olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Anbio Biotechnology NNNN
In Vitro & In Vivo Diagnostic Substances · SIC 2835 · Verticală: In Vitro & In Vivo Diagnostic Substances (SIC 2835)
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Anbio Biotechnology (NNNN) costa 3,59 USD (−2,45 % într-o zi), cu P/E 24,4 pe un EPS diluat de 0,15 USD în ultimele 12 luni, beta 0,34, interval pe 52 de săptămâni 3,13–41,11 USD.
Date la · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 36,1
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 2,99 – 4,44
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,42 · lățimea benzii 39,1 %
- SMA 50 / 200
- 5,15 / 16,74
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,49 / -0,60
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −26,7 % | −5,9 % | −20,8 pp | — |
| 3 luni | −63,2 % | −4,6 % | −58,6 pp | — |
| 6 luni | −86,1 % | +0,2 % | −86,4 pp | — |
| De la început de an | −88,1 % | +7,4 % | −95,5 pp | — |
| 1 an | −83,7 % | +8,2 % | −91,9 pp | −17,6 % |
| 3 ani | indisponibil | +68,4 % | indisponibil | −62,5 % |
| 5 ani | indisponibil | +56,5 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 0 din propriul istoric de 1 trimestre (min 204,6, mediană 204,6, max 204,6; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 23,5 mil | 6,7 mil | 8,2 mil | 8,6 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | −71,5 % | +21,9 % | +5,6 % |
| Profit net | 10,0 mil | 2,3 mil | 2,4 mil | 6,4 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | −77,5 % | +5,3 % | +169,9 % |
| EPS diluat | 100.112,00 | 0,11 | 0,06 | 0,15 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | −100,0 % | −46,7 % | +162,5 % |
| netă % | 42,5 % | 33,6 % | 29,0 % | 74,1 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 7,8 mil USD
- Datorie financiară
- indisponibil USD
- Datorie netă
- indisponibil USD
- Capitaluri proprii
- 30,2 mil USD
- Active totale
- 30,2 mil USD
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 344,31x
- ROE
- 27,0 %
- ROA
- 26,0 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 23,5 mil | 6,7 mil | 8,2 mil | 8,6 mil | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 11,0 mil | 3,4 mil | 2,3 mil | 1,1 mil | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| Profit brut | 12,6 mil | 3,4 mil | 5,9 mil | 7,5 mil | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| Cercetare și dezvoltare | 200,0 mii | 134,7 mii | 454,2 mii | 201,3 mii | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| Cheltuieli generale și de vânzare | 2,2 mil | 1,3 mil | 3,4 mil | 1,6 mil | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| Profit operațional | 10,2 mil | 2,0 mil | 2,0 mil | 5,8 mil | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 8,0 mii | — | — | — | SEC (XBRL)· 28 apr. 2025verificat |
| Profit înainte de impozit | 10,0 mil | 2,3 mil | 2,4 mil | 6,4 mil | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| Impozit pe profit | — | 0 | 0 | 0 | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| Profit net | 10,0 mil | 2,3 mil | 2,4 mil | 6,4 mil | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| EPS diluat | 100.112,00 | 0,11 | 0,06 | 0,15 | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | — | 21,4 mil | 42,3 mil | 43,7 mil | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
- 2023
- 21,4 mil
- 2024
- 42,3 mil
- 2025
- 43,7 mil
SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 7,1 mil | 9,7 mil | 11,8 mil | 7,8 mil | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| Creanțe | — | 1,9 mil | 1,1 mil | 3,7 mil | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| Active curente | — | 15,7 mil | 18,5 mil | 30,2 mil | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| Active totale | — | 15,8 mil | 18,9 mil | 30,2 mil | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| Datorii comerciale | — | 827,2 mii | 1,6 mil | 0 | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| Datorii curente | — | 993,1 mii | 1,7 mil | 87,8 mii | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| Datorii totale | — | 993,1 mii | 1,7 mil | 87,8 mii | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| Capital propriu | 12,5 mil † | 14,8 mil † | 17,2 mil † | 30,2 mil † | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 4,4 mil | 898,4 mii | 2,1 mil | -6,7 mil | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar din investiții | -1,5 mil | 1,7 mil | 337,1 mii | -4,2 mil | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | — | -42,8 mii | -344,6 mii | 6,9 mil | SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat |
