olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
United Community Banks, Inc. UCB
State Commercial Banks · SIC 6022 · Verticală: State Commercial Banks (SIC 6022)
La închiderea din 05 nov. 2026, acțiunea United Community Banks, Inc. (UCB) costa 36,96 USD (−1,86 % într-o zi), cu capitalizare 4,4 mld USD, P/E 31,1 pe un EPS diluat de 1,19 USD în ultimele 12 luni, randament al dividendului 2,73 %, beta 0,95, interval pe 52 de săptămâni 28,94–37,66 USD. Ultimul trimestru raportat (T3 2026): venituri de -12,0 mil USD (−104,3 % an/an), profit net de -139,7 mil USD (−252,7 % an/an), EPS diluat -1,16 USD.
Date la · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 58,6
- puternic (55–70)
- Bollinger (20, 2)
- 32,48 – 38,99
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,69 · lățimea benzii 18,2 %
- SMA 50 / 200
- 34,98 / 34,14
- tendință ascendentă (preț > SMA50 > SMA200)
- MACD (12, 26, 9)
- 0,80 / 0,66
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +9,6 % | −5,9 % | +15,6 pp | — |
| 3 luni | +3,5 % | −4,6 % | +8,1 pp | — |
| 6 luni | +10,1 % | +0,2 % | +9,9 pp | — |
| De la început de an | +18,4 % | +7,4 % | +11,0 pp | — |
| 1 an | +25,5 % | +8,2 % | +17,3 pp | +23,8 % |
| 3 ani | +56,7 % | +68,4 % | −11,7 pp | +79,8 % |
| 5 ani | +0,7 % | +56,5 % | −55,9 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q3 2026 · 30 sept. 2026
Marje trimestriale
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 | Q3 '26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 250,9 mil | 247,7 mil | 260,2 mil | 276,8 mil | 278,4 mil | 276,5 mil | 279,3 mil | -12,0 mil |
| Amortizare și depreciere | 9,4 mil | 11,4 mil | 11,9 mil ≈ | 10,8 mil ≈ | 11,8 mil | 19,8 mil | 19,1 mil ≈ | 24,3 mil ≈ |
| Profit înainte de impozit | 96,4 mil | 91,2 mil | 100,5 mil | 118,1 mil | 112,7 mil | 108,4 mil | 149,2 mil | -184,2 mil |
| Impozit pe profit | 20,6 mil | 19,7 mil | 21,8 mil | 26,6 mil | 26,2 mil | 24,1 mil | 33,5 mil | -44,5 mil |
| Profit net | 75,8 mil | 71,4 mil | 78,7 mil | 91,5 mil | 86,5 mil | 84,3 mil | 115,6 mil | -139,7 mil |
| EPS diluat | 0,63 ≈ | 0,58 | 0,63 | 0,70 | 0,71 ≈ | 0,69 | 0,95 | -1,16 |
| Flux de numerar operațional | 148,1 mil | 98,6 mil | 96,8 mil ≈ | 123,1 mil ≈ | 65,5 mil | 69,3 mil | 130,6 mil ≈ | 171,0 mil ≈ |
| Investiții (capex) | 5,5 mil | 4,3 mil | 12,1 mil ≈ | 5,4 mil ≈ | 5,8 mil | 6,9 mil | 9,2 mil ≈ | 10,7 mil ≈ |
| Dividende plătite | 29,0 mil | 29,1 mil | 29,1 mil ≈ | 29,5 mil ≈ | 30,8 mil | 30,6 mil | 30,4 mil ≈ | 30,4 mil ≈ |
| Răscumpărări de acțiuni | 0 | 0 | 13,9 mil ≈ | 0 ≈ | 30,3 mil | 37,1 mil | 0 ≈ | 50,0 mil ≈ |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
P/E-ul de azi e la percentila 100 din propriul istoric de 40 trimestre (min 8,5, mediană 13,3, max 29,8; doar trimestrele cu profit).
