olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni SUA

Newmont Corporation NEM

Gold and Silver Ores · SIC 1040 · Verticală: Gold and Silver Ores (SIC 1040)

118,11USD+9,90 % · 1 ziÎnchidere 04 nov. 2026

Newmont este cel mai mare producător de aur din lume, cu operațiuni pe mai multe continente și o poziție care depinde în mare măsură de prețul aurului. Pentru noi, contează acum fiindcă rezultatele din 2026 arată o companie care își menține ghidajul de producție în timp ce își returnează capital acționarilor, dar care rămâne expusă unor riscuri politice și operaționale din Ghana și din parteneriatul NGM. Vânzările din 2025 au atins 22.7 miliarde USD, iar producția atribuibilă de aur a fost de 5.89 milioane de uncii.

La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Newmont Corporation (NEM) costa 118,11 USD (+9,90 % într-o zi), cu capitalizare 122,7 mld USD, P/E 13,7 pe un EPS diluat de 8,60 USD în ultimele 12 luni, randament al dividendului 0,87 %, beta 0,92, interval pe 52 de săptămâni 81,63–135,14 USD. Ultimul trimestru raportat (T3 2026): venituri de 6,4 mld USD (+15,2 % an/an), profit net de 2,5 mld USD (+35,1 % an/an), EPS diluat 2,35 USD.

Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
122,7 mld USD
acțiuni la 15 oct. 2026
P/E (TTM)
13,7
EPS diluat TTM 8,60 · TTM până la 30 sept. 2026
E/P (TTM)
7,28 %
TTM până la 30 sept. 2026
Randament dividend
0,87 %
DPS 12 luni 1,03
Beta (2 ani)
0,92
Volatilitate (1 an) 49 %
Interval 52 săpt.
81,63135,14

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
54,8
neutru
Bollinger (20, 2)
106,40 – 121,31
în jumătatea de sus a benzii · %B 0,79 · lățimea benzii 13,1 %
SMA 50 / 200
119,36 / 112,38
tendință mixtă
MACD (12, 26, 9)
-1,89 / -2,03
MACD peste semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaS&P 500Față de S&P 500Mediana verticalei
1 lună+2,0 %−1,1 %+3,1 pp—
3 luni+13,3 %−0,5 %+13,7 pp—
6 luni+2,6 %+4,4 %−1,8 pp—
De la început de an+18,3 %+12,3 %+6,0 pp—
1 an+49,7 %+13,5 %+36,2 pp−11,8 %
3 ani+202,7 %+76,4 %+126,3 pp+142,0 %
5 ani+109,6 %+63,7 %+45,9 pp—
Scădere maximă (1 an)
−32,4 %
28 ian. 2026 → 20 iul. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−65,0 %
18 apr. 2022 → 27 feb. 2024
Creștere anuală compusă (5 ani)
+15,9 %
S&P 500 +10,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Ultimul trimestru: Q3 2026 · 30 sept. 2026

Venituri
6,4 mld USD
+15,2 % an/an
Profit net
2,5 mld USD
+35,1 % an/an
EPS diluat
2,35
+40,7 % an/an
netă / operațională
38,9 % / indisponibil

Marje trimestriale

Situații trimestriale · USD

ExercițiuQ4 '24Q1 '25Q2 '25Q3 '25Q4 '25Q1 '26Q2 '26Q3 '26
Venituri5,7 mld5,0 mld5,3 mld5,5 mld6,8 mld7,3 mld6,1 mld6,4 mld
Costul vânzărilor2,4 mld2,1 mld2,0 mld2,0 mld2,0 mld1,9 mld2,1 mld2,1 mld
Cercetare și dezvoltare48,0 mil43,0 mil40,0 mil40,0 mil43,0 mil45,0 mil47,0 mil58,0 mil
Amortizare și depreciere689,0 mil593,0 mil620,0 mil643,0 mil665,0 mil632,0 mil604,0 mil632,0 mil
Profit înainte de impozit2,1 mld2,5 mld3,1 mld2,5 mld3,2 mld4,6 mld3,0 mld3,2 mld
Impozit pe profit702,0 mil647,0 mil1,1 mld787,0 mil2,1 mld1,4 mld952,0 mil839,0 mil
Profit net1,4 mld1,9 mld2,1 mld1,8 mld1,3 mld3,3 mld2,2 mld2,5 mld
EPS diluat1,23 ≈1,681,851,671,19 ≈3,002,062,35
Flux de numerar operațional2,5 mld2,0 mld2,4 mld ≈2,3 mld ≈3,6 mld3,8 mld2,9 mld ≈2,8 mld ≈
Investiții (capex)875,0 mil826,0 mil674,0 mil727,0 mil808,0 mil641,0 mil719,0 mil856,0 mil
Dividende plătite282,0 mil282,0 mil279,0 mil ≈273,0 mil ≈272,0 mil282,0 mil277,0 mil ≈272,0 mil ≈
Răscumpărări de acțiuni798,0 mil348,0 mil1,0 mld ≈516,0 mil ≈428,0 mil1,9 mld1,6 mld ≈1,8 mld ≈

≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

P/E-ul de azi e la percentila 34 din propriul istoric de 29 trimestre (min 10,5, mediană 18,9, max 652,0; doar trimestrele cu profit).

Exerciții anuale

Exercițiu20182019202020212022202320242025
Venituri7,3 mld9,7 mld11,5 mld12,2 mld11,9 mld11,8 mld18,7 mld22,7 mld
Venituri an/an−1,7 %+34,3 %+18,0 %+6,3 %−2,5 %−0,9 %+58,2 %+21,3 %
Profit net341,0 mil2,8 mld2,8 mld1,2 mld-429,0 mil-2,5 mld3,3 mld7,1 mld
Profit net an/anindisponibil+722,6 %+0,9 %−58,8 %−136,8 %indisponibilindisponibil+111,6 %
EPS diluat0,643,813,511,46-0,54-2,972,926,39
EPS diluat an/anindisponibil+495,3 %−7,9 %−58,4 %−137,0 %indisponibilindisponibil+118,8 %
netă %4,7 %28,8 %24,6 %9,5 %-3,6 %-21,1 %17,9 %31,3 %
Flux de numerar liber795,0 mil1,4 mld3,6 mld2,6 mld1,1 mld97,0 mil3,0 mld7,3 mld

Rezultate raportate vs așteptări

Se încarcă…

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025

Numerar
7,6 mld USD
Datorie financiară
5,1 mld USD
Datorie netă
-2,5 mld USD
Capitaluri proprii
34,0 mld USD
Active totale
57,1 mld USD
Datorie / capitaluri
0,15x
Lichiditate curentă
2,29x
ROE
22,1 %
ROA
12,5 %
Marja FCF
32,2 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (USD)

Marje

Cont de profit și pierdere · USD

Venituri
2023
11,8 mld
2024
18,7 mld
2025
22,7 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Costul vânzărilor
2023
6,7 mld
2024
9,0 mld
2025
8,1 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Profit brut
2023
5,1 mld ≈
2024
9,7 mld ≈
2025
14,6 mld ≈

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026derivat

Cercetare și dezvoltare
2023
200,0 mil
2024
197,0 mil
2025
166,0 mil

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Amortizare și depreciere
2023
2,1 mld
2024
2,6 mld
2025
2,5 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2023
-2,0 mld
2024
4,6 mld
2025
11,3 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Impozit pe profit
2023
526,0 mil
2024
1,4 mld
2025
4,6 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Profit net
2023
-2,5 mld
2024
3,3 mld
2025
7,1 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

EPS diluat
2023
-2,97
2024
2,92
2025
6,39

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Media ponderată diluată a acțiunilor
2023
841,0 mil
2024
1,1 mld
2025
1,1 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Dividend pe acțiune
2023
1,60
2024
1,00
2025
1,00

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Bilanț · USD

Numerar
2023
3,0 mld
2024
3,6 mld
2025
7,6 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Creanțe
2023
734,0 mil
2024
1,1 mld
2025
1,1 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Active curente
2023
7,5 mld
2024
12,3 mld
2025
13,1 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2023
37,6 mld
2024
33,5 mld
2025
—

SEC (XBRL)· 24 apr. 2025verificat

Fond comercial
2023
3,0 mld
2024
2,7 mld
2025
2,7 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Active totale
2023
55,5 mld
2024
56,3 mld
2025
57,1 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Datorii comerciale
2023
960,0 mil
2024
843,0 mil
2025
816,0 mil

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Datorie pe termen scurt
2023
1,9 mld
2024
924,0 mil
2025
0

