olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Enhanced Group, Inc. ENHA
Services-Miscellaneous Amusement & Recreation · SIC 7990 · Verticală: Services-Miscellaneous Amusement & Recreation (SIC 7990)
Enhanced Group Inc. (ENHA) este o companie aflată la început de drum, care combină evenimente sportive de înaltă performanță, produse de medicină a performanței și platforma de abonamente Live Enhanced. Compania a devenit listată după fuziunea cu o companie-paravan (SPAC) în mai 2026 și și-a raportat primul trimestru public cu venituri de 17,7 milioane USD, dar cu o pierdere netă de 61,9 milioane USD, ceea ce ridică întrebări despre capacitatea de a susține investițiile fără finanțare suplimentară.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Enhanced Group, Inc. (ENHA) costa 8,17 USD (+14,91 % într-o zi), cu beta -11,82, interval pe 52 de săptămâni 1,14–12,91 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2026): venituri de 17,7 mil USD, profit net de -61,9 mil USD, EPS diluat -0,53 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 59,9
- puternic (55–70)
- Bollinger (20, 2)
- -3,05 – 14,93
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,62 · lățimea benzii 302,8 %
- SMA 50 / 200
- 3,28 / indisponibil
- MACD (12, 26, 9)
- 1,80 / 1,87
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +452,0 % | −5,9 % | +458,0 pp | — |
| 3 luni | +209,5 % | −4,6 % | +214,1 pp | — |
| 6 luni | indisponibil | +0,2 % | indisponibil | — |
| De la început de an | indisponibil | +7,4 % | indisponibil | — |
| 1 an | indisponibil | +8,2 % | indisponibil | −34,5 % |
| 3 ani | indisponibil | +68,4 % | indisponibil | −24,8 % |
| 5 ani | indisponibil | +56,5 % | indisponibil | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q2 2026 · 30 iun. 2026
Marje trimestriale
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q3 '24 | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | — | — | — | 0 | — | — | — | 17,7 mil |
| Cheltuieli generale și de vânzare | — | — | — | 2,2 mil | — | — | — | 16,6 mil |
| Profit operațional | -29,7 mii | -37,8 mii | -34,6 mii | -3,1 mil | -173,7 mii | -812,0 mii | -374,2 mii | -61,9 mil |
| Profit înainte de impozit | -29,7 mii | -37,8 mii | -34,6 mii | -3,0 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | -61,9 mil |
| Impozit pe profit | — | — | — | 0 | — | — | — | 0 |
| Profit net | -29,7 mii | -37,8 mii | -3,3 mil | -3,0 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | -16,4 mil | -61,9 mil |
| EPS diluat | — | — | — | -0,03 | — | — | — | -0,53 |
| Flux de numerar operațional | — | -64,3 mii | -3,0 mii | -7,5 mil ≈ | 7,2 mil ≈ | -457,1 mii | -211,3 mii | -43,8 mil ≈ |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
EPS indisponibil în depunerile structurate ale emitentului (de ex. un parteneriat raportează pe unitate, nu pe acțiune).
