olivLaw · Cercetare acțiuni Europa
Fluxys Belgium FLUX.BR
Belgia · Euronext Brussels · ISIN BE0974265945 · Verticală: Companii listate din Belgia
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Fluxys Belgium (FLUX.BR) costa 20,80 EUR (−0,48 % într-o zi), cu capitalizare 1,5 mld EUR, P/E 19,0 pe un EPS diluat de 1,09 EUR în ultimele 12 luni, randament al dividendului 6,73 %, beta 0,32, interval pe 52 de săptămâni 17,00–23,00 EUR.
Date la · Sursa: rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 46,0
- neutru
- Bollinger (20, 2)
- 20,50 – 21,36
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,35 · lățimea benzii 4,1 %
- SMA 50 / 200
- 21,59 / 20,60
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- -0,17 / -0,18
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | EURO STOXX 50 | Față de EURO STOXX 50 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −1,9 % | +0,4 % | −2,3 pp | — |
| 3 luni | +4,5 % | −3,3 % | +7,8 pp | — |
| 6 luni | −5,9 % | +4,0 % | −9,8 pp | — |
| De la început de an | +12,4 % | +8,1 % | +4,3 pp | — |
| 1 an | +21,6 % | +10,7 % | +10,9 pp | +7,2 % |
| 3 ani | −9,6 % | +50,1 % | −59,7 pp | −5,5 % |
| 5 ani | −32,9 % | +43,6 % | −76,5 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 100 din propriul istoric de 2 trimestre (min 12,7, mediană 14,8, max 16,9; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Venituri | indisponibil | indisponibil |
| Venituri an/an | indisponibil | indisponibil |
| Profit net | 82,9 mil | 76,8 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | −7,4 % |
| EPS diluat | 1,18 | 1,09 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | −7,4 % |
| netă % | indisponibil | indisponibil |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil |
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 785,7 mil EUR
- Datorie financiară
- 986,3 mil EUR
- Datorie netă
- 200,7 mil EUR
- Capitaluri proprii
- 592,8 mil EUR
- Active totale
- 3,2 mld EUR
- Datorie / capitaluri
- 1,66x
- Lichiditate curentă
- 2,78x
- ROE
- 12,8 %
- ROA
- 2,4 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (EUR)
Cont de profit și pierdere · EUR
| Linie | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Profit operațional | 133,9 mil | 133,9 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 177,5 mil | 184,9 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| EBITDA | 311,5 mil ≈ | 318,8 mil ≈ | esef· 15 apr. 2026derivat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 72,0 mil | 59,9 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | 107,6 mil | 101,2 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 25,6 mil | 26,3 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Profit net | 82,9 mil | 76,8 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| EPS diluat | 1,18 | 1,09 | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Dividend pe acțiune | 1,40 | 1,40 | esef· 15 apr. 2026derivat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
Bilanț · EUR
| Linie | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Numerar | 1,1 mld | 785,7 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Creanțe | 93,5 mil | 117,4 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Stocuri | 52,7 mil | 89,3 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Active curente | 1,3 mld | 1,1 mld | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 1,8 mld | 1,9 mld | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Fond comercial | 0 | 0 | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 29,4 mil | 28,4 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Active totale | 3,3 mld | 3,2 mld | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 109,0 mil | 102,6 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 1,0 mld | 986,3 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Datorii curente | 387,9 mil | 399,1 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Capital propriu | 603,8 mil | 592,8 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 70,3 mil | 70,3 mil | esef· 15 apr. 2026derivat |
Fluxuri de numerar · EUR
| Linie | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 303,1 mil | 136,5 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar din investiții | -102,4 mil | -280,2 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -177,3 mil | -162,2 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
| Dividende plătite | 98,4 mil | 98,4 mil | esef· 15 apr. 2026verificat |
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- acoperirea ponderilor scorului: 58,3 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 1,5 mld EUR
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
58 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 10,11 – 25,97 EUR.
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (EUR pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDA10,11 – 20,50 (Mijloc 17,56)6 firme folosite · multiplul median 4,5x · quartile 2,9x – 5,1xCFEB.BR, DEME.BR, FOU.BR, JEN.BR, MIKO.BR, MOUR.BR
- Colegi: P/E11,69 – 25,47 (Mijloc 15,97)25 firme folosite · multiplul median 14,6x · quartile 10,7x – 23,3xACKB.BR, AGS.BR, AZE.BR, BANI.BR, BAR.BR, BEKB.BR, BELYS.BR, BPOST.BR, CAMB.BR, CFEB.BR, COLR.BR, DECB.BR, DEME.BR, DIE.BR, ECONB.BR, ELI.BR, EVS.BR, FAGR.BR, FLOB.BR, FOU.BR, IBAB.BR, JEN.BR, KIN.BR, MELE.BR, MOUR.BR
- Dividende actualizate (DDM)19,04 – 25,97 (Mijloc 21,97)
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 3,0 %
- Prima de risc a pieței
- 5,5 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 8,5 %
- Creștere terminală
- 2,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 58,3 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | 14,9 % | 71 (față de colegi) | 18 % |
| Marja netă · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | 0,6x | 40 (față de colegi) | 18 % |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | 2,2x | 11 (pe interval fix) | 11 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 2,8x | 100 (pe interval fix) | 7 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 19,0x | 46 (față de colegi) | 18 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | 5,2x | 44 (față de colegi) | 18 % |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 6,7 % | 96 (pe interval fix) | 11 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie43/100 · 3/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial71/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțial96/100 · 1/2 factori cu valoare
- Evaluare45/100 · 2/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
FLUXYS BELGIUM (FLUX.BR). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: ROE 12,9 %; datorie netă/EBITDA 0,6x.