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Datorie pe termen lung
2023
7,0 mld
2024
7,6 mld
2025
5,1 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Datorii curente
2023
6,0 mld
2024
7,5 mld
2025
5,7 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Datorii totale
2023
26,3 mld
2024
26,2 mld
2025
23,1 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Capital propriu
2023
29,2 mld
2024
30,1 mld
2025
34,0 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Fluxuri de numerar · USD

Flux de numerar operațional
2023
2,8 mld
2024
6,4 mld
2025
10,3 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Investiții (capex)
2023
2,7 mld
2024
3,4 mld
2025
3,0 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Flux de numerar liber
2023
97,0 mil ≈
2024
3,0 mld ≈
2025
7,3 mld ≈

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2023
-1,0 mld
2024
-2,7 mld
2025
606,0 mil

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2023
-1,6 mld
2024
-3,0 mld
2025
-7,0 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Dividende plătite
2023
1,4 mld
2024
1,1 mld
2025
1,1 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Răscumpărări de acțiuni
2023
0
2024
1,2 mld
2025
2,3 mld

SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
21,3 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR venituri 3 ani
23,9 %
calculat olivLawFY 2022 → FY 2025
CAGR venituri 5 ani
14,5 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea EBIT (an/an)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea profitului net (an/an)
111,6 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR profit net 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR profit net 5 ani
20,2 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea EPS (an/an)
118,8 %
calculat olivLawFY 2025
CAGR EPS 3 ani
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă
CAGR EPS 5 ani
12,7 %
calculat olivLawFY 2020 → FY 2025
Creșterea FCF (an/an)
146,5 %
calculat olivLawFY 2025

Profitabilitate

Marja brută
69,2 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Marja EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBIT
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja netă
34,7 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Marja FCF
37,9 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Randamente

ROE
26,8 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
ROA
16,4 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
ROIC
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROCE
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (EPS)
12,0 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Rata de distribuire (FCF)
10,9 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Bilanț și datorie

Datoria netă
-3,7 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
0,1x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Acoperirea dobânzilor
indisponibil
cheltuiala cu dobânzile raportată e mult mai veche decât ultima perioadă (emitentul a schimbat tagul XBRL): nu se folosește o cifră învechită

Lichiditate

Lichiditatea curentă
2,5x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Lichiditatea rapidă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Lichiditatea imediată
1,6x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026

Numerar

Fluxul de numerar operațional
13,1 mld USD
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Investiții (capex)
3,0 mld USD
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Fluxul de numerar liber
10,1 mld USD
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Conversia profitului în FCF
109,0 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
lipsesc date de intrare

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
14 zile
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Zile de stoc (DIO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Zile de plată (DPO)
38 zile
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Ciclul de conversie a numerarului
indisponibil
lipsesc date de intrare

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
122,7 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Valoarea întreprinderii (EV)
119,0 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
Capitalizare / profit net TTM
13,3x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
P/E (TTM)
13,7x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Randamentul profitului
7,3 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
P/B
3,4x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
P/S
4,6x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/Venit
4,5x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
P/FCF
12,2x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Randament FCF
8,2 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Randamentul dividendului
0,9 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Randamentul distribuirilor către acționari
5,5 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026

Risc

Altman Z
indisponibil
lipsesc date de intrare

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • acoperirea ponderilor scorului: 54,2 % din minimum 60 %

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

118,11 USD

04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 122,7 mld USD

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
122,7 mld USD
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
P/E (TTM)
13,7x
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
P/B
3,4x
calculat olivLawbilanț la 30 sept. 2026
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
26,8 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026 · bilanț la 30 sept. 2026
Marja netă
34,7 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
21,3 %
calculat olivLawFY 2025
Randamentul dividendului
0,9 %
calculat olivLawTTM până la 30 sept. 2026

Acoperire și prospețime

30/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2025
Ultima perioadă raportată: 30 sept. 2026
Data ultimului bilanț: 30 sept. 2026
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 15 oct. 2026
Sursă: SEC (XBRL)publicat 22 oct. 2026
verificat 2809derivat 191

Scorul pe grupe

54 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

Jos
117,79
USD pe acțiune
Mijloc
139,38
USD pe acțiune
Sus
277,17
USD pe acțiune
Preț: 118,11 USD
Prețul este în interval
Potențial până la valoarea centrală: 18,0 % (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: 15,3 % (1 − preț / valoare)
Acord între metode: o singură metodă · 1 metode folosite · 1 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 117,79 – 277,17 USD.

