olivlawolivlaw

olivLaw · Cercetare acțiuni SUA

REX American Resources Corporation REX

Industrial Organic Chemicals · SIC 2860 · Verticală: Industrial Organic Chemicals (SIC 2860)

39,18USD−1,06 % · 1 ziÎnchidere 05 nov. 2026

REX American Resources este o companie care investește în producția de etanol din porumb, deținând participații în șase fabrici prin trei entități, dintre care două sunt consolidate. Compania beneficiază în prezent de creditele fiscale 45Z, iar profitul său a crescut considerabil în al doilea trimestru al anului fiscal 2026, ceea ce face relevantă evoluția marjelor de producție și a politicilor de biocombustibili. Venituri de 168,5 milioane USD în trimestrul al doilea din 2026.

La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea REX American Resources Corporation (REX) costa 39,18 USD (−1,06 % într-o zi), cu capitalizare 1,3 mld USD, P/E 10,4 pe un EPS diluat de 3,77 USD în ultimele 12 luni, beta 0,48, interval pe 52 de săptămâni 31,69–51,16 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2027): venituri de 168,5 mil USD (+6,3 % an/an), profit net de 40,6 mil USD (+335,7 % an/an), EPS diluat 1,06 USD.

Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.

Capitalizare
1,3 mld USD
acțiuni la 02 sept. 2026
P/E (TTM)
10,4
EPS diluat TTM 3,77 · TTM până la 31 iul. 2026
E/P (TTM)
9,63 %
TTM până la 31 iul. 2026
Randament dividend
indisponibil
Beta (2 ani)
0,48
Volatilitate (1 an) 32 %
Interval 52 săpt.
31,6951,16

Evoluția prețului

Se încarcă graficul…

Citirea tehnică

RSI (14)
39,4
slab (30–45)
Bollinger (20, 2)
37,71 – 42,75
în jumătatea de jos a benzii · %B 0,29 · lățimea benzii 12,5 %
SMA 50 / 200
41,75 / 42,61
tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
MACD (12, 26, 9)
-0,94 / -0,93
MACD sub semnal

Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).

Performanță

CompaniaS&P 500Față de S&P 500Mediana verticalei
1 lună−11,0 %−1,1 %−9,9 pp—
3 luni−9,5 %−0,5 %−9,0 pp—
6 luni−19,5 %+4,4 %−23,9 pp—
De la început de an+21,2 %+12,3 %+8,9 pp—
1 an+21,2 %+13,5 %+7,6 pp−4,4 %
3 ani+105,8 %+76,4 %+29,4 pp−33,8 %
5 ani+139,2 %+63,7 %+75,6 pp—
Scădere maximă (1 an)
−24,8 %
04 mai 2026 → 27 oct. 2026
Scădere maximă (5 ani)
−41,6 %
02 apr. 2024 → 08 apr. 2025
Creștere anuală compusă (5 ani)
+19,1 %
S&P 500 +10,4 %

Randamente de preț, fără dividende.

Rezultate trimestriale

Ultimul trimestru: Q2 2027 · 31 iul. 2026

Venituri
168,5 mil USD
+6,3 % an/an
Profit net
40,6 mil USD
+335,7 % an/an
EPS diluat
1,06
+381,8 % an/an
netă / operațională
24,1 % / indisponibil

Marje trimestriale

Situații trimestriale · USD

ExercițiuQ3 '25Q4 '25Q1 '26Q2 '26Q3 '26Q4 '26Q1 '27Q2 '27
Venituri174,9 mil158,2 mil158,3 mil158,6 mil175,6 mil158,0 mil156,5 mil168,5 mil
Costul vânzărilor135,2 mil140,7 mil144,0 mil144,2 mil139,5 mil129,0 mil135,0 mil133,6 mil
Profit brut39,7 mil17,6 mil14,3 mil14,3 mil36,1 mil28,9 mil29,1 mil53,3 mil
Cheltuieli generale și de vânzare8,4 mil6,2 mil5,9 mil6,2 mil8,2 mil12,3 mil9,7 mil15,6 mil
Amortizare și depreciere4,6 mil3,5 mil3,5 mil5,8 mil6,0 mil4,3 mil4,5 mil6,6 mil
Profit înainte de impozit39,5 mil17,9 mil——35,5 mil———
Impozit pe profit9,4 mil3,8 mil3,0 mil2,8 mil8,0 mil-20,2 mil4,4 mil7,5 mil
Profit net30,1 mil14,1 mil10,7 mil9,3 mil27,5 mil47,6 mil21,7 mil40,6 mil
EPS diluat0,690,40 ≈0,260,220,711,44 ≈0,561,06
Flux de numerar operațional33,4 mil ≈25,1 mil-3,5 mil16,3 mil ≈51,2 mil ≈53,8 mil-2,1 mil40,1 mil ≈
Investiții (capex)15,2 mil ≈15,9 mil6,9 mil22,0 mil ≈26,7 mil ≈12,8 mil11,6 mil23,3 mil ≈
Răscumpărări de acțiuni——32,7 mil712,0 mii ≈0 ≈1,0 mii01,6 mil ≈

≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)

E/P în timp

E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.

P/E-ul de azi e la percentila 57 din propriul istoric de 14 trimestre (min 2,8, mediană 9,9, max 20,1; doar trimestrele cu profit).

Exerciții anuale

Exercițiu20192020202120222023202420252026
Venituri486,7 mil417,7 mil372,7 mil774,8 mil855,0 mil833,4 mil642,5 mil650,5 mil
Venituri an/an+7,5 %−14,2 %−10,8 %+107,9 %+10,4 %−2,5 %−22,9 %+1,2 %
Profit net31,6 mil7,4 mil3,0 mil52,4 mil27,7 mil60,9 mil71,5 mil95,1 mil
Profit net an/an−20,3 %−76,5 %−59,6 %+1.644,9 %−47,1 %+120,0 %+17,3 %+33,0 %
EPS diluatindisponibil1,180,492,921,571,731,652,50
EPS diluat an/anindisponibilindisponibil−58,5 %+495,9 %−46,2 %+10,2 %−4,6 %+51,5 %
netă %6,5 %1,8 %0,8 %6,8 %3,2 %7,3 %11,1 %14,6 %
Flux de numerar liber37,2 mil6,6 mil-1,8 mil86,6 mil39,2 mil90,3 mil-7,1 mil49,4 mil

Rezultate raportate vs așteptări

Se încarcă…

Bilanț și sănătate financiară

Exercițiu 2026 · 31 ian. 2026

Numerar
188,7 mil USD
Datorie financiară
indisponibil USD
Datorie netă
indisponibil USD
Capitaluri proprii
702,0 mil USD
Active totale
797,7 mil USD
Datorie / capitaluri
indisponibil
Lichiditate curentă
5,94x
ROE
14,1 %
ROA
12,5 %
Marja FCF
7,6 %

Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)

Venituri și profit net (USD)

Marje

Cont de profit și pierdere · USD

Venituri
2024
833,4 mil
2025
642,5 mil
2026
650,5 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Costul vânzărilor
2024
735,2 mil
2025
551,0 mil
2026
556,8 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Profit brut
2024
98,2 mil
2025
91,5 mil
2026
93,7 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Cheltuieli generale și de vânzare
2024
29,4 mil
2025
27,1 mil
2026
32,6 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Amortizare și depreciere
2024
17,8 mil
2025
15,9 mil
2026
15,3 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Profit înainte de impozit
2024
98,5 mil
2025
92,9 mil
2026
—

SEC (XBRL)· 28 mar. 2025verificat

Impozit pe profit
2024
22,6 mil
2025
21,4 mil
2026
-6,5 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Profit net
2024
60,9 mil
2025
71,5 mil
2026
95,1 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

EPS diluat
2024
1,73
2025
1,65
2026
2,50

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Media ponderată diluată a acțiunilor
2024
35,2 mil
2025
35,3 mil
2026
33,2 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Bilanț · USD

Numerar
2024
223,4 mil
2025
196,3 mil
2026
188,7 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Creanțe
2024
23,2 mil
2025
21,5 mil
2026
14,7 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Stocuri
2024
27,0 mil
2025
31,7 mil
2026
28,4 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Active curente
2024
452,1 mil
2025
435,8 mil
2026
447,8 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Imobilizări corporale nete
2024
155,6 mil
2025
210,7 mil
2026
272,0 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Active totale
2024
664,8 mil
2025
720,0 mil
2026
797,7 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Datorii curente
2024
66,3 mil
2025
50,4 mil
2026
75,4 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Capital propriu
2024
587,6 mil
2025
643,6 mil
2026
702,0 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Fluxuri de numerar · USD