Intervalul de valoare estimat este 11,69–25,47 EUR pe acțiune (mediana a 3 metode, acord între metode: mediu); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 17,56 EUR, prețul de 20,80 EUR lasă un potențial de -15,6 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -18,5 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 58,3 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- ROIC: 14,9 %
- Lichiditatea curentă: 2,8x
- Randamentul distribuirilor către acționari: 6,7 %
Ce o infirmă
- Acoperirea dobânzilor: 2,2x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Marja netă, Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Randament FCF, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Companii listate din Belgia · aceeași țară · comparată cu 40 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ELI.BRElia Group | 11,9 mld | 23,3 | 9,6 % | 13,6 % | −2,0 % | +28 % / +34 % |
| LOTB.BRLotus Bakeries | 11,4 mld | 66,4 | 20,9 % | 12,7 % | +10,0 % | +82 % / +76 % |
| GBLB.BRGroupe Bruxelles Lambert - Groep Brussel Lambert | 10,6 mld | 82,4 | 0,8 % | 2,1 % | +1,0 % | +6 % / +9 % |
| DIE.BRD'ieteren Group | 9,7 mld | 23,2 | — | 5,3 % | −1,5 % | +22 % / +16 % |
| ACKB.BRAckermans & Van Haaren | 8,8 mld | 22,2 | 8,4 % | 7,6 % | +18,6 % | +22 % / +77 % |
| COLR.BRColruyt Group | 4,4 mld | 14,6 | 9,4 % | 2,9 % | +3,1 % | +12 % / −6 % |
| DEME.BRDeme Group | 4,2 mld | 12,2 | 15,5 % | 8,3 % | +1,3 % | +21 % / +72 % |
| AZE.BRAzelis Group | 2,9 mld | 16,1 | 6,6 % | 4,3 % | +1,5 % | +29 % / −42 % |
| MELE.BRMelexis | 2,1 mld | 12,4 | 30,7 % | 18,4 % | −3,3 % | −1 % / −38 % |
| BEKB.BRNV Bekaert SA | 2,1 mld | 30,7 | 3,1 % | 1,8 % | −6,4 % | +10 % / −5 % |
| FAGR.BRFagron | 1,8 mld | 22,2 | 16,7 % | 9,2 % | +14,3 % | +15 % / +40 % |
| KIN.BRKinepolis Group | 1,4 mld | 33,9 | 19,3 % | 7,0 % | −4,5 % | +62 % / +11 % |
| JEN.BRJensen Group | 706,9 mil | 17,2 | 15,1 % | 9,1 % | +13,3 % | +28 % / +111 % |
| BAR.BRBarco | 563,5 mil | 9,1 | 7,9 % | 6,7 % | −9,9 % | −48 % / −59 % |
| IBAB.BRIon Beam Applications | 487,2 mil | 39,5 | 10,7 % | 2,1 % | +24,5 % | +48 % / +52 % |
| DECB.BRDeceuninck | 341,3 mil | 24,6 | 4,3 % | 1,7 % | −4,5 % | +8 % / +8 % |
| CAMB.BRCampine | 272,3 mil | 12,2 | 28,6 % | 6,1 % | +13,4 % | −12 % / +161 % |
| CFEB.BRAannemingsmaatschappij Cfe | 266,8 mil | 11,1 | 9,9 % | 2,0 % | −5,3 % | +22 % / +48 % |
| MOUR.BRMoury Construct | 261,2 mil | 10,7 | 21,3 % | 13,1 % | −4,0 % | +11 % / +76 % |
| EVS.BREvs Broadcast Equipment | 245,9 mil | 6,0 | 20,8 % | 21,7 % | +14,3 % | −49 % / −36 % |
| BPOST.BRBpost | 229,8 mil | 3,5 | 6,3 % | 1,5 % | −2,6 % | −39 % / −75 % |
| ECONB.BREconocom Group | 210,7 mil | 40,5 | 1,2 % | 0,2 % | +4,3 % | −1 % / −36 % |
| IMMO.BRImmobel | 172,2 mil | — | -7,4 % | -25,2 % | −32,8 % | −24 % / −36 % |
| MONNI.BRKeyware Technologies | 171,0 mil | 162,0 | 3,5 % | 4,5 % | −5,9 % | −5 % / −17 % |
| HYSG.BRHybrid Software Group PLC | 121,3 mil | — | -2,5 % | -5,5 % | +7,2 % | −4 % / +13 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru FLUX.BR din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Produse, piață și concurență
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Rapoarte anuale (ESEF)
- Raportul anual 202515 apr. 2026
- Raportul anual 202515 apr. 2026
Cifre calculate de olivLaw din rapoartele anuale ESEF și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.