mil
2024
4,3 mil
2025
-55,4 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

EPS diluat
2023
0,30
2024
0,07
2025
-0,88

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Media ponderată diluată a acțiunilor
2023
63,2 mil
2024
63,5 mil
2025
63,2 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Dividend pe acțiune
2023
0,01
2024
0,00
2025
0,00

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025derivat

Bilanț · USD

Numerar
2023
48,1 mil
2024
44,5 mil
2025
32,7 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Creanțe
2023
158,0 mil
2024
207,3 mil
2025
—

SEC (XBRL)· 30 oct. 2024verificat

Stocuri
2023
140,4 mil
2024
125,9 mil
2025
87,6 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Active curente
2023
397,1 mil
2024
408,7 mil
2025
308,3 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Imobilizări corporale nete
2023
67,9 mil
2024
74,6 mil
2025
74,6 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Fond comercial
2023
112,2 mil
2024
112,2 mil
2025
112,2 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2023
173,8 mil
2024
176,9 mil
2025
181,2 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Active totale
2023
818,1 mil
2024
852,5 mil
2025
763,6 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Datorii comerciale
2023
150,8 mil
2024
168,7 mil
2025
96,4 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Datorie pe termen scurt
2023
107,6 mil
2024
136,7 mil
2025
119,7 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Datorie pe termen lung
2023
60,7 mil
2024
42,1 mil
2025
38,2 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Datorii curente
2023
298,7 mil
2024
329,3 mil
2025
338,0 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Datorii totale
2023
487,6 mil
2024
501,2 mil
2025
468,4 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Capital propriu
2023
330,5 mil
2024
351,4 mil
2025
295,2 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului
2023
62,8 mil
2024
62,8 mil
2025
63,2 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Fluxuri de numerar · USD

Flux de numerar operațional
2023
2,6 mil
2024
41,7 mil
2025
49,9 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Investiții (capex)
2023
11,4 mil
2024
9,8 mil
2025
5,6 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Flux de numerar liber
2023
-8,8 mil ≈
2024
31,9 mil ≈
2025
44,3 mil ≈

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025derivat

Flux de numerar din investiții
2023
-25,7 mil
2024
-28,7 mil
2025
-6,1 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
33,0 mil
2024
-10,1 mil
2025
-50,7 mil

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Dividende plătite
2023
452,1 mii
2024
174,8 mii
2025
72,1 mii

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Răscumpărări de acțiuni
2023
3,0 mil
2024
734,4 mii
2025
926,9 mii

SEC (XBRL)· 10 nov. 2025verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-27,9 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
0,0 %
calculat olivLawFY 2022 → FY 2025
CAGR venituri 5 ani
14,1 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea EBIT (an/an)
-104,9 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea profitului net (an/an)
-1.396,1 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea EPS (an/an)
-1.402,2 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea FCF (an/an)
38,6 %
calculat olivLawFY 2025

Profitabilitate

Marja brută
39,3 %
calculat olivLawFY 2025
Marja EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBIT
-0,7 %
calculat olivLawFY 2025
Marja netă
-16,5 %
calculat olivLawFY 2025
Marja FCF
13,2 %
calculat olivLawFY 2025

Randamente

ROE
-19,1 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 iun. 2025
ROA
-6,9 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 iun. 2025
ROIC
-0,4 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 iun. 2025
ROCE
-0,5 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 iun. 2025
Rata de distribuire (EPS)
indisponibil
date insuficiente
Rata de distribuire (FCF)
0,2 %
calculat olivLawFY 2025

Bilanț și datorie

Datoria netă
125,2 mil USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2025
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
0,6x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2025
Acoperirea dobânzilor
-0,1x
calculat olivLawFY 2025

Lichiditate

Lichiditatea curentă
0,9x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2025
Lichiditatea rapidă
0,7x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2025
Lichiditatea imediată
0,1x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2025

Numerar

Fluxul de numerar operațional
49,9 mil USD
calculat olivLawFY 2025
Investiții (capex)
5,6 mil USD
calculat olivLawFY 2025
Fluxul de numerar liber
44,3 mil USD
calculat olivLawFY 2025
Conversia profitului în FCF
indisponibil
date insuficiente
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
lipsesc date de intrare

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Zile de stoc (DIO)
192 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 iun. 2025
Zile de plată (DPO)
238 zile
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 iun. 2025
Ciclul de conversie a numerarului
indisponibil
lipsesc date de intrare

