olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Kymera Therapeutics, Inc. KYMR
Biological Products, (No Diagnostic Substances) · SIC 2836 · Verticală: Biological Products, (No Diagnostic Substances) (SIC 2836)
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Kymera Therapeutics, Inc. (KYMR) costa 136,25 USD (+7,21 % într-o zi), cu capitalizare 11,6 mld USD, beta 1,41, interval pe 52 de săptămâni 58,66–136,25 USD. Ultimul trimestru raportat (T3 2026): venituri de 0 USD (−100,0 % an/an), profit net de -132,0 mil USD, EPS diluat -1,32 USD.
Date la · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 76,7
- supracumpărat (≥ 70)
- Bollinger (20, 2)
- 98,63 – 132,46
- peste banda superioară · %B 1,11 · lățimea benzii 29,3 %
- SMA 50 / 200
- 115,38 / 97,33
- tendință ascendentă (preț > SMA50 > SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- 4,59 / 2,05
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +24,0 % | −1,1 % | +25,1 pp | — |
| 3 luni | +29,2 % | −0,5 % | +29,6 pp | — |
| 6 luni | +58,0 % | +4,4 % | +53,6 pp | — |
| De la început de an | +75,1 % | +12,3 % | +62,8 pp | — |
| 1 an | +127,4 % | +13,5 % | +113,9 pp | +8,1 % |
| 3 ani | +854,8 % | +76,4 % | +778,4 pp | +3,1 % |
| 5 ani | +109,8 % | +63,7 % | +46,1 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q3 2026 · 30 sept. 2026
Marje trimestriale
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 | Q3 '26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 7,4 mil | 22,1 mil | 11,5 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 34,4 mil | 65,0 mil | 0 |
| Costul vânzărilor | 7,4 mil | 22,1 mil | 11,5 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 34,4 mil | 65,0 mil | 0 |
| Cercetare și dezvoltare | 71,8 mil | 80,3 mil | 78,4 mil | 74,1 mil | 83,8 mil | 98,2 mil | 119,5 mil | 128,5 mil |
| Profit operațional | -80,8 mil | -74,4 mil | -84,6 mil | -92,5 mil | -97,9 mil | -84,2 mil | -75,6 mil | -147,2 mil |
| Amortizare și depreciere | 2,0 mil | 2,0 mil | 2,1 mil ≈ | 2,1 mil ≈ | 2,0 mil | 2,0 mil | 2,0 mil ≈ | 2,0 mil ≈ |
| Profit net | -70,8 mil | -65,6 mil | -76,6 mil | -82,2 mil | -87,0 mil | -69,2 mil | -61,2 mil | -132,0 mil |
| EPS diluat | -0,88 ≈ | -0,82 | -0,95 | -0,94 | -0,97 ≈ | -0,71 | -0,62 | -1,32 |
| Flux de numerar operațional | -61,8 mil | -79,2 mil | -59,9 mil ≈ | -27,1 mil ≈ | -66,7 mil | -88,8 mil | -54,1 mil ≈ | -77,9 mil ≈ |
| Investiții (capex) | 936,0 mii | 467,0 mii | 695,0 mii ≈ | 181,0 mii ≈ | 106,0 mii | 434,0 mii | 473,0 mii ≈ | 315,0 mii ≈ |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 2,9 mil | 34,0 mil | 72,8 mil | 46,8 mil | 78,6 mil | 47,1 mil | 39,2 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | +1.060,0 % | +114,0 % | −35,7 % | +67,8 % | −40,1 % | −16,7 % |
| Profit net | -41,2 mil | -45,6 mil | -100,2 mil | -154,8 mil | -147,0 mil | -223,9 mil | -311,4 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | indisponibil | -3,15 | -2,09 | -2,87 | -2,52 | -2,98 | -3,69 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | -1.405,8 % | -134,0 % | -137,6 % | -330,6 % | -187,0 % | -475,6 % | -794,0 % |
| Flux de numerar liber | 17,4 mil | 79,0 mil | -130,5 mil | -155,9 mil | -137,3 mil | -207,3 mil | -234,3 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 357,0 mil USD
- Datorie financiară
- indisponibil USD
- Datorie netă
- indisponibil USD
- Capitaluri proprii
- 1,6 mld USD
- Active totale
- 1,7 mld USD
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 10,47x
- ROE
- -25,8 %
- ROA
- -22,9 %
- Marja FCF
- -597,6 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 34,0 mil | 72,8 mil | 46,8 mil | 78,6 mil | 47,1 mil | 39,2 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | — | — | 46,8 mil | 78,6 mil | 47,1 mil | 39,2 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Profit brut | — | — | 0 ≈ | 0 ≈ | 0 ≈ | 0 ≈ | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026derivat |
