olivLaw · Cercetare acțiuni SUA
MGP Ingredients, Inc. MGPI
Wholesale-Beer, Wine & Distilled Alcoholic Beverages · SIC 5180 · Verticală: Comerț en gros — bunuri de consum curent (SIC 51xx)
MGP Ingredients produce spirtoase de brand, alcool distilat pentru alți producători și ingrediente pe bază de grâu, cu vânzări care au scăzut de la în 2025. Compania a raportat un trim. al doilea din 2026 cu vânzări în scădere și își menține ghidul pentru anul fiscal 2026, în timp ce cererea pentru whiskey-ul brown goods rămâne sub presiune.
Analiza AI e posibil depășită: au apărut depuneri noi după sursele ei (vezi secțiunea «Analiză AI»).
La închiderea din 03 nov. 2026, acțiunea MGP Ingredients, Inc. (MGPI) costa 17,00 USD (−4,17 % într-o zi), cu capitalizare 364,2 mil USD, randament al dividendului 2,82 %, beta 0,44, interval pe 52 de săptămâni 12,74–26,40 USD. Ultimul trimestru raportat (T3 2026): venituri de 117,9 mil USD (−9,9 % an/an), profit net de 6,9 mil USD (−55,3 % an/an), EPS diluat 0,32 USD.
Date la · analiza AI din · Sursa: depunerile SEC și prețurile de închidere, calculate de olivLaw.
Evoluția prețului
Se încarcă graficul…
Citirea tehnică
- RSI (14)
- 63,0
- puternic (55–70)
- Bollinger (20, 2)
- 12,94 – 17,89
- în jumătatea de sus a benzii · %B 0,82 · lățimea benzii 32,1 %
- SMA 50 / 200
- 14,98 / 18,20
- tendință mixtă
- MACD (12, 26, 9)
- 0,73 / 0,46
- MACD peste semnal
Indicatorii descriu trecutul prețului; nu prezic singuri direcția. Pe istoricul nostru, filtrul RSI ≤ 40 nu a adăugat randament (vezi metodologia semnalelor).
Performanță
| Compania | S&P 500 | Față de S&P 500 | Mediana verticalei | |
|---|---|---|---|---|
| 1 lună | +32,9 % | −1,1 % | +34,0 pp | — |
| 3 luni | −0,6 % | −0,5 % | −0,2 pp | — |
| 6 luni | −14,9 % | +4,4 % | −19,3 pp | — |
| De la început de an | −30,0 % | +12,3 % | −42,4 pp | — |
| 1 an | −29,6 % | +13,5 % | −43,1 pp | −1,2 % |
| 3 ani | −82,3 % | +76,4 % | −158,7 pp | +2,3 % |
| 5 ani | −77,1 % | +63,7 % | −140,8 pp | — |
Randamente de preț, fără dividende.
Rezultate trimestriale
Ultimul trimestru: Q3 2026 · 30 sept. 2026
Marje trimestriale
Situații trimestriale · USD
| Exercițiu | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 | Q3 '26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 180,8 mil | 121,7 mil | 145,5 mil | 130,9 mil | 138,3 mil | 106,4 mil | 124,4 mil | 117,9 mil |
| Costul vânzărilor | 106,3 mil | 78,3 mil | 87,1 mil | 81,5 mil | 90,1 mil | 72,8 mil | 77,9 mil | 77,5 mil |
| Profit brut | 74,5 mil | 43,3 mil | 58,4 mil | 49,4 mil | 48,3 mil | 33,6 mil | 46,5 mil | 40,5 mil |
| Cheltuieli generale și de vânzare | 20,4 mil | 21,2 mil | 23,2 mil | 18,9 mil | 21,5 mil | 21,1 mil | 20,2 mil | 21,5 mil |
| Profit operațional | -30,4 mil | -747,0 mii | 20,3 mil | 21,0 mil | -135,2 mil | -173,2 mil | 17,7 mil | 12,0 mil |
| Amortizare și depreciere | 5,7 mil | 5,8 mil | 5,8 mil | 6,2 mil | 6,3 mil | 6,3 mil | 6,4 mil | 6,4 mil |
| Profit înainte de impozit | -31,9 mil | -2,4 mil | 18,7 mil | 19,7 mil | -136,4 mil | -174,7 mil | 15,1 mil | 8,9 mil |
| Impozit pe profit | 10,1 mil | 671,0 mii | 4,3 mil | 4,3 mil | -1,8 mil | -39,9 mil | 3,1 mil | 2,0 mil |
| Profit net | -42,0 mil | -3,0 mil | 14,4 mil | 15,4 mil | -134,6 mil | -134,8 mil | 12,0 mil | 6,9 mil |
| EPS diluat | -1,93 ≈ | -0,14 | 0,67 | 0,71 | -6,30 ≈ | -6,30 | 0,55 | 0,32 |
| Flux de numerar operațional | 28,8 mil | 44,7 mil | 11,7 mil ≈ | 36,1 mil ≈ | 29,1 mil | 7,0 mil | -47,7 mil ≈ | 31,9 mil ≈ |
| Investiții (capex) | 18,3 mil | 19,9 mil | 12,2 mil ≈ | 8,5 mil ≈ | 4,8 mil | 5,7 mil | 4,5 mil ≈ | 4,7 mil ≈ |
