olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Nutriband Inc. NTRB
Orthopedic, Prosthetic & Surgical Appliances & Supplies · SIC 3842 · Verticală: Orthopedic, Prosthetic & Surgical Appliances & Supplies (SIC 3842)
Nutriband Inc. (NTRB) dezvoltă produse transdermice farmaceutice, în special patch-ul AVERSA cu tehnologie anti-abuz pentru fentanil, și obține venituri modeste din contract manufacturing și servicii de cercetare prin filialele Pocono Pharmaceuticals și 4P Therapeutics. În exercițiul fiscal 2026 veniturile au fost de 2036651 USD, iar pierderea netă de 8229632 USD, ceea ce face ca evoluția finanțării și a procesului FDA să conteze mult pentru companie.
Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Nutriband Inc. (NTRB) costa 6,08 USD (−3,34 % într-o zi), cu capitalizare 73,9 mil USD, beta 0,91, interval pe 52 de săptămâni 2,81–8,99 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2027): venituri de 437,5 mii USD (−29,7 % an/an), profit net de -880,6 mii USD, EPS diluat -0,07 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 46,9
- neutru
- Bollinger (20, 2)
- 5,65 – 6,70
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,41 · lățimea benzii 17,1 %
- SMA 50 / 200
- 6,44 / 4,41
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- -0,07 / -0,07
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −18,6 % | −1,1 % | −17,5 pp | — |
| 3 luni | +111,1 % | −0,5 % | +111,6 pp | — |
| 6 luni | +53,1 % | +4,4 % | +48,8 pp | — |
| De la început de an | +33,9 % | +12,3 % | +21,6 pp | — |
| 1 an | +5,2 % | +13,5 % | −8,4 pp | −2,5 % |
| 3 ani | +184,1 % | +76,4 % | +107,7 pp | −4,2 % |
| 5 ani | +32,5 % | +63,7 % | −31,2 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q2 2027 · 31 iul. 2026
Marje trimestriale
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 | Q3 '26 | Q4 '26 | Q1 '27 | Q2 '27 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 645,8 mii | 642,4 mii | 667,4 mii | 622,5 mii | 346,1 mii | 400,7 mii | 433,4 mii | 437,5 mii |
| Costul vânzărilor | 454,8 mii | 356,4 mii | 415,5 mii | 465,6 mii | 277,6 mii | 311,8 mii | 236,6 mii | 255,6 mii |
| Profit brut | 191,0 mii | 285,9 mii | 252,0 mii | 156,9 mii | 68,5 mii | 88,9 mii | — | — |
| Cercetare și dezvoltare | 880,8 mii | 489,9 mii | 683,4 mii | 562,6 mii | 457,1 mii | 188,0 mii | 247,3 mii | 322,2 mii |
| Cheltuieli generale și de vânzare | 737,1 mii | 1,8 mil | 982,1 mii | 1,6 mil | 3,5 mil | 921,8 mii | 1,2 mil | 750,3 mii |
| Profit operațional | -1,4 mil | -5,6 mil | -1,4 mil | -2,0 mil | -3,9 mil | -1,0 mil | -1,3 mil | -890,6 mii |
| Amortizare și depreciere | 73,1 mii | 72,9 mii | 57,5 mii | 57,4 mii | 43,0 mii | 35,9 mii | 34,2 mii | 33,3 mii ≈ |
| Cheltuieli cu dobânzile | 4,0 mii | 3,7 mii | 2,5 mii | 5,8 mii | 5,5 mii | 5,3 mii | 5,0 mii | 4,9 mii |
| Profit înainte de impozit | -1,4 mil | -5,5 mil | -1,4 mil | -2,0 mil | -3,9 mil | -968,1 mii | -1,2 mil | -880,6 mii |
| Profit net | -1,4 mil | -5,5 mil | -1,4 mil | -2,0 mil | -3,9 mil | -968,1 mii | -1,2 mil | -880,6 mii |
| EPS diluat | -0,12 | -0,50 ≈ | -0,12 | -2,12 | -0,32 | -0,08 ≈ | -0,10 | -0,07 |
