olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
Fast Ejendom Danmark A FED.CO
Danemarca · Nasdaq Copenhagen · ISIN DK0060522746 · Verticală: Companii listate din Danemarca
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Fast Ejendom Danmark A (FED.CO) costa 232,00 DKK (+0,00 % într-o zi), cu capitalizare 604,0 mil DKK, P/E 6,4 pe un EPS diluat de 36,02 DKK în ultimele 12 luni, beta 0,20, interval pe 52 de săptămâni 192,00–236,00 DKK.
Date la · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 58,0
- puternic (55–70)
- Bollinger (20, 2)
- 223,32 – 235,48
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,71 · lățimea benzii 5,3 %
- SMA 50 / 200
- 226,64 / 220,65
- tendință ascendentă (preț > SMA50 > SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- 1,92 / 1,73
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +1,8 % | +0,4 % | +1,4 pp | — |
| 3 luni | +4,5 % | −3,3 % | +7,8 pp | — |
| 6 luni | +3,6 % | +4,0 % | −0,4 pp | — |
| De la început de an | +6,4 % | +8,1 % | −1,7 pp | — |
| 1 an | +16,6 % | +10,7 % | +5,9 pp | −6,4 % |
| 3 ani | +96,6 % | +50,1 % | +46,5 pp | +1,1 % |
| 5 ani | +71,9 % | +43,6 % | +28,2 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 100 din propriul istoric de 1 trimestre (min 6,1, mediană 6,1, max 6,1; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2025 |
|---|---|
| Venituri | indisponibil |
| Venituri an/an | indisponibil |
| Profit net | 94,1 mil |
| Profit net an/an | indisponibil |
| EPS diluat | 36,02 |
| EPS diluat an/an | indisponibil |
| netă % | indisponibil |
| Flux de numerar liber | 44,1 mil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 34,8 mil DKK
- Datorie financiară
- indisponibil DKK
- Datorie netă
- indisponibil DKK
- Capitaluri proprii
- 791,4 mil DKK
- Active totale
- 1,7 mld DKK
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 1,43x
- ROE
- indisponibil
- ROA
- 5,5 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (DKK)
Cont de profit și pierdere · DKK
| Linie | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|
| Profit brut | 144,4 mil | esef· 02 sept. 2026verificat |
| Profit operațional | 131,4 mil | esef· 02 sept. 2026verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 30,7 mil | esef· 02 sept. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | 100,6 mil | esef· 02 sept. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 11,6 mil | esef· 02 sept. 2026verificat |
| Profit net | 94,1 mil | esef· 29 apr. 2026verificat |
| EPS diluat | 36,02 | esef· 29 apr. 2026verificat |
Bilanț · DKK
| Linie | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|
| Numerar | 34,8 mil | esef· 29 apr. 2026verificat |
| Creanțe | 5,7 mil | esef· 29 apr. 2026verificat |
| Active curente | 83,8 mil | esef· 29 apr. 2026verificat |
| Active totale | 1,7 mld | esef· 29 apr. 2026verificat |
| Datorii curente | 58,6 mil | esef· 29 apr. 2026verificat |
| Capital propriu | 791,4 mil | esef· 29 apr. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 2,6 mil | esef· 02 sept. 2026derivat |
Fluxuri de numerar · DKK
| Linie | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 44,4 mil | esef· 29 apr. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 374,0 mii | esef· 29 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | 44,1 mil ≈ | esef· 29 apr. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -10,9 mil | esef· 29 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -15,7 mil | esef· 29 apr. 2026verificat |
| Răscumpărări de acțiuni | 5,2 mil | esef· 29 apr. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- acoperirea ponderilor scorului: 41,7 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 604,0 mil DKK
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
42 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 41,7 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | 46,8 % | 24 (pe interval fix) | 15 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | 4,3x | 43 (pe interval fix) | 15 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 0,9x | 8 (pe interval fix) | 10 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 6,4x | 83 (față de colegi) | 25 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | 7,3 % | 91 (pe interval fix) | 20 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 0,9 % | 12 (pe interval fix) | 15 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie29/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial24/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțial12/100 · 1/2 factori cu valoare
- Evaluare86/100 · 2/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
FAST EJENDOM DANMARK A/S (FED.CO). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-09-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: ROE 12,2 %.
