olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
Indivior Pharmaceuticals, Inc. INDV
Pharmaceutical Preparations · SIC 2834 · Verticală: Pharmaceutical Preparations (SIC 2834)
Indivior este liderul pieței de medicamente injectabile cu eliberare prelungită pentru tulburarea de consum de opioide, cu SUBLOCADE drept produs principal. Compania a raportat pentru al doilea trimestru din 2026 o creștere a veniturilor totale de 14% față de aceeași perioadă a anului precedent, iar ghidajul pentru 2026 a fost ridicat, în contextul fuziunii anunțate cu Supernus.
Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).
La închiderea din 02 nov. 2026, acțiunea Indivior Pharmaceuticals, Inc. (INDV) costa 36,28 USD (+2,57 % într-o zi), cu capitalizare 4,3 mld USD, P/E 10,2 pe un EPS diluat de 3,57 USD în ultimele 12 luni, beta 0,74, interval pe 52 de săptămâni 28,78–41,83 USD. Ultimul trimestru raportat (T3 2026): venituri de 356,0 mil USD (+13,4 % an/an), profit net de 137,0 mil USD (+226,2 % an/an), EPS diluat 1,12 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 58,4
- puternic (55–70)
- Bollinger (20, 2)
- 33,10 – 36,82
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,85 · lățimea benzii 10,6 %
- SMA 50 / 200
- 35,18 / 35,68
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- -0,06 / -0,26
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +1,6 % | −5,9 % | +7,5 pp | — |
| 3 luni | −2,9 % | −4,6 % | +1,7 pp | — |
| 6 luni | −6,9 % | +0,2 % | −7,2 pp | — |
| De la început de an | +1,1 % | +7,4 % | −6,3 pp | — |
| 1 an | +23,5 % | +8,2 % | +15,3 pp | −11,5 % |
| 3 ani | +80,6 % | +68,4 % | +12,2 pp | +38,9 % |
| 5 ani | +103,0 % | +56,5 % | +46,4 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q3 2026 · 30 sept. 2026
Marje trimestriale
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 | Q3 '26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 299,0 mil | 266,0 mil | 302,0 mil | 314,0 mil | 358,0 mil | 317,0 mil | 343,0 mil | 356,0 mil |
| Costul vânzărilor | 48,0 mil | 44,0 mil | 52,0 mil | 83,0 mil | 67,0 mil | 40,0 mil | 50,0 mil | 51,0 mil |
| Profit brut | 250,0 mil | 221,0 mil | 250,0 mil | 230,0 mil | 292,0 mil | 277,0 mil | 294,0 mil | 305,0 mil |
| Cheltuieli generale și de vânzare | 175,0 mil | 133,0 mil | 158,0 mil | 154,0 mil | 189,0 mil | 124,0 mil | 122,0 mil | 119,0 mil |
| Profit operațional | 46,0 mil | 66,0 mil | 72,0 mil | 43,0 mil | 81,0 mil | 137,0 mil | 160,0 mil | 180,0 mil |
| Amortizare și depreciere | 5,0 mil | 3,0 mil | 2,0 mil ≈ | 3,0 mil ≈ | 2,0 mil | 2,0 mil | 2,0 mil ≈ | 1,0 mil ≈ |
| Cheltuieli cu dobânzile | 13,0 mil | 12,0 mil | 15,0 mil | 12,0 mil | 6,0 mil | 7,0 mil | 2,0 mil | 2,0 mil |
| Profit înainte de impozit | 38,0 mil | 59,0 mil | 62,0 mil | 37,0 mil | 81,0 mil | 115,0 mil | 160,0 mil | 182,0 mil |
| Impozit pe profit | 17,0 mil | 11,0 mil | 44,0 mil | -5,0 mil | -21,0 mil | 26,0 mil | 38,0 mil | 45,0 mil |
| Profit net | 21,0 mil | 47,0 mil | 18,0 mil | 42,0 mil | 102,0 mil | 89,0 mil | 122,0 mil | 137,0 mil |
| EPS diluat | 0,16 ≈ | 0,38 | 0,14 | 0,33 | 0,78 ≈ | 0,69 | 0,98 | 1,12 |
| Flux de numerar operațional | -17,0 mil | 75,0 mil | 158,0 mil ≈ | -39,0 mil ≈ | -221,0 mil | -9,0 mil | 229,0 mil ≈ | 97,0 mil ≈ |
| Investiții (capex) | 16,0 mil | 5,0 mil | 17,0 mil ≈ | 20,0 mil ≈ | 24,0 mil | 20,0 mil | 7,0 mil ≈ | 14,0 mil ≈ |
| Răscumpărări de acțiuni | 50,0 mil | 11,0 mil | 0 ≈ | 0 ≈ | 0 | 125,0 mil | 177,0 mil ≈ | 0 ≈ |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 14 din propriul istoric de 7 trimestre (min 10,0, mediană 17,5, max 241,3; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 791,0 mil | 901,0 mil | 1,1 mld | 1,2 mld | 1,2 mld |
| Venituri an/an | indisponibil | +13,9 % | +21,3 % | +8,7 % | +4,3 % |
| Profit net | 205,0 mil | -44,0 mil | -126,0 mil | 7,0 mil | 210,0 mil |
| Profit net an/an | indisponibil | −121,5 % | indisponibil | indisponibil | +2.900,0 % |
