olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Integra Resources Corp. ITRG
Gold and Silver Ores · SIC 1040 · Verticală: Gold and Silver Ores (SIC 1040)
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Integra Resources Corp. (ITRG) costa 2,19 USD (+9,50 % într-o zi), cu capitalizare 398,7 mil USD, beta 1,06, interval pe 52 de săptămâni 2,00–4,62 USD.
Date la · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 41,5
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 2,00 – 2,64
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,30 · lățimea benzii 27,7 %
- SMA 50 / 200
- 2,57 / 2,83
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,13 / -0,12
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −16,1 % | −1,1 % | −15,0 pp | — |
| 3 luni | −8,4 % | −0,5 % | −7,9 pp | — |
| 6 luni | −23,4 % | +4,4 % | −27,8 pp | — |
| De la început de an | −45,4 % | +12,3 % | −57,7 pp | — |
| 1 an | −18,3 % | +13,5 % | −31,8 pp | −9,3 % |
| 3 ani | +198,0 % | +76,4 % | +121,5 pp | +143,6 % |
| 5 ani | −9,5 % | +63,7 % | −73,2 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | 0 | 30,4 mil | 243,9 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | +703,7 % |
| Profit net | indisponibil | -20,2 mil | -32,9 mil | -19,8 mil | -29,0 mil | -9,5 mil | -2,2 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | indisponibil | -0,41 | -1,45 | -0,71 | -0,52 | -0,10 | -0,01 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | -31,3 % | -0,9 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | -17,2 mil | -31,7 mil | -18,2 mil | -26,8 mil | -13,4 mil | 25,1 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 63,1 mil USD
- Datorie financiară
- 0 USD
- Datorie netă
- -63,1 mil USD
- Capitaluri proprii
- 185,2 mil USD
- Active totale
- 311,2 mil USD
- Datorie / capitaluri
- 0,00x
- Lichiditate curentă
- 3,52x
- ROE
- -1,4 %
- ROA
- -0,8 %
- Marja FCF
- 10,3 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | — | — | — | 0 | 30,4 mil | 243,9 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | — | — | — | 0 | 25,0 mil | 149,4 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Profit brut | — | — | — | 0 | 5,4 mil | 94,5 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Profit operațional | -19,1 mil | -31,7 mil | -19,2 mil | -28,4 mil | -16,6 mil | 67,4 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | — | — | — | 0 | 1,9 mil | — | SEC (XBRL)· 26 mar. 2025verificat |
| EBITDA | — | — | — | -28,4 mil ≈ | -14,7 mil ≈ | — | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026derivat |
| Cheltuieli cu dobânzile | — | — | — | 1,9 mil | 2,7 mil | — | SEC (XBRL)· 26 mar. 2025verificat |
| Profit înainte de impozit | -20,2 mil | -32,9 mil | -19,8 mil | -29,0 mil | -8,8 mil | 19,1 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 0 | 0 | 0 | 0 | 736,0 mii | 21,3 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Profit net | -20,2 mil | -32,9 mil | -19,8 mil | -29,0 mil | -9,5 mil | -2,2 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| EPS diluat | -0,41 | -1,45 | -0,71 | -0,52 | -0,10 | -0,01 | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 49,8 mil | 22,8 mil | 27,8 mil | 56,4 mil | 96,5 mil | 169,3 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
- 2023
- 56,4 mil
- 2024
- 96,5 mil
- 2025
- 169,3 mil
SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 29,1 mil | 14,3 mil | 15,9 mil | 8,8 mil | 52,2 mil | 63,1 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Creanțe | 663,6 mii | 721,6 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 3,2 mil | — | SEC (XBRL)· 26 mar. 2025verificat |