| Flux de numerar operațional | -1,0 mil ≈ | -1,2 mil | -1,3 mil | -1,3 mil ≈ | -1,8 mil ≈ | -731,8 mii | -563,1 mii | -585,0 mii ≈ |
| Investiții (capex) | 47,0 mii ≈ | 0 | 5,3 mii | 0 ≈ | 0 ≈ | 0 | — | — |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | indisponibil | 245,3 mii | 370,6 mii | 943,7 mii | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,0 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | indisponibil | +51,1 % | +154,6 % | indisponibil | +0,3 % | +2,6 % | −4,8 % |
| Profit net | -2,7 mil | -3,3 mil | -2,7 mil | -2,9 mil | -4,5 mil | -5,5 mil | -10,5 mil | -8,2 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil | indisponibil | -0,51 | -0,53 | -0,69 | -0,99 | -2,58 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | indisponibil | -1.358,1 % | -734,3 % | -310,8 % | -215,6 % | -263,0 % | -489,9 % | -404,1 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | -1,1 mil | indisponibil | indisponibil | -3,1 mil | -3,6 mil | -4,7 mil | -5,1 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2026 · 31 ian. 2026
- Numerar
- 4,6 mil USD
- Datorie financiară
- indisponibil USD
- Datorie netă
- indisponibil USD
- Capitaluri proprii
- 6,7 mil USD
- Active totale
- 7,5 mil USD
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 6,36x
- ROE
- -125,6 %
- ROA
- -109,6 %
- Marja FCF
- -252,4 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 370,6 mii | 943,7 mii | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,0 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 549,1 mii | 627,4 mii | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Profit brut | -178,5 mii ≈ | 316,2 mii | 750,4 mii | 862,1 mii | 743,3 mii | 566,3 mii | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Cercetare și dezvoltare | — | — | 982,2 mii | 2,0 mil | 3,1 mil | 1,9 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Cheltuieli generale și de vânzare | 1,8 mil | 2,9 mil | 3,9 mil | 3,8 mil | 4,3 mil | 7,0 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Profit operațional | -2,0 mil | -2,6 mil | -4,5 mil | -4,9 mil | -10,3 mil | -8,3 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 72,2 mii | 160,1 mii | 330,1 mii | 287,7 mii | 285,1 mii | 193,8 mii | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| EBITDA | -1,9 mil ≈ | -2,4 mil ≈ | -4,1 mil ≈ | -4,6 mil ≈ | -10,0 mil ≈ | -8,1 mil ≈ | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026derivat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 73,4 mii | 280,7 mii | 8,3 mii | 75,8 mii | 21,4 mii | 22,5 mii | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | -2,7 mil | -2,9 mil | -4,5 mil | -5,5 mil | -10,5 mil | -8,2 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Profit net | -2,7 mil | -2,9 mil | -4,5 mil | -5,5 mil | -10,5 mil | -8,2 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| EPS diluat | — | -0,51 | -0,53 | -0,69 | -0,99 | -2,58 | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | — | 5,8 mil | 8,5 mil | 8,0 mil | 10,6 mil | 11,6 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Venituri − Costul vânzărilor; Profit operațional + Amortizare și depreciere.
