olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Comstock Inc. LODE
Industrial Organic Chemicals · SIC 2860 · Verticală: Industrial Organic Chemicals (SIC 2860)
Comstock Inc. dezvoltă tehnologii de reciclare a panourilor solare scoase din uz și de recuperare a metalelor critice, alături de o platformă de combustibili regenerabili din biomasă prin filiala Bioleum. În 2026 compania trece de la faza demonstrativă la prima instalație industrială, iar un procent important din resurse se mută către reciclare, pe măsură ce activele miniere moștenite sunt vândute, fapt ce ar putea influența lichiditatea în perioada următoare. Cifra de 31.4 milioane USD reprezintă numerarul din 30 iunie 2026.
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Comstock Inc. (LODE) costa 1,49 USD (+7,19 % într-o zi), cu capitalizare 113,2 mil USD, beta 1,46, interval pe 52 de săptămâni 1,39–4,77 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2026): venituri de 272,8 mii USD (−19,7 % an/an), profit net de -25,5 mil USD, EPS diluat -0,34 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 27,8
- supravândut (≤ 30)
- Bollinger (20, 2)
- 1,29 – 2,26
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,20 · lățimea benzii 54,4 %
- SMA 50 / 200
- 2,37 / 3,19
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,26 / -0,26
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −34,6 % | −2,0 % | −32,7 pp | — |
| 3 luni | −51,9 % | −2,2 % | −49,8 pp | — |
| 6 luni | −54,4 % | +4,3 % | −58,7 pp | — |
| De la început de an | −60,4 % | +10,6 % | −70,9 pp | — |
| 1 an | −46,0 % | +10,5 % | −56,5 pp | −1,7 % |
| 3 ani | −66,1 % | +73,7 % | −139,8 pp | −26,4 % |
| 5 ani | −93,4 % | +61,7 % | −155,1 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q2 2026 · 30 iun. 2026
Marje trimestriale
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q3 '24 | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 556,4 mii | 1,6 mil | 785,8 mii | 339,5 mii | 54,1 mii | 374,4 mii | 313,5 mii | 272,8 mii |
| Costul vânzărilor | 0 | 451,9 mii | 886,8 mii | 814,0 mii | 324,4 mii | 601,8 mii | 599,8 mii | 1,2 mil |
| Cercetare și dezvoltare | 1,4 mil | 14,2 mil | 3,3 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 4,7 mil | 2,1 mil | 2,3 mil |
| Cheltuieli generale și de vânzare | 3,2 mil | 3,2 mil | 3,3 mil | 4,6 mil | 6,1 mil | 6,7 mil | 6,6 mil | 7,3 mil |
| Profit operațional | -13,6 mil | -15,8 mil | -7,0 mil | -7,7 mil | -10,2 mil | -13,2 mil | -8,9 mil | -26,9 mil |
| Amortizare și depreciere | 562,5 mii | 367,4 mii | 375,4 mii | 636,7 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,0 mil |
| Cheltuieli cu dobânzile | 697,0 mii | 673,3 mii | 659,1 mii | 774,1 mii | 336,1 mii | 158,5 mii | 148,0 mii | 222,4 mii |
| Profit net | -15,0 mil | -22,8 mil | -9,1 mil | -7,8 mil | -12,9 mil | -13,3 mil | -9,4 mil | -25,5 mil |
| EPS diluat | -0,08 | — | -0,37 | -0,27 | -0,31 | — | -0,14 | -0,34 |
| Flux de numerar operațional | -3,8 mil ≈ | -4,3 mil | -5,0 mil | -4,8 mil ≈ | -8,7 mil ≈ | -5,9 mil | -5,8 mil | -10,1 mil ≈ |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | ⚠ 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 150,3 mii | 179,6 mii | 201,7 mii | 862,2 mii | 178,2 mii | 1,3 mil | 3,0 mil | 1,6 mil |
| Venituri an/an | +44,1 % | +19,5 % | +12,3 % | +327,4 % | −79,3 % | — | +136,7 % | −48,5 % |
| Profit net | -9,5 mil | -3,8 mil | 14,9 mil | -24,6 mil | -46,7 mil | 9,2 mil | -53,3 mil | -43,1 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | −264,6 % | indisponibil | — | −682,0 % | indisponibil |
| EPS diluat | indisponibil | -0,20 | 0,49 | -0,49 | -0,62 | 0,87 | -3,21 | -1,17 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | −200,0 % | indisponibil | — | −469,0 % | indisponibil |
| netă % | -6.308,3 % | -2.118,3 % | 7.403,1 % | -2.851,4 % | -26.235,3 % | 718,9 % | -1.767,9 % | -2.772,3 % |
| Flux de numerar liber | -5,7 mil | -4,7 mil | -3,9 mil | -7,6 mil | -13,1 mil | -15,4 mil | indisponibil | indisponibil |
Seria se rupe înainte de 2023: anii de dinainte vin din rapoartele originale ale emitentului de atunci, anii de după dintr-o depunere ulterioară care a retratat perimetrul (separare, operațiuni întrerupte). Variația an/an peste ruptură nu se afișează.
