olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Fulgent Genetics, Inc. FLGT
Services-Medical Laboratories · SIC 8071 · Verticală: Services-Medical Laboratories (SIC 8071)
Fulgent Genetics este o companie tehnologică ce combină un serviciu de laborator de diagnostic genetic și patologie cu o divizie de dezvoltare terapeutică în oncologie, bazată pe o platformă de nanoîncapsulare. În ultimul trimestru, veniturile au crescut cu 20,1% secvențial, iar compania și-a revizuit ghidajul anual de venituri din cauza unor întârzieri în procesarea plăților, în timp ce cifra de afaceri a companiei a ajuns la 85,4 milioane USD în trimestrul al doilea din 2026.
La închiderea din 03 nov. 2026, acțiunea Fulgent Genetics, Inc. (FLGT) costa 19,37 USD (+0,41 % într-o zi), cu capitalizare 533,0 mil USD, beta 0,70, interval pe 52 de săptămâni 13,79–30,85 USD. Ultimul trimestru raportat (T2 2026): venituri de 85,4 mil USD (+4,4 % an/an), profit net de -29,5 mil USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 40,0
- slab (30–45)
- Bollinger (20, 2)
- 19,16 – 22,02
- în jumătatea de jos a benzii · %B 0,07 · lățimea benzii 13,9 %
- SMA 50 / 200
- 20,76 / 19,28
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- -0,23 / -0,11
- MACD sub semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | −9,8 % | −2,0 % | −7,8 pp | — |
| 3 luni | +4,4 % | −2,2 % | +6,6 pp | — |
| 6 luni | +30,0 % | +4,3 % | +25,7 pp | — |
| De la început de an | −26,3 % | +10,6 % | −36,8 pp | — |
| 1 an | −16,2 % | +10,5 % | −26,6 pp | +5,6 % |
| 3 ani | −28,1 % | +73,7 % | −101,8 pp | +69,5 % |
| 5 ani | −77,3 % | +61,7 % | −139,1 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q2 2026 · 30 iun. 2026
Marje trimestriale
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q3 '24 | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 71,7 mil | 76,2 mil | 73,5 mil | 81,8 mil | 84,1 mil | 83,3 mil | 71,1 mil | 85,4 mil |
| Costul vânzărilor | 45,0 mil | 44,4 mil | 45,1 mil | 47,4 mil | 48,6 mil | 50,8 mil | 49,6 mil | 59,7 mil |
| Profit brut | 26,8 mil | 31,8 mil | 28,3 mil | 34,4 mil | 35,5 mil | 32,6 mil | 21,5 mil | 25,7 mil |
| Cercetare și dezvoltare | 11,8 mil | 12,1 mil | 12,4 mil | 13,5 mil | 13,9 mil | 14,2 mil | 14,2 mil | 14,6 mil |
| Profit operațional | -17,1 mil | -16,1 mil | -19,8 mil | -19,7 mil | -15,4 mil | -36,2 mil | -34,6 mil | -36,1 mil |
| Amortizare și depreciere | 5,9 mil | 6,2 mil | 5,9 mil | 6,1 mil ≈ | 6,0 mil ≈ | 6,1 mil | 6,0 mil | 7,7 mil ≈ |
| Cheltuieli cu dobânzile | 14,0 mii | 40,0 mii | 14,0 mii | 17,0 mii | 28,0 mii | 16,0 mii | 17,0 mii | 59,0 mii |
| Profit înainte de impozit | -18,5 mil | -8,0 mil | -11,7 mil | -21,5 mil | -7,5 mil | -29,3 mil | -26,0 mil | -29,7 mil |
| Impozit pe profit | -3,8 mil | -1,9 mil | 176,0 mii | -2,3 mil | -683,0 mii | -5,6 mil | -704,0 mii | 29,0 mii |
| Profit net | -14,6 mil | -5,9 mil | -11,5 mil | -19,0 mil | -6,6 mil | -23,4 mil | -24,8 mil | -29,5 mil |
| Flux de numerar operațional | -15,5 mil ≈ | 25,0 mil | -4,4 mil | -30,2 mil ≈ | 11,1 mil ≈ | -78,1 mil | 7,1 mil | -23,8 mil ≈ |
| Investiții (capex) | 19,5 mil ≈ | 3,8 mil | 4,7 mil | 6,8 mil ≈ | 6,1 mil ≈ | 5,0 mil | 5,2 mil | 3,9 mil ≈ |
| Răscumpărări de acțiuni | 0 ≈ | 0 | 8,7 mil | 2,2 mil ≈ | 0 ≈ | 0 | 40,1 mil | 23,8 mil ≈ |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 21,4 mil | 32,5 mil | 421,7 mil | 992,6 mil | 619,0 mil | 289,2 mil | 283,5 mil | 322,7 mil |
| Venituri an/an | +14,0 % | +52,3 % | +1.196,5 % | +135,4 % | −37,6 % | −53,3 % | −2,0 % | +13,8 % |
| Profit net | -5,6 mil | -411,0 mii | 214,3 mil | 507,4 mil | 143,4 mil | -167,8 mil | -42,7 mil | -60,5 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | +136,7 % | −71,7 % | −217,0 % | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil |
| netă % | -26,3 % | -1,3 % | 50,8 % | 51,1 % | 23,2 % | -58,0 % | -15,1 % | -18,8 % |
| Flux de numerar liber | -3,0 mil | 4,3 mil | 105,5 mil | 514,8 mil | 234,7 mil | 4,8 mil | -19,3 mil | -124,2 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 50,2 mil USD
- Datorie financiară
- indisponibil USD
- Datorie netă
- indisponibil USD
- Capitaluri proprii
- 1,1 mld USD
- Active totale
- 1,2 mld USD
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 6,48x
- ROE
- -5,4 %
- ROA
- -5,0 %
- Marja FCF
- -38,5 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 421,7 mil | 992,6 mil | 619,0 mil | 289,2 mil | 283,5 mil | 322,7 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 89,8 mil | 215,5 mil | 252,1 mil | 184,8 mil | 176,3 mil | 191,8 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Profit brut | 331,9 mil | 777,1 mil | 366,9 mil | 104,5 mil | 107,2 mil | 130,9 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Cercetare și dezvoltare | 11,6 mil | 24,2 mil | 28,9 mil | 41,4 mil | 48,8 mil | 53,9 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Profit operațional | 290,2 mil | 676,0 mil | 178,5 mil | -195,5 mil | -73,9 mil | -91,1 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 3,0 mil | 11,0 mil | 32,7 mil | 26,1 mil | 24,9 mil | 24,1 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| EBITDA | 293,1 mil ≈ | 687,0 mil ≈ | 211,2 mil ≈ | -169,4 mil ≈ | -49,0 mil ≈ | -67,0 mil ≈ | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026derivat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 20,0 mii | 117,0 mii | 346,0 mii | 488,0 mii | -170,0 mii | 75,0 mii | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | 291,7 mil | 677,3 mil | 184,0 mil | -174,1 mil | -52,0 mil | -70,0 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 72,5 mil | 174,8 mil | 42,1 mil | 1,2 mil | -8,1 mil | -8,4 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Profit net | 214,3 mil | 507,4 mil | 143,4 mil | -167,8 mil | -42,7 mil | -60,5 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 24,1 mil | 31,0 mil | 31,0 mil | 29,8 mil | 30,2 mil | 30,8 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
- 2023
- 29,8 mil
- 2024
- 30,2 mil
- 2025
- 30,8 mil
SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 87,4 mil | 164,9 mil | 79,5 mil | 97,5 mil | 55,1 mil | 50,2 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Creanțe | 183,9 mil | 138,9 mil | 52,7 mil | 51,1 mil | 69,0 mil | 84,8 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Active curente | 523,6 mil | 612,0 mil | 627,9 mil | 507,8 mil | 353,6 mil | 550,5 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 40,2 mil | 62,3 mil | 81,4 mil | 83,5 mil | 105,5 mil | 112,5 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Fond comercial | — | 50,9 mil | 143,0 mil | 22,1 mil | 22,1 mil | 25,1 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | — | 35,9 mil | 150,6 mil | 143,1 mil | 135,0 mil | 133,3 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Active totale | 700,5 mil | 1,3 mld | 1,4 mld | 1,2 mld | 1,2 mld | 1,2 mld | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 26,5 mil | 20,5 mil | 23,1 mil | 15,4 mil | 18,4 mil | 18,7 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Datorii curente | 130,1 mil | 105,3 mil | 88,1 mil | 73,0 mil | 72,9 mil | 85,0 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Datorii totale | 131,1 mil | 112,8 mil | 116,2 mil | 102,0 mil | 90,8 mil | 106,8 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Capital propriu | 569,4 mil | 1,2 mld | 1,3 mld | 1,1 mld | 1,1 mld | 1,1 mld | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
- 2023
- 143,1 mil
- 2024
- 135,0 mil
- 2025
- 133,3 mil
SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 140,6 mil | 538,6 mil | 253,5 mil | 27,0 mil | 21,1 mil | -101,6 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 35,1 mil | 23,8 mil | 18,8 mil | 22,2 mil | 40,3 mil | 22,6 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | 105,5 mil ≈ | 514,8 mil ≈ | 234,7 mil ≈ | 4,8 mil ≈ | -19,3 mil ≈ | -124,2 mil ≈ | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -326,4 mil | -546,5 mil | -261,3 mil | 38,9 mil | -58,4 mil | 111,4 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | 261,3 mil | 85,4 mil | -77,1 mil | -47,8 mil | -4,8 mil | -14,8 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
| Răscumpărări de acțiuni | 62,0 mii | — | 74,3 mil | 25,1 mil | 225,0 mii | 10,9 mil | SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2023
- 38,9 mil
- 2024
- -58,4 mil
- 2025
- 111,4 mil
SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat
- 2023
- -47,8 mil
- 2024
- -4,8 mil
- 2025
- -14,8 mil
SEC (XBRL)· 27 feb. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- acoperirea ponderilor scorului: 39,6 % din minimum 60 %
- metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
03 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 533,0 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
40 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
indisponibil — nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)indisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · lipsește datoria netă: trecerea de la EV la capitaluri nu se poate face (datoria lipsă nu e zero)
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
nicio metodă de evaluare nu a putut fi calculată
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 39,6 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | -26,0 % | 43 (față de colegi) | 16 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | -19,5 % | 0 (pe interval fix) | 21 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -1.019,0x | 0 (pe interval fix) | 16 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 6,3x | 100 (pe interval fix) | 11 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | -19,5 % | 0 (pe interval fix) | 21 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 12,0 % | 100 (pe interval fix) | 16 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie40/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate· parțial43/100 · 1/3 factori cu valoare
- Randamente· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial0/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
FULGENT GENETICS, INC. (FLGT). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-06-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 322,7 mil USD în 2025; creștere an/an 13,8 %; marjă netă -26,0 %; ROE -8,0 %.
Evaluarea nu poate fi calculată din datele disponibile.
Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 39,6 % din minimum 60 %; metode de evaluare calculate: 0 din minimum 1).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Lichiditatea curentă: 6,3x
- Randamentul distribuirilor către acționari: 12,0 %
Ce o infirmă
- CAGR venituri 3 ani: -19,5 %
- Acoperirea dobânzilor: -1 019,0x
- Randament FCF: -19,5 %
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Services-Medical Laboratories (SIC 8071) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 23 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| NTRANatera, Inc. | 56,0 mld | — | -12,5 % | -7,1 % | +35,9 % | +63 % / +595 % |
| LHLabcorp Holdings Inc. | 28,7 mld | 29,0 | 11,4 % | 6,9 % | +7,2 % | +32 % / +63 % |
| DGXQuest Diagnostics Inc | 27,2 mld | 24,6 | 15,2 % | 9,5 % | +11,8 % | +31 % / +80 % |
| GHGuardant Health, Inc. | 23,5 mld | — | — | -38,3 % | +32,9 % | +61 % / +595 % |