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 522,2 mil | 561,0 mil | 577,4 mil | 744,4 mil | 826,2 mil | 893,2 mil | 952,1 mil | 1,1 mld |
| Venituri an/an | +18,6 % | +7,4 % | +2,9 % | +28,9 % | +11,0 % | +8,1 % | +6,6 % | +11,7 % |
| Profit net | 166,1 mil | 185,7 mil | 164,1 mil | 269,8 mil | 277,5 mil | 187,5 mil | 252,4 mil | 328,1 mil |
| Profit net an/an | +144,9 % | +11,8 % | −11,6 % | +64,4 % | +2,8 % | −32,4 % | +34,6 % | +30,0 % |
| EPS diluat | 2,07 | 2,31 | 1,91 | 2,97 | 2,52 | 1,54 | 2,04 | 2,62 |
| EPS diluat an/an | +125,0 % | +11,6 % | −17,3 % | +55,5 % | −15,2 % | −38,9 % | +32,5 % | +28,4 % |
| netă % | 31,8 % | 33,1 % | 28,4 % | 36,2 % | 33,6 % | 21,0 % | 26,5 % | 30,9 % |
| Flux de numerar liber | 252,4 mil | 133,0 mil | 140,2 mil | 332,8 mil | 564,6 mil | 221,5 mil | 302,7 mil | 356,5 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 395,8 mil USD
- Datorie financiară
- 205,4 mil USD
- Datorie netă
- -190,4 mil USD
- Capitaluri proprii
- 3,6 mld USD
- Active totale
- 28,0 mld USD
- Datorie / capitaluri
- 0,06x
- Lichiditate curentă
- indisponibil
- ROE
- 9,3 %
- ROA
- 1,2 %
- Marja FCF
- 33,5 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venit net din dobânzi | 501,8 mil | 549,0 mil | 752,4 mil | 817,8 mil | 827,4 mil | 909,1 mil | SEC (XBRL)· 17 feb. 2026verificat |
| Venit net din comisioane | 156,1 mil | 157,8 mil | 137,7 mil | 75,5 mil | 124,8 mil | 154,0 mil | SEC (XBRL)· 17 feb. 2026verificat |
| Cheltuieli fără dobânzi | 368,0 mil | 396,6 mil | 470,1 mil | 571,3 mil | 578,2 mil | 591,9 mil | SEC (XBRL)· 17 feb. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | 209,4 mil | 347,8 mil | 356,0 mil | 232,5 mil | 323,0 mil | 422,4 mil | SEC (XBRL)· 17 feb. 2026verificat |
| Profit net | 164,1 mil | 269,8 mil | 277,5 mil | 187,5 mil | 252,4 mil | 328,1 mil | SEC (XBRL)· 17 feb. 2026verificat |
| EPS diluat | 1,91 | 2,97 | 2,52 | 1,54 | 2,04 | 2,62 | SEC (XBRL)· 17 feb. 2026verificat |
| Dividend pe acțiune | 0,72 | 0,78 | 0,86 | 0,92 | 0,94 | 0,98 | SEC (XBRL)· 17 feb. 2026verificat |
Bilanț · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 1,6 mld | 2,3 mld | 646,9 mil | 1,0 mld | 519,9 mil | 395,8 mil | SEC (XBRL)· 17 feb. 2026verificat |
| Credite | 11,2 mld | 11,7 mld | 15,2 mld | 18,1 mld | 18,0 mld | 19,2 mld | SEC (XBRL)· 17 feb. 2026verificat |
| Active totale | 17,8 mld | 20,9 mld | 24,0 mld | 27,3 mld | 27,7 mld | 28,0 mld | SEC (XBRL)· 17 feb. 2026verificat |
| Depozite | 15,2 mld | 18,2 mld | 19,9 mld | 23,3 mld | 23,5 mld | 23,8 mld | SEC (XBRL)· 17 feb. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | — | 0 | 158,9 mil | 0 | 195,0 mil | 85,0 mil | SEC (XBRL)· 17 feb. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 327,0 mil | 247,4 mil | 324,7 mil | 324,8 mil | 254,2 mil | 120,4 mil | SEC (XBRL)· 17 feb. 2026verificat |
| Datorii totale | 15,8 mld | 18,7 mld | 21,3 mld | 24,0 mld | 24,3 mld | 24,4 mld | SEC (XBRL)· 17 feb. 2026verificat |
| Capital propriu | 2,0 mld † | 2,2 mld † | 2,7 mld † | 3,3 mld † | 3,4 mld † | 3,6 mld † | SEC (XBRL)· 17 feb. 2026verificat |
† capitalurile proprii ale acționarilor societății-mamă: în acești ani emitentul nu mai raportează totalul inclusiv interesele minoritare.
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dividende plătite | 58,9 mil | 66,9 mil | 86,9 mil | 105,1 mil | 112,3 mil | 118,5 mil | SEC (XBRL)· 17 feb. 2026verificat |
| Răscumpărări de acțiuni | 20,8 mil | 15,1 mil | 0 | 0 | 0 | 44,3 mil | SEC (XBRL)· 17 feb. 2026verificat |
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Piață și evaluare
Indicatori bancari
32 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
Scor: 29 / 100
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
score < 40
Preț de închidere
05 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 4,4 mld USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
- Calitate13
- Creștere44
- Bilanț și datorie61
- Randamente62
- Evaluare28
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 6,12 – 44,01 USD.