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 17,0 mil USD
- Datorie financiară
- 0 USD
- Datorie netă
- -17,0 mil USD
- Capitaluri proprii
- 110,9 mil USD
- Active totale
- 169,6 mil USD
- Datorie / capitaluri
- 0,00x
- Lichiditate curentă
- 2,06x
- ROE
- -50,5 %
- ROA
- -33,0 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 201,7 mii | 862,2 mii | 178,2 mii | 1,3 mil | 3,0 mil | 1,6 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 51,9 mii | 272,1 mii | 0 | 0 | 451,9 mii | 2,6 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Profit brut | 149,8 mii | 590,1 mii | 178,2 mii | 1,3 mil ≈ | 2,6 mil ≈ | -1,1 mil ≈ | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026derivat |
| Cercetare și dezvoltare | 0 | 414,8 mii | 7,0 mil | 6,1 mil | 19,1 mil | 12,3 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Cheltuieli generale și de vânzare | 4,4 mil | 5,5 mil | 10,2 mil | 12,6 mil | 12,7 mil | 20,7 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Profit operațional | -5,5 mil | -6,4 mil | -19,4 mil | -12,6 mil | -39,7 mil | -38,1 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 1,2 mil | 1,0 mil | 3,3 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 3,8 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| EBITDA | -4,3 mil ≈ | -5,4 mil ≈ | -16,0 mil ≈ | -10,1 mil ≈ | -37,4 mil ≈ | -34,3 mil ≈ | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026derivat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 421,9 mii | 168,9 mii | 1,7 mil | 1,6 mil | 3,0 mil | 1,9 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | 14,9 mil | -30,3 mil | -46,7 mil | — | 53,3 mil | 43,1 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 0 | -5,7 mil | 0 | 0 | 0 | 0 | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Profit net | 14,9 mil | -24,6 mil | -46,7 mil | 9,2 mil | -53,3 mil | -43,1 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| EPS diluat | 0,49 | -0,49 | -0,62 | 0,87 | -3,21 | -1,17 | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 30,6 mil | 50,4 mil | 74,5 mil | 10,5 mil | 16,6 mil | 36,7 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Venituri − Costul vânzărilor; Profit operațional + Amortizare și depreciere.