Flux de numerar operațional
2024
128,0 mil
2025
64,2 mil
2026
117,8 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Investiții (capex)
2024
37,7 mil
2025
71,3 mil
2026
68,4 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Flux de numerar liber
2024
90,3 mil ≈
2025
-7,1 mil ≈
2026
49,4 mil ≈

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026derivat

Flux de numerar din investiții
2024
28,4 mil
2025
-72,9 mil
2026
-87,7 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Flux de numerar din finanțare
2024
-4,3 mil
2025
-18,5 mil
2026
-37,7 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Răscumpărări de acțiuni
2024
0
2025
14,7 mil
2026
33,4 mil

SEC (XBRL)· 30 mar. 2026verificat

Indicatori calculați

Creștere

Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
1,2 %
calculat olivLawFY 2026
CAGR venituri 3 ani
-8,7 %
calculat olivLawFY 2023 → FY 2026
CAGR venituri 5 ani
11,8 %
calculat olivLawFY 2021 → FY 2026
Creșterea EBIT (an/an)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Creșterea profitului net (an/an)
33,0 %
calculat olivLawFY 2026
CAGR profit net 3 ani
50,8 %
calculat olivLawFY 2023 → FY 2026
CAGR profit net 5 ani
99,6 %
calculat olivLawFY 2021 → FY 2026
Creșterea EPS (an/an)
51,5 %
calculat olivLawFY 2026
CAGR EPS 3 ani
16,8 %
calculat olivLawFY 2023 → FY 2026
CAGR EPS 5 ani
38,5 %
calculat olivLawFY 2021 → FY 2026
Creșterea FCF (an/an)
indisponibil
baza de calcul nu este pozitivă

Profitabilitate

Marja brută
22,4 %
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026
Marja EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja EBIT
indisponibil
lipsesc date de intrare
Marja netă
20,9 %
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026
Marja FCF
10,4 %
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026

Randamente

ROE
22,5 %
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026 · bilanț la 31 iul. 2026
ROA
17,6 %
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026 · bilanț la 31 iul. 2026
ROIC
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROCE
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (EPS)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Rata de distribuire (FCF)
indisponibil
lipsesc date de intrare

Bilanț și datorie

Datoria netă
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie netă / EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
Datorie / capital propriu
indisponibil
lipsesc date de intrare
Acoperirea dobânzilor
indisponibil
cheltuiala cu dobânzile raportată e mult mai veche decât ultima perioadă (emitentul a schimbat tagul XBRL): nu se folosește o cifră învechită

Lichiditate

Lichiditatea curentă
6,9x
calculat olivLawbilanț la 31 iul. 2026
Lichiditatea rapidă
6,4x
calculat olivLawbilanț la 31 iul. 2026
Lichiditatea imediată
1,4x
calculat olivLawbilanț la 31 iul. 2026

Numerar

Fluxul de numerar operațional
143,0 mil USD
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026
Investiții (capex)
74,5 mil USD
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026
Fluxul de numerar liber
68,6 mil USD
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026
Conversia profitului în FCF
49,9 %
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026
Conversia EBITDA în numerar
indisponibil
lipsesc date de intrare

Eficiență

Zile de încasare (DSO)
13 zile
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026 · bilanț la 31 iul. 2026
Zile de stoc (DIO)
21 zile
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026 · bilanț la 31 iul. 2026
Zile de plată (DPO)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Ciclul de conversie a numerarului
indisponibil
lipsesc date de intrare

Piață și evaluare

Capitalizare bursieră
1,3 mld USD
calculat olivLawbilanț la 31 iul. 2026
Valoarea întreprinderii (EV)
indisponibil
lipsesc date de intrare
Capitalizare / profit net TTM
9,5x
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026
P/E (TTM)
10,4x
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026
Randamentul profitului
9,6 %
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026
P/B
1,9x
calculat olivLawbilanț la 31 iul. 2026
P/S
2,0x
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026 · bilanț la 31 iul. 2026
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/EBIT
indisponibil
lipsesc date de intrare
EV/Venit
indisponibil
lipsesc date de intrare
P/FCF
19,0x
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026 · bilanț la 31 iul. 2026
Randament FCF
5,3 %
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026 · bilanț la 31 iul. 2026
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat
Randamentul distribuirilor către acționari
0,1 %
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026 · bilanț la 31 iul. 2026

Risc

Altman Z
indisponibil
lipsesc date de intrare

Evaluare

Încadrare olivLaw

Date insuficiente
Ce lipsește
  • acoperirea ponderilor scorului: 58,3 % din minimum 60 %

Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.

