olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Lixiang Education Holding Co. Ltd. LXEH
Services-Educational Services · SIC 8200 · Verticală: Services-Educational Services (SIC 8200)
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Lixiang Education Holding Co. Ltd. (LXEH) costa 1,33 USD (+3,10 % într-o zi), cu capitalizare 155,2 mil USD, beta -0,28, interval pe 52 de săptămâni 0,89–4,12 USD.
Date la · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 37,1
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 1,23 – 1,76
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,19 · lățimea benzii 35,3 %
- SMA 50 / 200
- 1,57 / 1,71
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,08 / -0,06
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −14,2 % | −1,1 % | −13,1 pp | — |
| 3 luni | −20,8 % | −0,5 % | −20,4 pp | — |
| 6 luni | +11,8 % | +4,4 % | +7,4 pp | — |
| De la început de an | −28,9 % | +12,3 % | −41,2 pp | — |
| 1 an | −67,0 % | +13,5 % | −80,5 pp | −30,3 % |
| 3 ani | −98,9 % | +76,4 % | −175,3 pp | −13,1 % |
| 5 ani | −99,9 % | +63,7 % | −163,6 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
EPS indisponibil în depunerile structurate ale emitentului (de ex. un parteneriat raportează pe unitate, nu pe acțiune).
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | indisponibil | 24,4 mil | 5,4 mil | 7,1 mil | 7,2 mil | 4,5 mil | 4,4 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | indisponibil | −77,9 % | +32,0 % | +0,4 % | −37,2 % | −1,9 % |
| Profit net | indisponibil | 5,1 mil | -38,3 mil | -1,2 mil | -17,9 mil | -3,4 mil | -17,4 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | −843,3 % | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | indisponibil | 21,1 % | -708,0 % | -16,5 % | -249,9 % | -75,1 % | -395,4 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | 5,6 mil | 4,5 mil | 5,8 mil | -8,6 mil | -2,6 mil | -45,0 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 1,8 mil USD
- Datorie financiară
- 12,0 mil USD
- Datorie netă
- 10,2 mil USD
- Capitaluri proprii
- 21,9 mil USD
- Active totale
- 45,3 mil USD
- Datorie / capitaluri
- 0,55x
- Lichiditate curentă
- 0,28x
- ROE
- -83,3 %
- ROA
- -31,8 %
- Marja FCF
- -1.019,8 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 24,4 mil | 5,4 mil | 7,1 mil | 7,2 mil | 4,5 mil | 4,4 mil | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 17,5 mil | 2,7 mil | 6,0 mil | 6,6 mil | 4,9 mil | 6,1 mil | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Profit brut | 6,9 mil | 2,7 mil | 1,1 mil | 558,5 mii | -417,9 mii | -1,7 mil | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Profit operațional | 4,0 mil | -202,8 mii | -6,3 mil | -15,4 mil | -3,6 mil | -5,2 mil | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 318,3 mii | 375,5 mii | 682,6 mii | 511,9 mii | 391,9 mii | 494,3 mii | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | 5,1 mil | 144,3 mii | -1,1 mil | -14,2 mil | -3,4 mil | -17,3 mil | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Impozit pe profit | 0 | 105,3 mii | 61,5 mii | 439,4 mii | — | — | SEC (XBRL)· 15 mai 2024verificat |
| Profit net | 5,1 mil | -38,3 mil | -1,2 mil | -17,9 mil | -3,4 mil | -17,4 mil | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 54,2 mil | 66,7 mil | 66,7 mil | 78,6 mil | 116,7 mil | 1,9 mld | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
- 2023
- 78,6 mil
- 2024
- 116,7 mil
- 2025
- 1,9 mld
SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 32,6 mil | 31,3 mil | 35,8 mil | 32,0 mil | 30,2 mil | 1,8 mil | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Creanțe | — | — | 62,5 mii | 1,3 mii | 21,5 mii | 23,5 mii | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Stocuri | 250,3 mii | 35,7 mii | 168,7 mii | 124,9 mii | — | — | SEC (XBRL)· 15 mai 2024verificat |