- 2023
- 12,6 mil
- 2024
- 12,7 mil
- 2025
- 20,7 mil
SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat
- 2023
- 10,5 mil
- 2024
- 16,6 mil
- 2025
- 36,7 mil
SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 2,4 mil | 5,9 mil | 2,5 mil | 3,8 mil | 954,3 mii | 17,0 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Creanțe | — | — | — | 26,4 mii | 2,4 mil | 1,3 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Active curente | 20,8 mil | 13,8 mil | 30,8 mil | 23,2 mil | 12,6 mil | 20,7 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 8,6 mil | 14,6 mil | 13,5 mil | 15,2 mil | 8,6 mil | 29,9 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Fond comercial | 0 | 12,8 mil | 0 | — | 0 | 1,5 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 0 | 23,2 mil | 17,7 mil | 15,9 mil | 5,9 mil | 24,9 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Active totale | 43,1 mil | 127,0 mil | 100,1 mil | 106,5 mil | 91,3 mil | 169,6 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 313,8 mii | 633,2 mii | 714,1 mii | 1,3 mil | 2,9 mil | 2,3 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | 3,6 mil | 0 | 1,8 mil | 4,5 mil | 97,6 mii | 0 | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 0 | 4,5 mil | 6,1 mil | 5,4 mil | 8,4 mil | 0 | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Datorii curente | 4,8 mil | 23,9 mil | 31,6 mil | 14,8 mil | 8,1 mil | 10,0 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Datorii totale | 11,3 mil | 34,0 mil | 43,7 mil | 28,2 mil | 31,5 mil | 58,7 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Capital propriu | 31,8 mil | 93,0 mil | 56,4 mil | 78,3 mil | 59,8 mil | 110,9 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
- 2023
- 15,9 mil
- 2024
- 5,9 mil
- 2025
- 24,9 mil
SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -3,8 mil | -7,5 mil | -12,1 mil | -13,6 mil | -13,9 mil | -24,4 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 130,8 mii | 78,5 mii | 1,0 mil | 1,8 mil | — | — | SEC (XBRL)· 27 feb. 2024verificat |
| Flux de numerar liber | -3,9 mil ≈ | -7,6 mil ≈ | -13,1 mil ≈ | -15,4 mil ≈ | — | — | SEC (XBRL)· 27 feb. 2024derivat |
| Flux de numerar din investiții | 3,2 mil | -16,1 mil | -3,7 mil | 3,6 mil | -6,5 mil | -22,0 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 2,0 mil | 27,1 mil | 12,4 mil | 11,3 mil | 17,6 mil | 62,4 mil | SEC (XBRL)· 24 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
Risc
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 4 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 25,0 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 113,2 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
25 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · intrarea există, dar ultima ei cifră e mult mai veche decât ultima perioadă raportată: nu se folosește
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 25,0 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | -6.012,3 % | 0 (față de colegi) | 25 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | 105,8 % | 100 (pe interval fix) | 33 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -68,6x | 0 (pe interval fix) | 25 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 3,2x | 100 (pe interval fix) | 17 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie40/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Comstock Inc. (LODE). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-06-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 1,6 mil USD în 2025; creștere an/an -48,5 %; marjă netă -6 012,3 %; ROE -54,0 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 25,0 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- CAGR venituri 3 ani: 105,8 %
- Lichiditatea curentă: 3,2x
Ce o infirmă
- Marja netă: -6 012,3 %