| EPS diluat | indisponibil | -0,32 | -0,92 | 0,05 | 1,64 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | indisponibil | indisponibil | +3.180,0 % |
| netă % | 25,9 % | -4,9 % | -11,5 % | 0,6 % | 16,9 % |
| Flux de numerar liber | 349,0 mil | -9,0 mil | -308,0 mil | 7,0 mil | -93,0 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 195,0 mil USD
- Datorie financiară
- 319,0 mil USD
- Datorie netă
- 124,0 mil USD
- Capitaluri proprii
- -98,0 mil USD
- Active totale
- 1,2 mld USD
- Datorie / capitaluri
- indisponibil
- Lichiditate curentă
- 0,71x
- ROE
- indisponibil
- ROA
- 16,7 %
- Marja FCF
- -7,5 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 791,0 mil | 901,0 mil | 1,1 mld | 1,2 mld | 1,2 mld | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 127,0 mil | 151,0 mil | 174,0 mil | 231,0 mil | 246,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Profit brut | 664,0 mil | 749,0 mil | 919,0 mil | 957,0 mil | 994,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Cercetare și dezvoltare | 52,0 mil | 72,0 mil | 106,0 mil | — | — | SEC (XBRL)· 06 mar. 2024verificat |
| Cheltuieli generale și de vânzare | — | 469,0 mil | 565,0 mil | 612,0 mil | 634,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Profit operațional | 213,0 mil | -81,0 mil | -152,0 mil | 38,0 mil | 262,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | — | 16,0 mil | 15,0 mil | 16,0 mil | 10,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| EBITDA | — | -65,0 mil ≈ | -137,0 mil ≈ | 54,0 mil ≈ | 272,0 mil ≈ | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026derivat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 27,0 mil | 27,0 mil | 35,0 mil | 41,0 mil | 45,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | 190,0 mil | -89,0 mil | -145,0 mil | 20,0 mil | 239,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Impozit pe profit | -15,0 mil | -44,0 mil | -19,0 mil | 13,0 mil | 29,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Profit net | 205,0 mil | -44,0 mil | -126,0 mil | 7,0 mil | 210,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| EPS diluat | — | -0,32 | -0,92 | 0,05 | 1,64 | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 151,9 mil | 139,0 mil | 137,0 mil | 133,0 mil | 128,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
- 2023
- 565,0 mil
- 2024
- 612,0 mil
- 2025
- 634,0 mil
SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat
- 2023
- 137,0 mil
- 2024
- 133,0 mil
- 2025
- 128,0 mil
SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 1,1 mld | 774,0 mil | 316,0 mil | 319,0 mil | 195,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Creanțe | — | — | 254,0 mil | 254,0 mil | 253,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Stocuri | 95,0 mil | 114,0 mil | 126,0 mil | 167,0 mil | 153,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Active curente | 1,4 mld | 1,3 mld | 1,3 mld | 827,0 mil | 652,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 58,0 mil | 54,0 mil | 84,0 mil | 100,0 mil | 144,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Fond comercial | — | — | 5,0 mil | 2,0 mil | 2,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Active totale | 1,8 mld | 1,8 mld | 1,8 mld | 1,3 mld | 1,2 mld | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 720,0 mil | 617,0 mil | 39,0 mil | 63,0 mil | 48,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | 3,0 mil | 3,0 mil | 3,0 mil | 18,0 mil | 29,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 239,0 mil | 237,0 mil | 237,0 mil | 315,0 mil | 290,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Datorii curente | 804,0 mil | 1,0 mld | 1,3 mld | 924,0 mil | 914,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Datorii totale | 1,6 mld | 1,7 mld | 1,9 mld | 1,7 mld | 1,3 mld | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Capital propriu | 203,0 mil | 51,0 mil | 0 | -337,0 mil † | -98,0 mil † | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Acțiuni în circulație la sfârșitul exercițiului | — | — | 136,5 mil | — | — | SEC (XBRL)· 06 mar. 2024verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