| Active curente | 33,2 mil | 47,3 mil | 47,8 mil | 34,5 mil | 32,4 mil | 4,9 mil | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 31,5 mil | 25,9 mil | 23,2 mil | 21,3 mil | 20,2 mil | 20,4 mil | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Fond comercial | — | 4,2 mil | 10,2 mil | — | — | — | SEC (XBRL)· 01 mai 2023verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 1,8 mii | 40,0 mii | 31,7 mii | 27,7 mii | 22,4 mii | 18,7 mii | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Active totale | 70,5 mil | 83,6 mil | 88,3 mil | 61,1 mil | 64,5 mil | 45,3 mil | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Datorii comerciale | 1,4 mil | 941,9 mii | 424,7 mii | 211,8 mii | 53,2 mii | 575,0 mii | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | 6,1 mil | 12,1 mil | 9,8 mil | 10,4 mil | 11,5 mil | 12,0 mil | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | — | — | 232,9 mii | 75,3 mil | 84,0 mil | — | SEC (XBRL)· 30 apr. 2025verificat |
| Datorii curente | 14,1 mil | 64,9 mil | 19,4 mil | 14,5 mil | 15,4 mil | 17,8 mil | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Datorii totale | 14,2 mil | 64,9 mil | 51,5 mil | 39,0 mil | 44,5 mil | 23,4 mil | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Capital propriu | 56,3 mil † | 18,7 mil † | 36,8 mil | 22,1 mil | 19,9 mil | 21,9 mil | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 66,7 mil | 66,7 mil | 66,7 mil | 116,7 mil | — | — | SEC (XBRL)· 15 mai 2024verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
- 2023
- 27,7 mii
- 2024
- 22,4 mii
- 2025
- 18,7 mii
SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat
- 2023
- 116,7 mil
- 2024
- —
- 2025
- —
SEC (XBRL)· 15 mai 2024verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 7,6 mil | 4,8 mil | 5,9 mil | -8,3 mil | -2,5 mil | -44,9 mil | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Investiții (capex) | 2,0 mil | 353,0 mii | 188,0 mii | 306,7 mii | 40,8 mii | 16,8 mii | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Flux de numerar liber | 5,6 mil ≈ | 4,5 mil ≈ | 5,8 mil ≈ | -8,6 mil ≈ | -2,6 mil ≈ | -45,0 mil ≈ | SEC (XBRL)· 12 mai 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | 3,0 mil | -24,3 mil | -66,2 mii | -1,1 mil | -75,9 mii | -20,3 mil | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 19,4 mil | 18,2 mil | -1,6 mil | 6,2 mil | 1,2 mil | 36,4 mil | SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2023
- -1,1 mil
- 2024
- -75,9 mii
- 2025
- -20,3 mil
SEC (XBRL)· 12 mai 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- acoperirea ponderilor scorului: 43,8 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 155,2 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
44 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 43,8 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | -7,5 % | 24 (față de colegi) | 24 % |
| Marja netă · Calitate | -395,4 % | 3 (față de colegi) | 14 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | -14,8 % | 0 (pe interval fix) | 19 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -10,5x | 0 (pe interval fix) | 14 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 0,3x | 0 (pe interval fix) | 10 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | -29,0 % | 0 (pe interval fix) | 19 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie0/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate16/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Lixiang Education Holding Co. Ltd. (LXEH). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 4,4 mil USD în 2025; creștere an/an -1,9 %; marjă netă -395,4 %; ROE -83,1 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 43,8 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Ce o infirmă
