olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Genius Sports Limited GENI
Services-Miscellaneous Amusement & Recreation · SIC 7990 · Verticală: Services-Miscellaneous Amusement & Recreation (SIC 7990)
Genius Sports Limited este un furnizor B2B de tehnologie, date oficiale și servicii media pentru sport, pariuri sportive și industria media sportivă, care alimentează relațiile cu ligi, case de pariuri și reclamă. Compania este în prezent în curs de a finaliza achiziția Legend, o rețea digitală de media sportivă și jocuri, evaluată la până la 1,2 miliarde USD. Piața globală a pariurilor sportive, estimată la 123 miliarde USD GGR în 2025, este un context important pentru modelul său de business.
Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).
La închiderea din 04 nov. 2026, acțiunea Genius Sports Limited (GENI) costa 7,01 USD (+3,09 % într-o zi), cu capitalizare 70,1 mil USD, beta 1,32, interval pe 52 de săptămâni 3,92–11,37 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 59,9
- puternic (55–70)
- Bollinger (20, 2)
- 6,14 – 6,90
- peste banda superioară · %B 1,15 · lățimea benzii 11,6 %
- SMA 50 / 200
- 6,59 / 6,24
- tendință ascendentă (preț > SMA50 > SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- 0,05 / -0,01
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +17,0 % | −2,0 % | +19,0 pp | — |
| 3 luni | −15,8 % | −2,2 % | −13,7 pp | — |
| 6 luni | +59,3 % | +4,3 % | +55,1 pp | — |
| De la început de an | −36,4 % | +10,6 % | −47,0 pp | — |
| 1 an | −37,7 % | +10,5 % | −48,2 pp | −31,8 % |
| 3 ani | +32,3 % | +73,7 % | −41,4 pp | −25,9 % |
| 5 ani | −61,0 % | +61,7 % | −122,8 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Rapoartele anuale ESEF nu au trimestre: rezultatele sunt anuale (mai jos).
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 114,6 mil | 149,7 mil | 262,7 mil | 341,0 mil | 413,0 mil | 510,9 mil | 669,5 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | +30,6 % | +75,5 % | +29,8 % | +21,1 % | +23,7 % | +31,0 % |
| Profit net | -40,2 mil | -30,3 mil | -592,8 mil | -181,6 mil | -85,5 mil | -63,0 mil | -111,6 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | -1,00 | -0,89 | -3,79 | -0,85 | -0,38 | -0,27 | -0,44 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | -35,1 % | -20,3 % | -225,6 % | -53,3 % | -20,7 % | -12,3 % | -16,7 % |
| Flux de numerar liber | -725,0 mii | 15,6 mil | -69,7 mil | -9,4 mil | 11,3 mil | 69,6 mil | 64,5 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 280,6 mil USD
- Datorie financiară
- indisponibil USD
- Datorie netă
- indisponibil USD
- Capitaluri proprii
- 724,5 mil USD
- Active totale
- 1,1 mld USD
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 1,56x
- ROE
- -17,2 %
- ROA
- -11,6 %
- Marja FCF
- 9,6 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 149,7 mil | 262,7 mil | 341,0 mil | 413,0 mil | 510,9 mil | 669,5 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 114,1 mil | 476,2 mil | 338,2 mil | 344,0 mil | 382,2 mil | 515,6 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Profit brut | 35,7 mil | -213,4 mil | 2,9 mil | 69,0 mil | 128,7 mil | 153,8 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Cercetare și dezvoltare | 11,2 mil | 26,5 mil | 29,9 mil | 26,1 mil | 24,6 mil | 31,1 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Profit operațional | -21,0 mil | -573,3 mil | -182,9 mil | -74,2 mil | -58,5 mil | -151,3 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 35,0 mil | 59,4 mil | 68,5 mil | 77,3 mil | 72,6 mil | 70,5 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| EBITDA | 14,0 mil ≈ | -513,9 mil ≈ | -114,3 mil ≈ | 3,2 mil ≈ | 14,0 mil ≈ | -80,8 mil ≈ | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026derivat |
| Profit înainte de impozit | -28,5 mil | -604,5 mil | -183,3 mil | -83,3 mil | -66,3 mil | -117,7 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 1,8 mil | -11,7 mil | 1,7 mil | 5,3 mil | 509,0 mii | -2,5 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Profit net | -30,3 mil | -592,8 mil | -181,6 mil | -85,5 mil | -63,0 mil | -111,6 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| EPS diluat | -0,89 | -3,79 | -0,85 | -0,38 | -0,27 | -0,44 | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 70,0 mil | 150,9 mil | 198,9 mil | 225,9 mil | 229,5 mil | 254,8 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
- 2023
- 225,9 mil
- 2024
- 229,5 mil
- 2025
- 254,8 mil
SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 11,8 mil | 222,4 mil | 122,7 mil | 100,3 mil | 110,2 mil | 280,6 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Creanțe | 24,8 mil | 48,8 mil | 33,4 mil | 71,1 mil | 85,5 mil | 130,3 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Stocuri | 384,0 mii | 530,0 mii | 283,0 mii | 347,0 mii | 482,0 mii | 284,0 mii | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Active curente | 61,3 mil | 324,7 mil | 236,5 mil | 244,8 mil | 288,6 mil | 549,7 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 5,0 mil | 14,4 mil | 12,9 mil | 11,6 mil | 19,0 mil | 32,3 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Fond comercial | 200,6 mil | 346,4 mil | 309,9 mil | 326,0 mil | 326,0 mil | 338,0 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 114,5 mil | 191,2 mil | 149,2 mil | 129,7 mil | 115,5 mil | 144,2 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Active totale | 391,0 mil | 887,1 mil | 773,3 mil | 775,7 mil | 792,3 mil | 1,1 mld | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 10,1 mil | 19,9 mil | 33,1 mil | 57,4 mil | 36,7 mil | 112,2 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | 10,3 mil | 23,0 mii | 7,4 mil | 7,6 mil | 19,0 mii | — | SEC (XBRL)· 14 mar. 2025verificat |
| Datorie pe termen lung | 82,7 mil | 65,0 mii | 7,1 mil | 19,0 mii | 19,0 mii | — | SEC (XBRL)· 14 mar. 2025verificat |
| Datorii curente | 85,3 mil | 152,8 mil | 171,1 mil | 182,9 mil | 201,6 mil | 352,9 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Datorii totale | 179,8 mil | 180,9 mil | 196,5 mil | 202,7 mil | 219,9 mil | 405,8 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Capital propriu | -139,4 mil † | 706,2 mil † | 576,8 mil † | 573,0 mil † | 572,4 mil † | 724,5 mil † | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | 1 | 18,5 mil | 18,5 mil | 18,5 mil | 18,5 mil | 10,0 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
- 2023
- 129,7 mil
- 2024
- 115,5 mil
- 2025
- 144,2 mil
SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat
- 2023
- 18,5 mil
- 2024
- 18,5 mil
- 2025
- 10,0 mil
SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 17,1 mil | -63,3 mil | -3,5 mil | 14,9 mil | 81,9 mil | 86,4 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 1,5 mil | 6,4 mil | 6,0 mil | 3,6 mil | 12,3 mil | 21,9 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | 15,6 mil ≈ | -69,7 mil ≈ | -9,4 mil ≈ | 11,3 mil ≈ | 69,6 mil ≈ | 64,5 mil ≈ | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -22,7 mil | -132,3 mil | -54,8 mil | -47,6 mil | -62,7 mil | -92,9 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 10,1 mil | 410,4 mil | -21,0 mii | -596,0 mii | -7,6 mil | 144,0 mil | SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2023
- -47,6 mil
- 2024
- -62,7 mil
- 2025
- -92,9 mil
SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat
- 2023
- -596,0 mii
- 2024
- -7,6 mil
- 2025
- 144,0 mil
SEC (XBRL)· 17 mar. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- indicatori disponibili: 4 din minimum 6
- acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
04 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 70,1 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
27 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | -16,7 % | 37 (față de colegi) | 23 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | 25,2 % | 100 (pe interval fix) | 31 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 1,6x | 63 (pe interval fix) | 15 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | 92,1 % | 100 (pe interval fix) | 31 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțial63/100 · 1/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial37/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțialindisponibil · 0/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial100/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Genius Sports Limited (GENI). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2025-12-31.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 669,5 mil USD în 2025; creștere an/an 31,0 %; marjă netă -16,7 %; ROE -17,2 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (indicatori disponibili: 4 din minimum 6; acoperirea ponderilor scorului: 27,1 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- CAGR venituri 3 ani: 25,2 %
- Randament FCF: 92,1 %
Ce o infirmă
Niciun semnal în factorii calculați. Nu înseamnă absența riscurilor: factorii fără date nu au fost evaluați, iar riscurile de afacere (marje, stocuri, cerere) sunt în analiza din surse.
