olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Alpha Teknova, Inc. TKNO
In Vitro & In Vivo Diagnostic Substances · SIC 2835 · Verticală: In Vitro & In Vivo Diagnostic Substances (SIC 2835)
Alpha Teknova produce reactivi critici și medii de cultură personalizate, realizate la comandă, pentru descoperirea, dezvoltarea și comercializarea terapiilor noi, a vaccinurilor și a diagnosticelor moleculare. În anul fiscal 2025 veniturile au atins 40.5 milioane USD, iar în primul semestru din 2026 compania a raportat o creștere de dimensiune similară, ceea ce face din furnizorul din Hollister un jucător de nișă de interes pentru investitori.
Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Alpha Teknova, Inc. (TKNO) costa 7,37 USD (+0,41 % într-o zi), cu capitalizare 395,7 mil USD, beta 1,78, interval pe 52 de săptămâni 1,99–9,33 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2026): venituri de 12,2 mil USD (+18,5 % an/an), profit net de -3,2 mil USD, EPS diluat -0,06 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 48,7
- neutru
- Bollinger (20, 2)
- 5,81 – 8,99
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,49 · lățimea benzii 43,0 %
- SMA 50 / 200
- 7,70 / 4,94
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- -0,17 / -0,20
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −18,1 % | −1,1 % | −17,0 pp | — |
| 3 luni | +31,4 % | −0,5 % | +31,8 pp | — |
| 6 luni | +102,5 % | +4,4 % | +98,1 pp | — |
| De la început de an | +93,9 % | +12,3 % | +81,6 pp | — |
| 1 an | +55,2 % | +13,5 % | +41,6 pp | −26,8 % |
| 3 ani | +272,2 % | +76,4 % | +195,8 pp | −63,5 % |
| 5 ani | −68,3 % | +63,7 % | −132,0 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q2 2026 · 30 iun. 2026
Marje trimestriale
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q3 '24 | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 9,6 mil | 9,3 mil | 9,8 mil | 10,3 mil | 10,5 mil | 10,0 mil | 11,1 mil | 12,2 mil |
| Costul vânzărilor | 9,5 mil | 7,1 mil | 6,8 mil | 6,3 mil | 7,2 mil | 6,7 mil | 7,3 mil | 7,3 mil |
| Profit brut | 90,0 mii | 2,1 mil | 3,0 mil | 4,0 mil | 3,2 mil | 3,2 mil | 3,8 mil | 4,9 mil |
| Cercetare și dezvoltare | 627,0 mii | 594,0 mii | 552,0 mii | 581,0 mii | 542,0 mii | 522,0 mii | 609,0 mii | 554,0 mii |
| Profit operațional | -7,4 mil | -5,6 mil | -5,0 mil | -3,4 mil | -4,0 mil | -4,6 mil | -4,3 mil | -2,9 mil |
| Amortizare și depreciere | 1,7 mil ≈ | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,6 mil ≈ | 1,6 mil ≈ | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,6 mil ≈ |
| Profit înainte de impozit | -7,6 mil | -5,8 mil | -4,6 mil | -3,6 mil | -4,2 mil | -4,8 mil | -4,5 mil | -3,1 mil |
| Impozit pe profit | -8,0 mii | -38,0 mii | 22,0 mii | 19,0 mii | 79,0 mii | -62,0 mii | 47,0 mii | 30,0 mii |
| Profit net | -7,6 mil | -5,7 mil | -4,6 mil | -3,6 mil | -4,3 mil | -4,8 mil | -4,6 mil | -3,2 mil |
| EPS diluat | -0,15 | -0,11 ≈ | -0,09 | -0,07 | -0,08 | -0,09 ≈ | -0,08 | -0,06 |
| Flux de numerar operațional | -2,1 mil ≈ | -936,0 mii | -4,1 mil | -2,1 mil ≈ | -2,0 mil ≈ | -462,0 mii | -3,4 mil | -471,0 mii ≈ |
| Investiții (capex) | 331,0 mii ≈ | 567,0 mii | 206,0 mii | 207,0 mii ≈ | 387,0 mii ≈ | 348,0 mii | 221,0 mii | 125,0 mii ≈ |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 31,3 mil | 36,9 mil | 41,4 mil | 36,7 mil | 37,7 mil | 40,5 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | +17,9 % | +12,3 % | −11,4 % | +2,9 % | +7,4 % |
| Profit net | 3,6 mil | -9,8 mil | -47,5 mil | -36,8 mil | -26,7 mil | -17,3 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | −374,6 % | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | 0,16 | -0,61 | -1,69 | -1,16 | -0,57 | -0,32 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | −481,3 % | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | 11,4 % | -26,6 % | -114,6 % | -100,3 % | -70,9 % | -42,6 % |
