olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Osisko Development Corp. OGG
Gold and Silver Ores · SIC 1040 · Verticală: Gold and Silver Ores (SIC 1040)
Osisko Development Corp. este o companie de dezvoltare minieră axată pe proiecte de aur, cu accent pe proiectul Cariboo Gold din Columbia Britanică, Canada. Compania raportează conform IFRS și este listată pe TSXV și NYSE, iar stadiul ei de dezvoltare face ca progresul spre o decizie pozitivă de construcție să fie urmărit atent de investitori.
Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Osisko Development Corp. (OGG) costa 2,36 USD (+7,27 % într-o zi), cu beta 0,89, interval pe 52 de săptămâni 2,20–4,78 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 40,5
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 2,17 – 2,87
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,27 · lățimea benzii 27,7 %
- SMA 50 / 200
- 2,72 / 3,03
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,12 / -0,10
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −17,2 % | −1,1 % | −16,1 pp | — |
| 3 luni | −12,6 % | −0,5 % | −12,1 pp | — |
| 6 luni | −27,8 % | +4,4 % | −32,2 pp | — |
| De la început de an | −32,4 % | +12,3 % | −44,7 pp | — |
| 1 an | −19,2 % | +13,5 % | −32,7 pp | −9,2 % |
| 3 ani | −26,9 % | +76,4 % | −103,3 pp | +144,6 % |
| 5 ani | −81,3 % | +63,7 % | −144,9 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
prețul (USD) și raportarea sunt în monede diferite
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 7,7 mil | 64,0 mil | 31,6 mil | 4,6 mil | 35,5 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | +736,0 % | −50,6 % | −85,6 % | +678,0 % |
| Profit net | -133,3 mil | -192,5 mil | -181,9 mil | -86,3 mil | -169,0 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | -3,03 | -3,02 | -2,21 | -0,92 | -0,95 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | -1.740,0 % | -300,5 % | -575,1 % | -1.893,5 % | -476,4 % |
| Flux de numerar liber | -88,9 mil | -79,7 mil | -61,3 mil | -88,6 mil | -120,9 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 220,4 mil CAD
- Datorie financiară
- 144,6 mil CAD
- Datorie netă
- -75,9 mil CAD
- Capitaluri proprii
- 682,7 mil CAD
- Active totale
- 1,3 mld CAD
- Datorie / capitaluri
- 0,21x
- Lichiditate curentă
- 1,45x
- ROE
- -27,0 %
- ROA
- -16,0 %
- Marja FCF
- -340,7 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (CAD)
Marje
Cont de profit și pierdere · CAD
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 7,7 mil | 64,0 mil | 31,6 mil | 4,6 mil | 35,5 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 7,7 mil | 56,6 mil | 32,3 mil | 4,8 mil | 13,9 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Profit brut | 0 ≈ | 7,4 mil ≈ | -667,0 mii ≈ | -217,0 mii ≈ | 21,6 mil ≈ | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026derivat |
| Profit operațional | -157,4 mil | -234,3 mil | -209,4 mil | -62,4 mil | -81,7 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | — | 5,8 mil | 13,4 mil | 8,8 mil | 6,7 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | -146,3 mil | -190,8 mil | -204,4 mil | -85,7 mil | — | SEC (XBRL)· 31 mar. 2025verificat |
| Impozit pe profit | -13,0 mil | 1,7 mil | -22,5 mil | 648,0 mii | -66,0 mii | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Profit net | -133,3 mil | -192,5 mil | -181,9 mil | -86,3 mil | -169,0 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| EPS diluat | -3,03 | -3,02 | -2,21 | -0,92 | -0,95 | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 44,0 mil | 63,8 mil | 82,5 mil | 93,8 mil | 178,2 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Venituri − Costul vânzărilor.