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
13,6 mil USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2025
Valoarea întreprinderii (EV)
138,8 mil USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2025
Capitalizare / profit net TTM
indisponibil
date insuficiente
P/E (TTM)
indisponibil
date insuficiente
Randamentul profitului
-412,4 %
calculat olivLawFY 2025
P/B
0,1x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2025
P/S
0,0x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 iun. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
indisponibil
date insuficiente
EV/Venit
0,4x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 iun. 2025
P/FCF
0,3x
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 iun. 2025
Randament FCF
326,4 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 iun. 2025
Randamentul dividendului
0,5 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul distribuirilor către acționari
7,4 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 iun. 2025

Risc

Altman Z
indisponibil
lipsesc date de intrare

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • acoperirea ponderilor scorului: 54,2 % din minimum 60 %

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

0,21 USD

05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 13,6 mil USD

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
13,6 mil USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2025
P/E (TTM)
indisponibil
date insuficiente
P/B
0,1x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2025
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
-19,1 %
calculat olivLawFY 2025 · bilanț la 30 iun. 2025
Marja netă
-16,5 %
calculat olivLawFY 2025
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-27,9 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
0,5 %
calculat olivLawFY 2025

Acoperire și prospețime

34/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 30 iun. 2025
Data ultimului bilanț: 30 iun. 2025
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 30 iun. 2026
Sursă: SEC (XBRL)publicat 30 oct. 2026
verificat 312derivat 3

Datele sunt mai vechi decât pragul de prospețime.

Scorul pe grupe

54 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

Jos
11,09
USD pe acțiune
Mijloc
17,05
USD pe acțiune
Sus
35,95
USD pe acțiune
Preț: 0,21 USD
Prețul este sub interval
Potențial până la valoarea centrală: 7.921,9 % (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: 98,8 % (1 − preț / valoare)
Acord între metode: scăzut · 2 metode folosite · 2 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 0,01 – 71,87 USD.

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (USD pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)22,17 – 71,87 (Mijloc 34,08)
    WACC 5,4 % · FCFF de pornire 68,5 mil USD · ponderea valorii terminale în EV 87 %
    Sensibilitatea WACC × g dă limitele metodei; nu sunt probabilități.
    DCF invers: nicio creștere între −30 % și +40 % nu justifică prețul
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
  • Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
  • Dividende actualizate (DDM)0,01 – 0,02 (Mijloc 0,02)
Comparațiile pe multipli folosesc verticala SIC: Agricultural Chemicals (SIC 2870)

Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
4,3 %
Prima de risc a pieței
5,0 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
9,3 %
Creștere terminală
2,5 %

Scorul pe factori

Date insuficiente

Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 54,2 % din minimum 60 %

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitate-0,4 %40 (față de colegi)19 %
Marja netă · Calitate-16,5 %30 (față de colegi)12 %
Conversia profitului în FCF · Calitateindisponibilindisponibil—
CAGR venituri 3 ani · Creștere0,0 %0 (pe interval fix)15 %
CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie-0,1x0 (pe interval fix)12 %
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie0,9x9 (pe interval fix)8 %
P/E (TTM) · Evaluareindisponibilindisponibil—
EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluare326,4 %100 (pe interval fix)15 %
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente7,4 %100 (pe interval fix)12 %
Rata de distribuire (FCF) · Randamente0,2 %100 (pe interval fix)8 %

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie4/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Creștere· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Calitate36/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Randamente100/100 · 2/2 factori cu valoare
  • Evaluare· parțial100/100 · 1/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

Bioceres Crop Solutions Corp. (BIOX). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-06-30.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 335,1 mil USD în 2025; creștere an/an -27,9 %; marjă netă -16,5 %; ROE -19,1 %.

Intervalul de valoare estimat este 11,09–35,95 USD pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 17,05 USD, prețul de 0,21 USD lasă un potențial de 7 921,9 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 98,8 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 54,2 % din minimum 60 %).

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • Randament FCF: 326,4 %
  • Randamentul distribuirilor către acționari: 7,4 %
  • Rata de distribuire (FCF): 0,2 %
  • Prețul este sub intervalul de valoare estimat

Ce o infirmă

  • Marja netă: -16,5 %
  • CAGR venituri 3 ani: 0,0 %
  • Acoperirea dobânzilor: -0,1x
  • Lichiditatea curentă: 0,9x
  • Metodele de evaluare diverg

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA.