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Venituri | indisponibil | indisponibil |
| Venituri an/an | indisponibil | indisponibil |
| Profit net | -75,6 mii | 2,6 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil |
| netă % | indisponibil | indisponibil |
| Flux de numerar liber | indisponibil | indisponibil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 25,3 mil USD
- Datorie financiară
- indisponibil USD
- Datorie netă
- indisponibil USD
- Capitaluri proprii
- -1,0 mil USD
- Active totale
- 32,1 mil USD
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 64,11x
- ROE
- indisponibil
- ROA
- 16,0 %
- Marja FCF
- indisponibil
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Profit operațional | -75,6 mii | -1,0 mil | SEC (XBRL)· 09 feb. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | -75,6 mii | 2,6 mil | SEC (XBRL)· 09 feb. 2026verificat |
| Profit net | -75,6 mii | 2,6 mil | SEC (XBRL)· 09 feb. 2026verificat |
Bilanț · USD
| Linie | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Numerar | 4,0 mil | 25,3 mil | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Active curente | 2,4 mii | 30,3 mil | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | — | 433,8 mii | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Active totale | 25,2 mii | 32,1 mil | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Datorii comerciale | — | 3,0 mil | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Datorii curente | 265,9 mii | 472,2 mii | SEC (XBRL)· 09 feb. 2026verificat |
| Datorii totale | 265,9 mii | 33,1 mil | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
| Capital propriu | 2,3 mil † | -1,0 mil † | SEC (XBRL)· 14 aug. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -72,9 mii | -774,9 mii | SEC (XBRL)· 09 feb. 2026verificat |
| Flux de numerar din investiții | — | -200,0 mil | SEC (XBRL)· 09 feb. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 72,9 mii | 201,5 mil | SEC (XBRL)· 09 feb. 2026verificat |
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 0 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 0,0 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: indisponibil
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
0 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: P/Eindisponibil · lipsesc date de intrare
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 0 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 0,0 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
- Creștere· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Calitate· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțialindisponibil · 0/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Enhanced Group Inc. (ENHA). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-06-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: ROE -1 903,4 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 0 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 0,0 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Ce o infirmă
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Marja netă, Conversia profitului în FCF, CAGR venituri 3 ani, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, Lichiditatea curentă, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randament FCF, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Services-Miscellaneous Amusement & Recreation (SIC 7990) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 20 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| DISWalt Disney Co | 202,4 mld | 24,2 | 7,8 % | 8,7 % | +3,4 % | +12 % / +26 % |
| MTNVail Resorts, Inc. | 5,6 mld | 38,5 | 44,4 % | 5,2 % | −4,3 % | +13 % / −27 % |
| RSIRush Street Interactive, Inc. | 2,4 mld | 39,4 | 23,0 % | 2,6 % | +22,8 % | −35 % / +183 % |
| BRSLBrightstar Lottery PLC | 1,9 mld | 13,5 | 11,6 % | 5,9 % | −0,0 % | −36 % / −63 % |
| PRKSUnited Parks & Resorts Inc. | 1,7 mld | 14,9 | — | 8,1 % | −3,6 % | +5 % / −23 % |
| PRSUPursuit Attractions and Hospitality, Inc. | 1,5 mld | 32,1 | 7,7 % | 9,6 % | +23,4 % | +57 % / +62 % |
| NIPGNIP Group Inc. | 413,9 mil | — | -15,9 % | -14,9 % | +1,9 % | −92 % / indisponibil |
| SEGSeaport Entertainment Group Inc. | 275,7 mil | — | -22,6 % | -91,4 % | +18,3 % | +0 % / indisponibil |
| GENIGenius Sports Limited | 59,2 mil | — | -17,2 % | -16,7 % | +31,0 % | −41 % / +7 % |
| SEATVivid Seats Inc. | 30,8 mil | 0,0 | 2.000,9 % | 278,1 % | −30,5 % | −64 % / −98 % |
| GRSDGrandstand Limited | 29,3 mil | — | -28,5 % | -19,9 % | +30,1 % | −85 % / −91 % |
| FCHLFitness Champs Holdings Limited | 11,4 mil | — | -349,1 % | -32,9 % | +4,7 % | −100 % / indisponibil |
| FBYDFalcon’s Beyond Global, Inc. | 68 | — | -100,8 % | -36,0 % | +120,8 % | −67 % / −35 % |
| MSGEMadison Square Garden Entertainment Corp. | — | 37,1 | — | 8,6 % | +12,5 % | +52 % / +149 % |
| CDROCodere Online Luxembourg, S.A. | — | — | 17,3 % | 1,9 % | +24,2 % | +19 % / +159 % |
| MSGSMsg Knickerbockers Corp. | — | 1.015,6 | — | 0,7 % | +11,0 % | +43 % / +92 % |
| ENHAEnhanced Group Inc. | — | — | -1.903,4 % | — | indisponibil | indisponibil / indisponibil |
| DKNGDraftkings Inc. | — | — | -21,1 % | -2,7 % | +27,0 % | −29 % / −38 % |
| STUBStubhub Holdings, Inc. | — | — | -145,8 % | -91,3 % | −1,4 % | −46 % / indisponibil |
| XPOFXponential Fitness, Inc. | — | — | — | -401,5 % | −20,7 % | −33 % / −68 % |
| GDHGGolden Heaven Group Holdings Ltd. | — | — | -6,5 % | -56,2 % | −31,5 % | −74 % / −100 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru ENHA din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Scenariile nu sunt disponibile. lipsesc date de intrare
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Enhanced Group Inc. (ENHA) este o companie aflată la început de drum, care combină evenimente sportive de înaltă performanță, produse de medicină a performanței și platforma de abonamente Live Enhanced. Compania a devenit listată după fuziunea cu o companie-paravan (SPAC) în mai 2026 și și-a raportat primul trimestru public cu venituri de 17,7 milioane USD, dar cu o pierdere netă de 61,9 milioane USD, ceea ce ridică întrebări despre capacitatea de a susține investițiile fără finanțare suplimentară.
