olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni SUA

Gamehaus Holdings Inc. GMHS

Services-Computer Processing & Data Preparation · SIC 7374 · Verticală: Services-Computer Processing & Data Preparation (SIC 7374)

0,68USD+12,36 % · 1 ziÎnchidere 04 nov. 2026

Gamehaus Holdings Inc. este o companie de publicare de jocuri mobile free-to-play care sprijină dezvoltatori mici și mijlocii prin finanțare, testare, achiziție de utilizatori și monetizare. În anul fiscal 2026 veniturile au scăzut la 104,7 milioane USD, iar compania a anunțat o reorientare către conținut generat prin AI, într-un moment în care presiunea pe achiziția de utilizatori în genul casual se accentuează.

Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).

La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Gamehaus Holdings Inc. (GMHS) costa 0,68 USD (+12,36 % într-o zi), cu capitalizare 51,4 mil USD, P/E 8,5 pe un EPS diluat de 0,08 USD în ultimele 12 luni, beta 0,38, interval pe 52 de săptămâni 0,59–1,18 USD.

Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
51,4 mil USD
acțiuni la 30 iun. 2024
P/E (TTM)
8,5
EPS diluat TTM 0,08 · TTM până la 30 iun. 2026
E/P (TTM)
11,73 %
TTM până la 30 iun. 2026
Randament dividend
indisponibil
Beta (2 ani)
0,38
Volatilitate (1 an) 71 %
Interval 52 săpt.
0,591,18

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
53,6
neutru
Bollinger (20, 2)
0,56 – 0,70
în jumătatea de sus a benzii · %B 0,87 · lățimea benzii 22,6 %
SMA 50 / 200
0,69 / 0,88
tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
MACD (12, 26, 9)
-0,00 / -0,01
MACD peste semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaS&P 500Față de S&P 500Mediana verticalei
1 lună+13,7 %−1,1 %+14,8 pp—
3 luni−16,8 %−0,5 %−16,4 pp—
6 luni−31,8 %+4,4 %−36,2 pp—
De la început de an−27,8 %+12,3 %−40,1 pp—
1 an−39,6 %+13,5 %−53,2 pp−17,2 %
3 ani−93,4 %+76,4 %−169,8 pp−17,8 %
5 aniindisponibil+63,7 %indisponibil—
Scădere maximă (1 an)
−50,0 %
24 nov. 2025 → 08 oct. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−96,3 %
21 ian. 2025 → 08 oct. 2026
Creștere anuală compusă (5 ani)
indisponibil
S&P 500 +10,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

P/E-ul de azi e la percentila 0 din propriul istoric de 4 trimestre (min 12,3, mediană 43,9, max 130,3; doar trimestrele cu profit).

Exerciții anuale

Exercițiu20222023202420252026
Venituriindisponibil168,2 mil145,2 mil118,0 mil104,7 mil
Venituri an/anindisponibilindisponibil−13,6 %−18,7 %−11,3 %
Profit net-5,7 mii1,5 mil8,2 mil4,0 mil4,3 mil
Profit net an/anindisponibilindisponibil+450,0 %−52,0 %+8,1 %
EPS diluatindisponibil0,080,160,080,08
EPS diluat an/anindisponibilindisponibil+100,0 %−50,0 %0,0 %
netă %indisponibil0,9 %5,7 %3,4 %4,1 %
Flux de numerar liberindisponibil2,5 mil4,4 mil2,2 mil5,2 mil

Rezultate raportate vs așteptări

Se încarcă…

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2026 · 30 iun. 2026

Numerar
17,6 mil USD
Datorie financiară
764,3 mii USD
Datorie netă
-16,8 mil USD
Capitaluri proprii
38,7 mil USD
Active totale
55,1 mil USD
Datorie / capitaluri
0,02x
Lichiditate curentă
2,84x
ROE
11,9 %
ROA
8,4 %
Marja FCF
5,0 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (USD)

Marje

Cont de profit și pierdere · USD

Venituri
2024
145,2 mil
2025
118,0 mil
2026
104,7 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Costul vânzărilor
2024
70,7 mil
2025
55,9 mil
2026
49,5 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Profit brut
2024
74,6 mil ≈
2025
62,2 mil ≈
2026
55,2 mil ≈