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (USD pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- Venit rezidual25,57 – 26,69 (Mijloc 26,12)
- P/B justificat6,12 – 8,23 (Mijloc 7,02)
- Dividende actualizate (DDM)12,88 – 17,32 (Mijloc 14,77)
- Colegi: P/E12,81 – 15,78 (Mijloc 14,35)34 firme folosite · multiplul median 12,1x · quartile 10,8x – 13,3xBFST, BNY, BOH, BOTJ, BSRR, CFG, CIVB, COFS, COLB, COSO, EWBC, FBP, FCCO, FUSB, GABC, GBFH, INBK, ISBA, JMSB, LKFN, MCB, MTB, MVBF, NTRS, OFG, PCB, PEBK, QCRH, RBB, STT, SYBT, TCBK, UBCP, WASH
- Colegi: P/B32,98 – 44,01 (Mijloc 37,27)34 firme folosite · multiplul median 1,3x · quartile 1,1x – 1,5xBFST, BOH, BOTJ, BSRR, CBFV, CFG, CIVB, COFS, COLB, COSO, EWBC, FBP, FCCO, FITB, FUSB, GABC, GBFH, INBK, ISBA, JMSB, LKFN, MCB, MTB, MVBF, OFG, PCB, PEBK, QCRH, RBB, STT, SYBT, TCBK, UBCP, WASH
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Profil neatractiv · Scor 29/100
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROE · Calitate | 4,1 % | 0 (față de colegi) | 19 % |
| ROA · Calitate | 0,5 % | 8 (pe interval fix) | 7 % |
| Cost / venit · Calitate | 76,8 % | 0 (pe interval fix) | 12 % |
| Marja netă a dobânzii (NIM) · Calitate | 3,4 % | 75 (pe interval fix) | 7 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | 1,3 % | 11 (pe interval fix) | 10 % |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | 8,8 % | 88 (pe interval fix) | 7 % |
| Rata creditelor neperformante · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Costul riscului · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Credite / depozite · Bilanț și datorie | 75,6 % | 61 (pe interval fix) | 5 % |
| P/B · Evaluare | 1,3x | 56 (față de colegi) | 12 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | 31,1x | 0 (față de colegi) | 12 % |
| Randamentul dividendului · Randamente | 2,7 % | 62 (față de colegi) | 10 % |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie· parțial61/100 · 1/3 factori cu valoare
- Creștere44/100 · 2/2 factori cu valoare
- Calitate13/100 · 4/4 factori cu valoare
- Randamente62/100 · 1/1 factori cu valoare
- Evaluare28/100 · 2/2 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
UNITED COMMUNITY BANKS, INC. (UCB). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-09-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit net din dobânzi 909,1 mil USD în 2025; creștere an/an 11,7 %; marjă netă 17,8 %; ROE 4,1 %.
Intervalul de valoare estimat este 12,88–17,32 USD pe acțiune (mediana a 5 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 14,77 USD, prețul de 36,96 USD lasă un potențial de -60,0 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -150,2 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Scor olivLaw 29/100, încadrare metodologică: profil neatractiv (scorul, marja de siguranță și acordul metodelor împreună; nu o judecată despre prețul corect). Grupe evaluate parțial: balance. Nu este o recomandare de investiții.
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Marja netă a dobânzii (NIM): 3,4 %
- CAGR venituri 3 ani: 8,8 %
Ce o infirmă
- ROE: 4,1 %
- ROA: 0,5 %
- Cost / venit: 76,8 %
- CAGR EPS 3 ani: 1,3 %
- P/E (TTM): 31,1x
- Prețul este peste intervalul de valoare estimat
- Metodele de evaluare diverg
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Rata creditelor neperformante, Costul riscului.