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, P/E (TTM), EV/EBITDA, Randamentul distribuirilor către acționari, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Services-Miscellaneous Amusement & Recreation (SIC 7990) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 20 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| DISWalt Disney Co | 197,2 mld | 23,6 | 7,8 % | 8,7 % | +3,4 % | +9 % / +23 % |
| MTNVail Resorts, Inc. | 5,7 mld | 39,1 | 44,4 % | 5,2 % | −4,3 % | +15 % / −26 % |
| RSIRush Street Interactive, Inc. | 2,5 mld | 40,9 | 23,0 % | 2,6 % | +22,8 % | −33 % / +193 % |
| BRSLBrightstar Lottery PLC | 1,9 mld | 13,7 | 11,6 % | 5,9 % | −0,0 % | −35 % / −62 % |
| PRKSUnited Parks & Resorts Inc. | 1,6 mld | 13,5 | — | 8,1 % | −3,6 % | −5 % / −30 % |
| PRSUPursuit Attractions and Hospitality, Inc. | 1,5 mld | 42,4 | 7,2 % | 7,9 % | +23,4 % | +65 % / +70 % |
| NIPGNIP Group Inc. | 471,7 mil | — | -15,9 % | -14,9 % | +1,9 % | −91 % / indisponibil |
| SEGSeaport Entertainment Group Inc. | 301,3 mil | — | -27,0 % | -102,5 % | +18,3 % | +10 % / indisponibil |
| GENIGenius Sports Limited | 70,1 mil | — | -17,2 % | -16,7 % | +31,0 % | −38 % / +32 % |
| SEATVivid Seats Inc. | 32,0 mil | 0,0 | 2.000,9 % | 278,1 % | −30,5 % | −63 % / −98 % |
| GRSDGrandstand Limited | 29,8 mil | — | -28,5 % | -19,9 % | +30,1 % | −85 % / −91 % |
| FCHLFitness Champs Holdings Limited | 12,0 mil | — | -349,1 % | -32,9 % | +4,7 % | −100 % / indisponibil |
| FBYDFalcon’s Beyond Global, Inc. | 77 | — | -100,8 % | -36,0 % | +120,8 % | −62 % / −26 % |
| MSGEMadison Square Garden Entertainment Corp. | — | 57,1 | 407,5 % | 6,2 % | +12,5 % | +59 % / +160 % |
| MSGSMsg Knickerbockers Corp. | — | 983,9 | — | 0,7 % | +11,0 % | +38 % / +86 % |
| XPOFXponential Fitness, Inc. | — | — | — | -401,5 % | −20,7 % | −32 % / −67 % |
| CDROCodere Online Luxembourg, S.A. | — | — | 17,3 % | 1,9 % | +24,2 % | +25 % / +173 % |
| ENHAEnhanced Group Inc. | — | — | -1.903,4 % | — | indisponibil | indisponibil / indisponibil |
| STUBStubhub Holdings, Inc. | — | — | -145,8 % | -91,3 % | −1,4 % | −44 % / indisponibil |
| GDHGGolden Heaven Group Holdings Ltd. | — | — | -6,5 % | -56,2 % | −31,5 % | −75 % / −100 % |
| DKNGDraftkings Inc. | — | — | -21,1 % | -2,7 % | +27,0 % | −30 % / −40 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru GENI din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 17 mar. 2026; de atunci au apărut 6-K (06 aug. 2026), 6-K (07 mai 2026), 6-K (01 mai 2026).
Pe scurt
Genius Sports Limited este un furnizor B2B de tehnologie, date oficiale și servicii media pentru sport, pariuri sportive și industria media sportivă, care alimentează relațiile cu ligi, case de pariuri și reclamă. Compania este în prezent în curs de a finaliza achiziția Legend, o rețea digitală de media sportivă și jocuri, evaluată la până la 1,2 miliarde USD 1. Piața globală a pariurilor sportive, estimată la 123 miliarde USD GGR în 2025, este un context important pentru modelul său de business 1.