- 2023
- 136,5 mil
- 2024
- —
- 2025
- —
SEC (XBRL)· 06 mar. 2024verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 353,0 mil | -4,0 mil | -300,0 mil | 36,0 mil | -27,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 4,0 mil | 5,0 mil | 8,0 mil | 29,0 mil | 66,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | 349,0 mil ≈ | -9,0 mil ≈ | -308,0 mil ≈ | 7,0 mil ≈ | -93,0 mil ≈ | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -14,0 mil | -222,0 mil | -95,0 mil | 69,0 mil | -66,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -94,0 mil | -101,0 mil | -64,0 mil | -102,0 mil | -30,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
| Răscumpărări de acțiuni | 101,0 mil | 90,0 mil | 33,0 mil | 173,0 mil | 11,0 mil | SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2023
- -95,0 mil
- 2024
- 69,0 mil
- 2025
- -66,0 mil
SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat
- 2023
- -64,0 mil
- 2024
- -102,0 mil
- 2025
- -30,0 mil
SEC (XBRL)· 26 feb. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
Scor: 57 / 100
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
02 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 4,3 mld USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
- Creștere93
- Randamente100
- Bilanț și datorie40
- Evaluare54
- Calitate44
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 4,60 – 151,10 USD.
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (USD pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)4,60 – 8,11 (Mijloc 5,95)WACC 8,9 % · FCFF de pornire 45,2 mil USD · ponderea valorii terminale în EV 75 %Sensibilitatea WACC × g dă limitele metodei; nu sunt probabilități.DCF invers: nicio creștere între −30 % și +40 % nu justifică prețul
- Colegi: EV/EBITDA74,98 – 118,85 (Mijloc 94,78)3 firme folosite · multiplul median 20,1x · quartile 16,0x – 25,2xTEVA, VRTX, VTRS
- Colegi: P/E42,36 – 151,10 (Mijloc 73,68)16 firme folosite · multiplul median 20,6x · quartile 11,9x – 42,3xABBV, ABT, ALNY, BMY, CRMD, GMAB, INVA, JNJ, LLY, NATR, PFE, REGN, RPRX, UTHR, VRTX, ZTS
- Dividende actualizate (DDM)indisponibil · compania nu distribuie dividende: modelul de dividende nu se aplică fără o ipoteză explicită de inițiere
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Profil neutru · Scor 57/100
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| Marja netă · Calitate | 32,8 % | 88 (față de colegi) | 8 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | 6,9 % | 0 (pe interval fix) | 8 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | 11,2 % | 93 (pe interval fix) | 11 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | 0,3x | 20 (față de colegi) | 14 % |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | 32,8x | 100 (pe interval fix) | 8 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 0,6x | 0 (pe interval fix) | 5 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 10,2x | 79 (față de colegi) | 14 % |
| EV/EBITDA · Evaluare | 7,9x | 65 (pe interval fix) | 14 % |
| Randament FCF · Evaluare | 0,7 % | 9 (pe interval fix) | 11 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 7,1 % | 100 (pe interval fix) | 8 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | indisponibil | indisponibil | — |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie40/100 · 3/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial93/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate44/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente· parțial100/100 · 1/2 factori cu valoare
- Evaluare54/100 · 3/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
Indivior Pharmaceuticals, Inc. (INDV). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-09-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 1,2 mld USD în 2025; creștere an/an 4,3 %; marjă netă 32,8 %; datorie netă/EBITDA 0,3x.
