olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Superx Ai Technology Limited SUPX
Services-Management Consulting Services · SIC 8742 · Verticală: Services-Management Consulting Services (SIC 8742)
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Superx Ai Technology Limited (SUPX) costa 4,77 USD (−0,83 % într-o zi), cu capitalizare 209,8 mil USD, randament al dividendului 0,29 %, beta 0,68, interval pe 52 de săptămâni 4,77–52,81 USD.
Date la · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 26,6
- supravândut (≤ 30)
- Bollinger (20, 2)
- 5,09 – 7,62
- sub banda inferioară · %B -0,13 · lățimea benzii 39,8 %
- SMA 50 / 200
- 7,21 / 8,96
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,50 / -0,35
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −26,0 % | −1,1 % | −24,9 pp | — |
| 3 luni | −31,9 % | −0,5 % | −31,4 pp | — |
| 6 luni | −38,1 % | +4,4 % | −42,4 pp | — |
| De la început de an | −69,6 % | +12,3 % | −81,9 pp | — |
| 1 an | −90,5 % | +13,5 % | −104,0 pp | −20,9 % |
| 3 ani | indisponibil | +76,4 % | indisponibil | −28,0 % |
| 5 ani | indisponibil | +63,7 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2022 | 2023 | 2024 | ⚠ 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 9,6 mil | 6,1 mil | 2,9 mil | 1,0 mil | 20,3 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | −36,2 % | −52,7 % | — | +1.878,6 % |
| Profit net | -65,9 mii | 38,7 mii | -854,9 mii | -21,2 mil | -107,3 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | −2.310,4 % | — | indisponibil |
| EPS diluat | -0,01 | 0,00 | -0,08 | -1,41 | -2,89 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | −2.025,0 % | — | indisponibil |
| netă % | -0,7 % | 0,6 % | -29,4 % | -2.063,5 % | -527,7 % |
| Flux de numerar liber | -240,4 mii | 30,4 mii | -758,2 mii | -8,6 mil | -79,2 mil |
Seria se rupe înainte de 2025: anii de dinainte vin din rapoartele originale ale emitentului de atunci, anii de după dintr-o depunere ulterioară care a retratat perimetrul (separare, operațiuni întrerupte). Variația an/an peste ruptură nu se afișează.
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2026 · 30 iun. 2026
- Numerar
- 98,9 mil USD
- Datorie financiară
- 2,2 mil USD
- Datorie netă
- -96,7 mil USD
- Capitaluri proprii
- 191,1 mil USD
- Active totale
- 202,7 mil USD
- Datorie / capitaluri
- 0,01x
- Lichiditate curentă
- 19,73x
- ROE
- -101,8 %
- ROA
- -84,3 %
- Marja FCF
- -389,5 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 9,6 mil | 6,1 mil | 2,9 mil | 1,0 mil | 20,3 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 8,2 mil | 4,9 mil | 2,1 mil | 976,7 mii | 21,4 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Profit brut | 1,4 mil | 1,3 mil | 817,9 mii | 51,4 mii | -1,1 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Cercetare și dezvoltare | — | — | — | 1,2 mil | — | SEC (XBRL)· 31 oct. 2025verificat |
| Profit operațional | -224,4 mii | -98,6 mii | -998,6 mii | -20,9 mil | -101,7 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | -12,1 mii | 94,6 mii | -936,4 mii | -20,8 mil | -109,7 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 53,9 mii | 56,0 mii | 7,3 mii | -35,0 mii | 8,6 mii | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Profit net | -65,9 mii | 38,7 mii | -854,9 mii | -21,2 mil | -107,3 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| EPS diluat | -0,01 | 0,00 | -0,08 | -1,41 | -2,89 | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 10,7 mil | 10,7 mil | 11,1 mil | 15,1 mil | 37,4 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Dividend pe acțiune | 0,02 | 0,01 | — | — | — | SEC (XBRL)· 07 nov. 2024verificat |
- 2024
- 11,1 mil
- 2025
- 15,1 mil
- 2026
- 37,4 mil
SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 999,2 mii | 558,4 mii | 7,2 mil | 17,0 mil | 98,9 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Creanțe | — | 767,0 mii | 257,6 mii | 185,1 mii | 472,1 mii | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Stocuri | — | — | — | — | 31,1 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Active curente | — | 1,4 mil | 7,9 mil | 39,0 mil | 186,5 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | — | 22,8 mii | 18,8 mii | 234,0 mii | 4,4 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | — | — | — | — | 3,6 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Active totale | — | 2,5 mil | 8,0 mil | 52,1 mil | 202,7 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Datorii comerciale | — | 752,5 mii | 451,2 mii | 416,1 mii | 53,0 mii | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | — | 151,5 mii | 164,7 mii | — | — | SEC (XBRL)· 07 nov. 2024verificat |
| Datorie pe termen lung | — | 237,3 mii | 80,6 mii | 113,8 mii | 2,2 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Datorii curente | — | 1,1 mil | 953,5 mii | 31,8 mil | 9,5 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Datorii totale | — | 1,4 mil | 1,0 mil | 32,2 mil | 11,2 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Capital propriu | 1,2 mil † | 1,1 mil † | 7,0 mil † | 19,8 mil | 191,1 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | — | — | 13,0 mil | 22,2 mil | 44,0 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
- 2024
- 13,0 mil
- 2025
- 22,2 mil
- 2026
- 44,0 mil
SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -229,1 mii | 45,1 mii | -751,7 mii | -8,3 mil | -73,8 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 11,4 mii | 14,6 mii | 6,5 mii | 297,6 mii | 5,4 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | -240,4 mii ≈ | 30,4 mii ≈ | -758,2 mii ≈ | -8,6 mil ≈ | -79,2 mil ≈ | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -11,4 mii | -14,6 mii | -6,5 mii | -12,4 mil | -30,6 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 209,1 mii | -473,3 mii | 7,4 mil | 30,7 mil | 186,2 mil | SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat |
| Dividende plătite | 174,4 mii | 153,1 mii | — | — | — | SEC (XBRL)· 07 nov. 2024verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2024
- -6,5 mii
- 2025
- -12,4 mil
- 2026
- -30,6 mil
SEC (XBRL)· 29 oct. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 5 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 37,5 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 209,8 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
38 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 0,18 – 0,25 USD.
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (USD pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)0,18 – 0,25 (Mijloc 0,21)
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 37,5 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | -175,6 % | 0 (față de colegi) | 28 % |
| Marja netă · Calitate | -527,7 % | 9 (față de colegi) | 17 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | 49,1 % | 100 (pe interval fix) | 22 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 19,7x | 100 (pe interval fix) | 11 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | -37,8 % | 0 (pe interval fix) | 22 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțial100/100 · 1/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate3/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
SUPERX AI TECHNOLOGY LIMITED (SUPX). Ultimul exercițiu complet: 2026; date până la 2026-06-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 20,3 mil USD în 2026; creștere an/an 1 878,6 %; marjă netă -527,7 %; ROE -101,8 %.
