olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
LQR House Inc. YHC
Beverages · SIC 2080 · Verticală: Beverages (SIC 2080)
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea LQR House Inc. (YHC) costa 2,26 USD (−3,83 % într-o zi), cu capitalizare 2,9 mil USD, P/E 0,2 pe un EPS diluat de 10,73 USD în ultimele 12 luni, beta 0,16, interval pe 52 de săptămâni 1,23–111,00 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2026): venituri de 346,0 mii USD (−30,6 % an/an), profit net de 2,7 mil USD, EPS diluat 12,54 USD.
Date la · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 52,6
- neutru
- Bollinger (20, 2)
- 1,23 – 2,97
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,59 · lățimea benzii 82,7 %
- SMA 50 / 200
- 1,68 / 50,43
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- 0,15 / 0,10
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +79,4 % | −1,1 % | +80,5 pp | — |
| 3 luni | +30,6 % | −0,5 % | +31,1 pp | — |
| 6 luni | −97,5 % | +4,4 % | −101,9 pp | — |
| De la început de an | −97,5 % | +12,3 % | −109,8 pp | — |
| 1 an | −97,3 % | +13,5 % | −110,9 pp | +6,7 % |
| 3 ani | −100,0 % | +76,4 % | −176,4 pp | −22,9 % |
| 5 ani | indisponibil | +63,7 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q2 2026 · 30 iun. 2026
Marje trimestriale
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q3 '24 | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 624,5 mii | 838,2 mii | 429,3 mii | 498,5 mii | 337,3 mii | 299,7 mii | 222,7 mii | 346,0 mii |
| Costul vânzărilor | 686,5 mii | 857,6 mii | 399,2 mii | 414,0 mii | 336,1 mii | 246,3 mii | 244,9 mii | 300,1 mii |
| Profit brut | -62,1 mii | -19,4 mii | 30,2 mii | 84,5 mii | 1,2 mii | 53,4 mii | -22,2 mii | 45,9 mii |
| Profit operațional | -3,5 mil | -10,2 mil | -2,4 mil | -2,2 mil | -3,8 mil | -3,0 mil | -2,9 mil | -1,2 mil |
| Cheltuieli cu dobânzile | — | — | — | — | — | — | — | 263,0 mii |
| Impozit pe profit | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
| Profit net | -3,4 mil | -14,8 mil | -2,4 mil | -2,2 mil | -16,8 mil | -4,1 mil | -915,0 mii | 2,7 mil |
| EPS diluat | -21,84 | -73,54 ≈ | -3,85 | -110,18 | -1,50 | -0,27 ≈ | -0,04 | 12,54 |
| Flux de numerar operațional | -1,0 mil ≈ | -3,1 mil | -6,6 mil | -1,6 mil ≈ | -11,3 mil ≈ | -14,3 mil | -1,5 mil | -1,6 mil ≈ |
| Răscumpărări de acțiuni | 0 ≈ | 0 | — | — | — | — | — | — |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 0 din propriul istoric de 1 trimestre (min 0,7, mediană 0,7, max 0,7; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Venituri | 601,1 mii | 1,1 mil | 2,5 mil | 1,6 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | +86,4 % | +123,2 % | −37,4 % |
| Profit net | -1,8 mil | -15,7 mil | -22,8 mil | -25,5 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | -8,17 | -17,01 | -144,33 | -3,51 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | -306,5 % | -1.405,3 % | -909,6 % | -1.631,0 % |
| Flux de numerar liber | indisponibil | -9,1 mil | indisponibil | -34,2 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 6,0 mil USD
- Datorie financiară
- 7,2 mil USD
- Datorie netă
- 1,2 mil USD
- Capitaluri proprii
- 29,3 mil USD
- Active totale
- 31,2 mil USD
- Datorie / capitaluri
- 0,25x
- Lichiditate curentă
- 8,60x
- ROE
- indisponibil
- ROA
- -133,7 %
- Marja FCF
- -2.182,8 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 601,1 mii | 1,1 mil | 2,5 mil | 1,6 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 803,1 mii | 915,6 mii | 2,8 mil | 1,4 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Profit brut | -202,0 mii | 205,0 mii | -313,2 mii | 169,3 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Profit operațional | -1,8 mil | -15,6 mil | -18,5 mil | -11,4 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Cheltuieli cu dobânzile | — | 171,0 mii | — | — | SEC (XBRL)· 01 apr. 2024verificat |