- 2024
- 8,0 mil
- 2025
- 10,6 mil
- 2026
- 11,6 mil
SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 10,2 mii | 152,0 mii | 2,0 mil | 492,9 mii | 4,3 mil | 4,6 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Creanțe | 12,8 mii | 109,3 mii | 113,0 mii | 148,6 mii | 73,8 mii | 118,4 mii | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Stocuri | — | 52,8 mii | 229,3 mii | 168,6 mii | 212,0 mii | 118,0 mii | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Active curente | 43,2 mii | 314,2 mii | 2,7 mil | 1,0 mil | 4,8 mil | 5,0 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 111,0 mii | 1,1 mil | 897,7 mii | 774,9 mii | 695,1 mii | 567,3 mii | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Fond comercial | 1,7 mil | 7,5 mil | 5,0 mil | 5,0 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 286,9 mii | 1,0 mil | 780,4 mii | 667,3 mii | 261,1 mii | 200,4 mii | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Active totale | 2,2 mil | 9,9 mil | 9,5 mil | 7,5 mil | 7,5 mil | 7,5 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 771,9 mii | 940,6 mii | 534,7 mii | 680,1 mii | 698,8 mii | 502,7 mii | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | — | — | — | 2,0 mil | — | — | SEC (XBRL)· 01 mai 2024verificat |
| Datorii curente | 2,0 mil | 2,6 mil | 748,6 mii | 999,1 mii | 982,8 mii | 784,3 mii | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Datorii totale | 2,0 mil | 2,8 mil | 883,4 mii | 1,1 mil | 1,0 mil | 868,4 mii | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Capital propriu | 175,4 mii † | 7,1 mil † | 8,6 mil † | 6,4 mil † | 6,4 mil † | 6,7 mil † | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
- 2024
- 667,3 mii
- 2025
- 261,1 mii
- 2026
- 200,4 mii
SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -894,5 mii | -297,1 mii | -3,0 mil | -3,5 mil | -4,6 mil | -5,1 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Investiții (capex) | — | — | 79,3 mii | 51,8 mii | 92,0 mii | 5,3 mii | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | — | — | -3,1 mil ≈ | -3,6 mil ≈ | -4,7 mil ≈ | -5,1 mil ≈ | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | — | 67,0 mii | -79,3 mii | -51,8 mii | -92,0 mii | -5,3 mii | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 430,3 mii | 371,9 mii | 160,1 mii | 2,1 mil | 8,5 mil | 5,4 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2024
- -51,8 mii
- 2025
- -92,0 mii
- 2026
- -5,3 mii
SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 5 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 33,3 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 73,9 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
33 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 33,3 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | -430,4 % | 18 (față de colegi) | 19 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | -0,7 % | 0 (pe interval fix) | 25 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -339,3x | 0 (pe interval fix) | 19 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 4,2x | 100 (pe interval fix) | 13 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | -4,9 % | 0 (pe interval fix) | 25 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie40/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial18/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
NUTRIBAND INC. (NTRB). Ultimul exercițiu complet: 2026; date până la 2026-07-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 2,0 mil USD în 2026; creștere an/an -4,8 %; marjă netă -430,4 %; ROE -100,7 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 33,3 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Lichiditatea curentă: 4,2x
Ce o infirmă
- Marja netă: -430,4 %
- CAGR venituri 3 ani: -0,7 %
- Acoperirea dobânzilor: -339,3x
- Randament FCF: -4,9 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Orthopedic, Prosthetic & Surgical Appliances & Supplies (SIC 3842) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 23 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ISRGIntuitive Surgical, Inc. | 167,1 mld | 58,3 | 18,0 % | 25,5 % | +20,5 % | −16 % / +55 % |
