olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Vivid Seats Inc. SEAT
Services-Miscellaneous Amusement & Recreation · SIC 7990 · Verticală: Services-Miscellaneous Amusement & Recreation (SIC 7990)
Vivid Seats este o platformă online de piață pentru bilete la evenimente live, care conectează fanii cu vânzătorii prin tehnologie proprie și instrumentul Skybox. În 2025 activitatea s-a contractat sever, iar primul semestru din 2026 arată o revenire modestă, susținută de cererea generată de Cupa Mondială FIFA. Compania și-a actualizat ghidajul pentru 2026, ceea ce face ca evoluția volumelor și a rentabilității să rămână de urmărit. Cifrele de bază sunt 2,7 miliarde USD valoare brută a comenzilor pe piață în 2025 și 659,4 milioane USD în trimestrul al doilea din 2026.
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea Vivid Seats Inc. (SEAT) costa 2,74 USD (−3,86 % într-o zi), cu capitalizare 30,8 mil USD, P/E 2,4 pe un EPS diluat de 1,12 USD în ultimele 12 luni, beta 1,26, interval pe 52 de săptămâni 2,18–10,87 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2026): venituri de 103,9 mil USD (−9,2 % an/an), profit net de -14,3 mil USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 41,9
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 2,18 – 3,20
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,55 · lățimea benzii 37,7 %
- SMA 50 / 200
- 3,77 / 6,32
- tendință descendentă (preț < SMA50 < SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- -0,33 / -0,44
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −10,7 % | −5,9 % | −4,8 pp | — |
| 3 luni | −65,2 % | −4,6 % | −60,6 pp | — |
| 6 luni | −69,5 % | +0,2 % | −69,7 pp | — |
| De la început de an | −62,0 % | +7,4 % | −69,4 pp | — |
| 1 an | −77,0 % | +8,2 % | −85,2 pp | −33,4 % |
| 3 ani | −97,8 % | +68,4 % | −166,2 pp | −22,6 % |
| 5 ani | −99,0 % | +56,5 % | −155,5 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q2 2026 · 30 iun. 2026
Marje trimestriale
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q3 '24 | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 152,7 mil | 165,2 mil | 133,7 mil | 114,5 mil | 104,8 mil | 97,5 mil | 97,5 mil | 103,9 mil |
| Amortizare și depreciere | 10,7 mil ≈ | 12,6 mil | 11,6 mil | 12,3 mil ≈ | 13,7 mil ≈ | 11,7 mil | 12,3 mil | 12,3 mil ≈ |
| Profit net | 10,6 mil | -9,6 mil | -10,6 mil | -335,4 mil | -30,2 mil | 1,2 mld | -14,6 mil | -14,3 mil ≈ |
| EPS diluat | — | — | -0,94 | — | — | — | -1,35 | — |
| Flux de numerar operațional | -19,2 mil ≈ | 47,8 mil | -25,3 mil | -28,6 mil ≈ | 512,0 mii ≈ | -38,2 mil | 46,0 mil | -799,0 mii ≈ |
| Investiții (capex) | 389,0 mii ≈ | 3,5 mil | 1,8 mil | 207,0 mii ≈ | 10,0 mii ≈ | 111,0 mii | 23,0 mii | 0 ≈ |
| Răscumpărări de acțiuni | 2,9 mil ≈ | -16,0 mii | 6,0 mil | 9,9 mil ≈ | 2,4 mil ≈ | 3,0 mii | 0 | 0 ≈ |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 0 din propriul istoric de 2 trimestre (min 24,5, mediană 53,6, max 82,7; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 403,6 mil | 23,3 mil | 389,7 mil | 511,1 mil | 597,4 mil | 647,9 mil | 450,5 mil |
| Venituri an/an | indisponibil | −94,2 % | +1.573,8 % | +31,2 % | +16,9 % | +8,5 % | −30,5 % |
| Profit net | -53,8 mil | -774,2 mil | -5,0 mil | 70,8 mil | 69,4 mil | 13,4 mil | 806,1 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | −1,9 % | −80,7 % | +5.903,2 % |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | 5,15 | 1,12 | indisponibil |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | −78,3 % | indisponibil |
| netă % | -13,3 % | -3.325,4 % | -1,3 % | 13,9 % | 11,6 % | 2,1 % | 178,9 % |
| Flux de numerar liber | 75,2 mil | -34,2 mil | 174,7 mil | 10,8 mil | 146,4 mil | 49,7 mil | -93,8 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 102,7 mil USD
- Datorie financiară
- 399,9 mil USD
- Datorie netă
- 297,2 mil USD
- Capitaluri proprii
- -85,1 mil USD
- Active totale
- 636,9 mil USD