| Flux de numerar liber | -3,0 mil | -28,9 mil | -55,5 mil | -26,7 mil | -13,5 mil | -9,8 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 5,9 mil USD
- Datorie financiară
- 13,1 mil USD
- Datorie netă
- 7,2 mil USD
- Capitaluri proprii
- 68,8 mil USD
- Active totale
- 103,6 mil USD
- Datorie / capitaluri
- 0,19x
- Lichiditate curentă
- 4,58x
- ROE
- -22,8 %
- ROA
- -15,5 %
- Marja FCF
- -24,2 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 31,3 mil | 36,9 mil | 41,4 mil | 36,7 mil | 37,7 mil | 40,5 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 13,5 mil | 19,3 mil | 23,9 mil | 26,4 mil | 30,5 mil | 27,1 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Profit brut | 17,8 mil | 17,6 mil | 17,5 mil | 10,3 mil | 7,2 mil | 13,4 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Cercetare și dezvoltare | 1,5 mil | 4,3 mil | 7,7 mil | 5,6 mil | 2,8 mil | 2,2 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Profit operațional | 4,7 mil | -12,0 mil | -49,7 mil | -35,6 mil | -26,1 mil | -17,0 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 2,0 mil | 2,9 mil | 3,2 mil | 5,7 mil | 6,6 mil | 6,3 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| EBITDA | 6,7 mil ≈ | -9,1 mil ≈ | -46,5 mil ≈ | -29,9 mil ≈ | -19,6 mil ≈ | -10,6 mil ≈ | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026derivat |
| Profit înainte de impozit | 4,7 mil | -12,6 mil | -49,4 mil | -37,1 mil | -26,8 mil | -17,2 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 1,2 mil | -2,8 mil | -1,9 mil | -298,0 mii | -88,0 mii | 58,0 mii | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Profit net | 3,6 mil | -9,8 mil | -47,5 mil | -36,8 mil | -26,7 mil | -17,3 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| EPS diluat | 0,16 | -0,61 | -1,69 | -1,16 | -0,57 | -0,32 | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 3,8 mil | 16,1 mil | 28,1 mil | 31,8 mil | 46,7 mil | 53,5 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
- 2023
- 31,8 mil
- 2024
- 46,7 mil
- 2025
- 53,5 mil
SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 3,3 mil | 87,5 mil | 42,2 mil | 28,5 mil | 3,7 mil | 5,9 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Creanțe | 4,6 mil | 4,7 mil | 4,3 mil | 3,9 mil | 4,3 mil | 4,6 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Stocuri | 3,6 mil | 5,4 mil | 12,2 mil | 11,6 mil | 6,8 mil | 7,1 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Active curente | 16,4 mil | 101,2 mil | 61,1 mil | 45,7 mil | 42,8 mil | 34,5 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 10,0 mil | 29,8 mil | 51,6 mil | 50,4 mil | 45,8 mil | 41,7 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Fond comercial | 16,6 mil | 16,6 mil | 0 | — | — | — | SEC (XBRL)· 30 mar. 2023verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 19,9 mil | 18,7 mil | 17,6 mil | 14,2 mil | 13,1 mil | 11,9 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Active totale | 62,9 mil | 166,5 mil | 152,3 mil | 128,6 mil | 118,8 mil | 103,6 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 1,6 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 1,5 mil | 825,0 mii | 1,4 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | — | — | 0 | 0 | 4,0 mil | 0 | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 0 | 11,9 mil | 22,0 mil | 13,3 mil | 9,4 mil | 13,1 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Datorii curente | 4,0 mil | 7,7 mil | 10,9 mil | 8,9 mil | 11,2 mil | 7,5 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Datorii totale | 10,5 mil | 23,3 mil | 52,4 mil | 38,6 mil | 36,4 mil | 34,8 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Capital propriu | 16,8 mil † | 143,2 mil † | 99,9 mil † | 90,0 mil † | 82,4 mil † | 68,8 mil † | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
- 2023
- 14,2 mil
- 2024
- 13,1 mil
- 2025
- 11,9 mil
SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 2,5 mil | -9,1 mil | -27,4 mil | -18,8 mil | -12,4 mil | -8,6 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 5,5 mil | 19,9 mil | 28,1 mil | 7,9 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | -3,0 mil ≈ | -28,9 mil ≈ | -55,5 mil ≈ | -26,7 mil ≈ | -13,5 mil ≈ | -9,8 mil ≈ | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -1,7 mil | -17,5 mil | -28,1 mil | -7,7 mil | -27,3 mil | 10,7 mil | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -1,6 mil | 110,8 mil | 10,3 mil | 12,8 mil | 14,9 mil | 151,0 mii | SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2023
- -7,7 mil
- 2024
- -27,3 mil
- 2025
- 10,7 mil
SEC (XBRL)· 02 mar. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 5 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 37,5 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 395,7 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
38 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 37,5 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | -17,1 % | 17 (față de colegi) | 28 % |
| Marja netă · Calitate | -38,4 % | 53 (față de colegi) | 17 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | -0,7 % | 0 (pe interval fix) | 22 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 4,5x | 100 (pe interval fix) | 11 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | -1,9 % | 0 (pe interval fix) | 22 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțial100/100 · 1/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate30/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Alpha Teknova, Inc. (TKNO). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-06-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 40,5 mil USD în 2025; creștere an/an 7,4 %; marjă netă -38,4 %; ROE -24,2 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 37,5 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Lichiditatea curentă: 4,5x
Ce o infirmă
- ROIC: -17,1 %
- CAGR venituri 3 ani: -0,7 %
- Randament FCF: -1,9 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
In Vitro & In Vivo Diagnostic Substances (SIC 2835) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 17 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| IDXXIdexx Laboratories Inc | 55,0 mld | 47,1 | 68,9 % | 25,4 % | +10,4 % | −7 % / +50 % |
| LNTHLantheus Holdings, Inc. | 6,6 mld | 24,5 | 22,2 % | 17,7 % | +0,5 % | +72 % / +41 % |
| NEOGNeogen Corporation | 2,7 mld | — | -2,7 % | -6,3 % | −2,7 % | +108 % / −27 % |
| TRIBTrinity Biotech PLC | 2,4 mld | — | — | -51,6 % | +8,3 % | −80 % / −91 % |
| CLDXCelldex Therapeutics, Inc. | 2,4 mld | — | -43,9 % | -190.220,9 % | −78,0 % | +11 % / −1 % |
| NTLAIntellia Therapeutics, Inc. | 1,7 mld | — | -6.424,8 % | -672,2 % | +16,9 % | +37 % / −58 % |
| QDELQuidelortho Corp | 984,6 mil | — | -19,3 % | -14,2 % | −1,9 % | −48 % / −79 % |
| ACHVAchieve Life Sciences, Inc. | 718,3 mil | — | -845,0 % | — | indisponibil | +43 % / +21 % |
| MYGNMyriad Genetics, Inc. | 575,8 mil | — | -32,5 % | -14,0 % | −1,6 % | −21 % / −68 % |
| TKNOAlpha Teknova, Inc. | 395,7 mil | — | -24,2 % | -38,4 % | +7,4 % | +55 % / +272 % |
| ICCCImmuCell Corporation | 94,2 mil | 138,2 | 2,6 % | 2,6 % | +4,3 % | +114 % / +128 % |
| IMDXInsight Molecular Diagnostics Inc. | 86,7 mil | — | — | -2.955,6 % | +115,6 % | −57 % / −30 % |
| BMRABiomerica, Inc. | 8,0 mil | — | -113,8 % | -115,5 % | −16,2 % | −27 % / −77 % |
| CDIOCardio Diagnostics Holdings, Inc. | 4,9 mil | — | -75,4 % | -44.771,8 % | −57,5 % | −43 % / −97 % |
| QCLSQ/C Technologies, Inc. | 3,2 mil | — | -155,0 % | — | −5,3 % | −89 % / −100 % |
| VNRXVolitionRx Limited | 2,8 mil | — | — | -1.043,1 % | +40,0 % | −97 % / −99 % |
| VRAXVirax Biolabs Group Ltd | 695,1 mii | — | -109,6 % | -95.739,2 % | −96,0 % | −88 % / −98 % |
| NNNNAnbio Biotechnology | — | 25,0 | 27,0 % | 74,1 % | +5,6 % | −84 % / indisponibil |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru TKNO din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 21 oct. 2026; de atunci au apărut 8-K (04 nov. 2026 · rezultate).