| EWEdwards Lifesciences Corporation | 57,1 mld | 56,2 | 9,7 % | 15,3 % | +11,5 % | +15 % / +47 % |
| SNNSmith & Nephew plc | 28,5 mld | 45,3 | 11,8 % | 10,1 % | +6,1 % | −2 % / +25 % |
| STESTERIS plc | 24,2 mld | 30,0 | 11,4 % | 13,3 % | +8,7 % | −7 % / +23 % |
| ZBHZimmer Biomet Holdings, Inc. | 20,8 mld | 27,9 | 6,0 % | 9,0 % | +7,2 % | +13 % / −5 % |
| ALGNAlign Technology, Inc. | 11,6 mld | 24,0 | 11,9 % | 11,8 % | +0,9 % | +12 % / −23 % |
| MSAMsa Safety Inc | 6,8 mld | 22,8 | 22,1 % | 15,0 % | +3,7 % | +10 % / +2 % |
| ESTAEstablishment Labs Holdings Inc. | 2,0 mld | — | -175,3 % | -15,8 % | +27,1 % | −3 % / +161 % |
| ENOVEnovis Corp | 1,4 mld | — | -54,3 % | -48,0 % | +6,7 % | −19 % / −51 % |
| CDRECadre Holdings, Inc. | 1,3 mld | 33,8 | 11,6 % | 5,6 % | +7,5 % | −28 % / −4 % |
| AVRAnteris Technologies Global Corp. | 596,4 mil | — | -75,1 % | -4.619,3 % | −29,2 % | +49 % / indisponibil |
| COCHEnvoy Medical, Inc. | 549,6 mil | — | — | -11.304,8 % | +7,1 % | +749 % / +216 % |
| ZJYLJin Medical International Ltd. | 483,7 mil | 309,0 | 4,1 % | 5,8 % | −12,0 % | −39 % / −87 % |
| SMTISanara Medtech Inc. | 297,0 mil | — | -147,7 % | -29,2 % | +19,0 % | +55 % / −0 % |
| INGNInogen, Inc. | 191,6 mil | — | -13,1 % | -6,9 % | +3,9 % | +2 % / +24 % |
| LAKELakeland Industries, Inc. | 88,7 mil | — | -19,6 % | -14,0 % | +15,2 % | −41 % / −39 % |
| NTRBNutriband Inc. | 73,9 mil | — | -100,7 % | -430,4 % | −4,8 % | +5 % / +184 % |
| APTAlpha Pro Tech, Ltd. | 58,6 mil | 14,1 | 6,6 % | 6,8 % | +2,3 % | +25 % / +17 % |
| CLGNCollPlant Biotechnologies Ltd | 54,2 mil | — | -117,6 % | -484,6 % | +360,4 % | −81 % / −92 % |
| MYOMyomo, Inc. | 51,5 mil | — | -123,8 % | -33,5 % | +25,7 % | +46 % / −58 % |
| MLSSMilestone Scientific Inc. | 29,2 mil | — | -121,7 % | -44,0 % | +4,0 % | +6 % / −61 % |
| LFWDLifeward Ltd. | 17,2 mil | — | -225,6 % | -141,3 % | −14,1 % | −13 % / −90 % |
| CUPRCuprina Holdings (Cayman) Limited | 14,1 mil | — | -1.115,0 % | -9.366,7 % | +9,2 % | −64 % / indisponibil |
| BBLGBone Biologics Corporation | 1,2 mil | — | -47,5 % | — | 0,0 % | −77 % / −98 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru NTRB din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 29 apr. 2026; de atunci au apărut 10-Q (04 sept. 2026), 10-Q (11 iun. 2026).
Pe scurt
Nutriband Inc. (NTRB) dezvoltă produse transdermice farmaceutice, în special patch-ul AVERSA cu tehnologie anti-abuz pentru fentanil, și obține venituri modeste din contract manufacturing și servicii de cercetare prin filialele Pocono Pharmaceuticals și 4P Therapeutics. În exercițiul fiscal 2026 veniturile au fost de 2036651 USD, iar pierderea netă de 8229632 USD, ceea ce face ca evoluția finanțării și a procesului FDA să conteze mult pentru companie 1.
SWOT
Puncte tari
- Tehnologia AVERSA are o poziționare clară împotriva abuzului, susținută de un brevet american acordat în 2023 1.
- Parteneriatul exclusiv cu Kindeva reduce povara financiară și tehnică a dezvoltării fabricației 1.
- Feedback-ul FDA primit în toamna anului 2025 oferă o direcție clară pentru dezvoltarea fentanilului 1.
Puncte slabe
- Compania nu are produse aprobate și veniturile sunt modeste, în timp ce pierderile nete sunt semnificative 1.
- Dependența de finanțare externă este ridicată, iar lichiditățile au scăzut din cauza fluxului de numerar din operațiuni 1.
- Segmentul 4P Therapeutics nu a generat venituri în exercițiul fiscal 2026 1.
Oportunități
- Dacă FDA acceptă calea 505(b)(2), dezvoltarea fentanilului ar putea avea un calendar mai scurt decât o cerere completă de aprobare 1.
- Extinderea tehnologiei AVERSA la buprenorfină și metilfenidat ar putea deschide noi piețe 1.
- Creșterea cererii la Pocono, anunțată pentru anul următor, ar putea întări veniturile din contract manufacturing 1.
Riscuri
- Dependența de aprobarea FDAridicat
Fără aprobare, produsele nu pot fi comercializate în SUA, iar procesul poate dura mulți ani, cu cerințe suplimentare la orice pas 1.
- Necesar de finanțareridicat
Compania a folosit numerar din operațiuni și depinde de emiterea de titluri și de exercitarea warrantelor pentru a-și finanța activitatea, ceea ce ar putea fi dificil în condiții de piață nefavorabile 1.