Față de mediana verticalei

Agricultural Chemicals (SIC 2870) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 10 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
—
mediana verticalei 13,1x
EV/EBITDA
—
mediana verticalei 6,5x
P/S
0,0x
mediana verticalei 1,2x
sub mediană (−96,6 %)
P/B
0,1x
mediana verticalei 1,0x
sub mediană (−94,9 %)
ROE
-19,1 %
mediana verticalei -9,3 %
sub mediană
Marja netă
-16,5 %
mediana verticalei -3,7 %
sub mediană
Marja EBIT
-0,7 %
mediana verticalei 1,5 %
sub mediană (−144,3 %)
Venituri an/an
-27,9 %
mediana verticalei 4,0 %
sub mediană (−790,9 %)
Datorie netă/EBITDA
—
mediana verticalei 0,1x
Randament dividend
0,5 %
mediana verticalei 3,9 %
sub mediană (−86,1 %)

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
NTRNutrien Ltd.41,1 mld15,59,1 %8,4 %+3,5 %+24 % / +35 %
CFCf Industries Holdings, Inc.17,3 mld8,048,4 %32,2 %+19,3 %+51 % / +58 %
MOSMosaic Co7,1 mld—-9,3 %-9,4 %+8,4 %−9 % / −38 %
ICLIcl Group Ltd.6,0 mld25,83,9 %3,2 %+4,6 %−17 % / −8 %
SMGScotts Miracle-Gro Co3,9 mld55,1—2,1 %−3,9 %+17 % / +19 %
UANCvr Partners, LP1,1 mld10,8—16,1 %+15,4 %+12 % / +59 %
AVDAmerican Vanguard Corporation28,0 mil—-26,5 %-10,7 %−5,9 %−80 % / −90 %
BIOXBioceres Crop Solutions Corp.13,6 mil—-19,1 %-16,5 %−27,9 %−88 % / −98 %
SNESSenestech, Inc.6,3 mil—-107,4 %-294,7 %+19,6 %−60 % / −88 %
CBUSCibus, Inc.5,7 mil—-225,9 %-2.258,9 %−14,6 %−16 % / −91 %
EVGNEvogene Ltd.2,9 mil0,3—-220,2 %−30,9 %−69 % / −95 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru BIOX din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (USD)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
3 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
5 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani

    Analiză AI

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 10 nov. 2025; de atunci au apărut 20-F (30 oct. 2026), 6-K (21 sept. 2026), 6-K (16 sept. 2026), 6-K (22 iun. 2026), 6-K (01 iun. 2026), 6-K (12 mai 2026).

    Pe scurt

    Bioceres Crop Solutions dezvoltă și comercializează soluții de productivitate agricolă bazate pe biotehnologie, de la semințe și inoculanți microbieni până la nutriție și protecție biologică a culturilor. În anul fiscal 2025 compania a raportat venituri de 335.1 milioane USD 1, în scădere față de 464.8 milioane USD în anul precedent 1, pe fondul unei presiuni semnificative asupra datoriei.

    SWOT

    Puncte tari

    • Compania are un portofoliu larg de brevete, mărci și produse biologice, dezvoltate pe o platformă tehnologică integrată 1.
    • Relațiile cu fermierii și distribuitorii oferă un canal de comercializare și un acces rapid la piață pentru produsele noi 1.
    • Modelul de colaborare și joint ventures reduce expunerea de capital pentru dezvoltarea de noi tehnologii 1.

    Puncte slabe

    • Compania a raportat o pierdere netă în anul fiscal 2025, iar rezultatul operațional a fost negativ 1.
    • Datoria este ridicată, iar o parte din dobânzi se capitalizează, ceea ce crește presiunea asupra lichidității 1.
    • Veniturile sunt concentrate sezonier și depind de condițiile meteorologice și de prețurile produselor agricole 1.

    Oportunități

    • Extinderea modelului de licențiere a tehnologiei HB4 ar putea aduce venituri fără costurile directe ale vânzării semințelor 1.
    • Cererea pentru soluții biologice și reduse ca impact asupra mediului ar putea susține creșterea portofoliului 1.
    • Parteneriatele cu distribuitori globali ar putea facilita intrarea pe noi piețe, inclusiv în Europa 1.

