olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Allied Gold Corporation AAUC
Gold and Silver Ores · SIC 1040 · Verticală: Gold and Silver Ores (SIC 1040)
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Allied Gold Corporation (AAUC) costa 20,41 USD (+7,70 % într-o zi), cu capitalizare 2,5 mld USD, beta 0,85, interval pe 52 de săptămâni 14,82–32,01 USD.
Date la · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 51,0
- neutru
- Bollinger (20, 2)
- 18,83 – 21,25
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,65 · lățimea benzii 12,0 %
- SMA 50 / 200
- 21,28 / 25,98
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,42 / -0,44
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +3,2 % | −1,1 % | +4,3 pp | — |
| 3 luni | +3,7 % | −0,5 % | +4,2 pp | — |
| 6 luni | −31,9 % | +4,4 % | −36,3 pp | — |
| De la început de an | −10,8 % | +12,3 % | −23,1 pp | — |
| 1 an | +39,2 % | +13,5 % | +25,7 pp | −11,8 % |
| 3 ani | indisponibil | +76,4 % | indisponibil | +143,6 % |
| 5 ani | indisponibil | +63,7 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Venituri | 730,4 mil | 1,3 mld |
| Venituri an/an | indisponibil | +82,3 % |
| Profit net | -115,6 mil | -51,8 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | -1,29 | -0,45 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil |
| netă % | -15,8 % | -3,9 % |
| Flux de numerar liber | -68,4 mil | 105,8 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 479,8 mil USD
- Datorie financiară
- 154,3 mil USD
- Datorie netă
- -325,5 mil USD
- Capitaluri proprii
- 504,7 mil USD
- Active totale
- 2,1 mld USD
- Datorie / capitaluri
- 0,31x
- Lichiditate curentă
- 0,77x
- ROE
- -11,3 %
- ROA
- -3,0 %
- Marja FCF
- 7,9 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Venituri | 730,4 mil | 1,3 mld | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 510,1 mil | 825,3 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Profit brut | 220,2 mil | 506,5 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 47,6 mil | 71,7 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 19,3 mil | 26,6 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | -5,4 mil | 237,4 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 114,2 mil | 234,0 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Profit net | -115,6 mil | -51,8 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| EPS diluat | -1,29 | -0,45 | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 89,7 mil | 115,5 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
Bilanț · USD
| Linie | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Numerar | 225,0 mil | 479,8 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Creanțe | 59,4 mil | 117,1 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Stocuri | 164,9 mil | 140,1 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Active curente | 449,3 mil | 763,7 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 795,6 mil | 1,2 mld | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Active totale | 1,3 mld | 2,1 mld | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 247,7 mil | 373,2 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | 96,4 mil | 154,3 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Datorii curente | 485,0 mil | 988,6 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Datorii totale | 903,6 mil | 1,6 mld | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Capital propriu | 416,3 mil | 504,7 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | — | 124,7 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 110,8 mil | 514,0 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 179,2 mil | 408,1 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | -68,4 mil ≈ | 105,8 mil ≈ | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -193,4 mil | -432,1 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 151,2 mil | 184,9 mil | SEC (XBRL)· 01 apr. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
Risc
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 3 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 18,8 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 2,5 mld USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
19 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 20,05 – 29,66 USD.
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (USD pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)20,05 – 29,66 (Mijloc 23,76)WACC 9,1 % · FCFF de pornire 128,1 mil USD · ponderea valorii terminale în EV 75 %Sensibilitatea WACC × g dă limitele metodei; nu sunt probabilități.DCF invers: creșterea de pornire implicită de preț (scade liniar spre creșterea terminală, restul ipotezelor fixe): 7,0 %
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 3 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 18,8 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | -3,9 % | 31 (față de colegi) | 33 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 0,8x | 0 (pe interval fix) | 22 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | 4,2 % | 52 (pe interval fix) | 44 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial31/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial52/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
ALLIED GOLD CORPORATION (AAUC). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 1,3 mld USD în 2025; creștere an/an 82,3 %; marjă netă -3,9 %; ROE -13,8 %.
