olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
BioSenic BIOS.BR
Belgia · Euronext Brussels · ISIN BE0974280126 · Verticală: Companii listate din Belgia
BioSenic (fost Bone Therapeutics) dezvoltă terapii celulare alogenice, în special produsul ALLOB pentru fracturi tibiale greu de consolidat, aflat într-un studiu de fază IIb. Compania rămâne sub presiune financiară, cu capitaluri proprii negative și cheltuieli de cercetare de circa 11,68 M EUR în 2021, ceea ce face ca finanțarea viitoare să conteze mult.
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea BioSenic (BIOS.BR) costa 0,00 EUR (+0,00 % într-o zi), cu beta 0,05, interval pe 52 de săptămâni 0,00–0,00 EUR.
Date la · analiza AI din · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 46,3
- neutru
- Bollinger (20, 2)
- 0,00 – 0,00
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,75 · lățimea benzii 0,0 %
- SMA 50 / 200
- 0,00 / 0,00
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,00 / -0,00
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | indisponibil | +0,4 % | indisponibil | — |
| 3 luni | indisponibil | −3,3 % | indisponibil | — |
| 6 luni | 0,0 % | +4,0 % | −4,0 pp | — |
| De la început de an | 0,0 % | +8,1 % | −8,1 pp | — |
| 1 an | 0,0 % | +10,7 % | −10,7 pp | +8,1 % |
| 3 ani | −96,2 % | +50,1 % | −146,3 pp | −4,6 % |
| 5 ani | −99,8 % | +43,6 % | −143,4 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
EPS indisponibil în depunerile structurate ale emitentului (de ex. un parteneriat raportează pe unitate, nu pe acțiune).
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2020 | 2021 |
|---|---|---|
| Venituri | 1,0 mil | 1,0 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | 0,0 % |
| Profit net | -11,9 mil | -12,9 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil |
| netă % | -1.194,0 % | -1.292,5 % |
| Flux de numerar liber | -16,2 mil | -13,0 mil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2021 · 31 dec. 2021
- Numerar
- 9,5 mil EUR
- Datorie financiară
- indisponibil EUR
- Datorie netă
- indisponibil EUR
- Capitaluri proprii
- -6,8 mil EUR
- Active totale
- 19,8 mil EUR
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 2,14x
- ROE
- indisponibil
- ROA
- -58,0 %
- Marja FCF
- -1.297,7 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (EUR)
Marje
Cont de profit și pierdere · EUR
| Linie | 2020 | 2021 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Venituri | 1,0 mil | 1,0 mil | esef· 03 mai 2022verificat |
| Cercetare și dezvoltare | 15,4 mil | 11,7 mil | esef· 03 mai 2022verificat |
| Profit operațional | -15,0 mil | -12,0 mil | esef· 03 mai 2022verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 747,0 mii | 1,1 mil | esef· 03 mai 2022verificat |
| Profit înainte de impozit | -15,8 mil | -12,8 mil | esef· 03 mai 2022verificat |
| Impozit pe profit | 78,0 mii | 89,0 mii | esef· 03 mai 2022verificat |
| Profit net | -11,9 mil | -12,9 mil | esef· 03 mai 2022verificat |
Bilanț · EUR
| Linie | 2020 | 2021 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Numerar | 14,6 mil | 9,5 mil | esef· 03 mai 2022verificat |
| Creanțe | 3,8 mil | 2,6 mil | esef· 03 mai 2022verificat |
| Active curente | 18,8 mil | 14,3 mil | esef· 03 mai 2022verificat |
| Imobilizări corporale nete | 226,0 mii | 863,0 mii | esef· 03 mai 2022verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 28,0 mii | 24,0 mii | esef· 03 mai 2022verificat |
| Active totale | 24,8 mil | 19,8 mil | esef· 03 mai 2022verificat |
| Datorii curente | 9,8 mil | 6,7 mil | esef· 03 mai 2022verificat |
| Datorii totale | 21,5 mil | 26,5 mil | esef· 03 mai 2022verificat |
| Capital propriu | 3,3 mil | -6,8 mil | esef· 03 mai 2022verificat |
Fluxuri de numerar · EUR
| Linie | 2020 | 2021 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -16,1 mil | -12,8 mil | esef· 03 mai 2022verificat |
| Investiții (capex) | 78,0 mii | 193,0 mii | esef· 03 mai 2022verificat |
| Flux de numerar liber | -16,2 mil ≈ | -13,0 mil ≈ | esef· 03 mai 2022derivat |
| Flux de numerar din investiții | 11,9 mil | -204,0 mii | esef· 03 mai 2022verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 10,2 mil | 7,9 mil | esef· 03 mai 2022verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 3 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 16,7 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: indisponibil
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Datele sunt mai vechi decât pragul de prospețime.