Preț de închidere

39,18 USD

05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere

Capitalizare: 1,3 mld USD

Indicatori-cheie

Capitalizare bursieră
1,3 mld USD
calculat olivLawbilanț la 31 iul. 2026
P/E (TTM)
10,4x
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026
P/B
1,9x
calculat olivLawbilanț la 31 iul. 2026
EV/EBITDA
indisponibil
lipsesc date de intrare
ROE
22,5 %
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026 · bilanț la 31 iul. 2026
Marja netă
20,9 %
calculat olivLawTTM până la 31 iul. 2026
Creșterea cifrei de afaceri (an/an)
1,2 %
calculat olivLawFY 2026
Randamentul dividendului
indisponibil
niciun dividend în situațiile structurate; absența unei linii nu e un zero confirmat

Acoperire și prospețime

24/37 linii de raportare prezente
Ultimul exercițiu complet: 2026
Ultima perioadă raportată: 31 iul. 2026
Data ultimului bilanț: 31 iul. 2026
Numărul de acțiuni (coperta ultimei depuneri), la: 02 sept. 2026
Sursă: SEC (XBRL)publicat 03 sept. 2026
verificat 2060derivat 173

Scorul pe grupe

58 % · Date insuficiente

Interval de valoare estimat

Jos
26,64
USD pe acțiune
Mijloc
47,97
USD pe acțiune
Sus
55,96
USD pe acțiune
Preț: 39,18 USD
Prețul este în interval
Potențial până la valoarea centrală: 22,4 % (valoare / preț − 1)
Marja de siguranță: 18,3 % (1 − preț / valoare)
Acord între metode: o singură metodă · 1 metode folosite · 1 baze independente

Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 26,64 – 55,96 USD.

Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.

Intervalele metodelor (USD pe acțiune)

— — Mijloc · ▏ Preț

Metode de evaluare

  • DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · cheltuiala cu dobânzile raportată e mult mai veche decât ultima perioadă (emitentul a schimbat tagul XBRL): nu se folosește o cifră învechită
  • Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
  • Colegi: P/E26,64 – 55,96 (Mijloc 47,97)
    7 firme folosite · multiplul median 12,7x · quartile 7,1x – 14,8x
    ALTO, GPRE, LNZA, LYB, NEU, SXT, WLKP
  • Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
Comparațiile pe multipli folosesc verticala SIC: Industrial Organic Chemicals (SIC 2860)

Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.

Ipoteze (ilustrative, editoriale)

Rata fără risc
4,3 %
Prima de risc a pieței
5,0 %
Beta (implicit)
1,00
Costul capitalului propriu
9,3 %
Creștere terminală
2,5 %

Scorul pe factori

Date insuficiente

Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 58,3 % din minimum 60 %

FactorValoareScorPondere folosită
ROIC · Calitateindisponibilindisponibil—
Marja netă · Calitate20,9 %95 (față de colegi)11 %
Conversia profitului în FCF · Calitate49,9 %28 (pe interval fix)11 %
CAGR venituri 3 ani · Creștere-8,7 %0 (pe interval fix)14 %
CAGR EPS 3 ani · Creștere16,8 %100 (pe interval fix)14 %
Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorieindisponibilindisponibil—
Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie6,9x100 (pe interval fix)7 %
P/E (TTM) · Evaluare10,4x67 (față de colegi)18 %
EV/EBITDA · Evaluareindisponibilindisponibil—
Randament FCF · Evaluare5,3 %66 (pe interval fix)14 %
Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente0,1 %2 (pe interval fix)11 %
Rata de distribuire (FCF) · Randamenteindisponibilindisponibil—

Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.

Grupele scorului

  • Bilanț și datorie· parțial100/100 · 1/3 factori cu valoare
  • Creștere50/100 · 2/2 factori cu valoare
  • Calitate62/100 · 2/3 factori cu valoare
  • Randamente· parțial2/100 · 1/2 factori cu valoare
  • Evaluare66/100 · 2/3 factori cu valoare

O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.