- Acoperirea dobânzilor: -68,6x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Industrial Organic Chemicals (SIC 2860) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 20 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| IFFInternational Flavors & Fragrances Inc | 23,1 mld | 128,4 | 1,3 % | 1,6 % | −5,2 % | +33 % / +22 % |
| LYBLyondellbasell Industries N.V. | 21,4 mld | 16,4 | 11,9 % | 4,1 % | −9,7 % | +35 % / −31 % |
| WLKWestlake Corporation | 8,7 mld | — | -13,0 % | -10,9 % | −8,0 % | +2 % / −47 % |
| NEUNewmarket Corporation | 6,7 mld | 14,7 | 25,3 % | 16,5 % | −2,2 % | −5 % / +37 % |
| SXTSensient Technologies Corp | 5,4 mld | 31,7 | 13,7 % | 9,7 % | +3,5 % | +29 % / +117 % |
| MEOHMethanex Corporation | 5,0 mld | 70,1 | 6,4 % | 4,0 % | −3,5 % | +83 % / +53 % |
| REXRex American Resources Corporation | 1,3 mld | 10,5 | 22,5 % | 20,9 % | +1,2 % | +20 % / +62 % |
| GPREGreen Plains Inc. | 957,5 mil | 8,6 | 15,4 % | 6,8 % | −14,9 % | +32 % / −45 % |
| WLKPWestlake Chemical Partners LP | 761,7 mil | 13,2 | — | 4,7 % | +2,7 % | +14 % / −5 % |
| GEVOGevo, Inc. | 316,5 mil | — | -57,0 % | -119,9 % | +849,3 % | −40 % / +13 % |
| ALTOAlto Ingredients, Inc. | 271,5 mil | 5,3 | 22,2 % | 5,5 % | −4,9 % | +37 % / +43 % |
| FFFuturefuel Corp. | 246,5 mil | — | -18,3 % | -19,9 % | −60,7 % | +70 % / −5 % |
| CDXSCodexis, Inc. | 118,3 mil | — | -69,4 % | -39,6 % | +18,6 % | −38 % / −54 % |
| LODEComstock Inc. | 113,2 mil | — | -54,0 % | -6.012,3 % | −48,5 % | −46 % / −66 % |
| AMTXAemetis, Inc | 90,2 mil | — | — | -27,4 % | −26,2 % | −28 % / −72 % |
| TANHTantech Holdings Ltd | 90,1 mil | — | -25,7 % | -80,9 % | −10,7 % | −76 % / −100 % |
| LNZALanzaTech Global, Inc. | 69,2 mil | 0,4 | 146,4 % | 295,7 % | +12,6 % | −63 % / −99 % |
| SAFXXcf Global, Inc. | 41,0 mil | — | -246,1 % | — | indisponibil | −87 % / indisponibil |
| TOMZTomi Environmental Solutions, Inc. | 18,2 mil | — | -168,8 % | -49,8 % | −27,2 % | −6 % / −26 % |
| CNEYCn Energy Group. Inc. | 2,5 mil | — | -11,2 % | -31,3 % | −30,2 % | −65 % / −99 % |
| BAKBraskem SA | — | — | — | -14,6 % | +9,7 % | −61 % / −86 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru LODE din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Comstock Inc. dezvoltă tehnologii de reciclare a panourilor solare scoase din uz și de recuperare a metalelor critice, alături de o platformă de combustibili regenerabili din biomasă prin filiala Bioleum. În 2026 compania trece de la faza demonstrativă la prima instalație industrială, iar un procent important din resurse se mută către reciclare, pe măsură ce activele miniere moștenite sunt vândute, fapt ce ar putea influența lichiditatea în perioada următoare. Cifra de 31.4 milioane USD reprezintă numerarul din 30 iunie 2026 23.
SWOT
Puncte tari
- Compania are o experiență managerială variată în fabricație industrială, materiale pe bază de carbon și reciclare, ceea ce susține scalarea tehnologiilor 1.
- Strategia de reciclare are deja un demonstrativ funcțional și contracte de servicii care generează venituri 1.
- Participația în active imobiliare și de apă din Nevada oferă o sursă de valorificare separată de activitatea operațională 3.
Puncte slabe
- Compania nu a generat încă venit operațional pozitiv și nu există garanția că va deveni profitabilă 1.
- Istoricul operațional este limitat, iar compania depinde de finanțare externă pentru extindere 1.
- Depreciările din 2026 arată că unele tehnologii dezvoltate anterior nu mai sunt considerate relevante 3.
Oportunități
- Prima instalație industrială ar putea permite extinderea reciclării către mai mulți clienți și contracte mai lungi 3.
- Monetizarea activelor miniere și imobiliare ar putea aduce lichiditate pentru finanțarea reciclării 23.
- Integrarea materiilor prime din biomasă cu tehnologiile de conversie ar putea conduce la un model integrat de combustibili regenerabili 2.
Amenințări
- Modificarea sau eliminarea programelor federale de combustibili regenerabili ar putea afecta negativ veniturile 1.