SWOT
Puncte tari
- Compania are relații profunde cu un număr mare de ligi, case de pariuri și clienți de marketing, inclusiv contracte pe termen lung. Integrarea serviciilor în mediul clienților face dificilă înlocuirea furnizorului.
- Portofoliul de drepturi oficiale, inclusiv un număr mare de evenimente exclusive, reprezintă o barieră de intrare pentru concurenți.
- Investițiile în tehnologie proprie și în sistemul GeniusIQ susțin o poziție competitivă greu de replicat, potrivit companiei.
Puncte slabe
- Compania a avut istoric pierderi și nu a demonstrat încă o rentabilitate durabilă, lucru recunoscut în factorii de risc.
- Dependența de câțiva parteneri sportivi importanți și de costul ridicat al drepturilor poate afecta marjele și stabilitatea veniturilor.
- Achiziția Legend ar putea genera datorii suplimentare și diluare a acțiunilor, ceea ce ar limita flexibilitatea operațională.
Oportunități
- Dacă piețele de pariuri din SUA și Europa continuă să se extindă, compania ar putea crește prin noi licențe și clienți.
- Integrarea Legend și a datelor despre fani ar putea deschide venituri din publicitate și monetizarea audienței.
- Creșterea ponderii pariurilor în timpul meciului ar putea crește cererea pentru datele live ale companiei.
Amenințări
- Reglementări mai stricte asupra pariurilor sau publicității ar putea reduce piețele deservite.
- Încetinirea economiei sau reducerea veniturilor disponibile ar putea diminua pariurile și bugetele de marketing ale clienților.
- Utilizarea neautorizată a datelor sportive, inclusiv prin instrumente AI, ar putea slăbi valoarea drepturilor companiei.
Riscuri
- Finalizarea achiziției Legendridicat
Compania ar putea nu obține beneficiile anticipate ale achiziției sau ar putea întâmpina întârzieri în finalizare, ceea ce ar putea afecta cursul acțiunilor și rezultatele viitoare.
- Îndatorare și diluareridicat
Finanțarea achiziției ar putea adăuga datorii semnificative, iar emiterea de acțiuni noi ar putea dilua acționarii existenți, limitând flexibilitatea financiară.
- Dependența de drepturile sportiveridicat
Pierderea unor parteneriate importante sau eșecul în licitații ar putea afecta veniturile și poziția competitivă.
- Reglementare și protecția datelormediu
Modificările legislative privind pariurile sau protecția datelor personale ar putea crea obligații suplimentare și sancțiuni.
- Riscuri macroeconomice și geopoliticemediu
O încetinire economică, inflația sau tensiunile geopolitice ar putea reduce cheltuielile pentru divertisment și pariuri sportive.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă piețele de pariuri se extind și pariurile în timpul meciului câștigă teren, cererea pentru datele live ale companiei ar putea crește.
- Integrarea Legend și a datelor despre fani ar putea deschide noi surse de venit din publicitate și media.
Ce ar strica teza
- Compania a avut istoric pierderi, iar dacă rentabilitatea nu se îmbunătățește, presiunea asupra finanțării ar putea crește.
- Achiziția Legend ar putea genera datorii și diluare, iar integrarea ar putea fi mai dificilă decât se estimează.
- Dependența de câțiva parteneri și de drepturile costisitoare ar putea reduce marjele dacă aceste relații s-ar schimba.
De urmărit
- Finalizarea achiziției Legend și condițiile de finanțareQ2 2026
- Reglementările privind pariurile în SUA și Europa2027
- Integrarea datelor despre fani și veniturile din publicitate2027
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 17 mar. 2026; de atunci au apărut 6-K (06 aug. 2026), 6-K (07 mai 2026), 6-K (01 mai 2026).
Afacerea
Compania a fost fondată pe agregarea datelor din pariuri și a evoluat către tehnologie pentru sport, cu investiții proprii în sisteme precum GeniusIQ, un strat de date și AI bazat pe viziune computerizată. Achizițiile din 2021 (Second Spectrum, FanHub, Spirable) și din septembrie 2025 (Sports Innovation Lab) au extins zona de tehnologie și de date pentru publicitate. Structura de produse este organizată într-un singur segment operațional, cu trei linii principale de produse 1.
