olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
17 Education & Technology Group Inc. YQ
Services-Educational Services · SIC 8200 · Verticală: Services-Educational Services (SIC 8200)
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea 17 Education & Technology Group Inc. (YQ) costa 3,01 USD (+5,99 % într-o zi), cu capitalizare 1,5 mld USD, beta 0,81, interval pe 52 de săptămâni 1,73–5,12 USD.
Date la · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 46,0
- neutru
- Bollinger (20, 2)
- 2,62 – 3,73
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,35 · lățimea benzii 35,0 %
- SMA 50 / 200
- 3,23 / 2,70
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- -0,13 / -0,09
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −9,9 % | −1,1 % | −8,8 pp | — |
| 3 luni | +49,8 % | −0,5 % | +50,2 pp | — |
| 6 luni | +9,5 % | +4,4 % | +5,1 pp | — |
| De la început de an | −15,9 % | +12,3 % | −28,2 pp | — |
| 1 an | −37,3 % | +13,5 % | −50,8 pp | −30,3 % |
| 3 ani | −10,1 % | +76,4 % | −86,6 pp | −18,2 % |
| 5 ani | −83,5 % | +63,7 % | −147,1 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2018 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | indisponibil | 198,4 mil | 342,8 mil | 77,0 mil | 24,1 mil | 25,9 mil | 15,2 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | indisponibil | +72,8 % | −77,5 % | −68,7 % | +7,7 % | −41,5 % |
| Profit net | indisponibil | -205,3 mil | -226,3 mil | -25,8 mil | -43,9 mil | -26,4 mil | -22,1 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil | indisponibil | -0,05 | -0,10 | -0,07 | -0,04 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | indisponibil | -103,5 % | -66,0 % | -33,5 % | -182,4 % | -102,0 % | -145,6 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | -93,9 mil | -256,7 mil | -67,7 mil | -33,6 mil | -20,4 mil | 4,4 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 35,2 mil USD
- Datorie financiară
- indisponibil USD
- Datorie netă
- indisponibil USD
- Capitaluri proprii
- 41,0 mil USD
- Active totale
- 84,4 mil USD
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 1,87x
- ROE
- -46,5 %
- ROA
- -27,6 %
- Marja FCF
- 28,7 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 198,4 mil | 342,8 mil | 77,0 mil | 24,1 mil | 25,9 mil | 15,2 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 76,0 mil | 137,8 mil | 29,9 mil | 12,7 mil | 16,4 mil | 7,9 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Profit brut | 122,4 mil | 205,0 mil | 47,1 mil | 11,4 mil | 9,5 mil | 7,2 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Cercetare și dezvoltare | 94,2 mil | 125,6 mil | 34,2 mil | 23,7 mil | 9,9 mil | 8,0 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Profit operațional | -204,5 mil | -231,2 mil | -30,6 mil | -48,3 mil | -29,3 mil | -23,4 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 448,0 mii | — | — | — | — | — | SEC (XBRL)· 09 apr. 2021verificat |
| Profit înainte de impozit | -205,3 mil | -226,3 mil | -25,8 mil | -43,9 mil | -26,4 mil | -22,1 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Profit net | -205,3 mil | -226,3 mil | -25,8 mil | -43,9 mil | -26,4 mil | -22,1 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| EPS diluat | — | — | -0,05 | -0,10 | -0,07 | -0,04 | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 93,5 mil | 494,1 mil | 502,8 mil | 458,6 mil | 401,9 mil | 501,1 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
- 2023
- 458,6 mil
- 2024
- 401,9 mil
- 2025
- 501,1 mil
SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 434,5 mil | 185,3 mil | 102,6 mil | 43,2 mil | 32,1 mil | 35,2 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Creanțe | — | — | 5,0 mil | 8,3 mil | 9,2 mil | 6,1 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Stocuri | — | — | — | — | 0 | 15,7 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Active curente | 466,9 mil | 210,7 mil | 132,4 mil | 88,8 mil | 69,7 mil | 78,7 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 16,1 mil | 11,0 mil | 4,7 mil | 4,5 mil | 3,6 mil | 3,2 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Active totale | 519,5 mil | 248,0 mil | 142,2 mil | 96,4 mil | 75,3 mil | 84,4 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Datorii curente | 184,8 mil | 107,2 mil | 31,0 mil | 25,4 mil | 20,8 mil | 42,1 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Datorii totale | 203,2 mil | 122,9 mil | 32,1 mil | 26,8 mil | 21,4 mil | 43,5 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Capital propriu | 316,3 mil † | 125,1 mil † | 110,0 mil † | 69,6 mil † | 53,9 mil † | 41,0 mil † | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 480,2 mil | 508,0 mil | — | — | — | — | SEC (XBRL)· 27 apr. 2022verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -80,2 mil | -236,4 mil | -67,3 mil | -29,9 mil | -19,1 mil | 5,3 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 13,7 mil | 20,3 mil | 401,0 mii | 3,7 mil | 1,3 mil | 981,0 mii | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | -93,9 mil ≈ | -256,7 mil ≈ | -67,7 mil ≈ | -33,6 mil ≈ | -20,4 mil ≈ | 4,4 mil ≈ | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -13,7 mil | -18,5 mil | -1,3 mil | -22,7 mil | 4,9 mil | -5,9 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 428,7 mil | 149,0 mii | -4,9 mil | -7,2 mil | 2,9 mil | 3,6 mil | SEC (XBRL)· 29 apr. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 4 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 1,5 mld USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
