olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Sunococorp LLC SUNC
Petroleum Refining · SIC 2911 · Verticală: Petroleum Refining (SIC 2911)
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Sunococorp LLC (SUNC) costa 66,41 USD (−3,38 % într-o zi), cu capitalizare 3,4 mld USD, P/E 23,8 pe un EPS diluat de -0,10 USD în ultimele 12 luni, beta -0,35, interval pe 52 de săptămâni 47,99–82,38 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2026): venituri de 14,3 mld USD (+164,5 % an/an), profit net de 39,0 mil USD, EPS diluat 0,76 USD.
Date la · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 29,3
- supravândut (≤ 30)
- Bollinger (20, 2)
- 68,10 – 75,83
- sub banda inferioară · %B -0,22 · lățimea benzii 10,7 %
- SMA 50 / 200
- 75,47 / 67,53
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- -1,73 / -1,28
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −6,5 % | −1,1 % | −5,4 pp | — |
| 3 luni | −8,8 % | −0,5 % | −8,4 pp | — |
| 6 luni | +1,6 % | +4,4 % | −2,8 pp | — |
| De la început de an | +34,8 % | +12,3 % | +22,4 pp | — |
| 1 an | indisponibil | +13,5 % | indisponibil | +54,4 % |
| 3 ani | indisponibil | +76,4 % | indisponibil | +64,8 % |
| 5 ani | indisponibil | +63,7 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q2 2026 · 30 iun. 2026
Marje trimestriale
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q1 '25 | Q2 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 5,2 mld | 5,4 mld | 10,7 mld | 14,3 mld |
| Costul vânzărilor | 4,5 mld | 4,8 mld | 9,0 mld | 12,8 mld |
| Profit operațional | 296,0 mil | 203,0 mil | 866,0 mil | 583,0 mil |
| Amortizare și depreciere | 156,0 mil | 154,0 mil | 286,0 mil | 282,0 mil |
| Cheltuieli cu dobânzile | 121,0 mil | 123,0 mil | 201,0 mil | 204,0 mil |
| Impozit pe profit | -2,0 mil | 7,0 mil | 74,0 mil | 89,0 mil |
| Profit net | 0 | 0 | 110,0 mil | 39,0 mil |
| EPS diluat | — | — | 2,13 | 0,76 |
| Flux de numerar operațional | 156,0 mil | 243,0 mil ≈ | 454,0 mil | 1,1 mld ≈ |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Venituri | 23,1 mld | 22,7 mld | 25,2 mld |
| Venituri an/an | indisponibil | −1,6 % | +11,1 % |
| Profit net | 0 | 0 | -5,0 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil | -0,10 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | 0,0 % | 0,0 % | -0,0 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 891,0 mil USD
- Datorie financiară
- 13,4 mld USD
- Datorie netă
- 12,5 mld USD
- Capitaluri proprii
- indisponibil USD
- Active totale
- 28,4 mld USD
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 1,38x
- ROE
- indisponibil
- ROA
- -0,0 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 23,1 mld | 22,7 mld | 25,2 mld | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 21,7 mld | 20,6 mld | 22,4 mld | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| Profit brut | 1,4 mld ≈ | 2,1 mld ≈ | 2,8 mld ≈ | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026derivat |
| Profit operațional | 635,0 mil | 791,0 mil | 935,0 mil | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 187,0 mil | 368,0 mil | 688,0 mil | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| EBITDA | 822,0 mil ≈ | 1,2 mld ≈ | 1,6 mld ≈ | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026derivat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 217,0 mil | 391,0 mil | 541,0 mil | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 36,0 mil | 175,0 mil | 58,0 mil | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| Profit net | 0 | 0 | -5,0 mil | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| EPS diluat | — | — | -0,10 | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | — | — | 51,5 mil | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Venituri − Costul vânzărilor; Profit operațional + Amortizare și depreciere.
Bilanț · USD
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Numerar | — | 94,0 mil | 891,0 mil | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| Creanțe | — | 1,2 mld | 2,0 mld | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| Stocuri | — | 1,1 mld | 2,4 mld | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| Active curente | — | 2,5 mld | 5,5 mld | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | — | 7,7 mld | 13,4 mld | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| Fond comercial | 1,6 mld | 1,5 mld | 3,0 mld | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | — | 547,0 mil | 2,4 mld | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| Active totale | — | 14,4 mld | 28,4 mld | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | — | 2,0 mil | 17,0 mil | SEC (XBRL)· 07 mai 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | — | 7,5 mld | 13,4 mld | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| Datorii curente | — | 1,9 mld | 4,0 mld | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| Datorii totale | — | 10,3 mld | 20,3 mld | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
- 2023
- —
- 2024
- 547,0 mil
- 2025
- 2,4 mld
SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 600,0 mil | 549,0 mil | 1,2 mld | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| Flux de numerar din investiții | -288,0 mil | 477,0 mil | -2,8 mld | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -365,0 mil | -961,0 mil | 2,4 mld | SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat |
- 2023
- -288,0 mil
- 2024
- 477,0 mil
- 2025
- -2,8 mld
SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat
- 2023
- -365,0 mil
- 2024
- -961,0 mil
- 2025
- 2,4 mld
SEC (XBRL)· 19 feb. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
Risc
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 4 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 3,4 mld USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
27 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 23,01 – 56,32 USD.