- Necesarul de capital suplimentar ar putea duce la diluarea acționarilor sau la condiții de finanțare nefavorabile 1.
- Concurența din partea unor companii cu resurse financiare mult mai mari ar putea limita creșterea 1.
Riscuri
- Necesar de capital și continuitateridicat
Compania spune că are nevoie de capital suplimentar pentru a-și continua activitatea, iar rezultatul depinde de finanțarea disponibilă la condiții acceptabile 1.
- Lipsa profitabilitățiiridicat
Până acum compania nu a obținut venit operațional pozitiv, iar realizarea profitabilității rămâne incertă 1.
- Execuția proiectelor industrialemediu
Întârzierile în punerea în funcțiune a instalației industriale ar putea afecta calendarul de venituri anunțat 3.
- Dependența de politici publicemediu
Veniturile Bioleum depind de programele RFS II, BTC și LCFS, iar modificările lor ar putea avea efect negativ 1.
- Risc de mediu și reglementaremediu
Activitățile de reciclare și de mină sunt supuse unor reglementări stricte de mediu, iar încălcările ar putea duce la amenzi sau la oprirea activității 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă instalația industrială funcționează conform planului, compania ar putea transforma reciclarea într-o sursă de venituri recurente, cu clienți mai mulți și contracte mai lungi 23.
- Vânzarea activelor miniere și creșterea participației în SSOF ar putea debloca capital și simplifica structura companiei 3.
- Recuperarea argintului și a altor metale din reziduuri ar putea adăuga o linie de produse cu valoare mai mare 2.
Ce ar strica teza
- Compania nu a atins încă profitabilitatea, iar dependența de finanțare externă ar putea limita capacitatea de a executa planul 1.
- Depreciările din 2026 arată că unele investiții tehnologice ar putea să nu își recupereze costurile 3.
- Politicile federale privind combustibilii regenerabili sunt incerte, iar schimbările ar putea reduce veniturile Bioleum 1.
De urmărit
- Punerea în funcțiune a instalației industriale din Silver Springs și începerea operațiunilor continueAugust 2026
- Finalizarea vânzării activelor miniere către Mackay și încasarea plății inițialeAugust 2026
- Rezultatele trimestrului al treilea privind venitul din Metals și ritmul de intrare a panourilorQ3 2026
- Evoluția finanțării Bioleum și a proiectului din Oklahoma2026
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Comstock comercializează tehnologii, sisteme și lanțuri de aprovizionare care transformă resurse naturale și deșeuri slab valorificate în energie curată și produse derivate, potrivit 1. Compania este organizată în cinci activități: Metals, Fuels (prin Bioleum Corporation), Mining, Strategic Investments și Corporate Services 1. Modelul său presupune că fondatorii tehnologiilor dețin un interes în filialele respective, până la eventuale evenimente majore de monetizare 1.
Segmente
Metals
Segmentul Metals reciclează panouri solare scoase din uz și recuperează aluminiu, sticlă și concentrate care conțin argint și alte metale critice 1. Facilitatea demonstrativă a generat venituri de 1.4 milioane USD în 2025 1, iar în prima jumătate a lui 2026 veniturile au fost de 0.6 milioane USD 2. Prima instalație industrială este programată să intre în operare în august 2026 3.
Fuels - Bioleum
Bioleum dezvoltă tehnologii care transformă biomasa lignocelulozică în intermediari pentru combustibili regenerabili, precum SAF și motorină regenerabilă 1. În trimestrul al doilea din 2026, compania a realiniat strategia și a depreciat tehnologiile asociate, cu o pierdere de aproximativ 16.4 milioane USD 3. Bioleum nu generează în prezent venituri 1.
Mining si active strategice
Segmentul Mining include active miniere moștenite din Nevada, pe care compania le vinde către Mackay pentru o valoare totală de peste 45.0 milioane USD 3. Investiția în Sierra Springs Opportunity Fund a crescut la 47.63% 3. Aceste vânzări ar putea elibera capital pentru segmentul de reciclare, dacă tranzacțiile se finalizează conform planului 23.