- 2023
- 82,5 mil
- 2024
- 93,8 mil
- 2025
- 178,2 mil
SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat
Bilanț · CAD
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 15,8 mil | 54,2 mil | 20,1 mil | 63,6 mil | 220,4 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Creanțe | 8,0 mil | 11,0 mil | 4,0 mil | 2,6 mil | 9,4 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Stocuri | 18,6 mil | 17,6 mil | 7,2 mil | 8,7 mil | 7,8 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Active curente | 61,4 mil | 141,3 mil | 67,7 mil | 123,3 mil | 479,8 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 83,7 mil | 111,7 mil | 97,3 mil | 87,1 mil | — | SEC (XBRL)· 31 mar. 2025verificat |
| Active totale | 703,1 mil | 968,2 mil | 763,9 mil | 856,9 mil | 1,3 mld | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 25,1 mil | 31,1 mil | 25,4 mil | 26,3 mil | 30,6 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | 1,6 mil | 4,7 mil | 11,8 mil | 40,7 mil | 6,8 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 2,2 mil | 12,3 mil | 5,1 mil | 6,0 mil | 137,8 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Datorii curente | 41,9 mil | 51,0 mil | 57,3 mil | 144,5 mil | 331,9 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Datorii totale | 118,9 mil | 237,8 mil | 178,7 mil | 286,3 mil | 579,6 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Capital propriu | 584,2 mil | 730,4 mil | 585,2 mil | 570,6 mil | 682,7 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | — | 75,6 mil | 84,1 mil | 136,6 mil | 255,1 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
- 2023
- 84,1 mil
- 2024
- 136,6 mil
- 2025
- 255,1 mil
SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat
Fluxuri de numerar · CAD
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -41,4 mil | -50,3 mil | -43,8 mil | -52,3 mil | -25,0 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 47,5 mil | 29,4 mil | 17,5 mil | 36,3 mil | 95,9 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | -88,9 mil ≈ | -79,7 mil ≈ | -61,3 mil ≈ | -88,6 mil ≈ | -120,9 mil ≈ | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -157,0 mil | -145,9 mil | -66,1 mil | -35,2 mil | -102,8 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 34,7 mil | 254,5 mil | 47,8 mil | 145,5 mil | 446,8 mil | SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2023
- -66,1 mil
- 2024
- -35,2 mil
- 2025
- -102,8 mil
SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat
- 2023
- 47,8 mil
- 2024
- 145,5 mil
- 2025
- 446,8 mil
SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
Risc
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 5 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 35,4 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: indisponibil
Prețul și raportarea sunt în monede diferite; indicatorii de piață sunt indisponibili.
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
35 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — fără ipoteze de evaluare pentru moneda de raportare
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 6,5 %
- Prima de risc a pieței
- 6,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 12,5 %
- Creștere terminală
- 3,0 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 35,4 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | -11,8 % | 13 (față de colegi) | 29 % |
| Marja netă · Calitate | -476,4 % | 6 (față de colegi) | 18 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | -17,9 % | 0 (pe interval fix) | 24 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -12,2x | 0 (pe interval fix) | 18 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 1,4x | 54 (pe interval fix) | 12 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie22/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate10/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Osisko Development Corp. (OGG). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 35,5 mil CAD în 2025; creștere an/an 678,0 %; marjă netă -476,4 %; ROE -27,0 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 35,4 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Ce o infirmă