| CAICaris Life Sciences, Inc. | 9,3 mld | 88,7 | 20,1 % | 10,6 % | +97,0 % | +29 % / indisponibil |
| GRALGRAIL, Inc. | 6,2 mld | — | -16,1 % | -236,9 % | +17,2 % | +26 % / indisponibil |
| RDNTRadNet, Inc. | 5,8 mld | — | -2,1 % | -0,9 % | +11,5 % | −12 % / +120 % |
| CDNACaredx, Inc. | 4,6 mld | 37,0 | 33,0 % | 25,9 % | +13,8 % | +395 % / +811 % |
| VCYTVeracyte, Inc. | 4,0 mld | 35,9 | 8,8 % | 20,4 % | +16,0 % | +6 % / +96 % |
| FTREFortrea Holdings Inc. | 2,0 mld | — | -12,3 % | -2,6 % | +1,0 % | +65 % / −29 % |
| PSNLPersonalis, Inc. | 1,7 mld | — | -50,3 % | -153,8 % | −17,7 % | +47 % / +929 % |
| BLLNBillionToOne, Inc. | 1,2 mld | 148,9 | 26,3 % | 9,5 % | +100,0 % | −15 % / indisponibil |
| CSTLCastle Biosciences, Inc. | 1,1 mld | — | -4,2 % | -5,4 % | +3,7 % | −12 % / +76 % |
| FLGTFulgent Genetics, Inc. | 533,0 mil | — | -8,0 % | -26,0 % | +13,8 % | −16 % / −28 % |
| YDESYD Bio Limited | 452,7 mil | — | -445,1 % | -1.392,6 % | +16,9 % | −45 % / indisponibil |
| BDSXBiodesix, Inc. | 222,1 mil | — | -540,0 % | -27,0 % | +24,1 % | +154 % / −29 % |
| XGNExagen Inc. | 202,0 mil | — | -113,8 % | -26,6 % | +19,7 % | +6 % / +353 % |
| SERASera Prognostics, Inc. | 56,5 mil | — | -45,0 % | -47.475,7 % | +5,2 % | −42 % / −1 % |
| AMSAmerican Shared Hospital Services | 8,2 mil | — | -7,5 % | -5,8 % | −0,9 % | −43 % / −48 % |
| MDXHMdxhealth SA | 8,1 mil | — | -2.440,4 % | -31,1 % | +19,8 % | −96 % / −95 % |
| ACONAclarion, Inc. | 5,1 mil | — | -59,0 % | -10.978,5 % | +65,6 % | −72 % / −100 % |
| ADVBAdvanced Biomed Inc. | 3,6 mil | 0,4 | 84,8 % | 5.231,3 % | indisponibil | −74 % / indisponibil |
| BGLCBioNexus Gene Lab Corp. | 2,8 mil | — | -33,7 % | -82,4 % | −21,9 % | −79 % / −90 % |
| BNRBurning Rock Biotech Limited | 0 | — | -10,1 % | -10,3 % | +9,2 % | −49 % / +32 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru FLGT din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Pe scurt
Fulgent Genetics este o companie tehnologică ce combină un serviciu de laborator de diagnostic genetic și patologie cu o divizie de dezvoltare terapeutică în oncologie, bazată pe o platformă de nanoîncapsulare. În ultimul trimestru, veniturile au crescut cu 20,1% secvențial, iar compania și-a revizuit ghidajul anual de venituri din cauza unor întârzieri în procesarea plăților, în timp ce cifra de afaceri a companiei a ajuns la 85,4 milioane USD în trimestrul al doilea din 2026.
SWOT
Puncte tari
- Platforma tehnologică proprie, cu algoritmi și instrumente AI, permite costuri reduse pe test și un meniu flexibil de teste genetice.
- Compania are o poziție de numerar solidă la sfârșitul trimestrului al doilea din 2026, ceea ce îi oferă flexibilitate pentru investiții și achiziții.
- Divizia terapeutică are un portofoliu de brevete și candidați aflați în studii clinice, cu date intermediare încurajatoare pentru unul dintre ei.
Puncte slabe
- Compania a raportat pierderi repetate și nu are o istorie recentă de profitabilitate susținută.
- Veniturile depind în mare măsură de un singur client important, iar reducerea comenzilor de la acesta a fost deja anunțată.
- Problemele de colectare legate de tranziția sistemului de facturare au obligat compania să revizuiască ghidajul pentru 2026.
Oportunități
- Integrarea achizițiilor recente ar putea adăuga venituri în dermatopatologie și patologie, dacă se realizează sinergiile anunțate.
- Extinderea AI și a patologiei digitale ar putea crește eficiența și calitatea serviciilor, ceea ce ar putea atrage clienți noi.
- Un rezultat favorabil în studiile clinice ale FID-007 ar putea deschide calea către o înregistrare accelerată pe piața SUA.
Amenințări
- Concurenții mari, cu resurse mai mari, ar putea oferi prețuri mai mici sau condiții mai bune plătitorilor.
