olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni SUA

Clean Energy Technologies, Inc. CETY

Natural Gas Distribution · SIC 4924 · Verticală: Natural Gas Distribution (SIC 4924)

0,86USD−4,47 % · 1 ziÎnchidere 04 nov. 2026

Clean Energy Technologies, Inc. dezvoltă soluții de energie regenerabilă, de la recuperarea căldurii reziduale până la transformarea deșeurilor în energie electrică și gaz natural regenerabil. Compania are venituri modeste, de ordinul a 2,16 mil. USD în 2025, și funcționează sub un avertisment de continuitate a activității, ceea ce face ca finanțarea să fie esențială pentru strategia sa.

La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Clean Energy Technologies, Inc. (CETY) costa 0,86 USD (−4,47 % într-o zi), cu capitalizare 10,4 mil USD, beta 0,51, interval pe 52 de săptămâni 0,46–2,32 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2026): venituri de 371,9 mii USD (+57,4 % an/an), profit net de -1,1 mil USD, EPS diluat -0,09 USD.

Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
10,4 mil USD
acțiuni la 19 aug. 2026
P/E (TTM)
indisponibil
EPS diluat TTM -1,58 · TTM până la 31 dec. 2024
E/P (TTM)
-184,80 %
TTM până la 31 dec. 2024
Randament dividend
indisponibil
Beta (2 ani)
0,51
Volatilitate (1 an) 140 %
Interval 52 săpt.
0,462,32

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
40,8
slab (30–45)
Bollinger (20, 2)
0,84 – 1,02
în jumătatea de jos a benzii · %B 0,10 · lățimea benzii 20,1 %
SMA 50 / 200
0,98 / 0,87
tendință mixtă
MACD (12, 26, 9)
-0,03 / -0,02
MACD sub semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaS&P 500Față de S&P 500Mediana verticalei
1 lună−10,9 %−1,1 %−9,8 pp—
3 luni−4,5 %−0,5 %−4,0 pp—
6 luni−10,8 %+4,4 %−15,1 pp—
De la început de an+17,9 %+12,3 %+5,6 pp—
1 an−44,1 %+13,5 %−57,7 pp+3,9 %
3 ani−96,7 %+76,4 %−173,2 pp+42,7 %
5 aniindisponibil+63,7 %indisponibil—
Scădere maximă (1 an)
−80,0 %
25 nov. 2025 → 05 feb. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−99,4 %
09 feb. 2023 → 05 feb. 2026
Creștere anuală compusă (5 ani)
indisponibil
S&P 500 +10,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Ultimul trimestru: Q2 2026 · 30 iun. 2026

Venituri
371,9 mii USD
+57,4 % an/an
Profit net
-1,1 mil USD
indisponibil an/an
EPS diluat
-0,09
indisponibil an/an
netă / operațională
-288,5 % / -203,3 %

Marje trimestriale

Situații trimestriale · USD

ExercițiuQ2 '24Q3 '24Q4 '24Q1 '25Q2 '25Q3 '25Q1 '26Q2 '26
Venituri196,1 mii235,2 mii480,3 mii441,9 mii236,3 mii773,6 mii783,7 mii371,9 mii
Costul vânzărilor20,1 mii22,6 mii275,3 mii30,1 mii12,6 mii590,4 mii797,6 mii354,3 mii
Profit brut176,0 mii212,5 mii205,0 mii411,9 mii223,7 mii183,1 mii-13,9 mii17,6 mii
Cercetare și dezvoltare0 ≈0 ≈000 ≈0 ≈0—
Profit operațional-973,9 mii-759,3 mii-778,6 mii-412,8 mii-718,4 mii-1,3 mil-719,3 mii-756,1 mii
Amortizare și depreciere3,0 mii3,0 mii03,0 mii3,0 mii3,0 mii3,0 mii3,0 mii
Cheltuieli cu dobânzile————13,5 mii———
Profit înainte de impozit-818,7 mii-1,3 mil-1,0 mil-660,0 mii-1,0 mil-2,0 mil-661,4 mii-1,1 mil
Impozit pe profit———490 ≈0 ≈825-45
Profit net-818,7 mii-1,3 mil-1,0 mil-660,1 mii-1,0 mil-2,0 mil-662,2 mii-1,1 mil
EPS diluat-0,29-0,41-0,35 ≈-0,21-0,27-0,44-0,05-0,09
Flux de numerar operațional-740,4 mii ≈-1,2 mil ≈-772,3 mii-776,0 mii-764,5 mii ≈-4,6 mil ≈-836,6 mii-828,0 mii ≈

≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

Exerciții anuale

Exercițiu2017⚠ 20182019202020212022⚠ 20232024
Venituri957,6 mii1,3 mil1,6 mil1,4 mil1,3 mil2,7 mil6,7 mil2,4 mil
Venituri an/an−53,2 %—+20,9 %−12,7 %−7,5 %+104,8 %—−63,8 %
Profit net-2,2 mil-2,8 mil-2,6 mil-3,4 mil297,6 mii147,4 mii-5,6 mil-4,6 mil
Profit net an/anindisponibil—indisponibilindisponibilindisponibil−50,5 %—indisponibil
EPS diluat-0,01indisponibil0,000,000,000,00-2,19-1,58
EPS diluat an/anindisponibil—indisponibilindisponibilindisponibilindisponibil—indisponibil
netă %-231,3 %-211,1 %-158,8 %-244,4 %22,9 %5,5 %-83,8 %-187,7 %
Flux de numerar liberindisponibilindisponibil-2,2 milindisponibilindisponibilindisponibil-4,8 milindisponibil

Seria se rupe înainte de 2018, 2023: anii de dinainte vin din rapoartele originale ale emitentului de atunci, anii de după dintr-o depunere ulterioară care a retratat perimetrul (separare, operațiuni întrerupte). Variația an/an peste ruptură nu se afișează.

Rezultate raportate vs așteptări

Se încarcă…

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2024 · 31 dec. 2024

Numerar
62,1 mii USD
Datorie financiară
indisponibil USD
Datorie netă
indisponibil USD
Capitaluri proprii
1,9 mil USD
Active totale
8,7 mil USD
Datorie / capitaluri
indisponibil
Lichiditate curentă
0,48x
ROE
-132,6 %
ROA
-48,3 %
Marja FCF
indisponibil

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (USD)