Pe scurt
Alpha Teknova produce reactivi critici și medii de cultură personalizate, realizate la comandă, pentru descoperirea, dezvoltarea și comercializarea terapiilor noi, a vaccinurilor și a diagnosticelor moleculare. În anul fiscal 2025 veniturile au atins 40.5 milioane USD, iar în primul semestru din 2026 compania a raportat o creștere de dimensiune similară, ceea ce face din furnizorul din Hollister un jucător de nișă de interes pentru investitori. 12
SWOT
Puncte tari
- Baza de clienți este extinsă și are relații de lungă durată, susținute de validarea produselor în procesele clienților. Compania are o reputație pentru personalizare rapidă și pentru un proces de producție proprietar construit în decenii. 1
- Certificarea ISO 13485 și experiența în reglementare permit trecerea de la cercetare la producție, un avantaj față de furnizorii care nu au această capacitate. 1
- Veniturile din primul semestru 2026 au crescut față de anul anterior, ceea ce arată o tendință pozitivă în cererea clienților. 2
Puncte slabe
- Compania a înregistrat pierderi nete în ultimii ani și nu are garanția că va atinge profitabilitatea. Pierderea netă din 2025 a rămas semnificativă comparativ cu veniturile. 1
- Dependența de un număr redus de furnizori pentru materii prime și de un distribuitor important crește riscul de întreruperi. 1
- Majoritatea vânzărilor se fac pe bază de comenzi de cumpărare, care pot fi anulate sau amânate cu puțin preaviz, ceea ce face veniturile volatile. 1
Oportunități
- Creșterea numărului de clienți din terapii celulare și genice ar putea duce la cheltuieli mai mari pe măsură ce produsele avansează spre aprobare. 1
- Extinderea capacității de producție și a depozitului nou ar putea reduce costurile pe unitate și ar putea accelera livrările. 12
- Dacă interesul pentru mRNA și diagnosticul molecular crește, cererea pentru produse GMP ar putea urca. 1
Amenințări
- Reducerea finanțării biotehnologice poate determina clienții să amâne sau să anuleze comenzi, iar acest lucru ar putea afecta veniturile. 1
- Tarifele și inflația pot crește costurile materiilor prime și ale operațiunilor, reducând marjele. 12
- Un defect de calitate sau o eroare de producție ar putea duce la rechemări de produse și la pierderea încrederii clienților. 1
Riscuri
- Pierderi operaționale persistenteridicat
Compania nu poate garanta că va atinge profitabilitatea, iar veniturile trebuie să crească mai repede decât cheltuielile pentru a reduce pierderile. 1
- Calitatea produselorridicat
Nonconformitățile sau defectele pot duce la rechemări, la pierderi de venituri și la daune de reputație. Controlul calității nu elimină complet acest risc. 1
- Dependența de cheltuielile cliențilormediu
Veniturile depind de bugetele de cercetare ale clienților, iar comenzile pot fi amânate sau anulate cu puțin preaviz. 1
- Concentrarea furnizorilormediu
Un număr mic de furnizori reprezintă o parte mare din achizițiile de inventar. Dacă un furnizor are probleme, producția ar putea fi afectată. 1
- Datorii și finanțaremediu
Compania are credite restante și condiții minime de venituri și numerar, iar nerespectarea acestora ar putea limita accesul la finanțare. 1
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Creșterea veniturilor în 2025 și în primul semestru din 2026 arată că cererea pentru produsele personalizate se menține, iar clienții cu cheltuieli mari reprezintă o bază stabilă de venituri. 12
- Dacă terapiile celulare și genice avansează spre aprobare, clienții ar putea să cumpere mai multe produse GMP, ceea ce ar putea îmbunătăți marjele. 1
- Marja brută a crescut semnificativ în 2025, iar investițiile în eficiența producției ar putea continua această tendință. 1
Ce ar strica teza