Scorul pe grupe
17 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: P/Eindisponibil · lipsesc date de intrare
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 3,0 %
- Prima de risc a pieței
- 5,5 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 8,5 %
- Creștere terminală
- 2,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 3 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 16,7 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | -1.292,5 % | 3 (față de colegi) | 38 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -10,5x | 0 (pe interval fix) | 38 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 2,1x | 100 (pe interval fix) | 25 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie40/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial3/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
BioSenic (BIOS.BR). Ultimul exercițiu complet: 2021; date până la 2021-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 1,0 mil EUR în 2021; creștere an/an 0,0 %; marjă netă -1 292,5 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 3 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 16,7 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Lichiditatea curentă: 2,1x
Ce o infirmă
- Marja netă: -1 292,5 %
- Acoperirea dobânzilor: -10,5x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Belgia · aceeași țară · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ELI.BRElia Group | 11,9 mld | 23,3 | 9,6 % | 13,6 % | −2,0 % | +28 % / +34 % |
| LOTB.BRLotus Bakeries | 11,4 mld | 66,4 | 20,9 % | 12,7 % | +10,0 % | +82 % / +76 % |
| GBLB.BRGroupe Bruxelles Lambert - Groep Brussel Lambert | 10,6 mld | 82,4 | 0,8 % | 2,1 % | +1,0 % | +6 % / +9 % |
| DIE.BRD'ieteren Group | 9,7 mld | 23,2 | — | 5,3 % | −1,5 % | +22 % / +16 % |
| ACKB.BRAckermans & Van Haaren | 8,8 mld | 22,2 | 8,4 % | 7,6 % | +18,6 % | +22 % / +77 % |
| COLR.BRColruyt Group | 4,4 mld | 14,6 | 9,4 % | 2,9 % | +3,1 % | +12 % / −6 % |
| DEME.BRDeme Group | 4,2 mld | 12,2 | 15,5 % | 8,3 % | +1,3 % | +21 % / +72 % |
| AZE.BRAzelis Group | 2,9 mld | 16,1 | 6,6 % | 4,3 % | +1,5 % | +29 % / −42 % |
| MELE.BRMelexis | 2,1 mld | 12,4 | 30,7 % | 18,4 % | −3,3 % | −1 % / −38 % |
| BEKB.BRNV Bekaert SA | 2,1 mld | 30,7 | 3,1 % | 1,8 % | −6,4 % | +10 % / −5 % |
| FAGR.BRFagron | 1,8 mld | 22,2 | 16,7 % | 9,2 % | +14,3 % | +15 % / +40 % |
| KIN.BRKinepolis Group | 1,4 mld | 33,9 | 19,3 % | 7,0 % | −4,5 % | +62 % / +11 % |
| JEN.BRJensen Group | 706,9 mil | 17,2 | 15,1 % | 9,1 % | +13,3 % | +28 % / +111 % |
| BAR.BRBarco | 563,5 mil | 9,1 | 7,9 % | 6,7 % | −9,9 % | −48 % / −59 % |
| IBAB.BRIon Beam Applications | 487,2 mil | 39,5 | 10,7 % | 2,1 % | +24,5 % | +48 % / +52 % |
| DECB.BRDeceuninck | 341,3 mil | 24,6 | 4,3 % | 1,7 % | −4,5 % | +8 % / +8 % |
| CAMB.BRCampine | 272,3 mil | 12,2 | 28,6 % | 6,1 % | +13,4 % | −12 % / +161 % |
| CFEB.BRAannemingsmaatschappij Cfe | 266,8 mil | 11,1 | 9,9 % | 2,0 % | −5,3 % | +22 % / +48 % |
| MOUR.BRMoury Construct | 261,2 mil | 10,7 | 21,3 % | 13,1 % | −4,0 % | +11 % / +76 % |
| EVS.BREvs Broadcast Equipment | 245,9 mil | 6,0 | 20,8 % | 21,7 % | +14,3 % | −49 % / −36 % |
| BPOST.BRBpost | 229,8 mil | 3,5 | 6,3 % | 1,5 % | −2,6 % | −39 % / −75 % |
| ECONB.BREconocom Group | 210,7 mil | 40,5 | 1,2 % | 0,2 % | +4,3 % | −1 % / −36 % |
| IMMO.BRImmobel | 172,2 mil | — | -7,4 % | -25,2 % | −32,8 % | −24 % / −36 % |
| MONNI.BRKeyware Technologies | 171,0 mil | 162,0 | 3,5 % | 4,5 % | −5,9 % | −5 % / −17 % |
| HYSG.BRHybrid Software Group PLC | 121,3 mil | — | -2,5 % | -5,5 % | +7,2 % | −4 % / +13 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru BIOS.BR din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
BioSenic (fost Bone Therapeutics) dezvoltă terapii celulare alogenice, în special produsul ALLOB pentru fracturi tibiale greu de consolidat, aflat într-un studiu de fază IIb. Compania rămâne sub presiune financiară, cu capitaluri proprii negative și cheltuieli de cercetare de circa 11,68 M EUR în 2021, ceea ce face ca finanțarea viitoare să conteze mult.