| Dividende plătite | 2,6 mil | 2,6 mil | 2,6 mil ≈ | 2,6 mil ≈ | 2,6 mil | 2,6 mil | 2,6 mil ≈ | 2,6 mil ≈ |
| Răscumpărări de acțiuni | 36,5 mil | 1,0 mil | 0 ≈ | 0 ≈ | 0 | 886,0 mii | 0 ≈ | 35,0 mii ≈ |
≈ trimestru derivat (diferență de cumulate / medie pe zile-acțiune)
E/P în timp
E/P = EPS diluat pe ultimele 12 luni / prețul de la sfârșitul trimestrului. E/P este inversul P/E și rămâne definit și când profitul e negativ.
Exerciții anuale
| Exercițiu | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 19,8 mil | 362,7 mil | 395,5 mil | 626,7 mil | 782,4 mil | 836,5 mil | 703,6 mil | 536,4 mil |
| Venituri an/an | −13,5 % | +1.733,7 % | +9,0 % | +58,5 % | +24,8 % | +6,9 % | −15,9 % | −23,8 % |
| Profit net | 37,3 mil | 38,8 mil | 40,3 mil | 91,3 mil | 109,5 mil | 107,5 mil | 34,7 mil | -107,8 mil |
| Profit net an/an | −10,9 % | +4,0 % | +4,0 % | +126,3 % | +19,9 % | −1,8 % | −67,7 % | −411,0 % |
| EPS diluat | indisponibil | 2,27 | 2,37 | 4,37 | 4,92 | 4,80 | 1,56 | -4,99 |
| EPS diluat an/an | indisponibil | indisponibil | +4,4 % | +84,4 % | +12,6 % | −2,4 % | −67,5 % | −419,9 % |
| netă % | 188,5 % | 10,7 % | 10,2 % | 14,6 % | 14,0 % | 12,8 % | 4,9 % | -20,1 % |
| Flux de numerar liber | 2,4 mil | 3,0 mil | 33,6 mil | 40,9 mil | 43,6 mil | 28,5 mil | 31,1 mil | 76,0 mil |
Rezultate raportate vs așteptări
Se încarcă…
Bilanț și sănătate financiară
Exercițiu 2025 · 31 dec. 2025
- Numerar
- 18,5 mil USD
- Datorie financiară
- 266,5 mil USD
- Datorie netă
- 248,0 mil USD
- Capitaluri proprii
- 716,8 mil USD
- Active totale
- 1,2 mld USD
- Datorie / capitaluri
- 0,37x
- Lichiditate curentă
- 2,61x
- ROE
- -13,9 %
- ROA
- -8,2 %
- Marja FCF
- 14,2 %
Situații financiare (cu sursa fiecărei cifre)
Venituri și profit net (USD)
Marje
Cont de profit și pierdere · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 395,5 mil | 626,7 mil | 782,4 mil | 836,5 mil | 703,6 mil | 536,4 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Costul vânzărilor | 296,7 mil | 427,8 mil | 529,1 mil | 531,8 mil | 417,3 mil | 337,0 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Profit brut | 98,8 mil | 199,0 mil | 253,3 mil | 304,7 mil | 286,3 mil | 199,4 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Cheltuieli generale și de vânzare | 41,9 mil | 72,8 mil | 74,6 mil | 91,4 mil | 81,4 mil | 84,8 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Profit operațional | 54,2 mil | 126,4 mil | 149,0 mil | 148,6 mil | 74,4 mil | -94,6 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Amortizare și depreciere | 13,0 mil | 19,1 mil | 21,5 mil | 22,1 mil | 22,0 mil | 24,1 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| EBITDA | 67,2 mil ≈ | 145,5 mil ≈ | 170,4 mil ≈ | 170,7 mil ≈ | 96,4 mil ≈ | -70,5 mil ≈ | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026derivat |
| Cheltuieli cu dobânzile | 2,3 mil | 4,0 mil | 5,5 mil | 6,6 mil | 8,4 mil | 7,0 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Profit înainte de impozit | 52,6 mil | 121,1 mil | 140,2 mil | 141,7 mil | 68,4 mil | -100,4 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Impozit pe profit | 12,3 mil | 30,3 mil | 31,3 mil | 34,6 mil | 34,0 mil | 7,5 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Profit net | 40,3 mil | 91,3 mil | 109,5 mil | 107,5 mil | 34,7 mil | -107,8 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| EPS diluat | 2,37 | 4,37 | 4,92 | 4,80 | 1,56 | -4,99 | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Media ponderată diluată a acțiunilor | 16,9 mil | 20,7 mil | 22,1 mil | 22,2 mil | 22,0 mil | 21,4 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Dividend pe acțiune | 0,48 | 0,48 | 0,48 | 0,48 | 0,48 | 0,48 | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Profit operațional + Amortizare și depreciere.