Marje

Cont de profit și pierdere · USD

Venituri
2022
2,7 mil
2023
6,7 mil
2024
2,4 mil

SEC (XBRL)· 14 apr. 2025verificat

Costul vânzărilor
2022
1,5 mil
2023
6,2 mil
2024
1,6 mil

SEC (XBRL)· 14 apr. 2025verificat

Profit brut
2022
1,2 mil
2023
460,8 mii
2024
846,6 mii

SEC (XBRL)· 14 apr. 2025verificat

Cercetare și dezvoltare
2022
0
2023
0
2024
0

SEC (XBRL)· 14 apr. 2025verificat

Profit operațional
2022
-989,8 mii
2023
-2,9 mil
2024
-3,3 mil

SEC (XBRL)· 05 iun. 2026verificat

Amortizare și depreciere
2022
30,1 mii
2023
26,7 mii
2024
8,9 mii

SEC (XBRL)· 14 apr. 2025verificat

EBITDA
2022
-959,7 mii ≈
2023
-2,9 mil ≈
2024
-3,3 mil ≈

SEC (XBRL)· 05 iun. 2026derivat

Cheltuieli cu dobânzile
2022
—
2023
—
2024
—

SEC (XBRL)· 15 apr. 2021verificat

Profit înainte de impozit
2022
165,7 mii
2023
-5,7 mil
2024
-4,6 mil

SEC (XBRL)· 05 iun. 2026verificat

Impozit pe profit
2022
18,3 mii
2023
22,2 mii
2024
—

SEC (XBRL)· 17 apr. 2024verificat

Profit net
2022
147,4 mii
2023
-5,6 mil
2024
-4,6 mil

SEC (XBRL)· 05 iun. 2026verificat

EPS diluat
2022
0,00
2023
-2,19
2024
-1,58

SEC (XBRL)· 05 iun. 2026verificat

Media ponderată diluată a acțiunilor
2022
27,7 mil
2023
2,6 mil
2024
2,9 mil

SEC (XBRL)· 05 iun. 2026verificat

Bilanț · USD

Numerar
2022
149,3 mii
2023
89,6 mii
2024
62,1 mii

SEC (XBRL)· 14 apr. 2025verificat

Creanțe
2022
1,4 mil
2023
—
2024
—

SEC (XBRL)· 17 apr. 2023verificat

Stocuri
2022
500,6 mii
2023
666,4 mii
2024
497,0 mii

SEC (XBRL)· 14 apr. 2025verificat

Active curente
2022
4,0 mil
2023
2,4 mil
2024
3,2 mil

SEC (XBRL)· 05 iun. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2022
14,8 mii
2023
4,5 mii
2024
2,9 mii

SEC (XBRL)· 14 apr. 2025verificat

Fond comercial
2022
748,0 mii
2023
748,0 mii
2024
748,0 mii

SEC (XBRL)· 14 apr. 2025verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2022
2,7 mil
2023
2,7 mil
2024
—

SEC (XBRL)· 19 aug. 2024verificat

Active totale
2022
8,1 mil
2023
10,2 mil
2024
8,7 mil

SEC (XBRL)· 05 iun. 2026verificat

Datorii comerciale
2022
860,4 mii
2023
506,5 mii
2024
1,5 mil

SEC (XBRL)· 14 apr. 2025verificat

Datorie pe termen lung
2022
—
2023
257,9 mii
2024
—

SEC (XBRL)· 17 apr. 2024verificat

Datorii curente
2022
6,2 mil
2023
4,2 mil
2024
6,7 mil

SEC (XBRL)· 05 iun. 2026verificat

Datorii totale
2022
6,2 mil
2023
5,2 mil
2024
6,8 mil

SEC (XBRL)· 05 iun. 2026verificat

Capital propriu
2022
1,9 mil
2023
5,0 mil
2024
1,9 mil

SEC (XBRL)· 05 iun. 2026verificat

Fluxuri de numerar · USD

Flux de numerar operațional
2022
-2,2 mil
2023
-4,8 mil
2024
-3,6 mil

SEC (XBRL)· 14 apr. 2025verificat

Investiții (capex)
2022
—
2023
4,6 mii
2024
—

SEC (XBRL)· 14 apr. 2025verificat

Flux de numerar liber
2022
—
2023
-4,8 mil ≈
2024
—

SEC (XBRL)· 17 apr. 2024derivat

Flux de numerar din investiții
2022
-1,4 mil
2023
-318,6 mii
2024
161,2 mii

SEC (XBRL)· 14 apr. 2025verificat

Flux de numerar din finanțare
2022
2,8 mil
2023
5,1 mil
2024
3,4 mil

SEC (XBRL)· 14 apr. 2025verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-63,8 %
calculat olivLawFY 2024
CAGR venituri 3 ani
23,1 %
calculat olivLawFY 2021 → FY 2024
CAGR venituri 5 ani
8,5 %
calculat olivLawFY 2019 → FY 2024
Creșterea EBIT (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea profitului net (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea EPS (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
Creșterea FCF (an/an)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Profitabilitate

Marja brută
53,0 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2025
Marja EBITDA
-168,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2025
Marja EBIT
-168,8 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2025
Marja netă
-245,9 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2025
Marja FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare

Randamente

ROE
-76,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2025 · bilanț la 30 iun. 2026
ROA
-34,4 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2025 · bilanț la 30 iun. 2026
ROIC
-41,1 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2025 · bilanț la 30 iun. 2026
ROCE
-53,4 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2025 · bilanț la 30 iun. 2026
Rata de distribuire (EPS)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Bilanț și datorie

Datoria netă
672,7 mii USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
date insuficiente
Datorie / capital propriu
0,1x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Acoperirea dobânzilor
indisponibil
cheltuiala cu dobânzile raportată e mult mai veche decât ultima perioadă (emitentul a schimbat tagul XBRL): nu se folosește o cifră învechită