Compania își descrie dreptul asupra datelor oficiale drept esențial pentru pariurile live, unde datele trebuie să fie rapide și sigure din punct de vedere legal. Operațiunile internaționale, precum și dependența de drepturile unor ligi importante, reprezintă atât o sursă de creștere, cât și un risc de concentrare, pe care compania îl menționează explicit 1.
Segmente
Sports Technology and Services
Această linie de produse construiește tehnologie pentru ca ligile să captureze și să distribuie date oficiale și video, inclusiv software de analiză a performanței, tehnologie de arbitraj semi-automat și software de management al competițiilor. Compania susține că tehnologia sa a devenit esențială pentru operațiunile partenerilor, iar în schimb primește drepturi asupra datelor și transmisiunilor 1.
Media Technology, Content and Services
Această linie oferă tehnologie și date care ajută partenerii să țintească și să atragă fani de sport, inclusiv campanii publicitare în timp real și augmentarea transmisiunilor. Achiziția Sports Innovation Lab din septembrie 2025 a extins zona de date despre fani și de măsurare a campaniilor 1.
Piața în context
Compania operează într-o piață globală a pariurilor sportive, pe care H2 Gambling Capital o estimează la 186 miliarde USD GGR până în 2030, de la 123 miliarde USD în 2025 1. În SUA, legalizarea și extinderea pariurilor mobile sunt factori de creștere, cu proiecții de la 19 miliarde USD GGR în 2025 la 35 miliarde USD în 2030 1.
Compania susține că pariurile în timpul meciului devin tot mai importante pe măsură ce piețele se maturizează, ceea ce crește dependența de datele live. Dacă reglementările se restrâng sau costurile drepturilor cresc, expansiunea geografică ar putea deveni mai costisitoare sau mai lentă 1.
Tendințe
- Legalizarea pariurilor sportive în SUAvânt din spate
Potrivit sursei, un număr mare de state americane au legalizat pariurile sportive, iar extinderea continuă ar putea sprijini cererea pentru serviciile companiei. Compania este autorizată să furnizeze servicii în 35 de state, provincii și teritorii din America de Nord 1.
- Creșterea pariurilor în timpul meciuluivânt din spate
Compania afirmă că, în piețele mature, pariurile în timpul meciului reprezintă majoritatea GGR, iar în SUA ar putea continua să crească ca pondere. Acest lucru ar sprijini cererea pentru date live de înaltă calitate 1.
- Reglementări mai stricte asupra pariurilorvânt din față
Sursa menționează posibile schimbări de reglementare, inclusiv restricții asupra publicității, a piețelor de pariuri și a stimulentelor pentru jucători, care ar putea afecta veniturile clienților și, indirect, pe ale companiei 1.
- Costul drepturilor sportivemixt
Pe măsură ce drepturile pentru ligile populare devin mai scumpe, compania ar putea avea dificultăți în a le achiziționa sau reînnoi cu condiții rentabile. Compania recunoaște că, în unele cazuri, acest lucru ar putea duce la modificarea sau întreruperea anumitor oferte 1.
Poziția concurențială
Genius Sports concurează cu furnizori de date și tehnologie sportivă, precum și cu alți operatori care oferă date neoficiale sau servicii similare pentru case de pariuri. Compania afirmă că barierele de intrare, legate de drepturile oficiale și de tehnologia integrată, ar putea proteja poziția sa, dar recunoaște că pierderea clienților sau a relațiilor către concurenți existenți sau noi este un risc 1.
Sursa nu identifică în detaliu concurenții cu nume, astfel că baza comparației rămâne descrierea generală a pieței. Riscul de concurență este menționat explicit în factorii de risc ai companiei 1.
- Furnizori de date neoficiale pentru pariuri
Sursa menționează că distribuția neautorizată de conținut sportiv ar putea consolida ofertele de date neoficiale ale concurenților.
- Furnizori de tehnologie pentru ligi și arbitraj
Concurenții în tehnologie sportivă ar putea oferi soluții similare de urmărire și analiză ligilor, ceea ce ar putea afecta câștigarea de noi contracte.