SWOT
Puncte tari
- Portofoliul are un produs principal, ALLOB, cu rezultate pozitive publicate în faza I/IIa și cu un profil de siguranță bun, ceea ce oferă o bază științifică pentru continuarea studiilor 1.
- Compania a obținut finanțare semnificativă prin împrumutul de la Banca Europeană de Investiții și prin sprijinul regional, ceea ce i-a permis să mențină programul clinic 1.
- Parteneriatele cu actori din Asia și cu specialiști în celule stem extind accesul la tehnologie și la piețe externe 1.
Puncte slabe
- Capitalurile proprii sunt negative, iar datoria a crescut, ceea ce limitează capacitatea de a negocia și de a atrage noi investitori 1.
- Studiul JTA-004 de fază III nu a atins niciun criteriu de evaluare, ceea ce arată riscul ridicat al programelor clinice ale companiei 1.
- Veniturile sunt limitate și depind de avansuri și de plăți de etapă, nu de vânzări de produse aprobate 1.
Oportunități
- Dacă negocierea cu Link Health se finalizează, drepturile globale pentru ALLOB ar putea aduce venituri și o finanțare mai stabilă 1.
- Platforma CSMi din celule stem pluripotente induse, dezvoltată cu Implant Therapeutics, ar putea deschide noi ținte terapeutice 1.
- Rezultate favorabile în studiul ALLOB TF2 ar putea consolida poziția companiei în negocierile cu parteneri și investitori 1.
Amenințări
- Întârzierile în recrutarea pacienților din cauza pandemiei ar putea amâna datele clinice și creșterea costurilor 1.
- Dacă acordul global cu Link Health nu se mai încheie, compania ar putea pierde o sursă importantă de venit 1.
- Presiunea asupra lichidității ar putea forța diluări ale capitalului sau restructurări ale programelor 1.
Riscuri
- Lichiditate și capitaluri negativeridicat
Cu capitaluri proprii negative și cu o trezorerie în scădere, compania depinde de noi finanțări pentru a continua studiile clinice. Dacă aceste finanțări întârzie, programul ALLOB ar putea fi afectat 1.
- Risc clinicridicat
Eșecul studiului JTA-004 arată că rezultatele clinice sunt incerte. Dacă studiul ALLOB TF2 nu confirmă eficacitatea, valoarea programului ar putea scădea semnificativ 1.
- Calendar pandemicmediu
Recrutarea pacienților a fost încetinită de pandemia COVID-19, iar termenele pentru date clinice pot fi amânate dacă situația se înrăutățește 1.
- Dependența de datoriemediu
Împrumuturile contractate, inclusiv cel de la Banca Europeană de Investiții, impun plăți de dobândă și rambursări. Dacă veniturile nu cresc, serviciul datoriei ar putea deveni o povară 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă datele din studiul ALLOB TF2 confirmă eficacitatea, compania ar putea obține termeni mai favorabili în acordurile globale și în finanțările viitoare.
- Platforma CSMi din celule stem pluripotente induse ar putea extinde portofoliul dincolo de ALLOB și ar putea reduce dependența de un singur produs.
- Experiența în studii internaționale și noii membri ai echipei științifice și medicale ar putea sprijini execuția programelor în următorii ani.
Ce ar strica teza
- Capitalurile proprii negative și scăderea trezoreriei ar putea forța noi emisiuni de acțiuni cu diluare semnificativă pentru acționari.
- Eșecul studiului JTA-004 arată că rezultatele clinice pot fi dezamăgitoare, iar un nou eșec în ALLOB ar putea lăsa compania fără produse active.
- Dacă negocierea cu Link Health se prelungește sau nu se încheie, veniturile previzionate ar putea rămâne minime, iar presiunea financiară ar crește.
De urmărit
- Finalizarea acordului global pentru drepturile ALLOB cu Link Healthal doilea trimestru 2022
- Finalizarea recrutării în studiul de fază IIb ALLOB TF22022
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Conform raportului anual pentru exercițiul încheiat la 31 decembrie 2021, compania își concentrează activitatea pe ALLOB, un produs de terapie celulară osteoblastică alogenică, și pe o platformă de celule stromale mezenchimale. În 2021 a încheiat studiul de fază III cu JTA-004, care nu a atins criteriile principale de evaluare, și a început tratamentul pacienților în studiul de fază IIb ALLOB TF2. Compania a anunțat că va renunța la activitățile legate de platforma preclinică CSMi, cu excepția celor legate de ALLOB, 1.