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026derivat

Cercetare și dezvoltare
2024
4,8 mil
2025
5,7 mil
2026
6,3 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Profit operațional
2024
8,3 mil
2025
3,4 mil
2026
1,4 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Amortizare și depreciere
2024
898,5 mii
2025
1,2 mil
2026
1,8 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

EBITDA
2024
9,2 mil ≈
2025
4,5 mil ≈
2026
3,1 mil ≈

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026derivat

Profit înainte de impozit
2024
8,7 mil
2025
4,0 mil
2026
3,9 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Impozit pe profit
2024
130,3 mii
2025
165,6 mii
2026
18,5 mii

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Profit net
2024
8,2 mil
2025
4,0 mil
2026
4,3 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

EPS diluat
2024
0,16
2025
0,08
2026
0,08

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Media ponderată diluată a acțiunilor
2024
50,0 mil
2025
51,5 mil
2026
53,4 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Bilanț · USD

Numerar
2024
18,8 mil
2025
15,2 mil
2026
17,6 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Creanțe
2024
11,0 mil
2025
10,4 mil
2026
8,0 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Active curente
2024
41,6 mil
2025
39,6 mil
2026
42,4 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2024
133,6 mii
2025
124,5 mii
2026
879,3 mii

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Imobilizări necorporale (fără fond comercial)
2024
5,3 mil
2025
5,0 mil
2026
3,5 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Active totale
2024
51,3 mil
2025
47,2 mil
2026
55,1 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Datorii comerciale
2024
13,0 mil
2025
10,8 mil
2026
11,4 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Datorie pe termen scurt
2024
—
2025
—
2026
764,3 mii

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Datorii curente
2024
16,9 mil
2025
14,0 mil
2026
15,0 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Datorii totale
2024
17,2 mil
2025
14,1 mil
2026
16,5 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Capital propriu
2024
34,0 mil
2025
33,1 mil
2026
38,7 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Fluxuri de numerar · USD

Flux de numerar operațional
2024
4,5 mil
2025
2,2 mil
2026
6,0 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Investiții (capex)
2024
104,6 mii
2025
37,6 mii
2026
786,9 mii

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Flux de numerar liber
2024
4,4 mil ≈
2025
2,2 mil ≈
2026
5,2 mil ≈

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2024
-407,3 mii
2025
-2,3 mil
2026
-4,7 mil

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2024
-1,2 mil
2025
-3,7 mil
2026
141,5 mii

SEC (XBRL)· 29 sept. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-11,3 %
calculat olivLawFY 2026
CAGR venituri 3 ani
-14,6 %
calculat olivLawFY 2023 → FY 2026
CAGR venituri 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EBIT (an/an)
-59,4 %
calculat olivLawFY 2026
Creșterea profitului net (an/an)
8,1 %
calculat olivLawFY 2026
CAGR profit net 3 ani
41,9 %
calculat olivLawFY 2023 → FY 2026
CAGR profit net 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea EPS (an/an)
0,0 %
calculat olivLawFY 2026
CAGR EPS 3 ani
0,0 %
calculat olivLawFY 2023 → FY 2026
CAGR EPS 5 ani
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea FCF (an/an)
139,0 %
calculat olivLawFY 2026

Profitabilitate

Marja brută
52,7 %
calculat olivLawFY 2026
Marja EBITDA
3,0 %
calculat olivLawFY 2026
Marja EBIT
1,3 %
calculat olivLawFY 2026
Marja netă
4,1 %
calculat olivLawFY 2026
Marja FCF
5,0 %
calculat olivLawFY 2026

Randamente

ROE
11,8 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
ROA
8,4 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
ROIC
6,3 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
ROCE
3,4 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Rata de distribuire (EPS)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Bilanț și datorie

Datoria netă
-16,8 mil USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Datorie netă / EBITDA
-5,4x
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Datorie / capital propriu
0,0x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Acoperirea dobânzilor
indisponibil
lipsesc date de intrare