- Modificările reglementare și auditurile guvernamentale privind rambursarea ar putea duce la restituiri sau sancțiuni.
- Furnizorii limitați de secvenționare și echipamente ar putea întrerupe operațiunile dacă apar dificultăți de înlocuire.
Riscuri
- Concentrarea cliențilorridicat
Un singur client important a contribuit cu o parte semnificativă a veniturilor, iar reducerea comenzilor de la acesta ar putea afecta rezultatele.
- Probleme de colectare și facturareridicat
Tranziția sistemului de management al veniturilor a dus la întârzieri de colectare, iar compania a revizuit ghidajul pentru 2026.
- Investigații și audituri guvernamentalemediu
Auditurile HRSA și investigațiile CID ar putea duce la restituiri materiale sau la excluderea din programele de rambursare.
- Riscuri în dezvoltarea clinicămediu
Candidații terapeutici sunt în stadii timpurii, iar rezultatele preliminare nu garantează succesul în studiile mai mari sau aprobarea de reglementare.
- Integrarea achizițiilormediu
Integrarea Bako Diagnostics și StrataDx ar putea întâmpina dificultăți operaționale sau costuri mai mari decât estimările.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă tranziția sistemului de facturare se stabilizează, compania ar putea recupera o parte din veniturile amânate și ar putea îmbunătăți marjele din laborator.
- Dacă integrarea achizițiilor recente funcționează, veniturile din dermatopatologie ar putea compensa reducerea comenzilor de la clientul important.
- Un succes în studiile FID-007 ar putea conferi companiei o cale de valorificare mult mai importantă decât activitatea de laborator.
Ce ar strica teza
- Pierderile repetate și dependența de un singur client ar putea limita capacitatea companiei de a deveni profitabilă în perioada următoare.
- Dacă întârzierile de colectare persistă, presiunea asupra fluxului de numerar ar putea crește, în ciuda rezervelor existente.
- Rezultatele preliminare ale studiilor clinice nu garantează succesul în fazele următoare, iar dezvoltarea medicamentelor este costisitoare și incertă.
De urmărit
- Rezultatele intermediare ale studiului de fază 2 FID-007iunie 2026
- Finalizarea achiziției Bako Diagnostics și StrataDx și efectul asupra veniturilor2026
- Încasarea rambursării fiscale de aproximativ 106 milioane USDînainte de 31 decembrie 2026
- Rezultatele financiare pentru trimestrul al treilea din 2026Q3 2026
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Afacerea
Fulgent Genetics, fondată în 2011, își desfășoară activitatea în două segmente: serviciile de laborator, care includ teste de diagnostic genetic, patologie anatomică și interpretarea rezultatelor de către medici licențiați, și dezvoltarea terapeutică, axată pe medicamente anticanceroase formulate cu tehnologia de nano-livrare dobândită prin achiziția Fulgent Pharma. Compania urmărește transformarea dintr-o afacere de diagnostic într-o companie de medicină de precizie integrată, iar în fiscalul 2025 a raportat venituri de 322,7 milioane USD și o pierdere operațională de 60,5 milioane USD 1. Achizițiile recente, precum Bako Diagnostics și StrataDx, au extins prezența în dermatopatologie și patologie podiatrică 23.
Modelul de facturare se bazează pe plata testelor de către clienți instituționali, asigurători sau pacienți, iar o parte importantă a veniturilor depinde de rambursarea din partea plătitorilor de asigurări. Din cauza acestei dependențe, compania a raportat că un singur client a contribuit cu 22% din veniturile din 2025 1. Testele se vând pe bază de test, fără contracte de volum pe termen lung 1.
Platforma tehnologică proprie include sonde genetice brevetate, algoritmi de comparare a datelor, software de învățare automată și un sistem propriu de gestiune a imaginilor pentru patologia digitală, care sprijină diagnosticul pe bază de inteligență artificială 1. Compania susține că această platformă îi permite să ofere teste la un cost pe test mai mic decât mulți concurenți 1.
Segmente
Servicii de laborator
Segmentul de laborator acoperă patologia anatomică (gastrointestinală, dermatopatologie, urologică, mamară, neuropatologie, hematopatologie), testele de precizie (secvențiere de nouă generație, teste pentru boli rare și cancer ereditar) și serviciile pentru industria farmaceutică, sub numele BioPharma, precum și platforma de telemedicină Picture 1. Venitul acestui segment reprezintă baza cifrei de afaceri a companiei, iar în trimestrul al doilea din 2026 veniturile totale au fost de 85,4 milioane USD 3.