Metode calculate, dar în afara intervalului agregat: Dividende actualizate (DDM) (distribuie puțin din profit ca dividend (capitalul se întoarce prin răscumpărări): modelul de dividende nu descrie valoarea, rămâne în afara agregatului).

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (USD pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · cheltuiala cu dobânzile raportată e mult mai veche decât ultima perioadă (emitentul a schimbat tagul XBRL): nu se folosește o cifră învechită
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
  • Colegi: P/E117,79 – 277,17 (Mijloc 139,38)
    17 firme folosite · multiplul median 16,2x · quartile 13,7x – 32,2x
    AEM, AG, AGI, ARIS, AU, B, CDE, EGO, EQX, FNV, GFI, IDR, KGC, MUX, NAMM, PAAS, VOXR
  • Dividende actualizate (DDM)în afara agregatului13,14 – 17,67 (Mijloc 15,07)
    distribuie puțin din profit ca dividend (capitalul se întoarce prin răscumpărări): modelul de dividende nu descrie valoarea, rămâne în afara agregatului
Comparațiile pe multipli folosesc verticala SIC: Gold and Silver Ores (SIC 1040)

Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
4,3 %
Prima de risc a pieței
5,0 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
9,3 %
Creștere terminală
2,5 %

Scorul pe factori

Date insuficiente

Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 54,2 % din minimum 60 %

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitateindisponibilindisponibil—
Marja netă · Calitate34,7 %81 (față de colegi)12 %
Conversia profitului în FCF · Calitate109,0 %100 (pe interval fix)12 %
CAGR venituri 3 ani · Creștere23,9 %100 (pe interval fix)15 %
CAGR EPS 3 ani · Creștereindisponibilindisponibil—
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie2,5x100 (pe interval fix)8 %
P/E (TTM) · Evaluare13,7x72 (față de colegi)19 %
EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluare8,2 %100 (pe interval fix)15 %
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente5,5 %79 (pe interval fix)12 %
Rata de distribuire (FCF) · Randamente10,9 %100 (pe interval fix)8 %

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie· parțial100/100 · 1/3 factori cu valoare
  • Creștere· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Calitate91/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Randamente87/100 · 2/2 factori cu valoare
  • Evaluare85/100 · 2/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

NEWMONT CORPORATION (NEM). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-09-30.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 22,7 mld USD în 2025; creștere an/an 21,3 %; marjă netă 34,7 %; ROE 26,8 %.

Intervalul de valoare estimat este 117,79–277,17 USD pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 139,38 USD, prețul de 118,11 USD lasă un potențial de 18,0 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 15,3 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 54,2 % din minimum 60 %).

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • Marja netă: 34,7 %
  • Conversia profitului în FCF: 109,0 %
  • CAGR venituri 3 ani: 23,9 %
  • Lichiditatea curentă: 2,5x
  • P/E (TTM): 13,7x
  • Randament FCF: 8,2 %
  • Randamentul distribuirilor către acționari: 5,5 %
  • Rata de distribuire (FCF): 10,9 %

Ce o infirmă

Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, EV/EBITDA.

Față de mediana verticalei

Gold and Silver Ores (SIC 1040) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 39 firme

Banda de mărime nu s-a aplicat: ar fi rămas prea puține firme; verticala conține și firme mult mai mici sau mai mari.

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
13,7x
mediana verticalei 16,6x
sub mediană (−17,2 %)
EV/EBITDA
—
mediana verticalei 10,1x
P/S
4,6x
mediana verticalei 4,8x
la mediană
P/B
3,4x
mediana verticalei 2,8x
peste mediană (+23,5 %)
ROE
26,8 %
mediana verticalei 0,8 %
peste mediană (+3.278,7 %)
Marja netă
34,7 %
mediana verticalei 12,7 %
peste mediană (+174,5 %)
Marja EBIT
—
mediana verticalei 25,2 %
Venituri an/an
21,3 %
mediana verticalei 36,9 %
sub mediană (−42,2 %)
Datorie netă/EBITDA
—
mediana verticalei -0,3x
Randament dividend
0,9 %
mediana verticalei 0,6 %
peste mediană (+38,9 %)