SWOT
Puncte tari
- Notorietate de brand ridicată după primul eveniment, cu acoperire media largă și un contract de drepturi media cu o platformă de streaming.
- Model de business ușor în active, bazat pe parteneriate, care păstrează controlul asupra brandului, tehnologiei și datelor clienților.
- Capacitatea de a atrage sponsori și investitori, dovedită prin contractele de sponsorizare și prin plasamentul privat de capital.
Puncte slabe
- Pierderi nete mari și persistente, cu cheltuieli concentrate pe câteva evenimente mari.
- Venituri încă dependente de un singur eveniment și de sponsorizări, cu recunoaștere eșalonată pe mai multe perioade.
- Lichiditate limitată față de nivelul de cheltuieli operaționale, cu numerar în scădere pe parcursul primului semestru.
Oportunități
- Extinderea platformei Live Enhanced cu produse peptidice, dacă reglementarea devine mai favorabilă.
- Formatele mai mici și mai frecvente, precum seria Enhanced Breakers, care ar putea menține atenția între ediții.
- Achiziții și parteneriate strategice pe care conducerea le analizează pentru a accelera capabilitățile companiei.
Amenințări
- Riscuri geopolitice legate de desfășurarea activităților în Orientul Mijlociu, unde a avut loc studiul clinic.
- Scepticism public și controverse legate de sportul cu performanță îmbunătățită, care pot afecta sponsorii și reputația brandului.
Riscuri
- Lichiditate și nevoie de finanțareridicat
Cu numerar și echivalente în scădere și cu pierderi operaționale anticipate, compania ar putea avea nevoie de capital suplimentar pentru a-și finanța planurile, ceea ce ar putea genera diluare pentru acționari.
- Dependența de reglementarea peptidelorridicat
Extinderea ofertei Live Enhanced depinde de decizii ale autorităților de reglementare și de proceduri formale, fără garanții privind rezultatul.
- Concentrarea veniturilormediu
Veniturile din trimestrul al doilea provin în principal dintr-un singur eveniment, iar recunoașterea veniturilor din sponsorizări depinde de îndeplinirea obligațiilor de performanță și de evaluarea colectabilității.
- Riscuri geopolitice și operaționalemediu
Studiul clinic și pregătirea atleților au avut loc în Emiratele Arabe Unite, iar instabilitatea din regiune ar putea perturba activitățile companiei.
- Dependența de parteneri terțiscăzut
Compania se bazează pe parteneri pentru telemedicină, producție, distribuție și infrastructura evenimentelor, ceea ce limitează controlul asupra calității și calendarului.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă brandul Enhanced transformă notorietatea de la primul eveniment în venituri recurente din sponsorizări, drepturi media și abonamente, compania ar putea reduce treptat dependența de un singur eveniment.
- Un cadru de reglementare favorabil pentru peptide ar putea deschide o piață de produse de performanță și longevitate, în care compania are deja primii clienți și o platformă de vânzare directă.