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 0,59x
- ROE
- indisponibil
- ROA
- 70,9 %
- Marja FCF
- -20,8 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 23,3 mil | 389,7 mil | 511,1 mil | 597,4 mil | 647,9 mil | 450,5 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 48,2 mil | 2,3 mil | 7,7 mil | 17,2 mil | 44,2 mil | 49,4 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | -774,2 mil | -18,8 mil | 69,2 mil | 70,9 mil | 22,7 mil | -652,1 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Impozit pe profit | — | 304,0 mii | -1,6 mil | -42,2 mil | 8,4 mil | 69,4 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Profit net | -774,2 mil | -5,0 mil | 70,8 mil | 69,4 mil | 13,4 mil | 806,1 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| EPS diluat | — | — | — | 5,15 | 1,12 | — | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | — | — | — | 9,9 mil | 10,5 mil | — | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
Bilanț · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 285,3 mil | 489,5 mil | 251,5 mil | 125,5 mil | 243,5 mil | 102,7 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Stocuri | — | 11,8 mil | 12,8 mil | 21,0 mil | 19,6 mil | 18,2 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Active curente | — | 610,2 mil | 331,5 mil | 246,0 mil | 345,2 mil | 178,5 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | — | 1,1 mil | 10,4 mil | 10,2 mil | 12,6 mil | 12,4 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Fond comercial | — | 718,2 mil | 715,3 mil | 947,4 mil | 943,1 mil | 283,9 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 107,4 mil | 78,5 mil | 82,0 mil | 241,2 mil | 233,1 mil | 141,5 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Active totale | — | 1,4 mld | 1,2 mld | 1,6 mld | 1,6 mld | 636,9 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Datorii comerciale | — | 191,2 mil | 161,3 mil | 257,5 mil | 233,0 mil | 153,4 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | — | — | 14,9 mil | 16,2 mil | 18,7 mil | 16,5 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 870,9 mil | 460,1 mil | 264,9 mil | 264,6 mil | 385,0 mil | 383,4 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Datorii curente | — | 497,5 mil | 378,0 mil | 487,8 mil | 425,8 mil | 303,3 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Datorii totale | — | — | — | 963,3 mil | 1,0 mld | 722,0 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Capital propriu | -271,8 mil | -860,7 mil | -382,7 mil | 105,0 mil | 261,1 mil | -85,1 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
- 2023
- 241,2 mil
- 2024
- 233,1 mil
- 2025
- 141,5 mil
SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -33,9 mil | 175,8 mil | 14,4 mil | 147,3 mil | 53,9 mil | -91,6 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 341,0 mii | 1,1 mil | 3,6 mil | 895,0 mii | 4,2 mil | 2,2 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | -34,2 mil ≈ | 174,7 mil ≈ | 10,8 mil ≈ | 146,4 mil ≈ | 49,7 mil ≈ | -93,8 mil ≈ | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -7,6 mil | -9,3 mil | -15,4 mil | -225,6 mil | -26,7 mil | -20,2 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 245,5 mil | 38,0 mil | -236,5 mil | -43,4 mil | 86,1 mil | -29,4 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
| Răscumpărări de acțiuni | — | 0 | 32,5 mil | 20,1 mil | 23,0 mil | 18,3 mil | SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2023
- -225,6 mil
- 2024
- -26,7 mil
- 2025
- -20,2 mil
SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat
- 2023
- -43,4 mil
- 2024
- 86,1 mil
- 2025
- -29,4 mil
SEC (XBRL)· 12 mar. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- acoperirea ponderilor scorului: 50,0 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 30,8 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
50 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 1.952,65 – 3.774,53 USD.