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
NEMNewmont Corporation122,7 mld13,726,8 %34,7 %+21,3 %+50 % / +203 %
AEMAgnico Eagle Mines Limited91,7 mld20,719,6 %37,5 %+43,7 %+5 % / +242 %
BBarrick Mining Corp67,2 mld13,719,6 %29,4 %+31,2 %−3 % / +128 %
FNVFRANCO NEVADA Corp46,7 mld42,016,3 %61,0 %+63,7 %+15 % / +116 %
AUAngloGold Ashanti plc44,4 mld17,043,1 %32,1 %+70,8 %+3 % / +357 %
GFIGold Fields Limited32,9 mld26,625,7 %23,9 %+15,6 %−14 % / +140 %
KGCKinross Gold Corp25,7 mld11,031,0 %33,9 %+36,9 %−24 % / +264 %
PAASPan American Silver Corp.17,5 mld16,216,8 %27,1 %+28,4 %−9 % / +165 %
CDECoeur Mining, Inc.14,9 mld16,010,3 %19,2 %+96,4 %−16 % / +378 %
AGIAlamos Gold Inc.12,6 mld14,322,1 %49,0 %+34,3 %−20 % / +103 %
HMYHarmony Gold Mining Company Limited10,4 mld———+25,8 %−17 % / +163 %
EQXEquinox Gold Corp.8,9 mld32,24,8 %12,2 %+99,1 %−19 % / +106 %
AGFirst Majestic Silver Corp.7,6 mld45,38,0 %13,1 %+124,3 %+1 % / +158 %
EGOEldorado Gold Corp6,7 mld13,612,4 %27,9 %+37,5 %+7 % / +155 %
CGAUCenterra Gold Inc.4,3 mld—-4,7 %-7,4 %+28,8 %+61 % / +249 %
ARISAris Mining Corp3,2 mld38,37,0 %8,4 %+81,7 %+12 % / +396 %
NGNovagold Resources Inc.2,7 mld—-32,8 %—indisponibil−40 % / +45 %
AAUCAllied Gold Corporation2,5 mld—-13,8 %-3,9 %+82,3 %−3 % / indisponibil
EXKEndeavour Silver Corp.2,1 mld—-22,4 %-25,5 %+114,8 %−21 % / +259 %
HYMCHycroft Mining Holding Corporation1,6 mld—-72,3 %—−100,0 %+49 % / +716 %
IAUXi-80 GOLD CORP.1,2 mld—-81,9 %-202,7 %+89,1 %+18 % / −15 %
NEWPNew Pacific Metals Corp.952,3 mil—-2,8 %—−19,1 %+101 % / +181 %
MUXMcEWEN INC.916,1 mil12,813,5 %32,5 %+13,2 %−20 % / +94 %
MTAMetalla Royalty & Streaming Ltd.732,0 mil—-1,7 %-36,1 %+99,6 %+6 % / +145 %
GROYGold Royalty Corp.648,9 mil—-0,7 %-26,5 %+54,5 %−34 % / +86 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru NEM din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (USD)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
79,80
Randament total -32 % · Pe an -32 %
140,43
Randament total 20 % · Pe an 20 %
210,64
Randament total 80 % · Pe an 80 %
3 ani
94,65
Randament total -17 % · Pe an -6 %
185,72
Randament total 61 % · Pe an 17 %
303,33
Randament total 161 % · Pe an 38 %
5 ani
112,27
Randament total -0 % · Pe an -0 %
245,61
Randament total 115 % · Pe an 17 %
436,79
Randament total 279 % · Pe an 31 %
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani
  • P/E la ieșire± 46,43
  • Marja netă± 32,50
  • Creșterea anuală a veniturilor± 24,24
  • Diluare anuală± 2,73

Analiză AI

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Pe scurt

Newmont este cel mai mare producător de aur din lume, cu operațiuni pe mai multe continente și o poziție care depinde în mare măsură de prețul aurului. Pentru noi, contează acum fiindcă rezultatele din 2026 arată o companie care își menține ghidajul de producție în timp ce își returnează capital acționarilor, dar care rămâne expusă unor riscuri politice și operaționale din Ghana și din parteneriatul NGM. Vânzările din 2025 au atins 22.7 miliarde USD 1, iar producția atribuibilă de aur a fost de 5.89 milioane de uncii 1.