- Modelul ușor în active, cu parteneri externi, ar putea permite scalarea fără investiții mari în infrastructură proprie, în cazul în care costurile operaționale se stabilizează.
Ce ar strica teza
- Pierderile nete mari și cheltuielile operaționale ridicate ar putea epuiza numerarul disponibil înainte ca veniturile recurente să acopere costurile, forțând finanțări suplimentare cu diluare.
- Dacă autoritățile de reglementare nu confirmă extinderea categoriilor de peptide, planul de creștere al platformei Live Enhanced ar putea fi amânat sau redus semnificativ.
- Veniturile actuale sunt concentrate pe un singur eveniment, iar notorietatea acestuia ar putea să nu se traducă în sponsorizări repetate la aceeași valoare.
De urmărit
- Recunoașterea veniturilor din sponsorizările de 32 de milioane USD și nivelul veniturilor din trimestrul următorQ3 2026
- Tranșa a treia a plasamentului privat (13,3 milioane USD estimați) și nivelul final de finanțareQ3 2026
- Rezultatele seriei Enhanced Breakers și capacitatea acesteia de a menține atenția și sponsorii între edițiinext 10-K
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Enhanced Group Inc. este o companie de creștere care operează la intersecția dintre entertainment sportiv, știința performanței și wellness-ul de stil de viață, prin brandul său principal Enhanced. Compania și-a organizat activitatea în două linii complementare: Enhanced Games, un eveniment multisport, și Live Enhanced, o platformă direct-to-consumer cu abonamente, care oferă protocoale de performanță ghidate de medici, acces telemedicină și suplimentare personalizată. Modelul este descris ca fiind ușor în active și bazat pe parteneriate, companiei rămânându-i controlul asupra brandului, tehnologiei, relațiilor cu clienții și datelor 2. Compania a raportat pierderi nete încă de la înființare, iar conducerea anticipează pierderi operaționale pentru perioada previzibilă 2.
Fuziunea cu compania-paravan A Paradise Acquisition Corp. a fost finalizată pe 7 mai 2026 și a fost contabilizată ca o recapitalizare inversă, fără goodwill sau alte active necorporale înregistrate 2. Acțiunile clasei A au început să se tranzacționeze la New York Stock Exchange sub simbolul ENHA pe 8 mai 2026 2. Pentru perioada de la începutul anului 2026, sursele arată că activitatea a fost dominată de pregătirea primului eveniment și de lansarea platformei de consum, mai degrabă decât de venituri recurente.
Structura de capital este influențată de tranzacția de listare și de finanțarea recentă: compania a raportat 19,6 milioane USD numerar și echivalente la 30 iunie 2026, comparativ cu 25,3 milioane USD la 31 decembrie 2025 3, după ce a atras 50 de milioane USD printr-o plasare privată (PIPE) 2.
Segmente
Enhanced Games
Evenimentul multisport conceput să demonstreze beneficiile performanței îmbunătățite sub supraveghere medicală. Prima ediție a avut loc în mai 2026 la Las Vegas, cu competiții de înot, atletism și haltere 2. Veniturile din trimestrul al doilea provin în principal din sponsorizări, iar compania a asigurat aproximativ 32 de milioane USD valoare contractuală de sponsorizare, cu recunoaștere de venit pe mai multe trimestre 3. Monetizarea se bazează pe drepturi media, sponsorizări, conținut de marcă și produse de consum licențiate 2.
Live Enhanced
Platformă de abonamente direct-to-consumer cu protocoale de performanță ghidate de medici, telemedicină și suplimentare personalizată, lansată în februarie 2026 cu comenzi inițiale și cu operațiuni comerciale complete în Statele Unite din mai 2026 2. Compania a lansat un portofoliu care include 11 terapii Rx și două produse proprietare de suplimentare 3.