- Compania nu este profitabilă și depinde de finanțare externă pentru a acoperi pierderile, ceea ce poate limita flexibilitatea. 1
- Dacă finanțarea biotehnologică rămâne slabă, comenzile de cercetare ar putea scădea, iar veniturile ar putea stagna. 1
- Dependența de câțiva furnizori și distribuitori și concurența din partea unor furnizori cu termene de livrare competitive ar putea reduce cota de piață. 1
De urmărit
- Rezultatele ofertei publice de acțiuni anunțate în octombrie 2026 și utilizarea fondurilor2026
- Evoluția veniturilor din Lab Essentials și Clinical SolutionsQ3 2026
- Marja brută și costurile de producție după extinderea capacitățiinext 10-K
- Respectarea condițiilor de credit și nivelul numeraruluiQ4 2026
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 21 oct. 2026; de atunci au apărut 8-K (04 nov. 2026 · rezultate).
Afacerea
Teknova, fondată în 1996 și cu sediul în Hollister, California, produce reactivi și medii de cultură realizate pe comandă pentru peste 3.000 de clienți din industria farmaceutică, biotehnologică, a diagnosticului in vitro și din cercetarea academică. Modelul său se bazează pe procese de fabricație proprietare, care permit livrarea rapidă a produselor personalizate, de multe ori în câteva săptămâni de la comandă. Compania susține că relațiile cu clienții sunt de lungă durată, deoarece produsele sunt validate în procesele clienților și rămân în uz pe toată durata de viață a produsului final. 1
Oferta este împărțită în două categorii principale: Lab Essentials, destinată cercetării (RUO), și Clinical Solutions, care include produse de calitate GMP folosite în terapii, vaccinuri mRNA și kituri de diagnostic. Produsele sunt grupate pe trei tipuri: plăci de agar pre-turnate, medii lichide de cultură microbiană și reactivi de biologie moleculară. Compania este certificată ISO 13485:2016, ceea ce îi permite să livreze materiale pentru aplicații de diagnostic și terapeutice. 1
Teknova vinde în principal direct, printr-o forță de vânzări restrânsă, dar folosește și distribuitori. Vânzările din afara SUA sunt mici și sunt denominate în dolari americani. Compania nu are contracte pe termen lung cu furnizorii de materii prime și comandă pe bază de comenzi de cumpărare, ceea ce înseamnă că cererea este exprimată de clienți pe măsură ce proiectele lor avansează. 12
Segmente
Lab Essentials
Lab Essentials, segmentul de produse pentru cercetare, a generat cea mai mare parte a veniturilor în anul fiscal 2025, cu o pondere de 76.6% din total, iar aproximativ trei sferturi din acest segment provin din produse catalog. Creșterea în primul semestru din 2026 a fost determinată în principal de un venit mediu mai mare per client. 12
Clinical Solutions
Clinical Solutions include produsele GMP folosite în terapii genice și celulare, vaccinuri mRNA și diagnostic, iar aproximativ 90% din acest segment este format din produse personalizate. Segmentul a reprezentat 18.9% din veniturile din 2025, iar în al doilea trimestru din 2026 creșterea a fost legată de un număr mai mare de clienți. 12
Piața în context
Piața în care operează Teknova este cea a reactivilor pentru științele vieții, cu cerere susținută de terapiile celulare și genice, de mRNA, de biopsia lichidă și de genomică. Compania evidențiază că aceste domenii au cunoscut aprobări de reglementare în SUA și UE în 2025. Totuși, finanțarea cercetării biotehnologice mici a scăzut din mijlocul lui 2022, iar acest lucru poate reduce cererea dacă presiunile economice persistă. 1
Clienții cu cheltuieli ridicate sunt un factor important: în 2025, aproximativ 85% din venituri proveneau de la clienții care cumpărau peste 10.000 USD pe an, ceea ce arată concentrarea veniturilor. Pe de altă parte, compania susține că cheltuielile clienților cresc odată cu trecerea de la cercetare la producția comercială. 1