| Profit net | -1,8 mil | -15,7 mil | -22,8 mil | -25,5 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| EPS diluat | -8,17 | -17,01 | -144,33 | -3,51 | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 225,4 mii | 925,6 mii | 157,7 mii | 7,3 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
- 2023
- 925,6 mii
- 2024
- 157,7 mii
- 2025
- 7,3 mil
SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 7,6 mii | 7,1 mil | 5,4 mil | 6,0 mil | SEC (XBRL)· 19 aug. 2026verificat |
| Creanțe | — | — | 28,0 mii | 23,9 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Active curente | 547,0 mii | 15,1 mil | 5,8 mil | 16,0 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | — | — | — | 312,2 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 2,1 mil | 10,0 mii | 10,0 mii | — | SEC (XBRL)· 31 mar. 2025verificat |
| Active totale | 2,6 mil | 15,1 mil | 6,9 mil | 31,2 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 287,5 mii | 265,2 mii | 530,6 mii | 76,5 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | — | — | — | 7,2 mil | SEC (XBRL)· 19 aug. 2026verificat |
| Datorii curente | 590,7 mii | 469,7 mii | 7,5 mil | 1,9 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Datorii totale | 590,7 mii | 472,3 mii | 7,5 mil | 1,9 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Capital propriu | 2,0 mil † | 14,6 mil † | -518,0 mii † | 29,3 mil | SEC (XBRL)· 19 aug. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
- 2023
- 10,0 mii
- 2024
- 10,0 mii
- 2025
- —
SEC (XBRL)· 31 mar. 2025verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -918,2 mii | -9,1 mil | -6,6 mil | -33,8 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Investiții (capex) | — | 10,0 mii | — | 340,5 mii | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | — | -9,1 mil ≈ | — | -34,2 mil ≈ | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -190,3 mii | -5,3 mil | 675,7 mii | -18,8 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | — | 21,5 mil | 4,3 mil | 53,2 mil | SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat |
| Răscumpărări de acțiuni | — | 1,5 mil | 547,4 mii | — | SEC (XBRL)· 31 mar. 2025verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2023
- -5,3 mil
- 2024
- 675,7 mii
- 2025
- -18,8 mil
SEC (XBRL)· 15 apr. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- acoperirea ponderilor scorului: 47,9 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 2,9 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
48 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 239,32 – 365,45 USD.
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (USD pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · cheltuiala cu dobânzile raportată e mult mai veche decât ultima perioadă (emitentul a schimbat tagul XBRL): nu se folosește o cifră învechită
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: P/E239,32 – 365,45 (Mijloc 327,61)6 firme folosite · multiplul median 30,5x · quartile 22,3x – 34,1xBF-A, BUDA, COCO, KDP, KO, PEP
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 47,9 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | -6,7 % | 23 (față de colegi) | 22 % |
| Marja netă · Calitate | -1.589,2 % | 12 (față de colegi) | 13 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | 37,6 % | 100 (pe interval fix) | 17 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 1,0x | 14 (pe interval fix) | 9 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 0,2x | 100 (față de colegi) | 22 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | -980,7 % | 0 (pe interval fix) | 17 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțial14/100 · 1/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate19/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare56/100 · 2/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
LQR House Inc. (YHC). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-06-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 1,6 mil USD în 2025; creștere an/an -37,4 %; marjă netă -1 589,2 %; ROE -88,2 %.