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (USD pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsesc date de intrare
- Colegi: P/E1.952,65 – 3.774,53 (Mijloc 3.206,30)7 firme folosite · multiplul median 32,1x · quartile 19,5x – 37,8xBRSL, DIS, MSGE, MTN, PRKS, PRSU, RSI
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · lipsesc date de intrare
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 50,0 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | 278,1 % | 100 (față de colegi) | 13 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | 0,7 % | 0 (pe interval fix) | 13 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | -4,1 % | 0 (pe interval fix) | 17 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 0,7x | 0 (pe interval fix) | 8 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 0,0x | 100 (față de colegi) | 21 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | 23,9 % | 100 (pe interval fix) | 17 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 7,9 % | 100 (pe interval fix) | 13 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate50/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
- Evaluare100/100 · 2/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Vivid Seats Inc. (SEAT). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-06-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 450,5 mil USD în 2025; creștere an/an -30,5 %; marjă netă 278,1 %; ROE 2 000,9 %.
Intervalul de valoare estimat este 1 952,65–3 774,53 USD pe acțiune (mediana a 1 metode, acord între metode: o singură metodă); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 3 206,30 USD, prețul de 2,74 USD lasă un potențial de 116 918,1 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 99,9 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 50,0 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Marja netă: 278,1 %
- P/E (TTM): 0,0x
- Randament FCF: 23,9 %
- Randamentul distribuirilor către acționari: 7,9 %
- Prețul este sub intervalul de valoare estimat
Ce o infirmă
- Conversia profitului în FCF: 0,7 %
- CAGR venituri 3 ani: -4,1 %
- Lichiditatea curentă: 0,7x
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, Acoperirea dobânzilor, EV/EBITDA, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Services-Miscellaneous Amusement & Recreation (SIC 7990) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 20 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| DISWalt Disney Co | 202,4 mld | 24,2 | 7,8 % | 8,7 % | +3,4 % | +12 % / +26 % |
| MTNVail Resorts, Inc. | 5,6 mld | 38,5 | 44,4 % | 5,2 % | −4,3 % | +13 % / −27 % |
| RSIRush Street Interactive, Inc. | 2,4 mld | 39,4 | 23,0 % | 2,6 % | +22,8 % | −35 % / +183 % |
| BRSLBrightstar Lottery PLC | 1,9 mld | 13,5 | 11,6 % | 5,9 % | −0,0 % | −36 % / −63 % |
| PRKSUnited Parks & Resorts Inc. | 1,7 mld | 14,9 | — | 8,1 % | −3,6 % | +5 % / −23 % |
| PRSUPursuit Attractions and Hospitality, Inc. | 1,5 mld | 32,1 | 7,7 % | 9,6 % | +23,4 % | +57 % / +62 % |
| NIPGNIP Group Inc. | 413,9 mil | — | -15,9 % | -14,9 % | +1,9 % | −92 % / indisponibil |
| SEGSeaport Entertainment Group Inc. | 275,7 mil | — | -22,6 % | -91,4 % | +18,3 % | +0 % / indisponibil |
| GENIGenius Sports Limited | 59,2 mil | — | -17,2 % | -16,7 % | +31,0 % | −41 % / +7 % |
| SEATVivid Seats Inc. | 30,8 mil | 0,0 | 2.000,9 % | 278,1 % | −30,5 % | −77 % / −98 % |
| GRSDGrandstand Limited | 29,3 mil | — | -28,5 % | -19,9 % | +30,1 % | −85 % / −91 % |
| FCHLFitness Champs Holdings Limited | 11,4 mil | — | -349,1 % | -32,9 % | +4,7 % | −100 % / indisponibil |
| FBYDFalcon’s Beyond Global, Inc. | 68 | — | -100,8 % | -36,0 % | +120,8 % | −67 % / −35 % |
| MSGEMadison Square Garden Entertainment Corp. | — | 37,1 | — | 8,6 % | +12,5 % | +52 % / +149 % |