Memo

REX AMERICAN RESOURCES CORPORATION (REX). Ultimul exercițiu complet: 2026; date până la 2026-07-31.

Cifre calculate din situațiile financiare: venit 650,5 mil USD în 2026; creștere an/an 1,2 %; marjă netă 20,9 %; ROE 22,5 %.

Intervalul de valoare estimat este 26,64–55,96 USD pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 47,97 USD, prețul de 39,18 USD lasă un potențial de 22,4 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 18,3 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.

Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 58,3 % din minimum 60 %).

Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.

Ce susține teza

  • Marja netă: 20,9 %
  • CAGR EPS 3 ani: 16,8 %
  • Lichiditatea curentă: 6,9x

Ce o infirmă

  • Conversia profitului în FCF: 49,9 %
  • CAGR venituri 3 ani: -8,7 %
  • Randamentul distribuirilor către acționari: 0,1 %

Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, EV/EBITDA, Rata de distribuire (FCF).

Față de mediana verticalei

Industrial Organic Chemicals (SIC 2860) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 20 firme

Multipli și rentabilitate față de mediană

P/E
10,4x
mediana verticalei 14,0x
sub mediană (−26,0 %)
EV/EBITDA
—
mediana verticalei 9,4x
P/S
2,0x
mediana verticalei 1,4x
peste mediană (+38,6 %)
P/B
1,9x
mediana verticalei 1,1x
peste mediană (+74,7 %)
ROE
22,5 %
mediana verticalei -4,9 %
peste mediană
Marja netă
20,9 %
mediana verticalei -3,9 %
peste mediană
Marja EBIT
—
mediana verticalei -3,8 %
Venituri an/an
1,2 %
mediana verticalei -5,2 %
peste mediană
Datorie netă/EBITDA
—
mediana verticalei 1,7x
Randament dividend
—
mediana verticalei 2,5 %

Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)

Firmele verticalei

CapitalizareP/EROEMarja netăVenituri an/an1A / 3A
IFFInternational Flavors & Fragrances Inc22,0 mld122,11,3 %1,6 %−5,2 %+26 % / +16 %
LYBLyondellbasell Industries N.V.20,4 mld15,611,9 %4,1 %−9,7 %+29 % / −34 %
WLKWestlake Corporation8,5 mld—-4,9 %-3,9 %−8,0 %−1 % / −48 %
NEUNewmarket Corporation6,4 mld14,025,3 %16,5 %−2,2 %−9 % / +31 %
SXTSensient Technologies Corp5,1 mld30,213,7 %9,7 %+3,5 %+23 % / +107 %
MEOHMethanex Corporation5,1 mld70,46,4 %4,0 %−3,5 %+84 % / +53 %
REXRex American Resources Corporation1,3 mld10,422,5 %20,9 %+1,2 %+21 % / +106 %
GPREGreen Plains Inc.960,3 mil8,615,4 %6,8 %−14,9 %+33 % / −45 %
WLKPWestlake Chemical Partners LP752,7 mil12,7—4,8 %+2,7 %+13 % / −6 %
GEVOGevo, Inc.301,6 mil—-57,0 %-119,9 %+849,3 %−43 % / +8 %
ALTOAlto Ingredients, Inc.284,7 mil5,522,2 %5,5 %−4,9 %+44 % / +50 %
FFFuturefuel Corp.236,9 mil—-18,3 %-19,9 %−60,7 %+64 % / −9 %
LODEComstock Inc.130,8 mil—-38,2 %-3.680,5 %−48,5 %−52 % / −63 %
AMTXAemetis, Inc124,9 mil——-27,4 %−26,2 %0 % / −61 %
CDXSCodexis, Inc.111,7 mil—-69,4 %-39,6 %+18,6 %−41 % / −57 %
TANHTantech Holdings Ltd83,7 mil—-25,7 %-80,9 %−10,7 %−77 % / −100 %
LNZALanzaTech Global, Inc.65,4 mil0,3146,4 %295,7 %+12,6 %−65 % / −99 %
SAFXXcf Global, Inc.35,7 mil—-246,1 %—indisponibil−88 % / indisponibil
TOMZTomi Environmental Solutions, Inc.17,8 mil—-168,8 %-49,8 %−27,2 %−8 % / −28 %
CNEYCn Energy Group. Inc.2,4 mil—-11,2 %-31,3 %−30,2 %−67 % / −99 %
BAKBraskem SA———-14,6 %+9,7 %−63 % / −86 %

Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru REX din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.