| Cercetare și dezvoltare | 62,1 mil | 137,0 mil | 164,2 mil | 189,1 mil | 240,2 mil | 316,6 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Profit operațional | -46,3 mil | -100,5 mil | -161,3 mil | -165,5 mil | -261,6 mil | -349,4 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 1,8 mil | 2,4 mil | 3,0 mil | 3,6 mil | 7,4 mil | 8,3 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| EBITDA | -44,5 mil ≈ | -98,1 mil ≈ | -158,3 mil ≈ | -162,0 mil ≈ | -254,3 mil ≈ | -341,1 mil ≈ | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026derivat |
| Profit înainte de impozit | — | — | — | — | — | -311,4 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 0 | 0 | 0 | — | — | 0 | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Profit net | -45,6 mil | -100,2 mil | -154,8 mil | -147,0 mil | -223,9 mil | -311,4 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| EPS diluat | -3,15 | -2,09 | -2,87 | -2,52 | -2,98 | -3,69 | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 17,3 mil | 48,0 mil | 53,9 mil | 58,4 mil | 75,0 mil | 84,5 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Venituri − Costul vânzărilor; Profit operațional + Amortizare și depreciere.
- 2023
- 58,4 mil
- 2024
- 75,0 mil
- 2025
- 84,5 mil
SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 31,0 mil | 48,0 mil | 68,4 mil | 110,0 mil | 120,3 mil | 357,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Creanțe | — | — | 0 | 15,0 mil | 0 | 0 | SEC (XBRL)· 05 aug. 2026verificat |
| Active curente | 302,3 mil | 451,3 mil | 419,4 mil | 405,3 mil | 510,3 mil | 871,2 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 10,8 mil | 11,9 mil | 13,3 mil | 48,1 mil | 50,5 mil | 43,2 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Active totale | 487,2 mil | 605,9 mil | 603,1 mil | 575,8 mil | 978,0 mil | 1,7 mld | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 4,4 mil | 4,0 mil | 4,3 mil | 7,1 mil | 6,0 mil | 4,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Datorii curente | 110,6 mil | 92,5 mil | 71,3 mil | 85,7 mil | 67,8 mil | 83,2 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Datorii totale | 203,3 mil | 146,3 mil | 113,0 mil | 180,8 mil | 142,4 mil | 163,1 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Capital propriu | 283,9 mil † | 459,6 mil † | 490,2 mil † | 395,0 mil † | 835,6 mil † | 1,6 mld † | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 88,1 mil | -128,9 mil | -153,1 mil | -102,8 mil | -194,5 mil | -232,9 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 9,1 mil | 1,6 mil | 2,8 mil | 34,5 mil | 12,8 mil | 1,4 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | 79,0 mil ≈ | -130,5 mil ≈ | -155,9 mil ≈ | -137,3 mil ≈ | -207,3 mil ≈ | -234,3 mil ≈ | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -422,6 mil | -99,8 mil | 20,5 mil | 139,9 mil | -404,1 mil | -521,1 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 289,3 mil | 250,3 mil | 153,0 mil | 4,2 mil | 608,9 mil | 990,7 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2023
- -102,8 mil
- 2024
- -194,5 mil
- 2025
- -232,9 mil
SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat
- 2023
- -137,3 mil ≈
- 2024
- -207,3 mil ≈
- 2025
- -234,3 mil ≈
SEC (XBRL)· 26 feb. 2026derivat
- 2023
- 139,9 mil
- 2024
- -404,1 mil
- 2025
- -521,1 mil
SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 4 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 11,6 mld USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
27 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | -341,8 % | 41 (față de colegi) | 23 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | -5,7 % | 0 (pe interval fix) | 31 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 11,1x | 100 (pe interval fix) | 15 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | -2,5 % | 0 (pe interval fix) | 31 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțial100/100 · 1/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial41/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