- 2023
- 91,4 mil
- 2024
- 81,4 mil
- 2025
- 84,8 mil
SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat
- 2023
- 22,2 mil
- 2024
- 22,0 mil
- 2025
- 21,4 mil
SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat
Bilanț · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Numerar | 21,7 mil | 21,6 mil | 47,9 mil | 18,4 mil | 25,3 mil | 18,5 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Creanțe | 57,0 mil | 92,5 mil | 109,3 mil | 144,3 mil | 148,5 mil | 116,2 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Active curente | 222,3 mil | 367,1 mil | 454,2 mil | 514,3 mil | 546,1 mil | 522,7 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Imobilizări corporale nete | 132,0 mil | 207,3 mil | 235,6 mil | 262,3 mil | 316,7 mil | 328,0 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Fond comercial | 2,7 mil | 226,3 mil | 226,3 mil | 321,5 mil | 247,8 mil | 115,7 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Imobilizări necorporale (fără fond comercial) | 890,0 mii | 218,8 mil | 216,8 mil | 271,7 mil | 268,5 mil | 244,7 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Active totale | 366,6 mil | 1,0 mld | 1,2 mld | 1,4 mld | 1,4 mld | 1,2 mld | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Datorii comerciale | 30,3 mil | 53,7 mil | 66,4 mil | 73,6 mil | 66,3 mil | 54,6 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Datorie pe termen scurt | 1,6 mil | 3,2 mil | 5,6 mil | 6,4 mil | 6,4 mil | 6,4 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Datorie pe termen lung | 38,3 mil | 35,3 mil | 29,5 mil | 293,9 mil | 329,5 mil | 260,1 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Datorii curente | 53,3 mil | 88,8 mil | 105,4 mil | 114,1 mil | 92,5 mil | 200,1 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Datorii totale | 104,0 mil | 397,2 mil | 412,6 mil | 543,3 mil | 573,2 mil | 519,1 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Capital propriu | 262,5 mil | 644,3 mil | 745,6 mil | 849,1 mil | 832,5 mil | 716,8 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
- 2023
- 271,7 mil
- 2024
- 268,5 mil
- 2025
- 244,7 mil
SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat
Fluxuri de numerar · USD
| Linie | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Sursă (ultimul an) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | 53,3 mil | 88,3 mil | 88,9 mil | 83,8 mil | 102,3 mil | 121,5 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Investiții (capex) | 19,7 mil | 47,4 mil | 45,3 mil | 55,3 mil | 71,2 mil | 45,5 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Flux de numerar liber | 33,6 mil ≈ | 40,9 mil ≈ | 43,6 mil ≈ | 28,5 mil ≈ | 31,1 mil ≈ | 76,0 mil ≈ | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026derivat |
| Flux de numerar din investiții | -19,6 mil | -182,6 mil | -47,8 mil | -159,2 mil | -71,6 mil | -45,5 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Flux de numerar din finanțare | -15,3 mil | 94,3 mil | -14,8 mil | 45,9 mil | -23,8 mil | -83,5 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Dividende plătite | 8,2 mil | 10,0 mil | 10,6 mil | 10,7 mil | 10,6 mil | 10,3 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
| Răscumpărări de acțiuni | 4,4 mil | 767,0 mii | 715,0 mii | 801,0 mii | 48,8 mil | 1,0 mil | SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat |
≈ calculat olivLaw din liniile raportate ale aceluiași an: Flux de numerar operațional − Investiții (capex).