Prognoza motorului olivLaw

Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.

Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.

Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)

Scenarii ilustrative

Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.

Pesimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
De bază
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Optimist
Interval admis: -50 … 50 %
Interval admis: -100 … 100 %
Interval admis: 0 … 100
Interval admis: -10 … 20 %
Interval admis: 0 … 100 %
Nimic nu se salvează.

Preț estimat (USD)

Preț estimatPesimistDe bazăOptimist
1 ani
23,01
Randament total -41 % · Pe an -41 %
40,88
Randament total 4 % · Pe an 4 %
61,85
Randament total 58 % · Pe an 58 %
3 ani
18,27
Randament total -53 % · Pe an -22 %
36,89
Randament total -6 % · Pe an -2 %
61,85
Randament total 58 % · Pe an 16 %
5 ani
14,50
Randament total -63 % · Pe an -18 %
33,29
Randament total -15 % · Pe an -3 %
61,85
Randament total 58 % · Pe an 10 %
Ce mută cel mai mult prețul la 3 ani
  • P/E la ieșire± 9,22
  • Marja netă± 6,46
  • Creșterea anuală a veniturilor± 5,83
  • Diluare anuală± 0,54

Analiză AI

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Pe scurt

REX American Resources este o companie care investește în producția de etanol din porumb, deținând participații în șase fabrici prin trei entități, dintre care două sunt consolidate. Compania beneficiază în prezent de creditele fiscale 45Z, iar profitul său a crescut considerabil în al doilea trimestru al anului fiscal 2026, ceea ce face relevantă evoluția marjelor de producție și a politicilor de biocombustibili. Venituri de 168,5 milioane USD în trimestrul al doilea din 2026 3.

SWOT

Puncte tari

  • Compania are o poziție financiară solidă, fără datorii bancare și cu lichidități ridicate, ceea ce îi oferă flexibilitate pentru investiții 3. Are un istoric de profitabilitate consecutivă și beneficiază de credite fiscale semnificative 3.
  • Participațiile majoritare în One Earth și NuGen îi conferă control operațional asupra unor active cheie 1. Diversificarea prin participații în mai multe fabrici reduce expunerea la un singur amplasament 1.
  • Experiența de peste douăzeci de ani în industria etanolului și relațiile cu fermierii din regiune sunt active care susțin dezvoltarea proiectelor 1.

Puncte slabe

  • Veniturile depind în mare măsură de volatilitatea prețurilor porumbului și etanolului, ceea ce face ca rezultatele să fie greu de prognozat 1. Compania nu poate prevedea marjele pentru mai mult de patru luni 1.
  • Participația efectivă în volumul total al fabricilor este mică în cazul entităților Big River, ceea ce limitează câștigul din creșterile de producție 1.
  • Proiectul de sechestrare a carbonului depinde de numeroase aprobări guvernamentale, iar întârzierile în obținerea permiselor au crescut costurile potențiale 1.

Oportunități

  • Dacă proiectul de sechestrare reușește, compania ar putea obține credite 45Q suplimentare și ar putea reduce semnificativ amprenta de carbon a etanolului produs 12.
  • Extinderea fabricii One Earth ar putea crește volumul de producție și, implicit, câștigurile din creditele fiscale, dacă planul se realizează 2.
  • Extinderea vânzărilor de E-15 și a amestecurilor cu un conținut mai mare de etanol ar putea deschide noi piețe dincolo de mandatele federale 1.

Amenințări

  • Modificările politicilor fiscale sau regulamentele definitive ale creditelor 45Z ar putea reduce semnificativ profitabilitatea 2.
  • Restricțiile comerciale și tarifele ar putea limita exporturile de etanol și de produse secundare către piețe importante 1.
  • Scăderea cererii de benzină, din cauza vehiculelor electrice, ar putea reduce pe termen lung piața etanolului 1.

Riscuri

  • Volatilitatea prețurilor porumbului și etanoluluiridicat

    Marja de strivire poate fluctua puternic, iar o perioadă de marjă negativă ar putea duce la oprirea temporară a fabricilor 1.