Dezvoltare terapeutică
Divizia terapeutică dezvoltă candidați pe bază de nanoîncapsulare. FID-007, paclitaxel nanoîncapsulat, se află în studiu de fază 2 pentru cancerul cap-gât, iar FID-022, SN38 nanoîncapsulat, este în studiu de fază 1/1b 1. În iunie 2026, datele intermediare ale studiului de fază 2 au arătat o rată de răspuns obiectiv de 61,9%, dar compania precizează că acestea sunt rezultate preliminare 2.
Piața în context
Piața testelor genetice și de diagnostic este fragmentată, cu zeci de laboratoare comerciale și academice, iar consolidarea din ultimii ani a dat naștere unor furnizori mai mari, cu eficiență de costuri superioară 1. Piața terapiilor oncologice vizată de compania Fulgent Pharma include mari segmente bine stabilite, precum cancerul cap-gât și cancerul pulmonar fără celule mici, pentru care compania citează date din surse de piață 1.
Ponderea rambursării de la asigurători face ca dinamica pieței să depindă de politicile plătitorilor și de auditurile guvernamentale, iar compania a anunțat că întârzierile de colectare pot afecta veniturile pe termen scurt 13.
Tendințe
- Integrarea inteligenței artificiale și a patologiei digitalevânt din spate
Compania extinde portofoliul AI și digitalizează lamele de patologie, susținând că instrumentele AI îmbunătățesc eficiența și calitatea diagnosticului 13. Dacă aceste instrumente se vor traduce în marje mai bune, impactul ar putea fi pozitiv, dar rezultatul rămâne incert.
- Consolidarea în diagnosticul de laboratorvânt din față
Industria trece printr-un proces de consolidare, în care laboratoarele mari își pot crește eficiența și nivelul serviciilor, ceea ce ar putea intensifica concurența pentru Fulgent 1.
- Presiunea privind rambursarea și controalele guvernamentalevânt din față
Cerințele complexe ale plătitorilor și auditurile HRSA și investigațiile CID pot duce la rambursări mai mici sau la restituiri, iar întârzierile de încasare au afectat deja ghidajul din 2026 13.
Poziția concurențială
Concurenții din segmentul de laborator includ companii de patologie și genetică, laboratoare de referință și furnizori de diagnostic, precum și companii din zona informaticii medicale care pot dezvolta teste similare 1. În dezvoltarea terapeutică, concurența vine din companii cu platforme de livrare a medicamentelor și din dezvoltatori de medicamente cu aprobare 505(b)(2) 1.
Compania recunoaște că mulți concurenți au istorii mai lungi, baze de clienți mai mari și resurse financiare mult mai mari, ceea ce le-ar putea permite să ofere prețuri mai agresive sau condiții mai bune furnizorilor 1.
- Quest DiagnosticsDGX
Laborator comercial mare citat drept concurent principal în testarea de diagnostic și genetică.
- Laboratory Corporation of America HoldingsLH
Furnizor mare de servicii de laborator, prezent atât în diagnosticul genetic, cât și în cel de rutină.
- NateraNTRA
Companie de diagnostic genetic menționată ca rival în testarea prenatală și de cancer.
- Myriad GeneticsMYGN
Concurent direct în testele genetice ereditare și în teste de oncologie de precizie.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport trimestrial30 iul. 2026
- Raport curent30 iul. 2026Rezultate financiare · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent02 iun. 2026Alte evenimente · Situații financiare și anexe
- Raport curent21 mai 2026Alte evenimente · Situații financiare și anexe
- Raport curent14 mai 2026Schimbări în conducere · Vot al acționarilor · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial01 mai 2026
- Raport curent01 mai 2026Rezultate financiare · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Convocare AGA (proxy)31 mar. 2026
- Raport curent17 mar. 2026Acord material · Achiziție sau vânzare de active · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport anual27 feb. 2026
Surse
- [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Fulgent Genetics, Inc. · 27 feb. 2026
- [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / Fulgent Genetics, Inc. · 30 iul. 2026
- [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Fulgent Genetics, Inc. · 30 iul. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.