| Stocuri | — | — | — | 0 | 58,0 mil | 58,3 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Active curente | 29,7 mil | 15,1 mil | 17,0 mil | 9,9 mil | 114,5 mil | 129,8 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 1,6 mil | 2,6 mil | 2,2 mil | 3,0 mil | 105,1 mil | 165,5 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Active totale | 89,2 mil | 75,2 mil | 61,4 mil | 82,4 mil | 237,1 mil | 311,2 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 2,6 mil | 2,5 mil | 2,6 mil | 4,5 mil | 19,9 mil | 24,1 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | 132,4 mii | 202,6 mii | 216,9 mii | 10,8 mil | 14,1 mil | 0 | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 360,7 mii | 395,0 mii | 178,1 mii | 42,0 mii | 0 | — | SEC (XBRL)· 26 mar. 2025verificat |
| Datorii curente | 5,7 mil | 5,7 mil | 15,4 mil | 16,7 mil | 50,1 mil | 36,9 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Datorii totale | 47,4 mil | 46,1 mil | 40,1 mil | 41,9 mil | 106,5 mil | 126,0 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Capital propriu | 41,8 mil | 29,1 mil | 21,3 mil | 40,5 mil | 130,6 mil | 185,2 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 54,6 mil | 62,6 mil | 79,8 mil | 68,9 mil | 168,7 mil | 182,1 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
- 2023
- 68,9 mil
- 2024
- 168,7 mil
- 2025
- 182,1 mil
SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -16,8 mil | -30,5 mil | -18,1 mil | -26,5 mil | -10,1 mil | 72,3 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 314,0 mii | 1,2 mil | 66,1 mii | 378,0 mii | 3,3 mil | 47,2 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | -17,2 mil ≈ | -31,7 mil ≈ | -18,2 mil ≈ | -26,8 mil ≈ | -13,4 mil ≈ | 25,1 mil ≈ | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | 913,3 mii | -1,3 mil | -95,1 mii | -4,2 mil | 28,0 mil | -46,2 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 20,9 mil | 17,1 mil | 19,8 mil | 23,5 mil | 25,5 mil | -15,7 mil | SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2023
- -4,2 mil
- 2024
- 28,0 mil
- 2025
- -46,2 mil
SEC (XBRL)· 25 mar. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
Risc
Evaluare
Încadrare olivLaw
- acoperirea ponderilor scorului: 56,2 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 398,7 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
56 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 2,82 – 4,68 USD.
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (USD pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)2,82 – 4,12 (Mijloc 3,33)WACC 9,3 % · FCFF de pornire 27,4 mil USD · ponderea valorii terminale în EV 74 %Sensibilitatea WACC × g dă limitele metodei; nu sunt probabilități.DCF invers: creșterea de pornire implicită de preț (scade liniar spre creșterea terminală, restul ipotezelor fixe): -6,3 %
- Colegi: EV/EBITDA3,70 – 4,68 (Mijloc 4,30)7 firme folosite · multiplul median 10,4x · quartile 8,8x – 11,4xAG, CDE, EQX, IDR, KGC, MUX, PAAS
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 56,2 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | 52,8 % | 100 (față de colegi) | 19 % |
| Marja netă · Calitate | -0,9 % | 22 (față de colegi) | 11 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | -0,9x | 100 (față de colegi) | 19 % |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | 24,6x | 100 (pe interval fix) | 11 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 3,5x | 100 (pe interval fix) | 7 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | 4,8x | 100 (față de colegi) | 19 % |
| Randament FCF · Evaluare | 6,3 % | 79 (pe interval fix) | 15 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie100/100 · 3/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate71/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare91/100 · 2/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
INTEGRA RESOURCES CORP. (ITRG). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 243,9 mil USD în 2025; creștere an/an 703,7 %; marjă netă -0,9 %; ROE -1,4 %; datorie netă/EBITDA -0,9x.