Intervalul de valoare estimat este 42,36–118,85 USD pe acțiune (mediana a 3 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 73,68 USD, prețul de 36,28 USD lasă un potențial de 103,1 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de 50,8 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Scor olivLaw 57/100, încadrare metodologică: profil neutru (scorul, marja de siguranță și acordul metodelor împreună; nu o judecată despre prețul corect). Grupe evaluate parțial: growth, returns. Nu este o recomandare de investiții.
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Marja netă: 32,8 %
- CAGR venituri 3 ani: 11,2 %
- Acoperirea dobânzilor: 32,8x
- P/E (TTM): 10,2x
- Randamentul distribuirilor către acționari: 7,1 %
- Prețul este sub intervalul de valoare estimat
Ce o infirmă
- Conversia profitului în FCF: 6,9 %
- Datorie netă / EBITDA: 0,3x
- Lichiditatea curentă: 0,6x
- Randament FCF: 0,7 %
- Metodele de evaluare diverg
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): ROIC, CAGR EPS 3 ani, Rata de distribuire (FCF).
Față de mediana verticalei
Pharmaceutical Preparations (SIC 2834) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| LLYEli Lilly And Company | 1.283,9 mld | 44,3 | 86,1 % | 31,9 % | +44,7 % | +27 % / +131 % |
| JNJJohnson & Johnson | 655,6 mld | 41,3 | 20,0 % | 16,2 % | +6,0 % | +32 % / +76 % |
| ONCBeone Medicines Ltd. | 575,0 mld | 640,9 | 18,4 % | 13,9 % | +40,2 % | +14 % / +107 % |
| ABBVAbbVie Inc. | 509,5 mld | 49,6 | — | 15,7 % | +8,6 % | +27 % / +102 % |
| MRKMerck & Co., Inc. | 362,2 mld | 151,2 | 5,1 % | 3,6 % | +1,3 % | +40 % / +43 % |
| ABTAbbott Laboratories | 196,7 mld | 42,3 | 9,2 % | 9,7 % | +5,7 % | −12 % / +9 % |
| PFEPfizer Inc | 170,3 mld | 42,6 | 4,4 % | 6,3 % | −1,6 % | +16 % / −2 % |
| VRTXVertex Pharmaceuticals Inc | 137,5 mld | 34,9 | 20,8 % | 30,7 % | +8,9 % | +25 % / +53 % |
| BMYBristol-Myers Squibb Company | 129,0 mld | 14,0 | 44,1 % | 18,5 % | −0,2 % | +28 % / +28 % |
| TEVATeva Pharmaceutical Industries Limited | 48,8 mld | 97,3 | 6,6 % | 3,6 % | +4,3 % | +55 % / +325 % |
| ZTSZoetis Inc. | 33,4 mld | 13,8 | 57,6 % | 26,4 % | +2,3 % | −36 % / −54 % |
| ROIVRoivant Sciences Ltd. | 26,5 mld | — | -6,2 % | -3.535,0 % | −71,6 % | +76 % / +283 % |
| RPRXRoyalty Pharma plc | 26,2 mld | 47,7 | 6,9 % | 25,7 % | +5,1 % | +69 % / +150 % |
| UTHRUnited Therapeutics Corporation | 24,1 mld | 21,3 | 19,1 % | 38,6 % | +10,6 % | +16 % / +136 % |
| INSMInsmed Inc | 23,9 mld | — | -72,5 % | -39,9 % | +66,7 % | −48 % / +335 % |
| VTRSViatris Inc. | 21,7 mld | — | -24,3 % | -23,9 % | −3,0 % | +77 % / +107 % |
| ALNYAlnylam Pharmaceuticals, Inc. | 21,0 mld | 7,9 | 126,6 % | 52,8 % | +65,2 % | −65 % / −7 % |
| INDVIndivior Pharmaceuticals, Inc. | 4,3 mld | 10,2 | — | 32,8 % | +4,3 % | +24 % / +81 % |
| IDYAIDEAYA Biosciences, Inc. | 3,0 mld | — | -38,5 % | -1.149,6 % | +3.024,4 % | −14 % / −3 % |
| RCUSArcus Biosciences, Inc. | 2,5 mld | — | -114,1 % | -453,0 % | −4,3 % | −32 % / +17 % |
| STOKStoke Therapeutics, Inc. | 1,7 mld | — | -73,6 % | -862,1 % | +404,5 % | −16 % / +588 % |
| INVAInnoviva, Inc. | 1,4 mld | 9,7 | 17,0 % | 44,1 % | +14,7 % | −11 % / +39 % |
| JANXJanux Therapeutics, Inc. | 982,6 mil | — | -10,6 % | -428,7 % | −5,6 % | −53 % / +84 % |
| WVEWave Life Sciences, Inc. | 635,1 mil | — | -80,0 % | -296,9 % | −60,5 % | −59 % / −39 % |