Piața în context
Piața reciclării panourilor solare este la început, iar concurența vine din firme specializate pe un singur tip de reciclare și din industriile consacrate de gestionare a deșeurilor 1. Piața combustibililor regenerabili se confruntă cu concurența industriei petroliere și a producătorilor de biocombustibili pe bază de biomasă 1. Compania a precizat că își dorește să construiască până la cinci facilități în Statele Unite în următorii cinci ani 2.
Tendințe
- Politica de reciclare și regenerare a combustibililormixt
Programele federale precum RFS II și creditele LCFS susțin cererea pentru combustibilii regenerabili, însă modificarea sau eliminarea lor ar putea afecta veniturile Bioleum 1.
- Cererea pentru electrificaremixt
Cererea pentru produse de reciclare depinde de adoptarea pe scară largă a energiei regenerabile și a electrificării; o încetinire a acestei adoptări ar putea reduce cererea 1.
- Rafinarea reciclării metalelorvânt din spate
Recuperarea metalelor din reziduurile de panouri solare este un domeniu în dezvoltare, iar capacitatea de a extrage argintul și alte metale ar putea deschide noi surse de venit 2.
- Presiunea asupra prețurilor contractualevânt din față
Concurența poate exercita presiune descendentă asupra tarifelor de reciclare și a redevențelor, ceea ce ar putea limita marjele 1.
Poziția concurențială
În reciclarea panourilor solare, Comstock concurează cu companii specializate pe un singur tip de reciclare, unele cu experiență mai mare în reciclarea mecanică 1. În combustibili, concurența vine din industria petrolieră, care convertește rafinării sau co-procesează materii prime regenerabile 1. Competitorii cu resurse financiare mult mai mari ar putea intra pe piață 1.
- Companii specializate in reciclarea panourilor solare
Firme care se concentrează pe un singur tip de reciclare și au mai multă experiență în reciclarea mecanică 1.
- Rafinării de petrol cu conversie către regenerabile
Operatori petrolieri care convertesc rafinării sau co-procesează materii prime regenerabile, intrând în concurență directă cu Bioleum 1.
- Producători de etanol din porumb
Industrie fragmentată care concurează cu etanolul celulozic al Bioleum 1.
- Companii de gestionare a deșeurilor
Industriile consacrate de gestionare a deșeurilor și de procesare a metalelor concurează cu Comstock Metals 1.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
- Comstock (CRK) Signs a $1.65B SOCAR Letter of Intent and a $450M Drilling Venture. Does Deleveraging Outweigh the Economics It Gives Up?Yahoo Finance — News · 10 sept. 2026 · EN
- Comstock signs $1.65bn LoI with SOCAR for Haynesville asset stakesYahoo Finance — News · 02 sept. 2026 · EN
- Comstock Resources (CRK) Bags $2.1B New Deals, Climbs 11%Yahoo Finance — News · 02 sept. 2026 · EN
- Două surori românce au terminat Facultatea de Medicină din Siena, Italia cu nota maximă „110/110 e lode”, la cinci ani diferențăLibertatea.ro · 29 iul. 2026 · RO
Depuneri SEC
- Raport curent24 aug. 2026Alte evenimente · Situații financiare și anexe
- Raport curent24 iul. 2026Rezultate financiare · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial23 iul. 2026
- Raport curent24 iun. 2026Acord material · Situații financiare și anexe
- Raport curent17 iun. 2026Schimbări în conducere · Situații financiare și anexe
- Raport curent17 iun. 2026Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent09 iun. 2026Item 4.01 · Situații financiare și anexe
- Raport curent01 iun. 2026Vot al acționarilor · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent08 mai 2026Rezultate financiare · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial07 mai 2026
Surse
- [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Comstock Inc. · 24 mar. 2026
- [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / Comstock Inc. · 23 iul. 2026
- [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Comstock Inc. · 24 iul. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.