Lichiditate

Lichiditatea curentă
1,0x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Lichiditatea rapidă
0,9x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Lichiditatea imediată
0,0x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026

Numerar

Fluxul de numerar operațional
-6,9 mil USD
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2025
Investiții (capex)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Fluxul de numerar liber
indisponibil
lipsesc date de intrare
Conversia profitului în FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
date insuficiente

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
449 zile
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2025 · bilanț la 30 iun. 2026
Zile de stoc (DIO)
212 zile
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2025 · bilanț la 30 iun. 2026
Zile de plată (DPO)
670 zile
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2025 · bilanț la 30 iun. 2026
Ciclul de conversie a numerarului
-10 zile
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2025 · bilanț la 30 iun. 2026

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
10,4 mil USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Valoarea întreprinderii (EV)
11,1 mil USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Capitalizare / profit net TTM
indisponibil
date insuficiente
P/E (TTM)
indisponibil
date insuficiente
Randamentul profitului
-45,7 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2025
P/B
1,7x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
P/S
5,4x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2025 · bilanț la 30 iun. 2026
EV/EBITDA
indisponibil
date insuficiente
EV/EBIT
indisponibil
date insuficiente
EV/Venit
5,7x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2025 · bilanț la 30 iun. 2026
P/FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randament FCF
indisponibil
lipsesc date de intrare
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat
Randamentul distribuirilor către acționari
indisponibil
lipsesc date de intrare

Risc

Altman Z
-3,57
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • indicatori disponibili: 4 din minimum 6
  • acoperirea ponderilor scorului: 29,2 % din minimum 60 %
  • metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

0,86 USD

04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 10,4 mil USD

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
10,4 mil USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
P/E (TTM)
indisponibil
date insuficiente
P/B
1,7x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
EV/EBITDA
indisponibil
date insuficiente
ROE
-76,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2025 · bilanț la 30 iun. 2026
Marja netă
-245,9 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2025
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-63,8 %
calculat olivLawFY 2024
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat

Acoperire și prospețime

31/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2024
Ultima perioadă raportată: 30 iun. 2026
Data ultimului bilanț: 30 iun. 2026
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 19 aug. 2026
Sursă: SEC (XBRL)publicat 19 aug. 2026
verificat 2096derivat 162

Scorul pe grupe

29 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · intrarea există, dar ultima ei cifră e mult mai veche decât ultima perioadă raportată: nu se folosește
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
  • Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
  • Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere

nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată

Comparațiile pe multipli folosesc verticala SIC: Natural Gas Distribution (SIC 4924)

Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
4,3 %
Prima de risc a pieței
5,0 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
9,3 %
Creștere terminală
2,5 %

Scorul pe factori

Date insuficiente

Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 29,2 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitate-41,1 %0 (față de colegi)36 %
Marja netă · Calitate-245,9 %0 (față de colegi)21 %
Conversia profitului în FCF · Calitateindisponibilindisponibil—
CAGR venituri 3 ani · Creștere23,1 %100 (pe interval fix)29 %
CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie1,0x16 (pe interval fix)14 %
P/E (TTM) · Evaluareindisponibilindisponibil—
EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamenteindisponibilindisponibil—
Rata de distribuire (FCF) · Randamenteindisponibilindisponibil—

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie· parțial16/100 · 1/3 factori cu valoare
  • Creștere· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Calitate0/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
  • Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

CLEAN ENERGY TECHNOLOGIES, INC. (CETY). Ultimul exercițiu complet: 2024; date până la 2026-06-30.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 2,4 mil USD în 2024; creștere an/an -63,8 %; marjă netă -245,9 %; ROE -76,3 %.

Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.

Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 29,2 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • CAGR venituri 3 ani: 23,1 %

Ce o infirmă

  • ROIC: -41,1 %
  • Marja netă: -245,9 %
  • Lichiditatea curentă: 1,0x

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).