| NGNENeurogene Inc. | 513,3 mil | — | -45,3 % | — | −100,0 % | +22 % / +85 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru INDV din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | 24,45 Randament total -33 % · Pe an -33 % | 43,10 Randament total 19 % · Pe an 19 % | 64,74 Randament total 78 % · Pe an 78 % |
| 3 ani | 27,04 Randament total -25 % · Pe an -9 % | 53,30 Randament total 47 % · Pe an 14 % | 87,42 Randament total 141 % · Pe an 34 % |
| 5 ani | 29,89 Randament total -18 % · Pe an -4 % | 65,91 Randament total 82 % · Pe an 13 % | 118,04 Randament total 225 % · Pe an 27 % |
- P/E la ieșire± 13,32
- Marja netă± 9,33
- Creșterea anuală a veniturilor± 7,19
- Diluare anuală± 0,78
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 03 aug. 2026; de atunci au apărut 8-K (29 oct. 2026 · rezultate), 10-Q (29 oct. 2026).
Pe scurt
Indivior este liderul pieței de medicamente injectabile cu eliberare prelungită pentru tulburarea de consum de opioide, cu SUBLOCADE drept produs principal. Compania a raportat pentru al doilea trimestru din 2026 o creștere a veniturilor totale de 14% față de aceeași perioadă a anului precedent, iar ghidajul pentru 2026 a fost ridicat, în contextul fuziunii anunțate cu Supernus.
SWOT
Puncte tari
- Poziția de lider în tratamentele injectabile lunare pentru OUD, cu creștere constantă a vânzărilor și a numărului de pacienți noi.
- Marjă brută ridicată, reducere semnificativă a cheltuielilor operaționale și generare de numerar care permit răscumpărări de acțiuni.
- Experiență de peste două decenii în medicina dependenței și un portofoliu de date reale care susțin aderența la tratament.
Puncte slabe
- Dependență accentuată de un singur produs, care generează cea mai mare parte a veniturilor.
- Declinul produselor sublinguale și restricțiile de marketing pentru SUBOXONE Film limitează potențialul acestor linii de produse.
- Dependență de furnizori terți și de o singură sursă pentru multe ingrediente active, cu termene lungi de înlocuire.
Oportunități
- Extinderea accesului la tratament prin modificările de etichetă și programele de reintegrare ar putea crește numărul de pacienți.
- Fuziunea cu Supernus ar putea crea o companie cu portofoliu SNC mai diversificat, dacă integrarea reușește.
- Creșterea cotei în segmentul injectabilelor ar putea continua dacă conștientizarea tratamentului crește.
Amenințări
- Concurența din partea generice și a produselor noi ar putea reduce prețurile și cotele de piață.
- Presiunile din partea politicilor de rambursare și a reducerilor din programele guvernamentale ar putea afecta veniturile.
- Litigiile și investigațiile legate de practicile de marketing ar putea genera costuri suplimentare.
Riscuri
- Dependența de SUBLOCADEridicat
Un procent foarte mare din venituri depinde de un singur produs, iar orice problemă de cerere, preț sau proprietate intelectuală ar avea un impact material asupra rezultatelor.
- Fabricarea și lanțul de aprovizionareridicat
Multe componente și ingrediente active sunt achiziționate de la o singură sursă, iar întreruperile la furnizori ar putea întrerupe livrarea către pacienți.
- Fuziunea cu Supernusmediu
Finalizarea fuziunii depinde de aprobările acționarilor și de alte condiții, iar integrarea ar putea genera costuri neprevăzute sau întârzieri.