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (USD pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: P/E23,01 – 56,32 (Mijloc 48,13)10 firme folosite · multiplul median 17,2x · quartile 8,2x – 20,1xCOP, CVI, CVX, DK, EQNR, MPC, PBF, PSX, VLO, XOM
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | 0,4 % | 24 (față de colegi) | 23 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | 2,7x | 18 (pe interval fix) | 23 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 1,3x | 41 (pe interval fix) | 15 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 23,8x | 10 (față de colegi) | 38 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie27/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial24/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial10/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
SUNOCOCORP LLC (SUNC). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-06-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 25,2 mld USD în 2025; creștere an/an 11,1 %; marjă netă 0,4 %.
Intervalul de valoare estimat este 23,01–56,32 USD pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 48,13 USD, prețul de 66,41 USD lasă un potențial de -27,5 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -38,0 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Ce o infirmă
- Marja netă: 0,4 %
- Acoperirea dobânzilor: 2,7x
- P/E (TTM): 23,8x
- Prețul este peste intervalul de valoare estimat
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Petroleum Refining (SIC 2911) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 17 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| XOMExxonMobil Holdings Corporation | 701,6 mld | 27,7 | 9,8 % | 7,6 % | −5,0 % | +46 % / +65 % |
| CVXChevron Corp | 428,7 mld | 20,8 | 12,2 % | 9,6 % | −6,8 % | +44 % / +51 % |
| COPConocoPhillips | 164,5 mld | 18,1 | 14,2 % | 14,7 % | +7,7 % | +54 % / +18 % |
| EQNREquinor Asa | 107,0 mld | 22,1 | 12,2 % | 4,7 % | +2,6 % | +87 % / +34 % |
| MPCMarathon Petroleum Corporation | 106,9 mld | 7,7 | 72,6 % | 8,4 % | −4,4 % | +103 % / +163 % |
| VLOValero Energy Corp | 101,9 mld | 8,2 | 50,1 % | 8,4 % | −5,5 % | +107 % / +191 % |
| PSXPhillips 66 | 101,3 mld | 8,3 | 41,1 % | 7,5 % | −7,5 % | +90 % / +101 % |
| YPFYPF Sociedad Anonima | 16,4 mld | — | -7,4 % | -4,5 % | −4,4 % | +13 % / +151 % |
| CVICvr Energy, Inc | 4,3 mld | 16,3 | 27,5 % | 2,7 % | −5,9 % | +25 % / +35 % |
| IEPIcahn Enterprises L.P. | 4,0 mld | — | — | -9,4 % | −3,6 % | −34 % / −68 % |
| DKDelek Us Holdings, Inc. | 4,0 mld | 18,2 | 62,6 % | 1,9 % | −9,5 % | +69 % / +141 % |
| CLMTCalumet, Inc. | 3,8 mld | — | — | -3,0 % | −1,2 % | +126 % / +153 % |
| SUNCSunococorp LLC | 3,4 mld | 23,8 | — | 0,4 % | +11,1 % | indisponibil / indisponibil |
| IMOImperial Oil Limited | — | — | 25,2 % | 10,9 % | −8,6 % | +29 % / +126 % |
| PBFPbf Energy Inc. | — | 3,2 | 41,1 % | 7,0 % | −11,4 % | +111 % / +64 % |
| SUSuncor Energy Inc | — | — | 13,2 % | 11,3 % | −4,6 % | +61 % / +118 % |
| BPBp PLC | — | — | 0,1 % | 0,0 % | −1,1 % | +26 % / +26 % |
| SUNSunoco LP | — | — | — | 2,9 % | +11,1 % | +15 % / +18 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru SUNC din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | 41,84 Randament total -37 % · Pe an -37 % | 73,75 Randament total 11 % · Pe an 11 % | 110,79 Randament total 67 % · Pe an 67 % |
| 3 ani | 46,13 Randament total -31 % · Pe an -11 % | 90,95 Randament total 37 % · Pe an 11 % | 149,21 Randament total 125 % · Pe an 31 % |
| 5 ani | 50,86 Randament total -23 % · Pe an -5 % | 112,17 Randament total 69 % · Pe an 11 % | 200,96 Randament total 203 % · Pe an 25 % |
- P/E la ieșire± 22,74
- Marja netă± 15,92
- Creșterea anuală a veniturilor± 12,29
- Diluare anuală± 1,34
Analiză AI
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Produse, piață și concurență
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport curent03 nov. 2026Rezultate financiare · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent10 sept. 2026Notificare de delistare · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent10 aug. 2026Informare publică (Reg FD)
- Raport trimestrial06 aug. 2026
- Raport curent04 aug. 2026Rezultate financiare · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent16 iul. 2026Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial07 mai 2026
- Raport curent05 mai 2026Rezultate financiare · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent21 apr. 2026Informare publică (Reg FD) · Alte evenimente · Situații financiare și anexe
- Raport anual19 feb. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.