Față de mediana verticalei

Natural Gas Distribution (SIC 4924) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 14 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
—
mediana verticalei 17,1x
EV/EBITDA
—
mediana verticalei 10,1x
P/S
5,4x
mediana verticalei 2,3x
peste mediană (+132,6 %)
P/B
1,7x
mediana verticalei 1,6x
peste mediană (+11,2 %)
ROE
-76,3 %
mediana verticalei 10,1 %
sub mediană (−857,3 %)
Marja netă
-245,9 %
mediana verticalei 13,5 %
sub mediană (−1.920,1 %)
Marja EBIT
-168,8 %
mediana verticalei 28,1 %
sub mediană (−701,1 %)
Venituri an/an
-63,8 %
mediana verticalei 12,4 %
sub mediană (−615,7 %)
Datorie netă/EBITDA
—
mediana verticalei 2,9x
Randament dividend
—
mediana verticalei 2,8 %

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
LNGCheniere Energy, Inc.59,6 mld20,345,7 %13,1 %+27,2 %+40 % / +60 %
ATOAtmos Energy Corp29,8 mld21,09,8 %28,5 %+12,9 %+0 % / +55 %
CQPCheniere Energy Partners, L.P.27,4 mld8,4—28,1 %+23,6 %+4 % / −8 %
NFGNational Fuel Gas Company7,3 mld10,619,6 %26,9 %+17,1 %−7 % / +51 %
NJRNew Jersey Resources Corporation5,6 mld15,214,5 %24,0 %+9,9 %+15 % / +30 %
SRSpire Inc.5,3 mld14,910,3 %13,9 %−4,5 %+2 % / +48 %
OGSONE Gas, Inc.5,2 mld17,58,7 %—+42,5 %−2 % / +43 %
MDUMdu Resources Group Inc4,2 mld20,87,0 %10,7 %+6,7 %−7 % / +87 %
NWNNorthwest Natural Holding Company2,2 mld17,18,3 %9,7 %+11,8 %+4 % / +40 %
NFENew Fortress Energy Inc.1,2 mld—-533,9 %-148,7 %−36,2 %+234 % / −89 %
SLNGStabilis Solutions, Inc.71,2 mil—-14,0 %-17,4 %−6,9 %−18 % / −16 %
CETYClean Energy Technologies, Inc.10,4 mil—-76,3 %-245,9 %−63,8 %−44 % / −97 %
VGVenture Global, Inc.—9,154,7 %22,3 %+176,9 %+61 % / indisponibil
EEExcelerate Energy, Inc—26,8——+44,3 %+22 % / +105 %
UGPUltrapar Holdings Inc.——16,5 %1,8 %+5,9 %+36 % / +10 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru CETY din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (USD)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
3 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
5 ani
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
date insuficiente
Randament total indisponibil · Pe an indisponibil
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani

    Analiză AI

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Pe scurt

    Clean Energy Technologies, Inc. dezvoltă soluții de energie regenerabilă, de la recuperarea căldurii reziduale până la transformarea deșeurilor în energie electrică și gaz natural regenerabil. Compania are venituri modeste, de ordinul a 2,16 mil. USD în 2025, și funcționează sub un avertisment de continuitate a activității, ceea ce face ca finanțarea să fie esențială pentru strategia sa.

    SWOT

    Puncte tari

    • Generatorul Clean Cycle are un randament superior și un design magnetic care reduce uzura și costurile de întreținere, conform afirmațiilor companiei 1.
    • Compania deține licența exclusivă pentru tehnologia HTAP și drepturi globale asupra anumitor produse, ceea ce îi oferă un avantaj de nișă 1.
    • Îmbunătățirea rezultatului operațional în 2025 indică progrese în eficiența costurilor și în trecerea spre segmente cu marje mai mari 1.

    Puncte slabe

    • Auditorul independent a exprimat îndoieli semnificative privind capacitatea companiei de a continua activitatea, iar pierderile sunt recurente 1.
    • Capitalul de lucru a fost aproape nul la 30 iunie 2026, cu un deficit de capital de lucru, ceea ce limitează flexibilitatea financiară 2.
    • Dimensiunea echipei este redusă, iar dependența de conducere și de câteva proiecte mari crește vulnerabilitatea operațională 1.