Lichiditate

Lichiditatea curentă
2,8x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Lichiditatea imediată
1,2x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026

Numerar

Fluxul de numerar operațional
6,0 mil USD
calculat olivLawFY 2026
Investiții (capex)
786,9 mii USD
calculat olivLawFY 2026
Fluxul de numerar liber
5,2 mil USD
calculat olivLawFY 2026
Conversia profitului în FCF
121,5 %
calculat olivLawFY 2026
Conversia EBITDA în numerar
190,8 %
calculat olivLawFY 2026

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
32 zile
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Zile de plată (DPO)
82 zile
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
51,4 mil USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Valoarea întreprinderii (EV)
34,6 mil USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
Capitalizare / profit net TTM
12,0x
calculat olivLawFY 2026
P/E (TTM)
8,5x
calculat olivLawFY 2026
Randamentul profitului
11,7 %
calculat olivLawFY 2026
P/B
1,3x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
P/S
0,5x
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
EV/EBITDA
11,0x
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
EV/EBIT
25,2x
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
EV/Venit
0,3x
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
P/FCF
9,9x
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Randament FCF
10,1 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat
Randamentul distribuirilor către acționari
indisponibil
lipsesc date de intrare

4 indicatori care nu se aplică sectorului.

Evaluare

Încadrare olivLaw

Profil neutru

Scor: 51 / 100

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

0,68 USD

04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 51,4 mil USD

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
51,4 mil USD
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
P/E (TTM)
8,5x
calculat olivLawFY 2026
P/B
1,3x
calculat olivLawbilanț la 30 iun. 2026
EV/EBITDA
11,0x
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
ROE
11,8 %
calculat olivLawFY 2026 · bilanț la 30 iun. 2026
Marja netă
4,1 %
calculat olivLawFY 2026
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
-11,3 %
calculat olivLawFY 2026
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat

Acoperire și prospețime

28/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2026
Ultima perioadă raportată: 30 iun. 2026
Data ultimului bilanț: 30 iun. 2026
Sursă: SEC (XBRL)publicat 29 sept. 2026
verificat 124

Scorul pe grupe

  • Bilanț și datorie100
  • Creștere3
  • Evaluare89
  • Calitate32

Interval de valoare estimat

Jos
0,81
USD pe acțiune
Mijloc
1,55
USD pe acțiune
Sus
3,84
USD pe acțiune
Preț: 0,68 USD
Prețul este sub interval
Potențial până la valoarea centrală: 127,6 % (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: 56,1 % (1 − preț / valoare)
Acord între metode: scăzut · 2 metode folosite · 1 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 0,34 – 6,93 USD.

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (USD pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
  • Colegi: EV/Venit1,28 – 6,93 (Mijloc 2,58)
    12 firme folosite · multiplul median 1,7x · quartile 0,8x – 4,8x
    ADP, CARS, CLVT, DXC, EVTC, IBEX, PLTK, SOPH, SSTK, VRSK, WDAY, YEXT
  • Colegi: EV/EBITDA0,34 – 0,74 (Mijloc 0,52)
    6 firme folosite · multiplul median 7,2x · quartile 2,9x – 12,4x
    CARS, CLVT, DXC, EVTC, IBEX, VRSK
Comparațiile pe multipli folosesc verticala SIC: Services-Computer Processing & Data Preparation (SIC 7374)

Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
4,3 %
Prima de risc a pieței
5,0 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
9,3 %
Creștere terminală
2,5 %

Scorul pe factori

Profil neutru · Scor 51/100

FactorValoareScorPondere folosită
Marja brută · Calitate52,7 %32 (pe interval fix)11 %
Marja EBIT · Calitate1,3 %46 (față de colegi)9 %
Marja FCF · Calitate5,0 %20 (pe interval fix)9 %
CAGR venituri 3 ani · Creștere-14,6 %0 (pe interval fix)18 %
Creșterea cifrei de afaceri (an/an) · Creștere-11,3 %8 (față de colegi)9 %
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie-5,4x100 (față de colegi)7 %
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie2,8x100 (pe interval fix)7 %
EV/Venit · Evaluare0,3x80 (față de colegi)18 %
Randament FCF · Evaluare10,1 %100 (pe interval fix)13 %
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamenteindisponibilindisponibil—

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie100/100 · 2/2 factori cu valoare
  • Creștere3/100 · 2/2 factori cu valoare
  • Calitate32/100 · 3/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțialindisponibil · 0/1 factori cu valoare
  • Evaluare89/100 · 2/2 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

Gamehaus Holdings Inc. (GMHS). Ultimul exercițiu complet: 2026; date până la 2026-06-30.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 104,7 mil USD în 2026; creștere an/an -11,3 %; marjă netă 4,1 %; ROE 11,8 %; datorie netă/EBITDA -5,4x.

Intervalul de valoare estimat este 0,81–3,84 USD pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 1,55 USD, prețul de 0,68 USD lasă un potențial de 127,6 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 56,1 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Scor olivLaw 51/100, încadrare metodologică: profil neutru (scorul, marja de siguranță și acordul metodelor împreună; nu o judecată despre prețul corect). Grupe evaluate parțial: returns. Nu este o recomandare de investiții.

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • Datorie netă / EBITDA: -5,4x
  • Lichiditatea curentă: 2,8x
  • EV/Venit: 0,3x
  • Randament FCF: 10,1 %
  • Prețul este sub intervalul de valoare estimat

Ce o infirmă

  • Marja FCF: 5,0 %
  • CAGR venituri 3 ani: -14,6 %
  • Creșterea cifrei de afaceri (an/an): -11,3 %
  • Metodele de evaluare diverg

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Randamentul distribuirilor către acționari.

Față de mediana verticalei

Services-Computer Processing & Data Preparation (SIC 7374) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 39 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
8,5x
mediana verticalei 22,4x
sub mediană (−61,9 %)
EV/EBITDA
11,0x
mediana verticalei 7,0x
peste mediană (+57,9 %)
P/S
0,5x
mediana verticalei 0,9x
sub mediană (−47,8 %)
P/B
1,3x
mediana verticalei 1,1x
peste mediană (+15,4 %)
ROE
11,8 %
mediana verticalei 11,4 %
la mediană
Marja netă
4,1 %
mediana verticalei 6,5 %
sub mediană (−37,5 %)
Marja EBIT
1,3 %
mediana verticalei 3,7 %
sub mediană (−64,5 %)
Venituri an/an
-11,3 %
mediana verticalei 7,4 %
sub mediană (−253,1 %)
Datorie netă/EBITDA
-5,4x
mediana verticalei -0,3x
sub mediană
Randament dividend
—
mediana verticalei 2,2 %