SWOT

Puncte tari

  • Compania este cel mai mare producător de aur și singura companie de aur inclusă în indicele S&P 500 1. Portofoliul său diversificat și situația sa financiară, cu o poziție netă de numerar, îi oferă flexibilitate 3.
  • Fluxul de numerar liber ridicat, combinat cu un program structurat de răscumpărări și dividende, susține returnarea capitalului către acționari 3.
  • Compania menține reputația de lider în sustenabilitate și guvernanță, fiind inclusă în indici de referință din domeniu 1.

Puncte slabe

  • Dependența de prețul aurului este mare, iar compania nu folosește acoperiri pentru vânzările de metale 1.
  • Operațiunile din joint-venture-uri, precum NGM, depind de un partener care controlează gestiunea zilnică, ceea ce a generat dispute semnificative 2.
  • Suspendarea temporară a operațiunilor la Cadia după activitate seismică arată vulnerabilitatea la evenimente naturale în unele locații 3.

Oportunități

  • Dacă Red Chris Block Cave ajunge la decizia finală de investiție, proiectul ar putea extinde producția de cupru și aur 3.
  • Finalizarea extinderii Tanami ar putea aduce producție suplimentară mai devreme decât era planificat 3.
  • Ieșirea din activele non-core ar putea concentra capitalul pe proprietățile cu randament mai ridicat 1.

Amenințări

  • Modificările regimului fiscal și ale redevențelor din Ghana ar putea crește costurile operaționale 2.
  • Tensiunile geopolitice și riscurile de conflict ar putea perturba lanțurile de aprovizionare și costurile energiei 2.
  • Scăderea prelungită a prețului aurului ar putea reduce rezervele economic viabile și ar putea conduce la depreciere de active 1.

Riscuri

  • Expunerea la prețul metalelorridicat

    Veniturile depind de prețul aurului, cuprului, argintului, plumbului și zincului, care sunt volatile, iar compania nu se acoperă împotriva acestor fluctuații 1.

  • Dispute în NGMridicat

    Compania a sesizat abateri de gestiune în joint-venture-ul NGM și a trimis o notificare de neexecutare, iar disputele ar putea afecta compania semnificativ 12.

  • Riscul fiscal din Ghanamediu

    Redevențele, taxele și levierea de creștere pot fi modificate, iar acest lucru ar putea crește costurile operaționale în Ghana 2.

  • Rezerve și estimărimediu

    Estimările de rezerve și resurse sunt incerte, iar proiectele pot costa mai mult sau aduce randamente mai mici decât cele estimate 1.

  • Evenimente operaționale și seismicescăzut

    Activitatea seismică a dus la suspendarea temporară a operațiunilor la Cadia, ceea ce arată că evenimentele neprevăzute pot afecta producția 3.

Teza de investiție

Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

  • Dacă prețul aurului se menține ridicat și costurile rămân sub control, fluxul de numerar liber ar putea continua să susțină răscumpărările de acțiuni și dividendele 3.
  • Poziția de lider în producția de aur și bilanțul cu poziție netă de numerar oferă compania un avantaj pentru a finanța proiecte de creștere 3.
  • Rezolvarea disputelor cu Barrick și contribuția activelor în NGM ar putea clarifica structura de proprietate și ar putea aduce câștiguri 2.

Ce ar strica teza

  • Dacă prețul aurului scade, veniturile și fluxul de numerar ar putea scădea rapid, fiindcă nu există acoperiri 1.
  • Noile impozite și redevențe din Ghana ar putea reduce marjele în una dintre principalele zone de producție 2.
  • Dispute prelungite cu partenerul din NGM ar putea afecta gestiunea activelor și ar putea genera costuri legale suplimentare 12.

De urmărit

  • Ghidajul de producție și costurile pentru 2026, comparate cu rezultatele trimestrialeQ4 2026
  • Decizia finală de investiție pentru Red Chris Block Caveearly 2027
  • Finalizarea contribuției activelor în NGM și plata către BarrickQ4 2026
  • Efectele regimului de redevențe din Ghana asupra costurilor operaționale2027

Produse, piață și concurență

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Afacerea

Newmont Corporation, cu sediul în Denver, Colorado, este în principal un producător de aur, dar extrage și cupru, argint, plumb și zinc 1. La 31 decembrie 2025, compania avea rezerve atribuibile de aur dovedite și probabile de 118.2 milioane de uncii 1. Achiziția Newcrest din noiembrie 2023 a extins portofoliul, iar programul de cesiuni a eliminat active considerate non-core 1.