Față de mediana verticalei
State Commercial Banks (SIC 6022) · aceeași industrie (SIC 4 cifre) · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| BNYThe Bank Of New York Mellon Corporation | 99,2 mld | 16,2 | 15,0 % | 32,6 % | +7,8 % | +32 % / +205 % |
| FITBFifth Third Bancorp | 48,3 mld | 18,0 | 9,4 % | — | −2,0 % | +23 % / +85 % |
| STTState Street Corporation | 45,0 mld | 13,3 | 13,1 % | 23,8 % | +7,3 % | +39 % / +127 % |
| MTBM&T Bank Corporation | 31,5 mld | 11,3 | 10,6 % | 175,6 % | +7,5 % | +16 % / +71 % |
| NTRSNorthern Trust Corporation | 31,0 mld | 13,2 | 18,4 % | 28,8 % | −2,5 % | +30 % / +116 % |
| CFGCitizens Financial Group Inc | 26,8 mld | 12,6 | 8,9 % | 25,4 % | +5,6 % | +18 % / +134 % |
| EWBCEast West Bancorp, Inc. | 17,7 mld | 12,4 | 16,6 % | — | +4,4 % | +21 % / +105 % |
| COLBColumbia Banking System, Inc. | 8,4 mld | 10,5 | 11,2 % | 471,8 % | +18,8 % | +10 % / +36 % |
| UCBUnited Community Banks, Inc. | 4,4 mld | 31,1 | 4,1 % | 17,8 % | +11,7 % | +26 % / +57 % |
| FBPFirst Bancorp | 4,0 mld | 10,9 | 19,5 % | 29,0 % | +2,4 % | +31 % / +73 % |
| BOHBank Of Hawaii Corporation | 2,7 mld | 12,1 | 13,6 % | 202,1 % | −0,1 % | +7 % / +20 % |
| SYBTStock Yards Bancorp, Inc. | 2,5 mld | 15,3 | 13,6 % | — | +3,4 % | +20 % / +80 % |
| OFGOFG Bancorp | 2,1 mld | 9,6 | 16,6 % | — | indisponibil | +28 % / +51 % |
| GABCGerman American Bancorp, Inc. | 1,9 mld | 13,3 | 12,5 % | 28,2 % | +37,8 % | +27 % / +75 % |
| TCBKTriCo Bancshares | 1,7 mld | 12,6 | 10,4 % | 249,7 % | +4,1 % | +9 % / +52 % |
| QCRHQcr Holdings, Inc. | 1,7 mld | 12,0 | 12,9 % | — | +46,3 % | +24 % / +104 % |
| LKFNLakeland Financial Corporation | 1,5 mld | 13,7 | 15,4 % | — | −2,1 % | +5 % / +10 % |
| MCBMetropolitan Bank Holding Corp. | 1,2 mld | 12,0 | 10,2 % | 860,0 % | −53,8 % | +27 % / +144 % |
| BFSTBusiness First Bancshares, Inc. | 1,0 mld | 11,4 | 10,1 % | 768,0 % | +1,2 % | +24 % / +60 % |
| WASHWashington Trust Bancorp Inc | 738,3 mil | 11,6 | 12,0 % | 26,4 % | +127,6 % | +36 % / +45 % |
| CIVBCivista Bancshares, Inc. | 583,3 mil | 10,1 | 11,0 % | 302,4 % | −0,5 % | +24 % / +80 % |
| COFSChoiceOne Financial Services, Inc. | 549,9 mil | 10,1 | 12,0 % | 42,0 % | +63,6 % | +21 % / +47 % |
| BSRRSierra Bancorp | 544,1 mil | 10,8 | 14,0 % | — | indisponibil | +35 % / +124 % |
| RBBRBB Bancorp | 434,7 mil | 10,6 | 7,9 % | 720,3 % | −2,4 % | +30 % / +68 % |
| PCBPcb Bancorp | 424,1 mil | 10,1 | 10,8 % | 1.323,5 % | +4,5 % | +39 % / +95 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru UCB din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | 23,48 Randament total -34 % · Pe an -34 % | 41,44 Randament total 15 % · Pe an 15 % | 62,30 Randament total 72 % · Pe an 72 % |
| 3 ani | 24,79 Randament total -26 % · Pe an -9 % | 49,02 Randament total 43 % · Pe an 13 % | 80,64 Randament total 131 % · Pe an 32 % |
| 5 ani | 26,17 Randament total -17 % · Pe an -4 % | 58,00 Randament total 75 % · Pe an 12 % | 104,38 Randament total 207 % · Pe an 25 % |
- P/E la ieșire± 12,26
- Marja netă± 8,58
- Creșterea anuală a veniturilor± 6,77
- Diluare anuală± 0,72
Analiză AI
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Produse, piață și concurență
Analiza calitativă nu este încă scrisă pentru această firmă.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
Nicio știre în arhiva noastră în ultimele 180 de zile.
Depuneri SEC
- Raport trimestrial04 nov. 2026
- Raport curent20 oct. 2026Rezultate financiare · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent08 sept. 2026Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent08 sept. 2026Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent01 sept. 2026Alte evenimente · Situații financiare și anexe
- Raport curent19 aug. 2026Schimbări în conducere · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial05 aug. 2026
- Raport curent03 aug. 2026Schimbări în conducere · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent03 aug. 2026Alte evenimente · Situații financiare și anexe
- Raport curent21 iul. 2026Rezultate financiare · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.