- 2023
- -42,8 mii
- 2024
- -344,6 mii
- 2025
- 6,9 mil
SEC (XBRL)· 07 apr. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 5 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 37,5 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: indisponibil
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
38 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: P/Eindisponibil · colegi insuficienți
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 37,5 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | 74,1 % | 100 (față de colegi) | 17 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | -28,4 % | 0 (pe interval fix) | 22 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | -98,9 % | 0 (pe interval fix) | 22 % |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 344,3x | 100 (pe interval fix) | 11 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 24,4x | 25 (pe interval fix) | 28 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțial100/100 · 1/3 factori cu valoare
- Creștere0/100 · 2/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial100/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial25/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Anbio Biotechnology (NNNN). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 8,6 mil USD în 2025; creștere an/an 5,6 %; marjă netă 74,1 %; ROE 27,0 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 37,5 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Marja netă: 74,1 %
- Lichiditatea curentă: 344,3x
Ce o infirmă
- CAGR venituri 3 ani: -28,4 %
- CAGR EPS 3 ani: -98,9 %
- P/E (TTM): 24,4x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
In Vitro & In Vivo Diagnostic Substances (SIC 2835) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 17 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| IDXXIdexx Laboratories Inc | 52,8 mld | 45,2 | 68,9 % | 25,4 % | +10,4 % | −11 % / +44 % |
| LNTHLantheus Holdings, Inc. | 6,6 mld | 24,9 | 21,8 % | 17,3 % | +0,5 % | +71 % / +41 % |
| NEOGNeogen Corporation | 2,5 mld | — | -2,7 % | -6,3 % | −2,7 % | +95 % / −31 % |
| CLDXCelldex Therapeutics, Inc. | 2,2 mld | — | -49,5 % | -195.608,9 % | −78,0 % | +5 % / −6 % |
| TRIBTrinity Biotech PLC | 2,2 mld | — | — | -51,6 % | +8,3 % | −81 % / −92 % |
| NTLAIntellia Therapeutics, Inc. | 1,6 mld | — | -62,6 % | -805,7 % | +16,9 % | +23 % / −63 % |
| QDELQuidelortho Corp | 881,0 mil | — | -19,3 % | -14,2 % | −1,9 % | −53 % / −81 % |
| ACHVAchieve Life Sciences, Inc. | 656,0 mil | — | -845,0 % | — | indisponibil | +31 % / +10 % |
| MYGNMyriad Genetics, Inc. | 601,6 mil | — | -32,5 % | -14,0 % | −1,6 % | −18 % / −67 % |
| TKNOAlpha Teknova, Inc. | 495,7 mil | — | -24,1 % | -34,8 % | +7,4 % | +68 % / +286 % |
| ICCCImmuCell Corporation | 90,4 mil | 132,6 | 2,6 % | 2,6 % | +4,3 % | +106 % / +119 % |
| IMDXInsight Molecular Diagnostics Inc. | 80,5 mil | — | — | -2.955,6 % | +115,6 % | −60 % / −35 % |
| BMRABiomerica, Inc. | 7,4 mil | — | -113,8 % | -115,5 % | −16,2 % | −32 % / −78 % |
| CDIOCardio Diagnostics Holdings, Inc. | 5,0 mil | — | -75,4 % | -44.771,8 % | −57,5 % | −42 % / −97 % |
| QCLSQ/C Technologies, Inc. | 2,7 mil | — | -155,0 % | — | −5,3 % | −91 % / −100 % |
| VNRXVolitionRx Limited | 2,6 mil | — | — | -1.043,1 % | +40,0 % | −97 % / −99 % |
| VRAXVirax Biolabs Group Ltd | 683,5 mii | — | -109,6 % | -95.739,2 % | −96,0 % | −88 % / −98 % |
| NNNNAnbio Biotechnology | — | 24,4 | 27,0 % | 74,1 % | +5,6 % | −84 % / indisponibil |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru NNNN din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Produse, piață și concurență
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport curent (emitent străin)19 mai 2026
- Raport curent (emitent străin)27 apr. 2026
- Raport anual (emitent străin)07 apr. 2026
- Raport curent (emitent străin)17 feb. 2026
- Raport curent (emitent străin)26 ian. 2026
- Raport curent (emitent străin)30 dec. 2025
- Raport curent (emitent străin)13 nov. 2025
- Raport anual (emitent străin)28 apr. 2025
- Raport curent (emitent străin)21 feb. 2025
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.