Intervalul de valoare estimat este 20,05–29,66 USD pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 23,76 USD, prețul de 20,41 USD lasă un potențial de 16,4 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 14,1 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 3 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 18,8 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Ce o infirmă
- Lichiditatea curentă: 0,8x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Gold and Silver Ores (SIC 1040) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| NEMNewmont Corporation | 122,7 mld | 13,7 | 26,8 % | 34,7 % | +21,3 % | +30 % / +194 % |
| AEMAgnico Eagle Mines Limited | 91,7 mld | 20,7 | 19,6 % | 37,5 % | +43,7 % | +5 % / +242 % |
| BBarrick Mining Corp | 67,2 mld | 13,7 | 19,6 % | 29,4 % | +31,2 % | −3 % / +128 % |
| FNVFRANCO NEVADA Corp | 46,7 mld | 42,0 | 16,3 % | 61,0 % | +63,7 % | +15 % / +116 % |
| AUAngloGold Ashanti plc | 44,4 mld | 17,0 | 43,1 % | 32,1 % | +70,8 % | +3 % / +357 % |
| GFIGold Fields Limited | 32,9 mld | 26,6 | 25,7 % | 23,9 % | +15,6 % | −14 % / +140 % |
| KGCKinross Gold Corp | 25,7 mld | 11,0 | 31,0 % | 33,9 % | +36,9 % | −24 % / +264 % |
| PAASPan American Silver Corp. | 17,5 mld | 16,2 | 16,8 % | 27,1 % | +28,4 % | −9 % / +165 % |
| CDECoeur Mining, Inc. | 14,9 mld | 16,0 | 10,3 % | 19,2 % | +96,4 % | −16 % / +378 % |
| AGIAlamos Gold Inc. | 12,6 mld | 14,3 | 22,1 % | 49,0 % | +34,3 % | −20 % / +103 % |
| HMYHarmony Gold Mining Company Limited | 10,4 mld | — | — | — | +25,8 % | −17 % / +163 % |
| EQXEquinox Gold Corp. | 8,9 mld | 32,2 | 4,8 % | 12,2 % | +99,1 % | −19 % / +106 % |
| AGFirst Majestic Silver Corp. | 7,6 mld | 45,3 | 8,0 % | 13,1 % | +124,3 % | +1 % / +158 % |
| EGOEldorado Gold Corp | 6,7 mld | 13,6 | 12,4 % | 27,9 % | +37,5 % | +7 % / +155 % |
| CGAUCenterra Gold Inc. | 4,3 mld | — | -4,7 % | -7,4 % | +28,8 % | +61 % / +249 % |
| ARISAris Mining Corp | 3,2 mld | 38,3 | 7,0 % | 8,4 % | +81,7 % | +12 % / +396 % |
| NGNovagold Resources Inc. | 2,7 mld | — | -32,8 % | — | indisponibil | −40 % / +45 % |
| AAUCAllied Gold Corporation | 2,5 mld | — | -13,8 % | -3,9 % | +82,3 % | +39 % / indisponibil |
| EXKEndeavour Silver Corp. | 2,1 mld | — | -22,4 % | -25,5 % | +114,8 % | −21 % / +259 % |
| HYMCHycroft Mining Holding Corporation | 1,6 mld | — | -72,3 % | — | −100,0 % | +49 % / +716 % |
| IAUXi-80 GOLD CORP. | 1,2 mld | — | -81,9 % | -202,7 % | +89,1 % | +18 % / −15 % |
| NEWPNew Pacific Metals Corp. | 952,3 mil | — | -2,8 % | — | −19,1 % | +101 % / +181 % |
| MUXMcEWEN INC. | 916,1 mil | 12,8 | 13,5 % | 32,5 % | +13,2 % | −20 % / +94 % |
| MTAMetalla Royalty & Streaming Ltd. | 732,0 mil | — | -1,7 % | -36,1 % | +99,6 % | +6 % / +145 % |
| GROYGold Royalty Corp. | 648,9 mil | — | -0,7 % | -26,5 % | +54,5 % | −34 % / +86 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru AAUC din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Produse, piață și concurență
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
- Allied Gold Says China’s Zijin Gold Terminates TakeoverBloomberg Markets · 29 iul. 2026 · EN
Ultima știre din arhiva noastră e din 29 iul. 2026; cea mai nouă depunere SEC e din 04 nov. 2026. Arhiva de presă vine din fluxurile RSS urmărite și nu acoperă neapărat ultimul eveniment — depunerile de alături da.
Depuneri SEC
- Raport curent (emitent străin)04 nov. 2026
- Raport curent (emitent străin)29 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)06 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)17 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)18 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)18 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)10 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)07 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)07 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)05 aug. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.