  • Dependența de creditele fiscale 45Zridicat

    O parte importantă a profitului recent provine din creditele 45Z, iar orice modificare a regulamentului definitiv ar putea afecta rezultatele 2.

  • Riscul proiectului de sechestrare a carbonuluimediu

    Obținerea permiselor finale și a aprobărilor de stat este incertă, iar costurile ar putea crește în cazul unor noi întârzieri 12.

  • Politica comercială și tarifelemediu

    Represaliile comerciale ar putea reduce cererea internațională pentru etanol și DDGS, ceea ce ar putea presa prețurile 1.

  • Litigiile privind mandatele EPAmediu

    Contestațiile legale și cererile de derogare nerezolvate ar putea modifica volumele de etanol cerute pe piață 1.

Teza de investiție

Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)

  • Profitul trimestrial record și bilanțul fără datorii bancare arată că societatea poate finanța proiectele de extindere din resurse proprii 3.
  • Creditele 45Z au susținut marje ridicate și ar putea continua să sprijine rezultatele până în 2029, dacă regulile rămân favorabile 12.
  • Dacă proiectul de sechestrare a carbonului ajunge la punerea în funcțiune, compania ar putea adăuga un flux de venituri din creditele 45Q 1.

Ce ar strica teza

  • Rezultatele recente depind în mare măsură de creditele fiscale, iar fără ele marjele de bază ar putea fi mult mai modeste 3.
  • Industria etanolului are o capacitate excedentară, ceea ce ar putea menține prețurile sub presiune chiar și în perioade de cerere ridicată 1.
  • Tranziția spre vehicule electrice și restricțiile comerciale ar putea reduce cererea pe termen lung, afectând întreaga strategie de creștere 1.

De urmărit

  • Decizia finală a EPA privind permisele Class VI pentru sechestrarea carbonului la One Earth2026
  • Regulamentul definitiv al Trezoreriei pentru creditele 45Z și evoluția contribuției lor la profit2026
  • Finalizarea și punerea în funcțiune a extinderii fabricii One Earth la 175 de milioane de galoanefiscal 2026
  • Evoluția marjei de strivire și a prețurilor porumbului și etanolului în trimestrele următoareQ3 2026

Produse, piață și concurență

Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.

Afacerea

Veniturile companiei depind în mare măsură de marja de strivire, adică diferența dintre prețul etanolului și cel al porumbului, precum și de prețul produselor secundare, cum sunt DDGS și uleiul de porumb distilat 1. Pentru anul fiscal 2025 compania a raportat un profit net atribuibil acționarilor REX de aproximativ 83,0 milioane USD, față de 58,2 milioane USD în anul precedent, iar creșterea a fost susținută de marje de strivire mai mari și de reducerea ratei efective de impozitare datorată creditelor 45Z 1. Pentru a doua treime a anului fiscal 2026, REX a raportat un profit atribuibil acționarilor de 34,9 milioane USD 3.

Proiectele de captare și sechestrare a carbonului și de extindere a fabricii One Earth din Gibson City, Illinois, sunt centrale pentru strategia de creștere, deoarece pot permite companiei să acceseze și credite 45Q, dacă proiectul de sechestrare reușește 12. Fabrica One Earth a primit un permis de construcție pentru creșterea producției de la 150 la 175 de milioane de galoane pe an, iar compania intenționează să ceară ulterior un permis pentru 200 de milioane de galoane 2.

Segmente

Participații în etanol consolidate

Fabricile One Earth (Gibson City, Illinois) și NuGen (Marion, Dakota de Sud) sunt consolidate în situațiile financiare ale REX, deoarece compania exercită controlul operațional asupra lor 13. Restul participațiilor, prin Big River Resources, sunt contabilizate ca participații la entități asociate, prin metoda punerii în echivalență 3.

Participații în Big River Resources

Big River Resources deține patru fabrici de etanol, iar REX are participații minoritare în fiecare dintre acestea, astfel încât veniturile din această activitate apar ca venit din participații în entități neconsolidate 13. Această structură reduce expunerea directă la costurile de exploatare, dar limitează controlul companiei asupra deciziilor operaționale 1.