| CDROCodere Online Luxembourg, S.A. | — | — | 17,3 % | 1,9 % | +24,2 % | +19 % / +159 % |
| MSGSMsg Knickerbockers Corp. | — | 1.015,6 | — | 0,7 % | +11,0 % | +43 % / +92 % |
| ENHAEnhanced Group Inc. | — | — | -1.903,4 % | — | indisponibil | indisponibil / indisponibil |
| DKNGDraftkings Inc. | — | — | -21,1 % | -2,7 % | +27,0 % | −29 % / −38 % |
| STUBStubhub Holdings, Inc. | — | — | -145,8 % | -91,3 % | −1,4 % | −46 % / indisponibil |
| XPOFXponential Fitness, Inc. | — | — | — | -401,5 % | −20,7 % | −33 % / −68 % |
| GDHGGolden Heaven Group Holdings Ltd. | — | — | -6,5 % | -56,2 % | −31,5 % | −74 % / −100 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru SEAT din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | 1,48 Randament total -46 % · Pe an -46 % | 2,63 Randament total -4 % · Pe an -4 % | 3,97 Randament total 45 % · Pe an 45 % |
| 3 ani | 1,20 Randament total -56 % · Pe an -24 % | 2,42 Randament total -12 % · Pe an -4 % | 4,04 Randament total 48 % · Pe an 14 % |
| 5 ani | 0,97 Randament total -65 % · Pe an -19 % | 2,22 Randament total -19 % · Pe an -4 % | 4,12 Randament total 50 % · Pe an 8 % |
- P/E la ieșire± 0,60
- Marja netă± 0,42
- Creșterea anuală a veniturilor± 0,38
- Diluare anuală± 0,04
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Vivid Seats este o platformă online de piață pentru bilete la evenimente live, care conectează fanii cu vânzătorii prin tehnologie proprie și instrumentul Skybox. În 2025 activitatea s-a contractat sever, iar primul semestru din 2026 arată o revenire modestă, susținută de cererea generată de Cupa Mondială FIFA. Compania și-a actualizat ghidajul pentru 2026, ceea ce face ca evoluția volumelor și a rentabilității să rămână de urmărit. Cifrele de bază sunt 2,7 miliarde USD valoare brută a comenzilor pe piață în 2025 și 659,4 milioane USD în trimestrul al doilea din 2026 13.
SWOT
Puncte tari
- Platforma are un program de loialitate considerat cel mai complet dintre principalii concurenți și un instrument ERP larg adoptat de vânzători 1.
- Compania arată o structură de costuri și un bilanț descrise ca fiind scalabile și solide, ceea ce îi permite să treacă prin perioade dificile 1.
- Mărcile Vegas.com și Wavedash adaugă acces la piețe locale și la parteneri de distribuție specifici 1.
Puncte slabe
- Volumele din segmentul Marketplace au scăzut semnificativ în 2025, ceea ce arată dependența de cererea consumatorilor 1.
- Compania depinde de motoarele de căutare pentru trafic, iar costurile de achiziție a clienților au crescut în faza de concurență intensă 1.
- Rezultatul net a fost puternic afectat de depreciere în 2025, iar pierderea netă a continuat în primul semestru din 2026 2.
Oportunități
- Evenimente de mare anvergură, precum competiții sportive internaționale, pot genera cerere suplimentară și reveniri pe termen scurt 3.
- Extinderea instrumentelor pentru vânzători, cum este Skybox Drive, ar putea atrage mai mulți vânzători și tranzacții pe platformă 1.
- Dacă reducerea costurilor produce eficiență durabilă, marja ajustată ar putea crește în anii următori 2.
Amenințări
- Schimbările algoritmilor motoarelor de căutare sau ale regulilor magazinelor de aplicații pot reduce traficul și vizibilitatea platformei 1.
- Concurența intensă poate reduce prețurile și marjele, iar restricțiile impuse de unele jurisdicții asupra revânzării biletelor pot limita activitatea 1.
- Evenimente extraordinare, precum epidemiile sau dezastrele naturale, pot anula spectacole și pot genera rambursări 1.
Riscuri
- Dependența de cererea pentru evenimente liveridicat
Volumele depind de oferta de spectacole și de cheltuielile discreționare ale consumatorilor, iar o încetinire economică ar putea reduce vânzările 1.