Veniturile operaționale sunt modeste și provin în principal din avansuri recuperabile de la Regiunea Wallonă, precum și din plata de etapă de 1,00 M EUR primită de la partenerii chinezi Link Health și Pregene pentru licența ALLOB în Grande Chine 1. Compania are o creanță comercială de 0,93 M EUR net de impozit, legată de a doua plată de etapă, care se așteaptă să fie încasată în 2022 1.
Segmente
Terapie celulară ALLOB
ALLOB este produsul principal al companiei, un tratament alogenic pentru fracturi tibiale dificile. Studiul de fază IIb a început tratamentul pacienților în ianuarie 2021, iar compania intenționează să finalizeze recrutarea în 2022 și să prezinte datele principale până în primul trimestru 2023, deși recrutarea a fost încetinită de pandemia COVID-19 1.
Parteneriate și licențe
Acordul cu Link Health și Pregene a adus o plată de etapă de 1,00 M EUR în 2021 pentru cererea IND din China. Negocierea unui acord global pentru drepturile ALLOB a fost amânată și este acum vizată pentru al doilea trimestru 2022, un calendar care ar putea influența semnificativ veniturile viitoare 1.
Program JTA-004
Viscosuplimentul JTA-004 pentru artroza genunchiului nu a atins criteriile principale sau secundare ale studiului de fază III din 2021. Compania evaluează opțiuni precum dezinvestirea sau oprirea programului, ceea ce ar reduce cheltuielile dar și potențialul de venit al acestui activ 1.
Piața în context
Piața terapiilor celulare pentru regenerarea osoasă și a fracturilor greu de consolidat este specializată și încă în faza clinică pentru majoritatea produselor. Sursa analizată nu detaliază dimensiunea pieței, astfel că analiza se bazează pe faptul că succesul depinde de datele clinice și de acordurile de licențiere, nu doar de dezvoltarea produsului 1.
Concurența și cerințele de reglementare impun ca studiile de fază IIb și III să fie bine conduse. Calendarul compania depinde de evoluția pandemiei și de ritmul recrutării pacienților, factori care pot modifica termenele anunțate pentru date clinice și pentru negocierile cu partenerii 1.
Tendințe
- Presiunea pandemiei asupra recrutăriivânt din față
Pandemia COVID-19 a redus activitatea pe site-uri și numărul de pacienți disponibili, ceea ce a încetinit studiul ALLOB TF2. Compania a mărit numărul de situri și a intensificat monitorizarea pentru a compensa, dar termenele pot rămâne sensibile la evoluția pandemiei 1.
- Interes pentru celulele stem pluripotente indusevânt din spate
Acordul cu Implant Therapeutics și acordul de cercetare cu Rigenerand vizează dezvoltarea unei platforme CSMi de nouă generație din celule stem pluripotente induse, ceea ce indică o orientare către tehnologii mai avansate 1.
- Costuri de capital și datorievânt din față
Datoria financiară a crescut odată cu împrumutul BEI și plățile de dobândă, iar capitalurile proprii sunt negative. Această situație crește dependența de noi finanțări și poate limita flexibilitatea în negocieri 1.
- Avansuri recuperabile din regiunemixt
Subvențiile și avansurile de la Regiunea Wallonă au reprezentat o parte importantă a veniturilor, dar au scăzut în 2021, deoarece nu s-au mai contractat avansuri noi după ce capitalurile proprii au devenit negative 1. Continuarea acestui sprijin depinde de situația financiară a companiei.
Poziția concurențială
Sursa analizată nu identifică explicit concurenți. Compania operează în domeniul terapiilor cu celule stem mezenchimale și al celulelor osteoblastice, unde mai multe grupuri dezvoltă produse pentru regenerare osoasă și fracturi.
Avantajul companiei ține de produsul ALLOB aflat în studiu de fază IIb, de acordurile cu parteneri din Asia și de platforma de celule derivate din celule stem pluripotente induse. Un dezavantaj este lipsa unui produs aprobat și dependența de termene clinice care pot fi întârziate 1.
- Link Health Pharma
Partener chinez cu licență exclusivă pentru ALLOB în Grande Chine, negocierea drepturilor globale fiind încă în curs 1.
- Pregene
Partener asociat cu Link Health în acordul de licență pentru ALLOB, care a contribuit cu plata de etapă din 2021 1.
- Implant Therapeutics
Furnizor de celule derivate din celule stem pluripotente induse, cu care compania a semnat un acord de evaluare a cercetării 1.
- Rigenerand
Specialist în celule stromale mezenchimale cu care compania dezvoltă procese de îmbunătățire a celulelor formatoare de os 1.
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202103 mai 2022
Surse
- [1] Annual report, fiscal year ended 2021-12-31 (ESEF) · SEC / BioSenic · 31 dec. 2021
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.