- 2023
- -159,2 mil
- 2024
- -71,6 mil
- 2025
- -45,5 mil
SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat
- 2023
- 45,9 mil
- 2024
- -23,8 mil
- 2025
- -83,5 mil
SEC (XBRL)· 25 feb. 2026verificat
Indicatori calculați
Creștere
Profitabilitate
Randamente
Bilanț și datorie
Lichiditate
Numerar
Eficiență
Piață și evaluare
1 indicatori care nu se aplică sectorului.
Evaluare
Încadrare olivLaw
- acoperirea ponderilor scorului: 54,2 % din minimum 60 %
Metodologie de scor pe indicatori și evaluare, nu recomandare de investiții.
Preț de închidere
03 nov. 2026Sursă: olivLaw, serie de închidere
Capitalizare: 364,2 mil USD
Indicatori-cheie
Acoperire și prospețime
Scorul pe grupe
54 % · Date insuficiente
Interval de valoare estimat
Intervalul agregat = mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor valide; nu e un interval de probabilitate și nu acoperă toate rezultatele. Anvelopa tuturor metodelor: 3,54 – 8,48 USD.
Ipotezele de evaluare sunt alese editorial, nu măsurate; beta nu este măsurat.
Intervalele metodelor (USD pe acțiune)
— — Mijloc · ▏ Preț
Metode de evaluare
- DCF (flux de numerar actualizat)3,54 – 5,19 (Mijloc 4,18)WACC 9,2 % · FCFF de pornire 6,4 mil USD · ponderea valorii terminale în EV 72 %Sensibilitatea WACC × g dă limitele metodei; nu sunt probabilități.DCF invers: nicio creștere între −30 % și +40 % nu justifică prețul
- Colegi: EV/EBITDAindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Colegi: P/Eindisponibil · baza de calcul nu este pozitivă
- Dividende actualizate (DDM)6,31 – 8,48 (Mijloc 7,24)
Comparabilele pe clasificare (SIC) grupează după codul industrial, nu după activitatea economică; grupul direct e o selecție editorială după activitate. Multiplii membrilor sunt pe ultimele 12 luni raportate de fiecare, la ultima lor închidere.
Ipoteze (ilustrative, editoriale)
- Rata fără risc
- 4,3 %
- Prima de risc a pieței
- 5,0 %
- Beta (implicit)
- 1,00
- Costul capitalului propriu
- 9,3 %
- Creștere terminală
- 2,5 %
Scorul pe factori
Date insuficiente
Poarta de dovezi minime: acoperirea ponderilor scorului: 54,2 % din minimum 60 %
| Factor | Valoare | Scor | Pondere folosită |
|---|---|---|---|
| ROIC · Calitate | -32,6 % | 14 (față de colegi) | 19 % |
| Marja netă · Calitate | -51,4 % | 5 (față de colegi) | 12 % |
| Conversia profitului în FCF · Calitate | indisponibil | indisponibil | — |
| CAGR venituri 3 ani · Creștere | -11,8 % | 0 (pe interval fix) | 15 % |
| CAGR EPS 3 ani · Creștere | indisponibil | indisponibil | — |
| Datorie netă / EBITDA · Bilanț și datorie | indisponibil | indisponibil | — |
| Acoperirea dobânzilor · Bilanț și datorie | -39,6x | 0 (pe interval fix) | 12 % |
| Lichiditatea curentă · Bilanț și datorie | 6,9x | 100 (pe interval fix) | 8 % |
| P/E (TTM) · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| EV/EBITDA · Evaluare | indisponibil | indisponibil | — |
| Randament FCF · Evaluare | 0,1 % | 2 (pe interval fix) | 15 % |
| Randamentul distribuirilor către acționari · Randamente | 3,1 % | 44 (pe interval fix) | 12 % |
| Rata de distribuire (FCF) · Randamente | 1.970,2 % | 0 (pe interval fix) | 8 % |
Factorii fără valoare au ieșit; ponderile rămase au fost renormalizate.