Piața în context
Piața pe care activează compania combină sportul spectacol, serviciile de performanță și wellness-ul de consum. Documentele nu oferă o dimensiune cuantificată a pieței, deci compania nu poate fi comparată pe baza cotei de piață în aceste surse. Compania descrie o creștere a interesului consumatorilor pentru sport și divertisment live, în contextul societății din ce în ce mai marcate de AI 3. Dezvoltarea cadrului de reglementare pentru peptide este privită de conducere ca un factor favorabil, dar disponibilitatea și calendarul acestor produse rămân dependente de aprobări 2.
Cererea de sponsorizare pentru evenimente sportive noi depinde de audiență, iar compania raportează că evenimentul a generat un miliard de persoane angajate la nivel global, inclusiv patru milioane de vizualizări live (fără datele de streaming Roku) 3. Aceste cifre sunt raportate de companie și nu au fost verificate independent în sursele analizate.
Tendințe
- Interes crescut pentru sport și divertisment livevânt din spate
Conducerea susține că există o creștere a interesului consumatorilor pentru sport și divertisment live într-o lume din ce în ce mai marcată de inteligența artificială, iar formatele de evenimente mai mici, precum seria Enhanced Breakers, ar putea menține atenția între ediții 3.
- Cheltuieli mari pentru primul evenimentvânt din față
Pierderea din trimestrul al doilea a fost atribuită în mare parte costurilor de organizare a primei ediții, costurilor de desfășurare a studiului clinic, procesului de fuziune și creșterii cheltuielilor generale ca societate listată 3. Dacă structura de costuri nu se ajustează după primul an, presiunea asupra lichidității ar putea crește.
- Relații de parteneriat și lanț de aprovizionaremixt
Compania lucrează cu parteneri externi pentru telemedicină, producție și distribuție, și caută în același timp să consolideze lanțul de aprovizionare și parteneriatele cu farmacii din SUA pentru compounding personalizat și distribuție națională 3. Această abordare ușoară în active ar putea reduce costurile fixe, dar creează dependență de terți.
Poziția concurențială
Sursele analizate nu identifică explicit competitori direcți listați la bursă. Compania se compară, într-un studiu de brand realizat după Games, cu evenimente precum Hyrox și The CrossFit Games, pe baza puterii brandului de consum 3. Pe partea de medicină a performanței, concurența vine din furnizorii de telemedicină și de suplimentare, care nu sunt numiți în documentele analizate.
Poziționarea competitivă se bazează pe recunoașterea brandului, pe faptul că este primul eveniment sportiv de acest tip și pe integrarea dintre sport, conținut și vânzări de produse 3. Un studiu independent a plasat brandul la mijlocul grupului de comparație, la un nivel comparabil cu unele proprietăți sportive mai vechi 3.
- Hyrox
Eveniment sportiv de comparație menționat în studiul de brand, cu putere de brand de consum similară cu cea a Enhanced 3.
- The CrossFit Games
Eveniment sportiv consacrat, folosit ca punct de referință în evaluarea brandului companiei 3.
- Furnizori de telemedicină și suplimentare de performanță
Categorie de concurenți pentru platforma Live Enhanced, neidentificați nominal în sursele analizate.
- Farmacii de compounding din SUA
Parteneri cu care compania lucrează pentru produse peptidice, dar care pot deveni și concurenți pe segmentul de consum.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport curent05 nov. 2026Acord material · Item 3.02 · Vot al acționarilor · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent03 nov. 2026Acord material · Item 3.03 · Modificarea statutului · Situații financiare și anexe
- Raport curent19 oct. 2026Alte evenimente
- Raport curent01 oct. 2026Vot al acționarilor
- Raport curent23 sept. 2026Schimbări în conducere · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent15 sept. 2026Schimbări în conducere
- Raport curent26 aug. 2026Alte evenimente · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial14 aug. 2026
- Raport curent13 aug. 2026Rezultate financiare · Situații financiare și anexe
- Raport curent15 iun. 2026Acord material · Încetarea unui acord material · Item 3.02 · Vot al acționarilor · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
Surse
- [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Enhanced Group, Inc. · 09 feb. 2026
- [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / Enhanced Group, Inc. · 14 aug. 2026
- [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Enhanced Group, Inc. · 13 aug. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.