    Oportunități

    • Dacă creditele fiscale și programele de sprijin rămân active, proiectele de recuperare a căldurii și de valorificare a deșeurilor ar putea deveni mai atractive pentru clienți 1.
    • Cererea crescută de energie a centrelor de date ar putea deschide piețe pentru generare și stocare de energie în proiecte noi 1.
    • Parteneriatele cu companii de dezvoltare de proiecte ar putea accelera extinderea în biogaz și hidrogen 1.

    Amenințări

    • Concurenții mai mari pot reduce prețurile și pot câștiga cotă de piață, ceea ce ar putea afecta marjele companiei 1.
    • Riscul de delistare de pe Nasdaq, dacă conformarea cerințelor de preț nu este menținută, ar putea limita accesul la capital 1.
    • Tehnologiile noi ar putea face produsele existente mai puțin competitive, ceea ce ar putea reduce vânzările pe termen lung 1.

    Riscuri

    • Continuitatea activitățiiridicat

      Avertismentul de continuitate înseamnă că, fără finanțare suplimentară sau reducerea costurilor, compania ar putea fi nevoită să își limiteze operațiunile 1.

    • Datorii și acoperirea serviciului datorieiridicat

      Dacă fluxul de numerar nu este suficient, compania ar putea intra în stare de nerambursare, iar convenanții creditelor ar putea fi încălcați 1.

    • Conformitatea cu Nasdaqmediu

      Notificările anterioare privind prețul minim și întâlnirea anuală arată că o nouă neconformare ar putea duce la delistare, cu efecte asupra lichidității 1.

    • Expunerea la Chinamediu

      Riscurile politice, de reglementare și de taxare din China, precum și amânarea proiectului cu Shenzhen Gas, ar putea afecta rezultatele filialei 1.

    • Rezultate neregulate și reexprimărimediu

      Reexprimarea situațiilor financiare din 2024 și 2023 arată riscuri de control intern și de raportare, care pot afecta încrederea investitorilor 1.

    Teza de investiție

    Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

    • Dacă sprijinul fiscal pentru energia curată rămâne stabil, produsele de recuperare a căldurii ar putea deveni mai competitive pentru clienții industriali.
    • Dacă proiectul din Vermont și alte instalații HTAP sunt finalizate, compania ar putea demonstra valoarea tehnologiei sale pe scară mai mare.
    • Dacă îmbunătățirea rezultatului operațional continuă, compania ar putea reduce dependența de finanțarea externă.

    Ce ar strica teza

    • Dacă finanțarea nu se obține în condiții rezonabile, compania ar putea fi nevoită să își reducă sau să își amâne planurile de extindere.
    • Dacă pierderile și costurile financiare din datorii persistă, capitalul disponibil ar putea rămâne insuficient pentru proiecte noi.
    • Dacă concurenții mai mari reduc prețurile, marjele companiei ar putea fi comprimate fără a fi compensate de volum.

    De urmărit

    • Rezultatul rundelor de finanțare și al restructurării datoriilor2027
    • Conformitatea cu cerințele de listare Nasdaq2027
    • Evoluția veniturilor din China și decizia privind joint venture-ul cu Shenzhen GasQ1 2027

    Produse, piață și concurență

    Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

    Afacerea

    Compania proiectează, produce și comercializează soluții integrate pentru eficiență energetică și energie regenerabilă, ținta ei fiind clienții comerciali și municipalitățile. Principalele linii de activitate sunt recuperarea căldurii reziduale cu sistemul brevetat Clean Cycle, transformarea deșeurilor în electricitate, RNG, hidrogen și biochar prin tehnologia HTAP, precum și servicii de inginerie și management de proiect. Pe lângă acestea, filiala CETY HK din China comercializează gaz natural, iar înregistrările arată că aceasta este o componentă semnificativă a veniturilor recente 2. Compania a raportat o pierdere netă de 6,81 mil. USD în 2025 1.

    Segmente

    Clean Energy HRS & CETY Europe

    Segmentul de recuperare a căldurii reziduale transformă energia termică în electricitate fără emisii, folosind generatorul Clean Cycle și sisteme ORC, inclusiv unități de peste 1 MW prin acordul cu Exergy 1.