Grupele scorului
- Bilanț și datorie40/100 · 2/3 factori cu valoare
- Creștere· parțial0/100 · 1/2 factori cu valoare
- Calitate11/100 · 2/3 factori cu valoare
- Randamente27/100 · 2/2 factori cu valoare
- Evaluare· parțial2/100 · 1/3 factori cu valoare
O grupă «parțială» e calculată din sub jumătate din ponderea ei sau dintr-un singur factor: nu e o evaluare completă a grupei.
Memo
MGP INGREDIENTS, INC. (MGPI). Ultimul exercițiu complet: 2025; date până la 2026-09-30.
Cifre calculate din situațiile financiare: venit 536,4 mil USD în 2025; creștere an/an -23,8 %; marjă netă -51,4 %; ROE -34,5 %.
Intervalul de valoare estimat este 4,92–6,83 USD pe acțiune (mediana a 2 metode, acord între metode: scăzut); ipotezele sunt ilustrative. Față de valoarea centrală de 5,71 USD, prețul de 17,00 USD lasă un potențial de -66,4 % (valoare / preț − 1) și o marjă de siguranță de -197,9 % (1 − preț / valoare). Intervalul e mediana limitelor inferioare, centrale și superioare ale metodelor, nu un interval de probabilitate.
Date insuficiente pentru un verdict (acoperirea ponderilor scorului: 54,2 % din minimum 60 %).
Text generat determinist din cifrele afișate; fără model de limbaj. Nu este recomandare de investiții.
Ce susține teza
- Lichiditatea curentă: 6,9x
Ce o infirmă
- ROIC: -32,6 %
- Marja netă: -51,4 %
- CAGR venituri 3 ani: -11,8 %
- Acoperirea dobânzilor: -39,6x
- Randament FCF: 0,1 %
- Rata de distribuire (FCF): 1 970,2 %
- Prețul este peste intervalul de valoare estimat
- Metodele de evaluare diverg
Neevaluați (date insuficiente sau indicator fără semnificație): Conversia profitului în FCF, CAGR EPS 3 ani, Datorie netă / EBITDA, P/E (TTM), EV/EBITDA.