- Presiuni de rambursare și de prețmediu
Politicile de rambursare, rabaturile către sistemele de sănătate și posibilele reduceri Medicaid ar putea limita prețurile și marjele.
- Litigii și conformitatemediu
Compania este implicată în procese și are obligații de conformitate asumate prin acorduri cu autoritățile, iar noi cereri ar putea genera costuri.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Creșterea SUBLOCADE, susținută de volume și de un număr record de pacienți noi, ar putea continua dacă adoptarea injectabilelor se extinde.
- Îmbunătățirea marjelor și reducerea cheltuielilor operaționale ar putea duce la o creștere mai mare a profitabilității decât a veniturilor.
- Fuziunea cu Supernus ar putea oferi un portofoliu mai diversificat și o bază mai largă de creștere pe termen lung.
Ce ar strica teza
- Dependența accentuată de un singur produs ar putea face veniturile vulnerabile la schimbări de concurență sau de rambursare.
- Scăderea continuă a produselor sublinguale și restricțiile de marketing ar putea limita creșterea totală dacă SUBLOCADE încetinește.
- Integrarea fuziunii și riscurile de execuție ar putea consuma resurse și amâna beneficiile așteptate.
De urmărit
- Finalizarea fuziunii cu Supernus și structura companiei rezultateQ4 2026
- Rezultatele trimestriale și ghidajul de venituri și EBITDA ajustatQ3 2026
- Evoluția cotei SUBLOCADE în segmentul injectabilelor și volumul pacienților noi2026
- Progresul programului de răscumpărare de acțiuni și utilizarea celor 100 de milioane de dolari rămasenext 10-K
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 03 aug. 2026; de atunci au apărut 8-K (29 oct. 2026 · rezultate), 10-Q (29 oct. 2026).
Afacerea
Indivior Pharmaceuticals, Inc. este o companie farmaceutică cu sediul în Richmond, Virginia, care dezvoltă și comercializează terapii pentru tulburarea de consum de opioide (OUD). Produsele principale sunt SUBLOCADE, un injectabil lunar cu buprenorfină, și SUBOXONE Film, o peliculă sublinguală. Compania a trecut de la Londra la Nasdaq în 2024 și și-a mutat domiciliul în Statele Unite în ianuarie 2026, Indivior PLC devenind filială a noii societăți din Delaware 1.
Activitatea companiei este organizată ca un singur segment, axat pe fabricarea și vânzarea de medicamente pe bază de buprenorfină. Piața principală este Statele Unite, în timp ce operațiunile din afara SUA includ Canada, Australia și Franța, iar în 2025 compania a anunțat ieșirea din mai multe piețe europene, inclusiv Regatul Unit și Italia 1.
În 2025, compania a lansat Indivior Action Agenda, un program operațional pe trei faze, iar în august 2026 a anunțat o fuziune prin schimb de acțiuni cu Supernus, finalizarea fiind preconizată în trimestrul patru al lui 2026 23. Dacă fuziunea se finalizează, compania ar urma să își schimbe numele în Supernus, Inc.
Segmente
SUBLOCADE
SUBLOCADE a reprezentat 69% din veniturile nete în 2025 și a crescut cu 13% în Statele Unite, ajungând la 794 de milioane de dolari, conform datelor din raportul anual 1. În primul semestru din 2026, vânzările nete ale produsului au crescut cu 26% față de aceeași perioadă din 2025, iar compania deține o cotă de piață a segmentului injectabilelor cu eliberare prelungită în jur de procentul mediu al anilor șaptezeci 12.
Produse sublinguale și alte produse
Produsele sublinguale, inclusiv SUBOXONE Film, sunt în scădere, din cauza concurenței crescute și a restricțiilor de marketing asumate în acordul cu Departamentul Justiției, care limitează promovarea SUBOXONE Film în SUA până în 2032 1. Cota de piață a peliculei pe piața buprenorfinei orale a scăzut în trimestrul al doilea din 2026 față de anul precedent 2.
Piața în context
Piața tratamentului de întreținere cu buprenorfină în SUA a crescut în 2025 cu o rată medie de unu-două cifre, iar compania se așteaptă ca dinamica pe termen lung să rămână în intervalul mediu al cifrelor unice, pe fondul conștientizării crescute și al măsurilor de extindere a accesului 1. Segmentul injectabilelor cu eliberare prelungită a crescut în 2025 cu o rată ridicată, iar SUBLOCADE rămâne tratamentul principal din această categorie 1.