    Amenințări

    • Instabilitatea economică și politică din Argentina și din alte țări latino-americane poate afecta activitatea și rezultatele 1.
    • Modificările reglementărilor privind taxele de export, controalele valutare sau regimul brevetelor ar putea afecta costurile și veniturile 1.
    • Dacă obligațiile de datorie nu pot fi onorate, creditorii ar putea accelera plata și ar putea executa garanțiile 1.

    Riscuri

    • Încălcarea covenantelor și reclasificarea datorieiridicat

      Compania a raportat încălcări ale unor covenante financiare, iar o parte din obligațiuni a fost reclasificată ca datorie pe termen scurt 1. Încălcări viitoare ar putea duce la accelerarea plăților 1.

    • Dependența de tehnologia HB4 licențiatămediu

      Activitatea cu semințe depinde de o tehnologie licențiată, care are clauze de reziliere, iar tranziția de la vânzările directe la licențiere este un proces complex 1.

    • Expunerea la America Latinăridicat

      Riscurile macroeconomice, valutare și fiscale din Argentina și Brazilia pot afecta veniturile și marjele 1.

    • Factori climatici și sezonalitatemediu

      Condițiile meteorologice neobișnuite pot întârzia comenzile și pot modifica rezultatele trimestriale 1.

    Teza de investiție

    Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

    • Dacă tranziția către licențiere reduce costurile fixe, compania ar putea își îmbunătăți marjele și ar putea avea un flux de venituri mai previzibil 1.
    • Portofoliul mare de brevete, mărci și produse biologice ar putea susține o poziție competitivă în segmentul agriculturii regenerative 1.
    • Parteneriatele cu actori globali precum Syngenta ar putea aduce plăți și co-finanțare pentru cercetare, reducând presiunea asupra capitalului 1.

    Ce ar strica teza

    • Pierderea netă și rezultatul operațional negativ din anul fiscal 2025 ar putea indica dificultăți de a transforma veniturile în profit 1.
    • Datoria cu dobânzi ridicate și încălcările de covenante ar putea limita flexibilitatea financiară și ar putea forța vânzări de active 1.
    • Expunerea la economiile volatile din America Latină ar putea afecta în continuare cererea și capacitatea de plată a clienților 1.

    De urmărit

    • Veniturile din licențierea HB4 și din acordurile cu Syngenta2027
    • Rezultatele trimestriale sezoniere și evoluția Adjusted EBITDAQ1 2027
    • Obligațiile convertibile și plata dobânzilor în numerar2027

    Produse, piață și concurență

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 10 nov. 2025; de atunci au apărut 20-F (30 oct. 2026), 6-K (21 sept. 2026), 6-K (16 sept. 2026), 6-K (22 iun. 2026), 6-K (01 iun. 2026), 6-K (12 mai 2026).

    Afacerea

    Bioceres Crop Solutions Corp. este o companie Cayman Islands cu sediul operațional în Rosario, Argentina, care se prezintă drept lider în dezvoltarea și comercializarea soluțiilor de productivitate menite să regenereze ecosistemele agricole și să facă culturile mai rezistente la schimbările climatice 1. Portofoliul său cuprinde peste 1.600 de mărci și peste 650 de produse înregistrate, iar compania operează în peste 45 de țări, în special în America de Sud, Statele Unite și Europa 1. Modelul de afaceri se bazează pe parteneriate, joint ventures și achiziții, ceea ce reduce expunerea de capital în dezvoltarea tehnologiilor 1. În anul fiscal 2025, compania a trecut la un model de licențiere pentru tehnologia HB4, renunțând la comercializarea directă a semințelor sub propria marcă 1.

    Activitatea companiei este extrem de sezonieră, vânzările fiind concentrate în trimestrele trei și patru ale anului calendaristic, odată cu sezonul de semănat din America de Sud și cel de vară din emisfera nordică 1. Compania descrie și o expunere la prețurile produselor agricole, la condițiile meteorologice și la volatilitatea macroeconomică din America Latină, inclusiv în Argentina, unde se aplică contabilitatea în economie hiperinflaționistă până în iulie 2022 1. Structura de finanțare include obligațiuni convertibile și neconvertibile cu dobânzi ridicate, iar o parte din dobânzi se plătește în natură 1.

    Segmente

    Biologice pentru nutriție și protecție a culturilor

    Această linie include inoculanți pentru semințe, biofertilizanți, biostimulanți și o gamă completă de produse de biocontrol, precum bionematicide, biofungicide și bioinsecticide 1. Parteneriatul cu Syngenta pentru distribuția globală a soluțiilor Rizobacter pentru tratarea semințelor este un reper important 1.