Activitatea se desfășoară în mai multe țări, printre care Statele Unite, Papua Noua Guinee, Australia, Ghana, Suriname, Argentina, Chile, Peru și Canada 1. Compania se prezintă drept lider mondial în aur, dar nu controlează singură toate activele, deoarece o parte importantă din producție vine din joint-venture-uri.

Vânzările sunt dominate de aur, care a reprezentat 85% din total în 2025 1. Cea mai mare parte se vinde ca aur rafinat, după ce mineritul produce în general doré, un aliaj care este trimis la rafinării 1.

Segmente

Aur

Vânzările de aur au fost de 19.3 miliarde USD în 2025 1, restul vânzărilor fiind format din cupru, argint, plumb și zinc. Aurul este și principalul motor al marjelor, având în vedere costurile raportate pe uncie în 2026 3.

NGM și proiecte noi

Nevada Gold Mines este o joint-venture în care Newmont deține 38.5% 1. În august 2026 părțile au modificat acordul, iar contribuția propusă a proiectelor de dezvoltare ar putea genera un câștig pentru Newmont 2. Proiectul Red Chris Block Cave este vizat pentru o decizie finală de investiție la începutul lui 2027 3.

Piața în context

În primele nouă luni din 2026 prețul realizat a fost de 4546 USD pe uncie 3, ceea ce sprijină marjele dacă nivelul se menține. Piața metalelor este ciclică, iar costurile de energie, forță de muncă și echipamente pot compensa câștigurile din preț 1.

Tendințe

  • Prețul ridicat al auruluivânt din spate

    Câștigurile din preț au dus la venituri mai mari și la profituri mai bune în 2025 1. Dacă prețurile rămân ridicate, marjele ar putea susține în continuare fluxul de numerar al companiei.

  • Volatilitatea prețurilorvânt din față

    Istoricul prețurilor arată fluctuații mari, iar o scădere prelungită ar putea reduce rezervele economic viabile și ar putea amâna noi proiecte 1. Această incertitudine este un factor important pentru evaluarea companiei.

  • Regimul fiscal din Ghanavânt din față

    Expirarea acordului de stabilitate din Ghana a dus la impozite și redevențe mai mari, iar compania a raportat ulterior o nouă structură a redevențelor 2. Aceste schimbări ar putea crește costurile operaționale, mai ales când prețul aurului este ridicat.

  • Reducerea numărului de acțiunimixt

    Răscumpărările de acțiuni au redus numărul de acțiuni cu aproximativ 10% de la februarie 2024 3, ceea ce poate crește expunerea acționarilor la fluxul liber de numerar pe acțiune. Efectul depinde însă de continuarea programului și de deciziile consiliului.

Poziția concurențială

Piața este fragmentată, iar concurența pentru achiziția de proprietăți miniere atractive este intensă 1. Capacitatea de a menține poziția pe termen lung depinde de achiziția și dezvoltarea unor zăcăminte bune, de forța de muncă calificată și de gestionarea costurilor 1.

  • Barrick Mining CorporationB

    Partener în joint-venture-ul Nevada Gold Mines, unde Barrick operează activele, iar relația dintre cele două companii a fost tensionată în 2026 12.

  • Lundin Gold Inc.

    Operator al minei Fruta del Norte, în care Newmont deține o participație tratată ca investiție contabilă prin metoda punerii în echivalență 1.

  • Producătorii din top zece

    Grupul celor mai mari zece producători de aur din lume controlează o parte semnificativă din producția mondială, dar sursele nu le identifică individual 1.

  • Operatori regionali de aur

    Companiile mai mici din jurisdicțiile în care Newmont operează pot concura pentru aceleași proprietăți și forță de muncă, fără ca sursele să le enumere 1.

Știri și depuneri

Din presă

Ultima știre din arhiva noastră e din 17 sept. 2026; cea mai nouă depunere SEC e din 22 oct. 2026. Arhiva de presă vine din fluxurile RSS urmărite și nu acoperă neapărat ultimul eveniment — depunerile de alături da.

Depuneri SEC

Surse

  1. [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Newmont Corporation · 19 feb. 2026
  2. [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-09-30 · SEC / Newmont Corporation · 22 oct. 2026
  3. [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Newmont Corporation · 22 oct. 2026

Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.