Față de mediana verticalei
Comerț en gros — bunuri de consum curent (SIC 51xx) · aceeași diviziune (SIC 2 cifre) · comparată cu 39 firme
Multipli și rentabilitate față de mediană
Prețul rebazat la 100 (lunar, 5 ani)
Firmele verticalei
| Capitalizare | P/E | ROE | Marja netă | Venituri an/an | 1A / 3A | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| MCKMcKESSON CORPORATION | 123,5 mld | 27,5 | — | 1,1 % | +12,4 % | +21 % / +127 % |
| CORCencora, Inc. | 67,6 mld | 26,3 | 104,3 % | 0,8 % | +9,3 % | −4 % / +74 % |
| CAHCardinal Health, Inc. | 60,9 mld | 36,2 | — | 0,7 % | +14,2 % | +23 % / +145 % |
| SYYSysco Corporation | 37,9 mld | 20,5 | 59,1 % | 2,1 % | +3,9 % | +1 % / +7 % |
| USFDUs Foods Holding Corp. | 23,8 mld | 33,8 | 16,4 % | 1,8 % | +4,1 % | +40 % / +151 % |
| PFGCPerformance Food Group Company | 17,3 mld | 43,7 | 8,2 % | 0,6 % | +7,2 % | +13 % / +68 % |
| CHEFChefs’ Warehouse, Inc. | 4,6 mld | 46,5 | 16,2 % | 2,3 % | +9,4 % | +74 % / +297 % |
| ASHAshland Inc. | 3,5 mld | 126,3 | 2,8 % | 2,8 % | −13,7 % | +44 % / −4 % |
| SEBSeaboard Corporation | 3,3 mld | 5,9 | 10,7 % | 5,3 % | +7,1 % | −26 % / −2 % |
| HWKNHawkins, Inc. | 3,2 mld | 37,9 | 16,0 % | 7,5 % | +11,2 % | +20 % / +154 % |
| UNFIUnited Natural Foods, Inc. | 2,9 mld | 36,0 | 5,3 % | 0,3 % | −2,0 % | +29 % / +232 % |
| WKCWorld Kinect Corporation | 1,9 mld | — | -11,5 % | -0,4 % | −12,5 % | +64 % / +81 % |
| ANDEAndersons, Inc. | 1,9 mld | 9,3 | 16,1 % | 1,8 % | −2,2 % | +7 % / +11 % |
| HLFHerbalife Ltd. | 1,6 mld | 9,1 | — | 3,4 % | +0,9 % | +20 % / +19 % |
| GLPGlobal Partners LP | 1,5 mld | 7,6 | — | 0,9 % | +8,1 % | −1 % / +19 % |
| UVVUniversal Corporation | 990,8 mil | — | -0,2 % | -0,1 % | −1,3 % | −25 % / −29 % |
| CAPLCrossamerica Partners LP | 773,8 mil | 16,1 | — | 1,2 % | −10,6 % | −1 % / −15 % |
| WEYSWeyco Group, Inc. | 616,9 mil | 17,8 | 13,8 % | 12,4 % | −4,9 % | +116 % / +119 % |
| MGPIMgp Ingredients, Inc. | 364,2 mil | — | -34,5 % | -51,4 % | −23,8 % | −30 % / −82 % |
| NUSNu Skin Enterprises, Inc. | 242,9 mil | — | -32,5 % | -15,7 % | −14,3 % | −50 % / −71 % |
| PTLEPTL Limited | 121,4 mil | — | -24,8 % | -1,6 % | −27,0 % | −30 % / indisponibil |
| HFFGHf Foods Group Inc. | 80,3 mil | — | -15,5 % | -2,8 % | +2,2 % | −41 % / −69 % |
| BANLCbl International Limited | 80,0 mil | — | -14,0 % | -0,6 % | −9,1 % | −48 % / −86 % |
| MMLPMartin Midstream Partners L.P. | 77,1 mil | — | — | -1,4 % | +1,2 % | −25 % / −24 % |
| DITAmcon Distributing Co | 59,4 mil | 33,1 | 1,6 % | 0,1 % | +3,9 % | −19 % / −48 % |
Randamentele de preț pe 1 și 3 ani: pentru MGPI din închiderile zilnice (aceleași ca în tabelul de performanță), pentru celelalte firme din închiderile de sfârșit de lună.
Prognoza motorului olivLaw
Motorul de lume a rulat după ultimul comunicat material al firmei. Probabilitățile sunt de ATINGERE a unui nivel în orizont (nu de închidere acolo) și stau lângă mersul aleator (p_rw), reperul fără informație.
Motorul nu are încă o rulare publicată pentru această firmă.
Scenarii de evaluare (ipoteze editabile)
Scenarii ilustrative
Ilustrative: nu sunt previziuni și nu au probabilități. Fiecare caz este o poveste coerentă de ipoteze, calculată pe cifrele de azi.
Preț estimat (USD)
| Preț estimat | Pesimist | De bază | Optimist |
|---|---|---|---|
| 1 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 3 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
| 5 ani | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil | date insuficiente Randament total indisponibil · Pe an indisponibil |
Analiză AI
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 29 iul. 2026; de atunci au apărut 8-K (28 oct. 2026 · rezultate), 10-Q (28 oct. 2026).