- ROIC: -11,8 %
- Marja netă: -476,4 %
- CAGR venituri 3 ani: -17,9 %
- Acoperirea dobânzilor: -12,2x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Gold and Silver Ores (SIC 1040) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| NEMNewmont Corporation | 122,7 mld | 13,7 | 26,8 % | 34,7 % | +21,3 % | +30 % / +194 % |
| AEMAgnico Eagle Mines Limited | 91,7 mld | 20,7 | 19,6 % | 37,5 % | +43,7 % | +5 % / +242 % |
| BBarrick Mining Corp | 67,2 mld | 13,7 | 19,6 % | 29,4 % | +31,2 % | −3 % / +128 % |
| FNVFRANCO NEVADA Corp | 46,7 mld | 42,0 | 16,3 % | 61,0 % | +63,7 % | +15 % / +116 % |
| AUAngloGold Ashanti plc | 44,4 mld | 17,0 | 43,1 % | 32,1 % | +70,8 % | +3 % / +357 % |
| GFIGold Fields Limited | 32,9 mld | 26,6 | 25,7 % | 23,9 % | +15,6 % | −14 % / +140 % |
| KGCKinross Gold Corp | 25,7 mld | 11,0 | 31,0 % | 33,9 % | +36,9 % | −24 % / +264 % |
| PAASPan American Silver Corp. | 17,5 mld | 16,2 | 16,8 % | 27,1 % | +28,4 % | −9 % / +165 % |
| CDECoeur Mining, Inc. | 14,9 mld | 16,0 | 10,3 % | 19,2 % | +96,4 % | −16 % / +378 % |
| AGIAlamos Gold Inc. | 12,6 mld | 14,3 | 22,1 % | 49,0 % | +34,3 % | −20 % / +103 % |
| HMYHarmony Gold Mining Company Limited | 10,4 mld | — | — | — | +25,8 % | −17 % / +163 % |
| EQXEquinox Gold Corp. | 8,9 mld | 32,2 | 4,8 % | 12,2 % | +99,1 % | −19 % / +106 % |
| AGFirst Majestic Silver Corp. | 7,6 mld | 45,3 | 8,0 % | 13,1 % | +124,3 % | +1 % / +158 % |
| EGOEldorado Gold Corp | 6,7 mld | 13,6 | 12,4 % | 27,9 % | +37,5 % | +7 % / +155 % |
| CGAUCenterra Gold Inc. | 4,3 mld | — | -4,7 % | -7,4 % | +28,8 % | +61 % / +249 % |
| ARISAris Mining Corp | 3,2 mld | 38,3 | 7,0 % | 8,4 % | +81,7 % | +12 % / +396 % |
| NGNovagold Resources Inc. | 2,7 mld | — | -32,8 % | — | indisponibil | −40 % / +45 % |
| AAUCAllied Gold Corporation | 2,5 mld | — | -13,8 % | -3,9 % | +82,3 % | −3 % / indisponibil |
| EXKEndeavour Silver Corp. | 2,1 mld | — | -22,4 % | -25,5 % | +114,8 % | −21 % / +259 % |
| HYMCHycroft Mining Holding Corporation | 1,6 mld | — | -72,3 % | — | −100,0 % | +49 % / +716 % |
| IAUXi-80 GOLD CORP. | 1,2 mld | — | -81,9 % | -202,7 % | +89,1 % | +18 % / −15 % |
| NEWPNew Pacific Metals Corp. | 952,3 mil | — | -2,8 % | — | −19,1 % | +101 % / +181 % |
| MUXMcEWEN INC. | 916,1 mil | 12,8 | 13,5 % | 32,5 % | +13,2 % | −20 % / +94 % |
| MTAMetalla Royalty & Streaming Ltd. | 732,0 mil | — | -1,7 % | -36,1 % | +99,6 % | +6 % / +145 % |
| GROYGold Royalty Corp. | 648,9 mil | — | -0,7 % | -26,5 % | +54,5 % | −34 % / +86 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru OGG din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 30 mar. 2026; de atunci au apărut 6-K (02 nov. 2026), 6-K (27 oct. 2026), 6-K (09 oct. 2026), 6-K (05 oct. 2026), 6-K (01 oct. 2026), 6-K (30 sept. 2026).
Pe scurt
Osisko Development Corp. este o companie de dezvoltare minieră axată pe proiecte de aur, cu accent pe proiectul Cariboo Gold din Columbia Britanică, Canada. Compania raportează conform IFRS și este listată pe TSXV și NYSE, iar stadiul ei de dezvoltare face ca progresul spre o decizie pozitivă de construcție să fie urmărit atent de investitori.
SWOT
Puncte tari
- Compania are un proiect de dezvoltare definit, Cariboo Gold, cu resurse minerale estimate conform standardelor canadiene și americane apropiate.
- Raportul indică un control intern considerat eficient de conducere la sfârșitul exercițiului 2025.
- Listarea duală pe TSXV și NYSE oferă acces la două piețe de capital și la investitori din SUA și Canada.
Puncte slabe
- Compania nu are fluxuri de numerar operaționale pozitive, iar raportul menționează explicit flux de numerar operațional negativ.