Intervalul de valoare estimat este 239,32–365,45 USD pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 327,61 USD, prețul de 2,26 USD lasă un potențial de 14 396,2 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 99,3 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 47,9 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- CAGR venituri 3 ani: 37,6 %
- P/E (TTM): 0,2x
- Prețul este sub intervalul de valoare estimat
Ce o infirmă
- ROIC: -6,7 %
- Marja netă: -1 589,2 %
- Lichiditatea curentă: 1,0x
- Randament FCF: -980,7 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, EV/EBITDA, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Beverages (SIC 2080) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 17 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| KOCoca Cola Co | 412,1 mld | 28,2 | 42,6 % | 28,7 % | +1,9 % | +31 % / +64 % |
| DEODIAGEO plc | 237,6 mld | 92,4 | 24,0 % | 9,1 % | +0,3 % | +7 % / −30 % |
| PEPPepsico Inc | 194,1 mld | 18,7 | 50,1 % | 10,8 % | +2,3 % | −4 % / −15 % |
| KDPKeurig Dr Pepper Inc. | 50,1 mld | 37,2 | 5,7 % | 7,1 % | +8,2 % | +32 % / +17 % |
| BF-ABrown Forman Corp | 14,9 mld | 20,3 | 18,1 % | 18,4 % | −1,2 % | +10 % / −48 % |
| PRMBPrimo Brands Corp | 7,6 mld | 79,4 | 3,2 % | 1,5 % | +29,3 % | +34 % / +46 % |
| COCOThe Vita Coco Company, Inc. | 3,7 mld | 32,9 | 32,0 % | 15,7 % | +18,2 % | +23 % / +133 % |
| WESTWestrock Coffee Company | 1,0 mld | — | — | -4,9 % | +39,8 % | +138 % / +13 % |
| BUDABuda Juice, Inc. | 83,2 mil | 34,5 | 19,3 % | 17,1 % | +11,8 % | indisponibil / indisponibil |
| SRXHSRX Global Inc. | 18,0 mil | — | -70,8 % | -254,8 % | −81,3 % | −96 % / −100 % |
| WVVIWillamette Valley Vineyards, Inc. | 8,3 mil | — | -3,3 % | -5,9 % | −6,5 % | −37 % / −68 % |
| YHCLQR House Inc. | 2,9 mil | 0,2 | -88,2 % | -1.589,2 % | −37,4 % | −97 % / −100 % |
| IPSTIp Strategy Holdings, Inc. | 2,3 mil | — | -2.713,2 % | -2.064,0 % | +20,4 % | −98 % / indisponibil |
| EDVAEndovia Health Sciences, Inc. | 1,2 mil | — | — | -53.856,5 % | −90,9 % | −96 % / −100 % |
| BRCCBRC Inc. | 903,4 mii | — | -14,2 % | -1,5 % | +1,7 % | −23 % / −77 % |
| IBGInnovation Beverage Group Limited | 593,4 mii | — | — | -223,4 % | −5,1 % | −94 % / indisponibil |
| ABEVAmbev S.A. | — | — | 16,6 % | 17,6 % | −1,4 % | +9 % / +1 % |
| STZConstellation Brands, Inc. | — | — | 23,9 % | 20,9 % | −10,5 % | +7 % / −40 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru YHC din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Produse, piață și concurență
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport curent26 oct. 2026Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent23 oct. 2026Schimbări în conducere
- Raport curent19 oct. 2026Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent16 oct. 2026Acord material · Schimbări în conducere · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial19 aug. 2026
- Raport curent (amendament)10 aug. 2026Achiziție sau vânzare de active · Situații financiare și anexe
- Raport curent15 iul. 2026Modificarea statutului · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent02 iul. 2026Alte evenimente
- Raport curent30 iun. 2026Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent04 iun. 2026Schimbări în conducere
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.