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
ADPAutomatic Data Processing, Inc.119,8 mld27,777,0 %20,1 %+6,7 %+19 % / +32 %
WDAYWorkday, Inc.44,4 mld40,916,0 %12,3 %+13,1 %−6 % / −25 %
VRSKVerisk Analytics, Inc.25,9 mld30,1—29,3 %+6,6 %−12 % / −18 %
ATHMAutohome Inc.10,4 mld53,56,3 %443,2 %+11,1 %−5 % / −18 %
DXCDxc Technology Company2,3 mld21,93,7 %0,9 %−1,8 %+13 % / −36 %
EVTCEVERTEC, Inc.2,1 mld22,914,4 %9,0 %+10,2 %+20 % / −6 %
INFQInfleqtion, Inc.1,9 mld—-70,8 %—indisponibilindisponibil / indisponibil
INODInnodata Inc1,5 mld32,837,7 %14,7 %+47,6 %−25 % / +541 %
CLVTClarivate PLC1,4 mld—-8,2 %-15,1 %−4,0 %−44 % / −73 %
LZLegalZoom.com, Inc.1,1 mld56,012,1 %2,6 %+10,9 %−26 % / −40 %
PLTKPlaytika Holding Corp.808,6 mil——-9,9 %+8,1 %−48 % / −76 %
YEXTYext, Inc.775,0 mil40,627,8 %5,9 %+6,1 %−7 % / +18 %
NRDSNerdWallet, Inc.754,4 mil13,318,2 %7,6 %+21,7 %−21 % / +1 %
NXTTNext Technology Holding Inc.736,5 mil—-59,4 %-2.356,0 %+545,3 %−99 % / −100 %
CARSCars.com Inc.682,5 mil22,47,4 %4,7 %+0,6 %+10 % / −32 %
IBEXIBEX Limited593,6 mil14,330,4 %7,2 %+15,4 %+27 % / +152 %
SOPHSOPHiA GENETICS SA477,3 mil—-110,0 %-102,2 %+18,6 %+42 % / +73 %
GRVYGravity Co., Ltd.475,7 mil0,016,5 %17,0 %−31,0 %+19 % / −6 %
SOHUSohu.com Limited355,1 mil1,035,8 %67,4 %−2,4 %−12 % / +70 %
MOVECorvex, Inc.176,9 mil—-9,6 %-623,5 %−57,3 %−17 % / −93 %
SSTKShutterstock, Inc.161,1 mil—-43,4 %-22,9 %+5,8 %−79 % / −90 %
TRAKRepositrak, Inc.132,7 mil18,714,9 %32,5 %+3,0 %−46 % / −29 %
GMHSGamehaus Holdings Inc.51,4 mil8,511,8 %4,1 %−11,3 %−40 % / −93 %
DDIDoubleDown Interactive Co., Ltd.34,1 mil0,311,4 %28,5 %+5,5 %+48 % / +72 %
SJScienjoy Holding Corporation23,5 mil—-66,6 %-47,3 %−4,9 %+28 % / −68 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru GMHS din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (USD)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
0,26
Randament total -62 % · Pe an -62 %
0,46
Randament total -33 % · Pe an -33 %
0,70
Randament total 2 % · Pe an 2 %
3 ani
0,21
Randament total -70 % · Pe an -33 %
0,42
Randament total -39 % · Pe an -15 %
0,70
Randament total 2 % · Pe an 1 %
5 ani
0,16
Randament total -76 % · Pe an -25 %
0,37
Randament total -45 % · Pe an -11 %
0,70
Randament total 2 % · Pe an 0 %
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani
  • P/E la ieșire± 0,10
  • Marja netă± 0,07
  • Creșterea anuală a veniturilor± 0,07
  • Diluare anuală± 0,01

Analiză AI

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 29 sept. 2026; de atunci au apărut 6-K (04 nov. 2026).

Pe scurt

Gamehaus Holdings Inc. este o companie de publicare de jocuri mobile free-to-play care sprijină dezvoltatori mici și mijlocii prin finanțare, testare, achiziție de utilizatori și monetizare. În anul fiscal 2026 veniturile au scăzut la 104,7 milioane USD, iar compania a anunțat o reorientare către conținut generat prin AI, într-un moment în care presiunea pe achiziția de utilizatori în genul casual se accentuează.

SWOT

Puncte tari

  • Portofoliu extins de jocuri publicate și o bază de descărcări globale consolidată, cu acoperire în mai multe genuri populare.
  • Modelul de lucru ușor din punct de vedere al activelor, cu venituri împărțite pe bază de profit cu dezvoltatorii partneri.
  • Capacitate de analiză a datelor pentru testarea și selecția jocurilor înainte de lansare, bazată pe predicția valorii de viață.

Puncte slabe

  • Venituri în scădere de la un an la altul și utilizatori activi în declin, ceea ce indică slăbirea cererii pentru portofoliul existent.
  • Dependență mare de câțiva furnizori de publicitate și de platformele de distribuție, cu comisioane semnificative.
  • Marjă netă subțire, care lasă puțin spațiu pentru absorbția unor șocuri de cost sau de venit.

Oportunități

  • Conținutul generat prin AI ar putea reduce costurile de dezvoltare și accelera lansarea de noi povești și jocuri.
  • Servicii de AIGC oferite dezvoltatorilor terți ar putea deschide un flux de venituri nou, dincolo de publicarea directă.
  • Realocarea cheltuielilor de achiziție pe baza rentabilității ar putea îmbunătăți profitabilitatea portofoliului existent.