- Aprovizionare și tarifemediu
Materiile prime obținute din străinătate pot deveni mai scumpe din cauza tarifelor, ceea ce ar putea afecta marjele proiectate 1.
- Siguranța produselor după lansaremediu
Efectele adverse neașteptate sau retragerile de produse ar putea afecta reputația și capacitatea de a comercializa produsele 1.
- Obligații de royalty și contractescăzut
Acordul de achiziție 4P impune plata unui royalty pe veniturile din proprietatea intelectuală, iar contractele de servicii pot fi reziliate oricând de oricare parte 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă dezvoltarea fentanilului progresează conform planului, tehnologia anti-abuz ar putea deveni un avantaj competitiv într-o piață cu nevoi reale de siguranță 1.
- Parteneriatul cu Kindeva și feedback-ul FDA ar putea reduce riscurile tehnice și accelera calendarul de dezvoltare 1.
- Creșterea cererii din contract manufacturing ar putea stabiliza veniturile în timp ce programele farmaceutice avansează 1.
Ce ar strica teza
- Dacă studiile clinice sau procesul de reglementare întârzie, compania ar putea rămâne fără numerar înainte de a obține venituri din produse 1.
- Veniturile actuale sunt modeste, iar pierderile nete sunt mari, ceea ce ar putea forța diluarea acționarilor prin noi emisiuni de titluri 1.
- Mediul macroeconomic și tarifele ar putea afecta accesul la capital și costurile de producție 1.
De urmărit
- Depunerea cererii IND pentru studiul de potențial de abuz AVERSA Fentanyl2027
- Evoluția veniturilor Pocono Pharmaceuticals și eventuala creștere a cererii anunțatenext 10-K
- Nivelul numerarului și modul de finanțare a operațiunilornext 10-K
- Progresul parteneriatului cu Kindeva și plățile de milestone2027
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 29 apr. 2026; de atunci au apărut 10-Q (04 sept. 2026), 10-Q (11 iun. 2026).
Afacerea
Compania, înregistrată în Nevada, are sediul în Orlando, Florida, și își desfășoară activitatea în principal în Statele Unite 1. Portofoliul său de dezvoltare se bazează pe tehnologia brevetată AVERSA, care încorporează agenți aversivi într-un patch transdermic pentru a descuraja abuzul de opioide și stimulante 1. Veniturile curente provin din cele două filiale, Pocono Pharmaceuticals (servicii de fabricație contractuală) și 4P Therapeutics (servicii de cercetare și dezvoltare pe bază de contract) 1.
Produsul principal în dezvoltare este AVERSA Fentanyl, realizat în parteneriat cu Kindeva Drug Delivery, un CDMO global, printr-un acord de dezvoltare exclusivă completat în februarie 2025 1. Calea de reglementare propusă este un NDA de tip 505(b)(2), iar compania a obținut în septembrie 2025 feedback de la FDA privind planurile de chimie și fabricație înainte de depunerea unei cereri IND pentru un studiu de potențial de abuz 1. Pe lângă fentanil, compania urmărește dezvoltarea AVERSA Buprenorphine și AVERSA Methylphenidate, dar acestea sunt în stadii timpurii și depind de finanțare 1.
Activitatea de contract manufacturing a Pocono Pharmaceuticals, cu fabrica din Cherryville, Carolina de Nord, a rămas relativ constantă în exercițiul fiscal 2026, iar conducerea se așteaptă la o cerere mai mare în anul următor 1. Veniturile din 4P Therapeutics au fost nule în acest exercițiu, pe fondul unei schimbări de focus 1.
Segmente
Pocono Pharmaceuticals (contract manufacturing)
Este singura sursă semnificativă de venituri din exercițiul fiscal 2026, oferind servicii de fabricație pentru clienți din sănătate, wellness și OTC, iar marja brută s-a redus din cauza marjelor mai mici la benzile adezive 1.
4P Therapeutics (cercetare pe bază de contract)
Segmentul nu a generat venituri în exercițiul fiscal 2026, iar conducerea nu se așteaptă ca serviciile de cercetare să aducă venituri semnificative pe termen scurt 1. Segmentul este susținut și de portofoliul de produse transdermice cu peptide și proteine, încă în faza de evaluare 1.