27 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · cheltuiala cu dobânzile raportată e mult mai veche decât ultima perioadă (emitentul a schimbat tagul XBRL): nu se folosește o cifră învechită
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | -145,6 % | 8 (față de colegi) | 23 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | -41,8 % | 0 (pe interval fix) | 31 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 1,9x | 89 (pe interval fix) | 15 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | 0,3 % | 4 (pe interval fix) | 31 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțial89/100 · 1/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial8/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial4/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
17 Education & Technology Group Inc. (YQ). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 15,2 mil USD în 2025; creștere an/an -41,5 %; marjă netă -145,6 %; ROE -46,5 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Lichiditatea curentă: 1,9x
Ce o infirmă
- Marja netă: -145,6 %
- CAGR venituri 3 ani: -41,8 %
- Randament FCF: 0,3 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Services-Educational Services (SIC 8200) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EDUNew Oriental Education & Technology Group Inc. | 80,7 mld | 169,7 | 12,4 % | 8,4 % | +15,5 % | +2 % / −36 % |
| LAURLaureate Education, Inc. | 4,8 mld | 12,9 | 34,1 % | 20,3 % | +8,6 % | +14 % / +168 % |
| CVSACovista Inc. | 4,1 mld | 17,0 | 17,9 % | 12,8 % | +9,3 % | +34 % / +118 % |
| COE51Talk Online Education Group | 4,1 mld | — | — | -17,6 % | +88,6 % | −73 % / +43 % |
| LOPEGrand Canyon Education, Inc. | 3,8 mld | 16,1 | 35,9 % | 21,9 % | +7,1 % | −4 % / +10 % |
| LRNStride, Inc. | 3,3 mld | 10,9 | 20,9 % | 13,2 % | +4,7 % | +25 % / +31 % |
| DAOYoudao, Inc. | 2,5 mld | 159,2 | — | 1,6 % | +9,6 % | +105 % / +397 % |
| PRDOPerdoceo Education Corp | 1,9 mld | 10,9 | 17,6 % | 20,6 % | +24,2 % | +7 % / +72 % |
| STRAStrategic Education, Inc. | 1,7 mld | 12,4 | 8,2 % | 10,5 % | +4,0 % | −5 % / −16 % |
| YQ17 Education & Technology Group Inc. | 1,5 mld | — | -46,5 % | -145,6 % | −41,5 % | −37 % / −10 % |
| UTIUniversal Technical Institute, Inc | 1,2 mld | 36,3 | 10,5 % | 3,9 % | +14,0 % | −3 % / +91 % |
| PXEDPhoenix Education Partners, Inc. | 794,4 mil | 9,5 | 30,1 % | 8,7 % | +1,0 % | −36 % / indisponibil |
| APEIAmerican Public Education, Inc. | 776,2 mil | 17,5 | 15,6 % | 6,8 % | +3,9 % | +22 % / +439 % |
| LINCLincoln Educational Services Corporation | 637,9 mil | 28,0 | 11,9 % | 4,0 % | +17,8 % | −2 % / +117 % |
| JZJianzhi Education Technology Group Company Limited | 522,3 mil | — | -44,4 % | -22,4 % | −70,6 % | −98 % / −100 % |
| GOTUGaotu Techedu Inc. | 373,9 mil | — | -20,8 % | -5,3 % | +40,9 % | −0 % / −9 % |
| IHiHuman Inc. | 245,2 mil | 22,8 | 10,0 % | 11,8 % | −8,7 % | −60 % / −59 % |
| FEDUFour Seasons Education (Cayman) Inc. | 210,5 mil | 46,6 | 6,8 % | 12,1 % | +7,6 % | −30 % / +13 % |
| LXEHLixiang Education Holding Co. Ltd. | 155,2 mil | — | -83,1 % | -395,4 % | −1,9 % | −63 % / −99 % |
| LGCYLegacy Education Inc. | 118,1 mil | 14,0 | 19,5 % | 11,4 % | +24,8 % | −12 % / indisponibil |
| EEIQEpicQuest Education Group International Limited | 93,6 mil | — | -34,8 % | -27,2 % | +9,6 % | −23 % / −81 % |
| VSAVisionSys AI Inc | 81,8 mil | 0,3 | — | 164.963,8 % | −99,9 % | −97 % / −100 % |
| CHGGChegg, Inc | 71,1 mil | — | -30,7 % | -17,2 % | −39,0 % | −34 % / −94 % |
| AMBOAmbow Education Holding Ltd. | 62,3 mil | — | -2,9 % | -2,6 % | +0,8 % | −61 % / −10 % |
| LFSLEIFRAS Co., Ltd. | 53,1 mil | 18,5 | 23,7 % | 3,7 % | indisponibil | −60 % / indisponibil |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru YQ din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Produse, piață și concurență
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport curent (emitent străin)09 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)03 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)17 iun. 2026
- Raport curent (emitent străin)28 mai 2026
- Raport anual (emitent străin)29 apr. 2026
- Raport curent (emitent străin)25 mar. 2026
- Raport curent (emitent străin)24 mar. 2026
- Raport curent (emitent străin)10 dec. 2025
- Raport curent (emitent străin)04 sept. 2025
- Raport curent (emitent străin)11 iun. 2025
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.