Intervalul de valoare estimat este 3,26–4,40 USD pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: ridicat); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 3,82 USD, prețul de 2,19 USD lasă un potențial de 74,3 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 42,6 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 56,2 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- ROIC: 52,8 %
- Datorie netă / EBITDA: -0,9x
- Acoperirea dobânzilor: 24,6x
- Lichiditatea curentă: 3,5x
- EV/EBITDA: 4,8x
- Randament FCF: 6,3 %
- Prețul este sub intervalul de valoare estimat
Ce o infirmă
- Marja netă: -0,9 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, P/E (TTM), Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Gold and Silver Ores (SIC 1040) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| NEMNewmont Corporation | 122,7 mld | 13,7 | 26,8 % | 34,7 % | +21,3 % | +30 % / +194 % |
| AEMAgnico Eagle Mines Limited | 91,7 mld | 20,7 | 19,6 % | 37,5 % | +43,7 % | +5 % / +242 % |
| BBarrick Mining Corp | 67,2 mld | 13,7 | 19,6 % | 29,4 % | +31,2 % | −3 % / +128 % |
| FNVFRANCO NEVADA Corp | 46,7 mld | 42,0 | 16,3 % | 61,0 % | +63,7 % | +15 % / +116 % |
| AUAngloGold Ashanti plc | 44,4 mld | 17,0 | 43,1 % | 32,1 % | +70,8 % | +3 % / +357 % |
| GFIGold Fields Limited | 32,9 mld | 26,6 | 25,7 % | 23,9 % | +15,6 % | −14 % / +140 % |
| KGCKinross Gold Corp | 25,7 mld | 11,0 | 31,0 % | 33,9 % | +36,9 % | −24 % / +264 % |
| PAASPan American Silver Corp. | 17,5 mld | 16,2 | 16,8 % | 27,1 % | +28,4 % | −9 % / +165 % |
| CDECoeur Mining, Inc. | 14,9 mld | 16,0 | 10,3 % | 19,2 % | +96,4 % | −16 % / +378 % |
| AGIAlamos Gold Inc. | 12,6 mld | 14,3 | 22,1 % | 49,0 % | +34,3 % | −20 % / +103 % |
| HMYHarmony Gold Mining Company Limited | 10,4 mld | — | — | — | +25,8 % | −17 % / +163 % |
| IAGIAMGOLD Corporation | 10,3 mld | 15,3 | 19,5 % | 25,7 % | +74,7 % | +12 % / +588 % |
| EQXEquinox Gold Corp. | 8,9 mld | 32,2 | 4,8 % | 12,2 % | +99,1 % | −19 % / +106 % |
| AGFirst Majestic Silver Corp. | 7,6 mld | 45,3 | 8,0 % | 13,1 % | +124,3 % | +1 % / +158 % |
| ARISAris Mining Corp | 3,2 mld | 38,3 | 7,0 % | 8,4 % | +81,7 % | +12 % / +396 % |
| FSMFortuna Mining Corp. | 2,9 mld | 10,7 | 18,7 % | 30,4 % | +39,8 % | −5 % / +146 % |
| NGNovagold Resources Inc. | 2,7 mld | — | -32,8 % | — | indisponibil | −40 % / +45 % |
| AAUCAllied Gold Corporation | 2,5 mld | — | -13,8 % | -3,9 % | +82,3 % | −3 % / indisponibil |
| SVMSilvercorp Metals Inc. | 1,9 mld | 30,9 | 9,6 % | 19,5 % | +38,9 % | +10 % / +198 % |
| HYMCHycroft Mining Holding Corporation | 1,6 mld | — | -72,3 % | — | −100,0 % | +49 % / +716 % |
| MUXMcEWEN INC. | 916,1 mil | 12,8 | 13,5 % | 32,5 % | +13,2 % | −20 % / +94 % |
| GROYGold Royalty Corp. | 648,9 mil | — | -0,7 % | -26,5 % | +54,5 % | −34 % / +86 % |
| OGGOsisko Development Corp. | 602,0 mil | — | -27,0 % | -476,4 % | +678,0 % | −33 % / −17 % |
| ITRGIntegra Resources Corp. | 398,7 mil | — | -1,4 % | -0,9 % | +703,7 % | −18 % / +198 % |
| CMCLCaledonia Mining Corp Plc | 397,9 mil | 22,6 | 8,5 % | 9,8 % | +25,1 % | −33 % / +74 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru ITRG din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Produse, piață și concurență
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
- Integra Resources (ITRG) Hits Record Output, But At A CostYahoo Finance — News · 11 sept. 2026 · EN
Ultima știre din arhiva noastră e din 11 sept. 2026; cea mai nouă depunere SEC e din 30 oct. 2026. Arhiva de presă vine din fluxurile RSS urmărite și nu acoperă neapărat ultimul eveniment — depunerile de alături da.
Depuneri SEC
- Raport curent (emitent străin)30 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)22 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)13 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)23 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)11 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)30 iul. 2026
- Raport curent (emitent străin)24 iul. 2026
- Raport curent (emitent străin)06 iul. 2026
- Raport curent (emitent străin)26 iun. 2026
- Raport curent (emitent străin)25 iun. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.