- ROIC: -7,5 %
- Marja netă: -395,4 %
- CAGR venituri 3 ani: -14,8 %
- Acoperirea dobânzilor: -10,5x
- Lichiditatea curentă: 0,3x
- Randament FCF: -29,0 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Services-Educational Services (SIC 8200) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EDUNew Oriental Education & Technology Group Inc. | 80,7 mld | 169,7 | 12,4 % | 8,4 % | +15,5 % | +2 % / −36 % |
| LAURLaureate Education, Inc. | 4,8 mld | 12,9 | 34,1 % | 20,3 % | +8,6 % | +14 % / +168 % |
| CVSACovista Inc. | 4,1 mld | 17,0 | 17,9 % | 12,8 % | +9,3 % | +34 % / +118 % |
| COE51Talk Online Education Group | 4,1 mld | — | — | -17,6 % | +88,6 % | −73 % / +43 % |
| LOPEGrand Canyon Education, Inc. | 3,8 mld | 16,1 | 35,9 % | 21,9 % | +7,1 % | −4 % / +10 % |
| LRNStride, Inc. | 3,3 mld | 10,9 | 20,9 % | 13,2 % | +4,7 % | +25 % / +31 % |
| DAOYoudao, Inc. | 2,5 mld | 159,2 | — | 1,6 % | +9,6 % | +105 % / +397 % |
| PRDOPerdoceo Education Corp | 1,9 mld | 10,9 | 17,6 % | 20,6 % | +24,2 % | +7 % / +72 % |
| STRAStrategic Education, Inc. | 1,7 mld | 12,4 | 8,2 % | 10,5 % | +4,0 % | −5 % / −16 % |
| YQ17 Education & Technology Group Inc. | 1,5 mld | — | -46,5 % | -145,6 % | −41,5 % | −41 % / +14 % |
| UTIUniversal Technical Institute, Inc | 1,2 mld | 36,3 | 10,5 % | 3,9 % | +14,0 % | −3 % / +91 % |
| PXEDPhoenix Education Partners, Inc. | 794,4 mil | 9,5 | 30,1 % | 8,7 % | +1,0 % | −36 % / indisponibil |
| APEIAmerican Public Education, Inc. | 776,2 mil | 17,5 | 15,6 % | 6,8 % | +3,9 % | +22 % / +439 % |
| LINCLincoln Educational Services Corporation | 637,9 mil | 28,0 | 11,9 % | 4,0 % | +17,8 % | −2 % / +117 % |
| JZJianzhi Education Technology Group Company Limited | 522,3 mil | — | -44,4 % | -22,4 % | −70,6 % | −98 % / −100 % |
| GOTUGaotu Techedu Inc. | 373,9 mil | — | -20,8 % | -5,3 % | +40,9 % | −0 % / −9 % |
| IHiHuman Inc. | 245,2 mil | 22,8 | 10,0 % | 11,8 % | −8,7 % | −60 % / −59 % |
| FEDUFour Seasons Education (Cayman) Inc. | 210,5 mil | 46,6 | 6,8 % | 12,1 % | +7,6 % | −30 % / +13 % |
| LXEHLixiang Education Holding Co. Ltd. | 155,2 mil | — | -83,1 % | -395,4 % | −1,9 % | −67 % / −99 % |
| LGCYLegacy Education Inc. | 118,1 mil | 14,0 | 19,5 % | 11,4 % | +24,8 % | −12 % / indisponibil |
| EEIQEpicQuest Education Group International Limited | 93,6 mil | — | -34,8 % | -27,2 % | +9,6 % | −23 % / −81 % |
| VSAVisionSys AI Inc | 81,8 mil | 0,3 | — | 164.963,8 % | −99,9 % | −97 % / −100 % |
| CHGGChegg, Inc | 71,1 mil | — | -30,7 % | -17,2 % | −39,0 % | −34 % / −94 % |
| AMBOAmbow Education Holding Ltd. | 62,3 mil | — | -2,9 % | -2,6 % | +0,8 % | −61 % / −10 % |
| LFSLEIFRAS Co., Ltd. | 53,1 mil | 18,5 | 23,7 % | 3,7 % | indisponibil | −60 % / indisponibil |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru LXEH din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Produse, piață și concurență
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport curent (emitent străin)18 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)11 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)19 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)17 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)08 iun. 2026
- Raport curent (emitent străin)22 mai 2026
- Raport anual (emitent străin)12 mai 2026
- Raport curent (emitent străin)15 apr. 2026
- Raport curent (emitent străin)01 apr. 2026
- Raport curent (emitent străin)11 feb. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.