- Dependența de algoritmii motoarelor de căutareridicat
Traficul organic și plătit din motoarele de căutare este esențial, iar modificările algoritmilor pot afecta vizibilitatea platformei 1.
- Concurența intensămediu
Concurenții pot oferi condiții mai favorabile sau pot crește cheltuielile de marketing, ceea ce ar putea comprima marjele 1.
- Restricții de reglementare asupra revânzăriimediu
Unele jurisdicții limitează revânzarea biletelor prin plafoane de preț sau interdicții, ceea ce afectează direct activitatea companiei 1.
- Pierderi nete și datoriimediu
Pierderea netă și deficitul capitalurilor proprii din bilanț pot limita flexibilitatea financiară dacă rezultatele nu se îmbunătățesc 2.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă revenirea din al doilea trimestru se confirmă și ghidajul pentru 2026 este atins, compania ar putea arăta că volumele s-au stabilizat după un an dificil 3.
- Platforma are instrumente pentru vânzători și un program de loialitate care pot sprijini reținerea clienților în perioade de concurență intensă 1.
- Reducerea costurilor ar putea transforma restructurarea într-o marjă mai bună pe termen lung, dacă volumele revin 2.
Ce ar strica teza
- Volumele comenzilor Marketplace au scăzut puternic în 2025, iar revenirea din 2026 ar putea rămâne fragilă dacă cererea generată de evenimente mari dispare 13.
- Pierderile nete și deficitul capitalurilor proprii arată că rentabilitatea nu este încă stabilă 2.
- Dependența de motoarele de căutare și de intensitatea concurențială ar putea continua să crească costurile de achiziție a clienților 1.
De urmărit
- Îndeplinirea ghidajului pentru Marketplace GOV și adjusted EBITDA în 2026next 10-K
- Evoluția volumelor de comenzi după evenimentele mari de sportQ3 2026
- Modul în care inteligența artificială schimbă traficul de căutare2027
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Vivid Seats funcționează ca intermediar între cumpărătorii de bilete, vânzătorii și partenerii săi, încasând venituri din taxele de serviciu și livrare plătite de cumpărători, fără a deține stocuri pe segmentul Marketplace 1. Compania are două segmente: Marketplace, care include platforma Vivid Seats, Vegas.com și Wavedash, și Resale, care revinde bilete pe piețe secundare, inclusiv pe a sa, și susține dezvoltarea Skybox 1. Pentru vânzători, Skybox este un ERP gratuit, folosit pe scară largă, iar programul Vivid Seats Rewards și garanțiile pentru cumpărători sunt elementele centrale ale propunerii de valoare 1.
Strategia declarată pune accent pe creșterea notorietății propunerii de valoare, pe reținerea și reactivarea cumpărătorilor, pe extinderea instrumentelor pentru vânzători și pe parteneriate cu companii media, ligi sportive, echipe și săli de spectacol 1. Compania a încheiat în octombrie 2025 o simplificare a structurii corporative, care a eliminat clasele de acțiuni și a modificat acordul de creanțe fiscale 2.
Pe fondul scăderii volumelor, compania a aplicat un program de reducere a costurilor, care a continuat să genereze cheltuieli cu indemnizațiile de concediere în primul semestru din 2026 2. Numărul de comenzi Marketplace a scăzut semnificativ în 2025, iar conducerea leagă această evoluție de incertitudinea privind cheltuielile discreționare ale consumatorilor și de intensitatea concurențială din canalele de marketing performant 12.
Segmente
Marketplace
Segmentul Marketplace a generat în 2025 o valoare brută a comenzilor de 2,7 miliarde USD, cu venituri din taxele de servicii și livrare, iar veniturile sale depind de volumul de tranzacții procesate pe platformă 1. Pe categorii, biletele acoperă concerte, sport și teatru, o combinație care limitează expunerea la o singură categorie și reduce variația sezonieră 1.
Piața în context
Compania descrie cererea din segmentul live ca pe o oportunitate pe termen lung, sprijinită de cerere și ofertă durabile, dar avertizează că factorii economici și intensitatea concurenței pot continua să apese asupra volumelor 2. Evoluția depinde în mare măsură de evenimente cu impact mare, care pot schimba rapid vânzările într-un trimestru 3.