AVERSA (dezvoltare de produse)
Este segmentul cu cele mai mari cheltuieli de dezvoltare, cu costuri de cercetare de 1891129 USD în exercițiul fiscal 2026 1. Succesul lui depinde de acceptarea FDA și de finanțarea continuă, fiindcă estimarea companiei pentru dezvoltarea fentanilului este de aproximativ 13000000 USD 1.
Piața în context
Piața vizată este cea a patch-urilor cu opioide și stimulante, unde compania susține că până la 70% din abuzul transdermic de fentanil are loc pe cale orală, bucală sau inhalată, căi pe care tehnologia AVERSA le poate descuraja 1. Piața de produse transdermice de consum, cu care compania a pornit, a fost estimată în 2018 la o dimensiune foarte mare, dar acest segment nu mai reprezintă focusul actual 2.
Compania nu are încă un produs aprobat, astfel că accesul pe piață depinde de aprobarea FDA, de un eventual parteneriat de comercializare și de capacitatea de a atrage finanțare 1. Pentru un produs nou, procesul de aprobare poate dura mulți ani și poate necesita costuri mult mai mari decât estimarea curentă 1.
Tendințe
- Criza opioidelor și a fentaniluluivânt din spate
Abuzul și supradozajul cu fentanil rămân o problemă de sănătate publică, ceea ce crește interesul pentru patch-uri cu protecție anti-abuz; dacă reglementatorii pun accent pe aceste soluții, produsele companiei ar putea beneficia 1.
- Cerințe de reglementare mai strictevânt din față
FDA poate impune programe REMS, teste post-aprobare și restricții de etichetare, ceea ce ar putea întârzia lansarea și crește costurile de comercializare 1.
- Tarife asupra importurilorvânt din față
Tarifele impuse de SUA asupra bunurilor străine pot crește costul materiilor prime pentru produsele în dezvoltare, ceea ce ar putea afecta marjele proiectate 1.
- Parteneriate de dezvoltare cu CDMO-urimixt
Colaborarea cu Kindeva și externalizarea fabricației pot reduce investițiile proprii, dar fac compania dependentă de partenerii săi pentru calendarul și costurile programelor 1.
Poziția concurențială
Sursele analizate nu identifică detaliat concurenți directi, dar compania notează că există patch-uri generice de fentanil pe piață, fără proprietăți anti-abuz, și că produse noi ar putea apărea oricând 1. Concurența include și alternative de tratament și alte produse care vizează aceleași indicații 1.
Pe segmentul de contract manufacturing, Pocono concurează cu alți producători de patch-uri transdermice și topice, iar pe cercetare cu organizații care oferă servicii similare pentru farmaceutice și dispozitive medicale 1. Sursele nu numesc concurenții, deci nu pot fi confirmate nume sau tickere.
- Producătorii de fentanil transdermic generic
Patch-uri generice de fentanil fără proprietăți anti-abuz, deja prezente pe piață, care ar putea concura pentru aceleași prescripții 1.
- Kindeva Drug Delivery
Partenerul principal de dezvoltare și fabricație, care este și potențial concurent în domeniul patch-urilor de tip drug-device 1.
- Alți producători de patch-uri transdermice pentru contract manufacturing
Companii care oferă servicii similare clienților din sănătate și wellness, fără identitate precizată în sursă 1.
- Furnizori de servicii de cercetare clinică timpurie
Organizații care concurează cu 4P Therapeutics pentru studii clinice și preclinice de timp scurt 1.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport curent23 sept. 2026Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial04 sept. 2026
- Raport curent22 iun. 2026Acord material · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial11 iun. 2026
- Raport anual29 apr. 2026
- Raport curent07 apr. 2026Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent13 feb. 2026Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent03 feb. 2026Vot al acționarilor · Situații financiare și anexe
- Raport curent30 dec. 2025Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Convocare AGA (proxy)19 dec. 2025
Surse
- [1] Form 10-K, fiscal year ended 2026-01-31 · SEC / Nutriband Inc. · 29 apr. 2026
- [2] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Nutriband Inc. · 15 mai 2018
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.