    Semințe și tehnologii genetice

    Compania oferă germoplasmă, trăsături GMO și non-GMO și pachete de semințe gata de utilizare 1. În anul fiscal 2025 a fost restructurată activitatea cu semințe, tehnologia HB4 fiind acum licențiată către organizații de ameliorare, cum ar fi Grupo Don Mario și Colorado Wheat Research Foundation 1.

    Adjuvanți și soluții de nutriție avansată

    Portofoliul include adjuvanți și îngrășăminte microîncapsulate, care sunt descrise drept soluții convenționale de nouă generație 1. Această categorie completează partea biologică și extinde gama comercială 1.

    Piața în context

    Piața soluțiilor biologice pentru agricultură este descrisă de companie ca un segment dinamic al agriculturii, orientat spre reducerea impactului agriculturii asupra schimbărilor climatice și a pierderii biodiversității 1. Cererea depinde de prețurile produselor agricole, de costurile de intrare, de condițiile meteorologice și de decizia fermierilor privind semănatul 1.

    Piața este puternic influențată de economia Americii Latine, unde compania realizează o parte importantă a veniturilor, precum și de condițiile fiscale și valutare din Argentina și Brazilia 1. Modificările taxelor de export și controalele asupra importurilor au schimbat accesul la piața valutară și costurile operaționale 1.

    Tendințe

    • Biologia ca soluție la schimbările climaticevânt din spate

      Companiile agricole caută tot mai mult soluții care reduc impactul asupra mediului, iar tehnologiile biologice se încadrează în această cerere 1. Acest curent ar putea sprijini adoptarea produselor companiei dacă fermierii își schimbă practicile 1.

    • Ajustări de politică agricolă în Argentinamixt

      Reducerea temporară și apoi definitivă a taxelor de export pentru sectorul agricol și eliminarea dolarului blend în aprilie 2025 au schimbat condițiile de încasare a veniturilor 1. Efectul este diferit în funcție de structura încasărilor 1.

    • Presiunea costului datorieivânt din față

      Dobânzile ridicate și plata parțială în natură a dobânzilor pot crește soldul datorat la scadență, ceea ce ar putea limita flexibilitatea financiară 1. Compania a raportat încălcări ale unor covenante financiare 1.

    • Reglementarea și accesul la produse noimixt

      Obținerea aprobărilor de reglementare pentru produsele în dezvoltare poate fi lentă și costisitoare, iar întârzierile pot afecta vânzările în anumite jurisdicții 1. Modelul bazat pe parteneriate reduce o parte din această presiune 1.

    Poziția concurențială

    Compania afirmă că se află într-o competiție intensă în domeniul productivității culturilor, care necesită dezvoltare tehnologică continuă 1. Concurența este prezentă atât în segmentul semințelor, cât și în cel al biologicelor și al protecției culturilor 1.

    Avantajele invocate de companie includ brandurile recunoscute de fermieri, accesul la fermieri prin acționarii istorici și parteneriatele cu distribuitori globali, precum Syngenta și Corteva 1. Protecția prin brevete este considerată un avantaj competitiv, dar rămâne expusă la provocări legale și tehnologice 1.

    • Syngenta

      Partener de distribuție globală pentru soluțiile Rizobacter, dar menționat în surse și ca actor competitiv în segmentul biologicelor și al tratării semințelor.

    • Corteva AgriscienceCTVA

      Partener în Europa pentru un bioinsecticid și distribuitor al tehnologiilor de tratare a semințelor, care poate fi și concurent pe aceleași categorii de produse.

    • Grupo Don Mario

      Ameliorator de soază care a primit drepturi de utilizare a platformei Verdeca, fiind atât partener, cât și actor pe piața semințelor.

    • Colorado Wheat Research Foundation

      Organizație care gestionează accesul la trăsătura HB4 pentru grâu în Statele Unite și poate influența distribuția în acest segment.

    Știri și depuneri

    Din presă

    Ultima știre din arhiva noastră e din 15 sept. 2026; cea mai nouă depunere SEC e din 30 oct. 2026. Arhiva de presă vine din fluxurile RSS urmărite și nu acoperă neapărat ultimul eveniment — depunerile de alături da.

    Surse

    1. [1] Form 20-F, fiscal year ended 2025-06-30 · SEC / Bioceres Crop Solutions Corp. · 10 nov. 2025

    Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.