- Resursele inferate nu pot forma baza studiilor de fezabilitate și au un grad mai mare de incertitudine decât rezervele.
- Dependența de finanțare externă și de diluarea acționarilor prin emisiuni viitoare rămâne un punct vulnerabil.
Oportunități
- Trecerea cu succes a proiectului Cariboo Gold prin etapele de precontrucție ar putea consolida valoarea activelor companiei.
- Alinierea treptată a standardelor de raportare ar putea facilita accesul la investitori din SUA.
- Dacă prețul aurului rămâne favorabil, condițiile de finanțare pentru proiecte în dezvoltare ar putea deveni mai atractive.
Amenințări
- Obținerea tardivă a licențelor și permiselor ar putea întârzia calendarul proiectului.
- Depreciația prețului metalelor prețioase ar putea reduce interesul investitorilor și valoarea proiectului.
- Depășirea costurilor sau costuri neprevăzute ar putea afecta bugetul de construcție, potrivit riscurilor menționate.
Riscuri
- Risc de finanțareridicat
Compania are nevoie de finanțare suplimentară pentru a-și îndeplini obligațiile și a continua dezvoltarea, iar emisiunile viitoare ar putea dilua acționarii existenți.
- Risc de permitereridicat
Lipsa aprobărilor sau întârzierea licențelor ar putea amâna dezvoltarea proiectului Cariboo Gold.
- Risc de cost al proiectuluimediu
Costurile de construcție ar putea depăși estimările, iar apariția unor costuri neprevăzute ar putea modifica planul financiar.
- Risc al prețului metalelormediu
Fluctuațiile prețului aurului, argintului și altor metale ar putea influența viabilitatea economică a proiectului.
- Risc valutar și de raportarescăzut
Expunerea la cursul dolarului canadian față de cel american și diferențele dintre standardele de raportare pot complica interpretarea rezultatelor.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă proiectul Cariboo Gold avansează conform calendarului spre construcție, compania ar putea demonstra valoarea resurselor sale minerale.
- Listarea pe două burse și controlul intern considerat eficient ar putea sprijini încrederea investitorilor în guvernanță.
- Un mediu favorabil pentru aur ar putea atrage finanțare pe condiții mai bune pentru dezvoltarea proiectului.
Ce ar strica teza
- Flux de numerar operațional negativ înseamnă că dezvoltarea depinde de finanțare externă, cu riscul de diluare a acționarilor.
- Resursele inferate au un grad ridicat de incertitudine și nu pot fi considerate neapărat economic exploatabile.
- Întârzierile în permitere sau depășirile de costuri ar putea reduce valoarea proiectului pentru investitori.
De urmărit
- Progresul proiectului Cariboo Gold prin etapele de precontrucție și lucrări timpurii2026
- Obținerea finanțării necesare pentru dezvoltare și nivelul diluării acționarilor2026
- Stadiul licențelor și permiselor necesare pentru proiectUrmătorul raport anual
- Evoluția cursului dolarului canadian și a prețului aurului față de raportările din 2025Următorul 40-F
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 30 mar. 2026; de atunci au apărut 6-K (02 nov. 2026), 6-K (27 oct. 2026), 6-K (09 oct. 2026), 6-K (05 oct. 2026), 6-K (01 oct. 2026), 6-K (30 sept. 2026).
Afacerea
Osisko Development Corp. (denumită în documente « Registrant ») este o companie canadiană de dezvoltare minieră, potrivit formularului 40-F depus pentru exercițiul încheiat la 31 decembrie 2025. Principalul activ menționat în raport este proiectul Cariboo Gold, pentru care compania prezintă resurse minerale și pregătește următoarele etape de precontrucție. Acțiunile sunt listate pe TSX Venture Exchange și pe NYSE, iar warrant-urile pe TSXV și Nasdaq 1.
Compania își prezintă situația financiară în dolari canadieni, cu conversie la cursul Băncii Canadei, și raportează conform IFRS, deși auditul este supus standardelor PCAOB. Raportul include și declarații privind controlul intern asupra raportării financiare, considerat eficient la sfârșitul exercițiului 2025, potrivit conducerii 1.