Tendințe
- Cererea generată de evenimente marimixt
Conducerea a afirmat că trimestrul al doilea din 2026 a fost susținut de cererea creată de Cupa Mondială FIFA, ceea ce a permis o creștere secvențială; un efect de acest tip ar putea fi însă temporar 3.
- Presiunea cheltuielilor discreționarevânt din față
Scăderea cheltuielilor discreționare ale consumatorilor a fost indicată drept motiv al volumelor reduse din 2025, iar persistența acestei presiuni ar putea limita revenirea veniturilor 2.
- Inteligența artificială în căutarea biletelormixt
Compania arată că inteligența artificială schimbă modul în care consumatorii caută bilete și că adaptarea rapidă la acest canal poate fi decisivă pentru păstrarea traficului 1.
- Reducerea costurilor și eficiențavânt din spate
Programul de reducere a costurilor, cu concedieri și plăți asociate, este menit să aducă o structură mai eficientă, dar costurile de restructurare au continuat în 2026 2.
Poziția concurențială
Vivid Seats concurează cu alte platforme primare și secundare pentru atragerea cumpărătorilor, vânzătorilor și partenerilor, iar principalii concurenți indicați sunt StubHub, Ticketmaster, SeatGeek și TicketNetwork 1. Factorii cheie sunt varietatea ofertei, prețul, traficul din motoarele de căutare, notorietatea și tehnologia 1. Avantajele declarate includ programul de loialitate și Skybox, cel mai folosit ERP din industrie 1.
Presiunea concurențială din canalele de marketing performant a crescut costurile de căutare plătită, iar o schimbare a algoritmilor motoarelor de căutare poate afecta vizibilitatea platformei 12. Dacă concurenții oferă condiții mai favorabile sau consolidarea lor crește cota de piață, marja și volumele ar putea fi afectate 1.
- StubHub
Principal concurent declarat în piața secundară de bilete, cu care compania se compară pe ofertă și preț 1.
- Ticketmaster
Platformă de bilete menționată ca principal concurent, în special pentru achiziția de cumpărători și vânzători 1.
- SeatGeek
Platformă de bilete indicată drept concurent direct pe piața de revânzare și de vânzare a biletelor 1.
- TicketNetwork
Revânzător profesionist de bilete, menționat ca principal concurent al companiei 1.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
- Sea of crimson: vivid ‘red beach’ transforms China’s wetlands and marshes – in picturesThe Guardian — Environment · 28 oct. 2026 · EN
- See Inside Cells Like Never Before in These Vivid Microscopic ImagesQuanta Magazine · 21 oct. 2026 · EN
- (Movie Review) 'The Assassin(s)' paints vivid snapshot of 1970s Korea in tribute to those who lived through itYonhap News (KR, EN) · 17 sept. 2026 · EN
- David Hockney: Art's great innovator whose vivid paintings made him a household nameBBC World News · 12 iun. 2026 · EN
- Vivid Sydney cancels all drone shows after 83 drones plunged into Darling HarbourThe Guardian World · 30 mai 2026 · RO
- Vivid Sydney drone shows cancelled for now after malfunction saw 89 drones fall into the harbourReddit r/worldnews (top day) · 26 mai 2026 · RO
- Vivid Sydney cancels shows after 89 drones plunge into Darling HarbourThe Guardian World · 26 mai 2026 · RO
Depuneri SEC
- Raport curent23 oct. 2026Schimbări în conducere
- Raport trimestrial04 aug. 2026
- Raport curent04 aug. 2026Rezultate financiare · Situații financiare și anexe
- Raport curent15 iun. 2026Vot al acționarilor
- Raport trimestrial05 mai 2026
- Raport curent05 mai 2026Rezultate financiare · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Convocare AGA (proxy)27 apr. 2026
- Raport anual12 mar. 2026
- Raport curent12 mar. 2026Rezultate financiare · Alte evenimente · Situații financiare și anexe
- Raport curent20 ian. 2026Schimbări în conducere
Surse
- [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Vivid Seats Inc. · 12 mar. 2026
- [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / Vivid Seats Inc. · 04 aug. 2026
- [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Vivid Seats Inc. · 04 aug. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.