- Platforme B2B de jocuri și pariuri
Platformele B2B care concurează cu clienții companiei ar putea dezvolta propriile capacități de date sau cote.
- Companii de publicitate și date pentru fani
Companiile care oferă publicitate sportivă și date despre fani ar putea concura pentru bugetele de marketing ale brandurilor.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
- ‘Every family has silences’: Kathryn Hunter on despair, desire, dislodgeable limbs – and her acting geniusThe Guardian — Health · 04 nov. 2026 · EN
- Putin praises Elon Musk as a ‘real genius’ as Russia develops Starlink alternativeCNBC — Top News · 29 oct. 2026 · EN
- Putin calls Elon Musk a 'genius' as Russia builds its own Starlink rivalEuronews — News (EN) · 29 oct. 2026 · EN
- Putin: Russia in ‘close contact’ with ‘genius’ Musk over satellite networksThe Hill · 28 oct. 2026 · EN
- Putin Calls Musk a ‘Genius,’ Claims Close Cooperation as Ukraine Faces Starlink DisruptionsKyiv Post · 28 oct. 2026 · EN
- Putin salutes Musk's genius as Russia plays catch-up with StarlinkCNA (Channel NewsAsia) · 28 oct. 2026 · EN
- Elon Musk is a 'real genius', Putin says after satellite talks with SpaceX bossBBC News — Technology · 28 oct. 2026 · EN
- Vladimir Putin hails Elon Musk’s ‘genius’ amid plans for Russian StarlinkThe Guardian World · 28 oct. 2026 · EN
- Putin calls Musk 'genius' as Ukraine recovers from Starshield throttlingKyiv Independent (UA, EN) · 28 oct. 2026 · EN
- Musk's genius, Rassvet, Akkuyu nuclear plant proposals: Putin's statementsTASS (RU, EN) · 28 oct. 2026 · EN
- Putin Calls Musk a ‘Genius’ as Russia Plays Catch-Up with StarlinkModern Diplomacy · 28 oct. 2026 · EN
- Glovo devine partener eMAG Genius. Abonații Premium și Elite primesc beneficii la livrările prin GlovoEconomedia · 05 oct. 2026 · RO
- Mișcarea eMAG după ce a vândut Tazz: O rivală a platformei de livrări devine parteneră GeniusStartupCafe.ro · 05 oct. 2026 · RO
- eMag lansează noi abonamente Genius pe 1 octombrie: Prețurile și beneficiile fiecărui abonament / Ce se schimbă pentru utilizatorii actualiEconomedia · 01 oct. 2026 · RO
- eMAG lansează Noul Genius: Trei tipuri de abonamente, cu beneficii diferite. Ce se schimbă pentru abonații curențiStartupCafe.ro · 01 oct. 2026 · RO
- FOTO eMAG lansează astăzi noul Genius. Ce se întâmplă cu abonamentul tău curent și cum alegi dintre noile tipuri de abonamenteProfit.ro · 01 oct. 2026 · RO
- Stocks making the biggest moves midday: Akamai Technologies, Genius Sports, People Inc & moreCNBC — Top News · 25 sept. 2026 · EN
- Berkshire Hathaway's Favorite Artificial Intelligence (AI) Stock Looks Like a Genius Buy NowYahoo Finance — News · 20 sept. 2026 · EN
- Cruz on Trump labeling him ‘Lyin’ Ted’: ‘The man has an instinctual genius’The Hill · 18 sept. 2026 · EN
- eMAG schimbă abonamentele Genius, introduce trei planuri diferite începând cu 69 de lei, iar cel de top include și Apple TV - nwradu blogSurge — Google News · 16 sept. 2026 · RO
Depuneri SEC
- Raport curent (emitent străin)06 aug. 2026
- Raport curent (emitent străin)07 mai 2026
- Raport curent (emitent străin)01 mai 2026
- Raport anual (emitent străin)17 mar. 2026
- Raport curent (emitent străin)04 mar. 2026
- Raport curent (emitent străin)13 feb. 2026
- Raport curent (emitent străin)05 feb. 2026
- Raport curent (emitent străin)10 dec. 2025
- Raport curent (emitent străin)07 nov. 2025
- Raport curent (emitent străin)04 nov. 2025
Surse
- [1] Form 20-F, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Genius Sports Limited · 17 mar. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.