Din punct de vedere al statutului, Osisko Development se califică drept companie emergentă de creștere conform JOBS Act, ceea ce o scutește de anumite cerințe de audit al controlului intern. Compania are un cod de etică aplicabil tuturor angajaților și membrilor conducerii și publică practicile de guvernanță pe site-ul propriu 1.
Segmente
Dezvoltarea proiectului Cariboo Gold
Proiectul Cariboo Gold este principalul activ de dezvoltare, iar raportul face referire la resursele minerale indicate și inferate estimate conform NI 43-101. Compania urmărește trecerea prin etapele de precontrucție și lucrări timpurii spre pregătirea pentru construcție 1.
Activitatea de explorare și alte proprietăți
Raportul include consimțăminte ale mai multor persoane calificate pentru estimările tehnice, ceea ce indică un portofoliu de proprietăți minerale analizate de specialiști independenți. Informațiile detaliate despre aceste proprietăți sunt incluse în Formularul de Informații Anuale depus ca anexă 1.
Piața în context
Compania activează în industria aurului și argintului, unde prețul metalelor prețioase, cursurile de schimb și condițiile economice generale influențează proiectele în dezvoltare. Raportul menționează explicit riscurile legate de prețul aurului, argintului și al altor metale, precum și de cursul dolarului canadian față de cel american 1.
Mediul de reglementare include atât cerințele canadiene de raportare, cât și regulile SEC pentru minerit, S-K 1300, care sunt apropiate de NI 43-101 dar diferă în anumite privințe. Diferențele de terminologie privind resursele minerale pot influența modul în care investitorii interpretează estimările 1.
Tendințe
- Dezvoltarea proiectelor miniere de aurmixt
Companiile de dezvoltare care avansează spre construcție beneficiază de interesul pentru aur ca activ de protecție, dar depind de capacitatea de a obține finanțare și permisele necesare. Dacă progresul spre decizia de construcție se accelerează, poziția companiei ar putea deveni mai solidă.
- Cerințe de reglementare și permiterevânt din față
Obținerea licențelor, aprobărilor și permiselor în timp util rămâne o condiție esențială pentru proiectele miniere. Întârzierile în acest proces ar putea afecta calendarul dezvoltării.
- Armonizarea standardelor de raportare minierăvânt din spate
Apropierea regulilor SEC S-K 1300 de NI 43-101 simplifică raportarea pentru emitenții duali, reducând în parte diferențele de interpretare. Totuși, diferențele rămase impun prudență în compararea estimărilor.
- Volatilitatea cursurilor valutare și a costurilorvânt din față
Fluctuațiile cursului dolarului canadian față de cel american și presiunile inflaționiste pot modifica costurile proiectelor și rezultatele financiare raportate în dolari canadieni.
Poziția concurențială
Raportul nu descrie explicit un peisaj concurențial, dar contextul industriei miniere de aur indică mai mulți dezvoltatori de proiecte care concurează pentru capital, personal calificat și permise. Compania menționează concurența din industria minieră ca factor de risc.
Concurența pentru finanțare și resurse umane este un factor relevant pentru o companie aflată în faza de dezvoltare, iar capacitatea de a atrage și păstra conducerea cheie rămâne un element de atenție menționat în documente 1.
- Alți dezvoltatori de proiecte aurifere listați în SUA
Sursa nu identifică concurenți specifici; companiile din aceeași categorie concurează pentru capital și permise.
- Companii miniere canadiene listate pe TSX și NYSE
Categorie generală menționată indirect prin concurența din industria minieră, fără nume în sursă.
- Producători de aur și argint cu operațiuni în funcțiune
Concurează pentru investitori sensibili la prețul metalelor, deși nu sunt numiți în raport.
- Companii de explorare cu proiecte în Columbia Britanică
Concurează pentru terenuri, personal și finanțare în aceeași jurisdicție, fără nume în sursă.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport curent (emitent străin)02 nov. 2026
- Raport curent (emitent străin)27 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)09 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)05 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)01 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)30 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)23 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)14 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)25 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)20 aug. 2026
Surse
- [1] Form 40-F, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Osisko Development Corp. · 30 mar. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.