Tendințe
- Dezvoltarea terapiilor celulare și genicevânt din spate
Aprobările de terapii celulare și genice în SUA și UE, precum și pipeline-ul de cereri de reglementare, ar putea crește cererea pentru produse personalizate și GMP. Compania spune că se așteaptă la cheltuieli mai mari odată cu trecerea produselor prin procesul de aprobare. 1
- Scăderea finanțării biotehnologicevânt din față
Finanțarea privată și publică pentru companiile mici de biotehnologie s-a contractat din 2022, iar compania nu este sigură dacă aceste condiții vor continua. Dacă presiunile persistă, cererea pentru reactivi de cercetare ar putea rămâne slabă. 1
- Inflație și tarifevânt din față
Creșterea prețurilor materiilor prime, tarifele și salariile mai mari pot crește costurile de vânzare și cheltuielile operaționale. Conducerea a subliniat că nu poate prevedea impactul complet al acestor factori asupra rezultatelor. 12
- Mediul de reglementare pentru mRNA și diagnosticmixt
Interesul pentru vaccinuri mRNA, biopsia lichidă și genomică ar putea crea noi oportunități pentru produsele de calitate GMP, dacă aceste domenii continuă să atragă investiții. Efectul depinde de ritmul investițiilor în R&D și de deciziile de reglementare. 1
Poziția concurențială
Piața reactivilor pentru științele vieții este fragmentată, iar Teknova se diferențiază prin personalizare rapidă și prin capacitatea de a trece de la cercetare (RUO) la GMP în același mediu de producție. Materialul sursă nu identifică numărul concurenților sau cotele lor de piață, astfel că evaluarea poziției competitive rămâne limitată la afirmațiile companiei. 1
Avantajul declarat al companiei constă în timpii scurți de livrare și în baza de date cu mii de formulări anterioare, care ar putea reduce pragul de intrare pentru clienții care trec de la catalog la produse personalizate. Dacă alți furnizori reduc timpii de livrare, avantajul ar putea scădea. 1
- Furnizori de tip distribuitor
Un distribuitor a reprezentat 31% din achizițiile de inventar în 2025, ceea ce arată că distribuția terță este un canal important și, în același timp, o dependență. 1
- Alți furnizori de reactivi pentru științele vieții
Compania notează că ceilalți furnizori operează în medii de producție tradiționale, unde termenele de livrare sunt mai lungi. Sursa nu numește concurenți specifici. 1
- Producători de medii de cultură și reactivi GMP
Sursa nu identifică concurenții direcți pe nume, astfel că aceste categorii sunt menționate general. 1
- Furnizori de materiale pentru diagnostic
Pe măsură ce clienții din diagnostic cumpără mai multe produse GMP, furnizorii alternativi din acest segment ar putea deveni relevanți. Sursa nu oferă detalii. 1
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport curent04 nov. 2026Rezultate financiare · Situații financiare și anexe
- Raport curent21 oct. 2026Acord material · Rezultate financiare · Alte evenimente · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial06 aug. 2026
- Raport curent05 aug. 2026Rezultate financiare · Situații financiare și anexe
- Raport curent01 iun. 2026Schimbări în conducere · Vot al acționarilor · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial07 mai 2026
- Raport curent06 mai 2026Rezultate financiare · Item 5.05 · Situații financiare și anexe
- Convocare AGA (proxy)21 apr. 2026
- Raport anual02 mar. 2026
- Raport curent26 feb. 2026Rezultate financiare · Situații financiare și anexe
Surse
- [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Alpha Teknova, Inc. · 02 mar. 2026
- [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / Alpha Teknova, Inc. · 06 aug. 2026
- [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Alpha Teknova, Inc. · 21 oct. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.