Piața în context

Piața etanolului din SUA a produs, potrivit RFA, aproximativ 16,4 miliarde de galoane în 2025, față de 16,1 miliarde în 2024, iar capacitatea instalată a industriei este de circa 18,5 miliarde de galoane 1. Exporturile au ajuns la aproximativ 2,2 miliarde de galoane, cu Canada drept principala destinație, ceea ce face ca piața să fie sensibilă la tarifele comerciale 1. Cererea internă depinde în mare măsură de mandatele federale, întrucât EPA a stabilit volume convenționale de 15,0 miliarde de galoane pentru 2026 și 2027 1.

Prețurile sunt volatile: în anul fiscal 2025, porumbul a variat între minimul de 3,72 USD pe bushel și maximul de 5,02 USD pe bushel, iar etanolul între 1,50 și 2,09 USD pe galon 1. Aceste oscilații explică de ce rezultatele companiei pot fluctua substanțial de la un trimestru la altul 1.

Tendințe

  • Creditele fiscale 45Z și 45Qvânt din spate

    Creditul 45Z pentru producția de combustibili curați a sporit semnificativ profitul companiei în anul fiscal 2025 și în trimestrul al doilea din 2026, iar OBBBA a extins perioada de aplicare până în 2029 12. Dacă proiectul de sechestrare a carbonului reușește, compania ar putea beneficia și de creditul 45Q 1. Modificările regulamentelor propuse ar putea însă ajusta estimările de venit 2.

  • Mandatele de biocombustibili și reglementarea EPAmixt

    Standardul RFS II și volumele stabilite de EPA stau la baza cererii pentru etanolul din porumb, însă în ultimii ani au fost emise numeroase derogări (SRE), iar mai multe cereri rămân în așteptare 1. Litigiile în curs ar putea modifica nivelul real al cererii 1.

  • Tranziția spre vehicule electricevânt din față

    Anunțurile unor producători de a elimina treptat motoarele cu ardere internă și interdicțiile din unele țări ar putea reduce, pe termen lung, cererea de benzină și, implicit, de etanol 1. Impactul depinde de ritmul adoptării vehiculelor electrice, care rămâne incert 1.

  • Tarifele comerciale și comerțul cu etanolvânt din față

    Amenințările cu tarife și eventualele represalii ale partenerilor comerciali ar putea reduce exporturile de etanol și de DDGS, ceea ce ar putea presa prețurile în SUA 1. Exporturile către Canada și Mexic sunt deosebit de importante pentru acest produs 1.

Poziția concurențială

REX concurează pe o piață a etanolului din porumb cu un număr mare de producători din SUA, dintre care industria totală cuprinde 198 de fabrici în 24 de state 1. Avantajul companiei constă în structura de participații diversificate și în capacitatea de a beneficia de credite fiscale, nu într-o cotă dominantă a pieței 1. Competiția este dictată în mare măsură de costul porumbului și al gazului natural, pe care actorii din industrie îi pot negocia diferit 1.

Producătorii de combustibili alternativi, cum sunt cei de combustibil regenerabil diesel și biodiesel, concurează pentru aceleași materii prime lipidice și pentru uleiul de porumb distilat, ceea ce poate influența prețurile produselor secundare 1. Alternativele cu un scor CI mai scăzut ar putea fi preferate, afectând cererea pentru uleiul REX 1.

  • Green Plains Inc.GPRE

    Producător de etanol din SUA, menționat în sursele analizate ca reprezentând concurența directă din industrie, fără detalii financiare comparative în documentele folosite.

  • Alto Ingredients, Inc.ALTO

    Producător de etanol de specialitate din SUA, concurent în aceeași piață, cu același tip de materie primă.

  • Producători de etanol din Big River Resources

    Entitatea în care REX deține participații minoritare este și un concurent direct al altor fabrici din regiune.

  • Producătorii de combustibili regenerabili diesel

    Concurează pentru uleiul de porumb distilat și alte materii prime cu scor CI redus, influențând prețurile produselor secundare.

Știri și depuneri

Din presă

Depuneri SEC

Surse

  1. [1] Form 10-K, fiscal year ended 2026-01-31 · SEC / REX American Resources Corporation · 30 mar. 2026
  2. [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-07-31 · SEC / REX American Resources Corporation · 03 sept. 2026
  3. [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / REX American Resources Corporation · 02 sept. 2026

Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.