Presiunile de preț vin din rabaturi către programele de sănătate, din politicile de rambursare și din posibilele reduceri de cheltuieli ale Medicaid, iar în Europa din măsurile de control al costurilor 1. Există riscul ca aceste presiuni să reducă marjele dacă se intensifică, deși compania raportează o marjă brută de 85% în al doilea trimestru din 2026 2.
Tendințe
- Creșterea volumelor de tratament cu injectabilevânt din spate
Volumul unităților dispensate de SUBLOCADE a crescut cu 18% în trimestrul al doilea din 2026 față de anul precedent, iar numărul de pacienți noi a atins un maxim, ceea ce sugerează o adoptare tot mai largă a tratamentului lunar 3.
- Reduceri de cheltuieli și eficientizarevânt din spate
Compania a recunoscut în 2025 costuri de reorganizare de 127 de milioane de dolari, iar cheltuielile operaționale din 2026 sunt așteptate să scadă semnificativ față de 2025, ceea ce ar putea îmbunătăți profitabilitatea dacă veniturile se mențin 13.
- Concentrarea pe un singur produsvânt din față
Dependența de SUBLOCADE crește, iar orice problemă de concurență, de rambursare sau de proprietate intelectuală ar avea un impact mare asupra veniturilor, ceea ce face compania vulnerabilă la schimbări de piață 1.
- Fuziunea cu Supernus și restructurarea portofoliuluimixt
Compania a oprit dezvoltarea INDV-6001 și nu avansează INDV-2000 intern, iar fuziunea prin schimb de acțiuni cu Supernus ar putea crea o entitate mai diversificată, dar aduce costuri de integrare și incertitudine de execuție 23.
Poziția concurențială
Pe piața tratamentului OUD, Indivior concurează cu produse sublinguale generice și cu alte forme de buprenorfină, iar în segmentul injectabilelor cu eliberare prelungită cu alte produse care ar putea intra pe piață 1. Riscul concurențial este deja vizibil pentru SUBOXONE Film, a cărui cotă a scăzut în 2025 1.
Concurența poate exercita presiune asupra prețurilor și asupra deciziilor de includere în formulare, în special dacă produse noi sau generice obțin acces mai larg la asigurări 1. Compania notează că, dacă apar produse concurente mai eficiente, ar putea să își piardă cota din segmentul LAI.
- Supernus PharmaceuticalsSUPN
Companie partenera în fuziunea anunțată în august 2026, care ar urma să fie absorbită într-o fuziune prin schimb de acțiuni cu Indivior 23.
- Producători de buprenorfină generică
Producătorii generici ar putea concura cu produsele sublinguale ale companiei, un risc menționat explicit în raportul anual 1.
- Alți producători de injectabile pentru OUD
Produse noi sau concurente în segmentul injectabilelor cu eliberare prelungită ar putea reduce cota SUBLOCADE, dacă apar pe piață 1.
- Furnizori de tratamente orale pentru OUD
Tratamentele orale cu alte forme de buprenorfină sau metadonă concurează cu produsele sublinguale ale companiei în ambele piețe principale 1.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport curent03 nov. 2026Alte evenimente
- Raport curent02 nov. 2026Acord material · Achiziție sau vânzare de active · Obligație financiară nouă · Schimbări în conducere · Modificarea statutului · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial29 oct. 2026
- Raport curent29 oct. 2026Rezultate financiare · Situații financiare și anexe
- Raport curent15 oct. 2026Vot al acționarilor
- Raport curent06 oct. 2026Alte evenimente
- Raport curent17 sept. 2026Informare publică (Reg FD) · Alte evenimente · Situații financiare și anexe
- Raport curent15 sept. 2026Încetarea unui acord material · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial03 aug. 2026
- Raport curent03 aug. 2026Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
Surse
- [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / Indivior Pharmaceuticals, Inc. · 26 feb. 2026
- [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / Indivior Pharmaceuticals, Inc. · 03 aug. 2026
- [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / Indivior Pharmaceuticals, Inc. · 03 aug. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.