KYMERA THERAPEUTICS, INC. (KYMR). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-09-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 39,2 mil USD în 2025; creștere an/an -16,7 %; marjă netă -341,8 %; ROE -27,3 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Lichiditatea curentă: 11,1x
Ce o infirmă
- CAGR venituri 3 ani: -5,7 %
- Randament FCF: -2,5 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Biological Products, (No Diagnostic Substances) (SIC 2836) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AMGNAmgen Inc. | 258,8 mld | 27,7 | 78,4 % | 24,1 % | +10,0 % | +39 % / +77 % |
| GILDGilead Sciences, Inc. | 216,4 mld | — | -22,3 % | -12,5 % | +2,4 % | +39 % / +128 % |
| MRNAModerna, Inc. | 103,2 mld | — | -39,0 % | -141,4 % | −39,9 % | +895 % / +233 % |
| ARGXArgenx Se | 57,6 mld | 47,6 | 20,2 % | — | +254,4 % | +2 % / +107 % |
| RVMDRevolution Medicines, Inc. | 43,2 mld | — | -93,6 % | -946,8 % | indisponibil | +157 % / +756 % |
| BIIBBiogen Inc. | 37,6 mld | 108,8 | 1,9 % | 3,4 % | +2,2 % | +40 % / +9 % |
| EXELExelixis, Inc. | 17,8 mld | 21,7 | 44,3 % | 35,5 % | +7,0 % | +65 % / +234 % |
| KYMRKymera Therapeutics, Inc. | 11,6 mld | — | -27,3 % | -341,8 % | −16,7 % | +127 % / +855 % |
| TECHBio-Techne Corp | 11,4 mld | 62,7 | 9,0 % | 15,0 % | −0,4 % | +13 % / +16 % |
| QGENQiagen N.V. | 11,0 mld | 26,2 | 11,6 % | 20,3 % | +5,7 % | +6 % / +20 % |
| IBRXImmunitybio, Inc. | 9,5 mld | — | — | -598,6 % | +668,3 % | +278 % / +143 % |
| BEAMBeam Therapeutics Inc. | 2,9 mld | — | -11,3 % | -73,9 % | +120,0 % | +10 % / −1 % |
| RXRXRecursion Pharmaceuticals, Inc. | 2,4 mld | — | -48,7 % | -697,1 % | +26,9 % | −16 % / −43 % |
| NVAXNovavax Inc | 1,8 mld | — | — | -59,9 % | +64,7 % | +51 % / +94 % |
| TSHATaysha Gene Therapies, Inc. | 1,4 mld | — | -47,1 % | -2.728,0 % | +17,3 % | −8 % / +148 % |
| INBXInhibrx Biosciences, Inc. | 1,3 mld | — | -1.773,6 % | — | +550,0 % | +3 % / indisponibil |
| EVAXEvaxion A | 1,2 mld | — | -100,2 % | -102,4 % | +125,1 % | −50 % / −93 % |
| GLUEMonte Rosa Therapeutics, Inc. | 923,1 mil | — | -42,7 % | -560,9 % | +63,5 % | −33 % / +249 % |
| PRMEPrime Medicine, Inc. | 901,4 mil | — | -373,3 % | -4.056,4 % | +55,3 % | +30 % / −32 % |
| SLDBSolid Biosciences Inc. | 727,7 mil | — | -76,9 % | — | −40,6 % | +20 % / +131 % |
| CCCCC4 Therapeutics, Inc. | 383,8 mil | — | -48,1 % | -289,4 % | +1,0 % | +15 % / +91 % |
| AUTLAutolus Therapeutics plc | 367,3 mil | — | -133,0 % | -238,7 % | +644,9 % | −2 % / −68 % |
| AGENAgenus Inc | 313,8 mil | 2,6 | — | 69,3 % | +10,4 % | +53 % / −55 % |
| SABSSab Biotherapeutics, Inc. | 289,3 mil | — | -11,3 % | — | −100,0 % | −19 % / −67 % |
| FATEFate Therapeutics Inc | 250,4 mil | — | -60,7 % | -1.941,1 % | −51,2 % | +83 % / −16 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru KYMR din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Produse, piață și concurență
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport trimestrial29 oct. 2026
- Raport curent29 oct. 2026Rezultate financiare · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial05 aug. 2026
- Raport curent05 aug. 2026Rezultate financiare · Situații financiare și anexe
- Raport curent27 iul. 2026Schimbări în conducere · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent25 iun. 2026Informare publică (Reg FD) · Alte evenimente · Situații financiare și anexe
- Raport curent24 iun. 2026Vot al acționarilor
- Raport curent08 iun. 2026Schimbări în conducere
- Raport trimestrial30 apr. 2026
- Raport curent30 apr. 2026Rezultate financiare · Situații financiare și anexe
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.