Amenințări

  • Creșterea costului de achiziție a utilizatorilor și reducerea semnalelor de atribuire pot comprima în continuare marja.
  • Modificări ale termenilor platformelor de distribuție sau ale regimului de comisioane ar putea afecta grav activitatea.
  • Mediul de reglementare din China și riscul de radiere de pe Nasdaq adaugă incertitudine pentru acționari.

Riscuri

  • Scăderea utilizatorilor activiridicat

    Declinul accentuat al utilizatorilor activi și al retenției ar putea reduce în continuare veniturile din portofoliul existent.

  • Dependența de platformele de distribuțieridicat

    Accesul la platformele de plată și de distribuție este esențial, iar modificări ale termenilor ar putea afecta grav activitatea.

  • Riscul de radiere de pe Nasdaqmediu

    Cotația sub pragul minim de preț poate duce la măsuri de conformitate ale bursei dacă situația nu se remediază în termenul stabilit.

  • Riscul de reglementare în Chinaridicat

    Intervenția guvernului chinez în activitatea companiei sau în structura holding ar putea modifica substanțial operațiunile și valoarea titlurilor.

  • Protecția proprietății intelectualemediu

    Compania nu a înregistrat software-ul propriu în afara Chinei, deși o parte importantă a activității se desfășoară în America de Nord și în UE.

Teza de investiție

Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

  • Dacă noua strategie AI reduce costurile de producție și accelerează lansările, compania ar putea recupera o parte din marjă și din creștere.
  • Modelul ușor din punct de vedere al activelor și alocarea disciplinată a cheltuielilor ar putea susține profitabilitatea chiar și pe venituri mai mici.
  • O bază globală de descărcări și un portofoliu diversificat de genuri oferă o platformă care ar putea fi valorificată prin noi titluri.

Ce ar strica teza

  • Scăderea continuă a utilizatorilor activi și a veniturilor ar putea arăta că portofoliul existent își pierde din atractivitate mai repede decât se poate compensa.
  • Marja netă subțire și comisioanele platformelor ar putea lăsa compania vulnerabilă la orice creștere a costurilor de achiziție.
  • Riscul de radiere și incertitudinea de reglementare din China ar putea reduce accesul investitorilor la capital și lichiditate.

De urmărit

  • Evoluția veniturilor și a utilizatorilor activi în trimestrele următoareQ1 2027
  • Progresul companiei în îndeplinirea cerințelor de preț minim al acțiunii pe Nasdaq2027
  • Rezultatele concrete ale strategiei AIGC și ponderea conținutului AI în portofoliunext 10-K
  • Modificările privind cheltuielile de achiziție și rentabilitatea campaniilor în genul casualnext 10-K

Produse, piață și concurență

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 29 sept. 2026; de atunci au apărut 6-K (04 nov. 2026).

Afacerea

Gamehaus Holdings Inc. este o companie de tehnologie orientată spre publicarea jocurilor mobile, care colaborează cu dezvoltatori mici și mijlocii pentru a-i ajuta să concureze pe piața globală a jocurilor. Compania acoperă întregul ciclu de viață al unui joc: dezvoltare, screening și testare înainte de lansare, achiziție de utilizatori și monetizare. Potrivit raportului anual, compania a publicat aproximativ 110 de jocuri mobile până la 30 iunie 2026 și a depășit 200 de milioane de descărcări cumulative. Lucrează cu peste 70 de parteneri dezvoltatori, majoritatea din China. Modelul său este declarat ca fiind unul ușor din punct de vedere al activelor, cu venituri împărțite pe bază de profit cu dezvoltatorii.

Veniturile provin integral din jocurile publicate, în principal din achiziții în aplicație (IAP) și din publicitate în aplicație (IAA), iar abonamentele sunt nesemnificative. Pentru anul fiscal 2026 veniturile au fost de 104,7 milioane USD, comparativ cu 118,0 milioane USD în anul fiscal 2025 și 145,2 milioane USD în anul fiscal 2024. Compania a raportat un venit net de 3,9 milioane USD în anul fiscal 2026, față de 3,8 milioane USD în anul precedent. Partea majoră a veniturilor vine din piețele europene și nord-americane, unde utilizatorii jocurilor sociale casino sunt concentrați.