Intervalul de valoare estimat este 0,18–0,25 USD pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 0,21 USD, prețul de 4,77 USD lasă un potențial de -95,6 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -2 160,3 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 5 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 37,5 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- CAGR venituri 3 ani: 49,1 %
- Lichiditatea curentă: 19,7x
Ce o infirmă
- ROIC: -175,6 %
- Marja netă: -527,7 %
- Randament FCF: -37,8 %
- Prețul este peste intervalul de valoare estimat
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Services-Management Consulting Services (SIC 8742) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 33 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| BAHBooz Allen Hamilton Holding Corporation | 10,5 mld | 13,7 | 70,0 % | 7,1 % | −6,4 % | +6 % / −29 % |
| GGenpact Limited | 6,9 mld | 12,1 | 22,4 % | 11,1 % | +6,6 % | −7 % / +20 % |
| FCNFti Consulting, Inc | 5,4 mld | 24,7 | 15,2 % | 5,9 % | +2,4 % | +22 % / −10 % |
| EXPOExponent, Inc. | 4,2 mld | 39,2 | 31,2 % | 17,7 % | +4,2 % | +21 % / +14 % |
| HURNHuron Consulting Group Inc. | 2,7 mld | 25,8 | 25,5 % | 6,1 % | +11,7 % | +5 % / +66 % |
| ASTHAstrana Health, Inc. | 2,2 mld | 48,3 | 5,1 % | 1,1 % | +56,4 % | +72 % / +19 % |
| ICFIICF International, Inc. | 1,7 mld | 20,1 | 8,6 % | 4,9 % | −7,3 % | +24 % / −31 % |
| BWMNBowman Consulting Group Ltd. | 744,2 mil | 105,3 | 2,9 % | 1,4 % | +14,9 % | +19 % / +39 % |
| ONTOnterris, Inc. | 566,4 mil | — | -2,5 % | -1,4 % | +19,3 % | −37 % / −48 % |
| PPHCPublic Policy Holding Company, Inc. | 381,3 mil | — | -39,5 % | -18,9 % | +24,7 % | indisponibil / indisponibil |
| HCKTHackett Group, Inc. | 329,4 mil | 19,0 | 20,7 % | 6,3 % | −2,6 % | −28 % / −40 % |
| IIIInformation Services Group Inc. | 289,5 mil | 25,2 | 12,7 % | 4,7 % | −1,2 % | +13 % / +46 % |
| AERTAeries Technology, Inc. | 282,0 mil | 20,9 | — | 3,6 % | −0,3 % | +35 % / −68 % |
| RMRRmr Group Inc. | 250,5 mil | 12,6 | 8,7 % | 3,1 % | −22,0 % | +10 % / −30 % |
| SUPXSuperx Ai Technology Limited | 209,8 mil | — | -101,8 % | -527,7 % | +1.878,6 % | −90 % / indisponibil |
| TSSITss, Inc. | 193,3 mil | 14,1 | 32,0 % | 7,4 % | +65,9 % | −29 % / +1.976 % |
| GRNQGreenpro Capital Corp. | 122,4 mil | — | -26,8 % | -169,6 % | −40,7 % | −57 % / −19 % |
| AUCAtif Holdings Limited | 109,4 mil | — | -90,5 % | -723,7 % | −74,7 % | −12 % / −70 % |
| ROMARoma Green Finance Limited | 101,0 mil | — | -44,2 % | -287,8 % | −22,2 % | +138 % / indisponibil |
| RTBRTB Digital, INC. | 92,6 mil | — | -141,9 % | -198,5 % | −38,7 % | −49 % / −94 % |
| MHHMastech Digital, Inc. | 74,9 mil | 71,0 | 1,3 % | 0,7 % | −3,8 % | −21 % / −27 % |
| EGGEnigmatig Ltd | 64,8 mil | 268,0 | 6,3 % | 12,6 % | +12,2 % | +40 % / indisponibil |
| CTMCastellum, Inc. | 46,4 mil | — | -6,8 % | -4,1 % | +18,1 % | −53 % / +123 % |
| ACCLAcco Group Holdings Limited | 34,9 mil | 119,0 | 7,0 % | 5,6 % | +5,8 % | −38 % / indisponibil |
| INTJIntelligent Group Limited | 33,5 mil | — | -23,5 % | -98,3 % | −9,0 % | −72 % / indisponibil |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru SUPX din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Produse, piață și concurență
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport anual (emitent străin)29 oct. 2026
- Raport curent (emitent străin)30 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)28 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)08 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)03 sept. 2026
- Raport curent (emitent străin)28 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)25 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)19 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)07 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)21 iul. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.