    CETY Renewables – Waste to Energy

    Segmentul de valorificare a deșeurilor folosește reactorul HTAP pentru a produce electricitate, gaz natural regenerabil, hidrogen și biochar, cu un proiect planificat în Vermont 1.

    CETY HK

    Filiala din China comercializează gaz natural către industrie și municipalități, cumpărat în vrac la prețuri fixe și vândut la prețurile spot zilnice; în 2026 veniturile acestui segment au crescut 2.

    Piața în context

    Piața în care operează compania este cea a energiei regenerabile de dimensiuni mici și medii, unde sistemele de tip waste-to-energy sunt tot mai căutate ca alternativă la incinerare. Declararea conform căreia sistemele de recuperare a căldurii pot beneficia de credite fiscale federale americane creează un context favorabil, în timp ce cererea depinde de costul energiei și de capacitatea rețelei 1.

    Tendințe

    • Credite fiscale pentru energie curatăvânt din spate

      Legislația americană oferă credit fiscal de investiții și credite pentru producția de electricitate curată, iar compania afirmă că produsele sale beneficiază direct de acestea 1.

    • Costuri energetice și deficit de capacitatevânt din spate

      Lipsa capacității energetice din rețea și prețurile ridicate pot crește randamentul proiectelor de recuperare a căldurii și de valorificare a deșeurilor 1.

    • Scăderea prețului gazului naturalvânt din față

      Prețurile gazului natural în scădere și cererea industrială redusă au determinat compania să amâne proiectul cu Shenzhen Gas 1.

    • Costul finanțăriimixt

      Dependența de capital extern, în condițiile unei datorii cu conversie și a unor avertismente de continuitate, face ca accesul la finanțare să fie un factor mixt pentru creștere 1.

    Poziția concurențială

    Conform documentelor, concurența este intensă, iar mulți competitori au resurse financiare, tehnice și de distribuție mult mai mari decât ale companiei. Competitorii pot oferi finanțare pentru proiecte și pot reduce prețurile, ceea ce ar putea comprima marjele 1.

    • Sistemele ORC concurente din Europa (inclusiv Enertime)

      Menționat în documente ca lider în producția de sisteme ORC în Europa, relevant pentru recuperarea căldurii.

    • Furnizori de incinerare cu grătar

      Tehnologia de incinerare pe grătar este cea mai răspândită soluție waste-to-energy, fiind considerată concurentă din punct de vedere al costului.

    • Producători de turbine și sisteme energetice mari

      Concurenți cu resurse mai mari care pot dezvolta produse echivalente sau superioare pentru aceeași piață.

    • Furnizori de gaz natural și comercianți din China

      Activitatea din China se desfășoară într-un mediu competitiv cu actori locali, factor menționat în documente.

    Știri și depuneri

    Din presă

    Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.

    Depuneri SEC

    • Raport curent21 oct. 2026
      Acord material · Obligație financiară nouă · Item 3.02 · Situații financiare și anexe
    • Raport curent14 sept. 2026
      Acord material · Obligație financiară nouă · Item 3.02 · Situații financiare și anexe
    • Raport trimestrial19 aug. 2026
    • Raport curent14 aug. 2026
      Acord material · Obligație financiară nouă · Item 3.02 · Situații financiare și anexe
    • Raport curent31 iul. 2026
      Acord material · Obligație financiară nouă · Item 3.02 · Situații financiare și anexe
    • Raport trimestrial27 iul. 2026
    • Raport curent16 iul. 2026
      Item 4.01 · Situații financiare și anexe
    • Raport curent08 iul. 2026
      Acord material · Obligație financiară nouă · Item 3.02 · Situații financiare și anexe
    • Raport curent30 iun. 2026
      Schimbări în conducere
    • Raport curent08 iun. 2026
      Acord material · Obligație financiară nouă · Situații financiare și anexe

    Surse

    1. [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Clean Energy Technologies, Inc. · 05 iun. 2026
    2. [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / Clean Energy Technologies, Inc. · 19 aug. 2026
    3. [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Clean Energy Technologies, Inc. · 24 iul. 2012

    Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.