În august 2026 compania a anunțat o schimbare strategică spre conținut generat prin AIGC, reducând treptat publicarea terță în genul casual și direcționând resurse către dezvoltarea și distribuția de conținut AI. Compania spune că gestionează deja portofoliul existent cu accent pe generarea de numerar, alocând cheltuielile de achiziție pe baza rentabilității estimate și nu a mărimii bazei de utilizatori.

Segmente

Publicare mobile free-to-play

Compania publică jocuri gratuite distribuite prin Apple App Store, Google Play și Amazon, în genuri precum social casino, match, simulare, RPG, puzzle și bingo. Genul social casino este cel mai popular și are cea mai mare parte a utilizatorilor în Europa și America de Nord.

Servicii pentru dezvoltatori

Pentru dezvoltatorii parteneri, compania oferă servicii de dezvoltare cu AIGC, testare pre-publicare bazată pe predicția valorii de viață a utilizatorului, achiziție de utilizatori prin rețele publicitare și optimizare a monetizării. Modelul de lucru este cu venituri împărțite între publicator și dezvoltator.

Conținut generat prin AI

Noua direcție strategică vizează dezvoltarea și distribuția de conținut AI, precum platforme de scriere pentru povești și modele de stil artistic pentru imagini. Compania susține că aceste instrumente scurtează ciclurile de dezvoltare, fără ca această direcție să fie încă cuantificată financiar în raportul studiat.

Piața în context

Piața jocurilor mobile este extrem de competitivă și se schimbă rapid, iar preferințele jucătorilor sunt greu de anticipat. Compania remarcă o contracție a audiențelor accesibile în piețele mature și o concurență intensă pentru spațiul publicitar plătit, ceea ce face achiziția de utilizatori tot mai costisitoare. Cifrele raportate arată o scădere a utilizatorilor activi zilnici și lunari, ceea ce indică presiuni asupra cererii în portofoliul existent.

Dependența de platformele de distribuție și de plată, care percep comisioane de aproximativ 30% din venituri pentru achizițiile in-app, limitează marja companiei. Pe plan geografic, expunerea la piețele Europei și Americii de Nord poate fi atât un avantaj, cât și o vulnerabilitate, dacă cererea din aceste regiuni continuă să scadă.

Poziția concurențială

Compania activează într-un sector cu mulți concurenți, de la mari dezvoltatori de jocuri până la alți publicatori mici, iar avantajele de canal și de resurse ale marilor jucători sunt un factor de presiune. Surse din raportul studiat nu identifică explicit concurenți cu cotație în SUA, astfel încât aceștia sunt descriși în general.

Compania susține că se diferențiază prin analiză de date și predicție LTV, prin rețeaua de dezvoltatori parteneri și prin instrumentele AIGC. Însă provocarea rămâne să identifice jocuri cu potențial suficient de succes și să mențină un flux constant de titluri noi.

  • Mari dezvoltatori de jocuri mobile

    Concurenți cu canale de distribuție și resurse mai mari, potriviți pentru a pune presiune pe achiziția de utilizatori și pe poziția pe piață.

  • Alți publicatori mici și mijlocii

    Concurează pentru aceiași dezvoltatori parteneri și pentru același spațiu publicitar pe platformele de distribuție.

  • Platformele de publicitate și de achiziție de utilizatori

    Nu sunt concurenți direcți, dar concurența pentru inventarul publicitar influențează direct costurile companiei.

  • Dezvoltatorii cu propriile instrumente AI

    Pot produce conținut AI în interiorul companiei, reducând nevoia de servicii externe de dezvoltare.

Știri și depuneri

Din presă

Ultima știre din arhiva noastră e din 08 sept. 2026; cea mai nouă depunere SEC e din 04 nov. 2026. Arhiva de presă vine din fluxurile RSS urmărite și nu acoperă neapărat ultimul eveniment — depunerile de alături da.

Surse

  1. [1] Form 20-F, fiscal year ended 2026-06-30 · SEC / Gamehaus Holdings Inc. · 29 sept. 2026

Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.