Intervalul de valoare estimat este 328,65–562,63 DKK pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 488,04 DKK, prețul de 232,00 DKK lasă un potențial de 110,4 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 52,5 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 41,7 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- P/E (TTM): 6,4x
- Randament FCF: 7,3 %
- Prețul este sub intervalul de valoare estimat
Ce o infirmă
- Conversia profitului în FCF: 46,8 %
- Lichiditatea curentă: 0,9x
- Randamentul distribuirilor către acționari: 0,9 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Marja netă, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Danemarca · aceeași țară · comparată cu 40 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| DEMANT.CODemant A | 79,3 mld | 51,4 | 15,0 % | 6,7 % | +2,5 % | +71 % / +29 % |
| PNDORA.COPandora A | 70,8 mld | 13,5 | 133,4 % | 16,1 % | indisponibil | +20 % / −0 % |
| NEWCAP.CONewcap Holding A | 65,3 mld | 13.125,0 | 29,1 % | 41,6 % | −99,9 % | +121 % / +62 % |
| ISS.COIss A | 49,5 mld | 19,2 | 27,7 % | 3,1 % | +1,1 % | +39 % / +151 % |
| BAVA.COBavarian Nordic A | 19,3 mld | 14,0 | 10,9 % | 22,0 % | indisponibil | +34 % / +48 % |
| NETC.CONetcompany Group A | 16,9 mld | 66,6 | 7,2 % | 3,3 % | indisponibil | +12 % / +65 % |
| GN.COGn Store Nord A | 16,2 mld | 24,8 | 6,3 % | 6,8 % | indisponibil | +7 % / −31 % |
| BIOMAR.COBiomar Group A | 12,1 mld | 17,0 | 28,3 % | 4,3 % | −0,5 % | indisponibil / indisponibil |
| JDAN.COJeudan A | 11,0 mld | 11,0 | 7,7 % | 57,1 % | indisponibil | +1 % / −8 % |
| DFDS.CODfds A | 8,9 mld | — | -0,2 % | -0,1 % | +1,9 % | +77 % / −24 % |
| GUBRA.COGubra A | 4,8 mld | 2,9 | 149,6 % | 64,1 % | +892,2 % | −40 % / +155 % |
| MATAS.COMatas A | 3,7 mld | 15,2 | 6,6 % | 2,8 % | +4,7 % | −19 % / −8 % |
| CBRAIN.COCbrain A | 2,0 mld | 47,4 | 13,8 % | 17,2 % | −6,2 % | −31 % / −58 % |
| BO.COBang & Olufsen A | 1,7 mld | — | -10,0 % | -4,3 % | −3,3 % | −23 % / +13 % |
| COLUM.COColumbus A | 1,2 mld | 83,1 | 2,0 % | 0,9 % | indisponibil | −6 % / +29 % |
| NNIT.CONnit A | 1,0 mld | — | -3,0 % | -1,3 % | −3,4 % | −13 % / −52 % |
| NORTHM.CONorth Media A | 908,9 mil | 13,7 | 5,5 % | 5,1 % | −0,4 % | +15 % / −12 % |
| FFARMS.COFirstfarms A | 789,8 mil | — | -2,3 % | -5,4 % | −16,5 % | −9 % / −1 % |
| HUSCO.COHusCompagniet A | 516,0 mil | — | -1,3 % | -0,9 % | +28,7 % | −39 % / −45 % |
| BIOPOR.COBioporto A | 463,0 mil | — | -117,6 % | -203,8 % | +11,2 % | −6 % / −52 % |
| GABR.COGabriel Holding A | 418,2 mil | 56,0 | 2,8 % | 1,4 % | +6,7 % | −13 % / −31 % |
| GREENM.COGreenMobility A | 393,7 mil | 11,9 | 74,3 % | 21,5 % | +20,0 % | −19 % / +91 % |
| EGNETY.COEgnsinvest Ejendomme Tyskland A | 320,0 mil | 13,0 | 4,0 % | 40,9 % | −2,6 % | −21 % / +11 % |
| PFINV.COPapirfabrikken Invest A | 302,9 mil | 13,6 | 5,4 % | 29,7 % | +0,9 % | −2 % / +37 % |
| CEMAT.COCemat A | 212,4 mil | 3,4 | 28,7 % | 37,5 % | +318,0 % | −9 % / +3 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru FED.CO din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Produse, piață și concurență
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202628 oct. 2026
- Raportul anual 202602 sept. 2026
- Raportul anual 202629 apr. 2026
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.