Pe scurt
MGP Ingredients produce spirtoase de brand, alcool distilat pentru alți producători și ingrediente pe bază de grâu, cu vânzări care au scăzut de la 1 în 2025. Compania a raportat un trim. al doilea din 2026 cu vânzări în scădere și își menține ghidul pentru anul fiscal 2026, în timp ce cererea pentru whiskey-ul brown goods rămâne sub presiune.
SWOT
Puncte tari
Puncte slabe
Oportunități
- Creșterea brandurilor premium plus și a produselor din tequila ar putea compensa declinul altor linii 13.
- Extinderea serviciilor de depozitare a whiskey-ului ar putea crea venituri mai stabile 3.
- Cererea pentru ingrediente cu fibre ridicate și proteine vegetale ar putea susține creșterea segmentului 1.
Riscuri
- Depreciere de goodwillridicat
Deprecierile repetate ale goodwill-ului au generat pierderi operaționale semnificative în 2025 și ar putea mai apoi influența situația financiară 1.
- Îndatorare ridicatăridicat
Raportul de îndatorare net a crescut față de anul anterior, ceea ce ar putea limita flexibilitatea financiară dacă vânzările nu se redresează 3.
- Risc de credit pe cliențimediu
Provizionul pentru pierderi de credit din trimestrul al doilea 2026 arată expunerea la insolvența clienților, ceea ce ar putea genera pierderi suplimentare 23.
- Concentrarea clienților și distribuitorilormediu
Dependența de câțiva distribuitori și clienți mari ar putea afecta vânzările dacă relațiile se schimbă 1.
- Întreruperi operaționalescăzut
Accidentele sau evenimentele catastrofale la fabrici ar putea întrerupe producția și afecta depozitele clienților 1.
Teza de investiție
Ce ar trebui să fie adevărat (scenariul favorabil)
- Dacă brandurile premium plus continuă să crească, compania ar putea recupera o parte din vânzările pierdute din segmentul Distilling Solutions 3.
- Ghidul pentru 2026 reafirmat ar putea indica stabilizarea rezultatelor dacă reducerile de costuri continuă 3.
- Cererea pentru ingrediente speciale din grâu ar putea sprijini creșterea segmentului Ingredient Solutions 3.
Ce ar strica teza
- Dacă surplusul de whiskey din industrie persistă, vânzările de brown goods ar putea continua să scadă semnificativ 12.
- Îndatorarea ridicată și pierderile din depreciere ar putea limita capacitatea companiei de a investi 13.
- Marjele din Ingredient Solutions ar putea rămâne sub presiune dacă costurile fluxului de amidon rezidual cresc 3.
De urmărit
- Evoluția vânzărilor brown goods în Distilling SolutionsQ3 2026
- Realizarea ghidului anual de vânzări și EBITDA ajustat2026
- Nivelul raportului de îndatorare net și reducerea datorieiQ3 2026
- Impactul insolvenței clientului asupra încasărilor și provizioanelornext 10-Q
Produse, piață și concurență
Generat de AIAnaliză generată de AI (Claude), din surse publice citate; poate conține erori. Nu este o recomandare de investiții. Situația la 27 oct. 2026 · Model: claude-haiku-5-5.
Posibil depășită: cel mai nou document citit e din 29 iul. 2026; de atunci au apărut 8-K (28 oct. 2026 · rezultate), 10-Q (28 oct. 2026).
Afacerea
MGP Ingredients, Inc. este un producător important de spirtoase de brand și distilate, precum și de soluții de ingrediente alimentare, cu o istorie care începe în 1941 la Atchison, Kansas 1. Activitatea este organizată în trei segmente: Branded Spirits, Distilling Solutions și Ingredient Solutions. Vânzările anuale din 2025 au fost de 536,375 mii USD, în scădere cu 24 la sută față de 2024 1.
Segmente
Branded Spirits
Segmentul include whiskey-uri bourbon și rye premium, tequila și branduri din categorii mid și value, iar vânzările au scăzut cu 3 la sută în 2025 1. În trim. al doilea din 2026, segmentul a înregistrat o ușoară scădere a vânzărilor, dar creșterea brandurilor premium plus a fost raportată ca semn de progres 23.
Distilling Solutions
Segmentul produce alcool distilat de grad alimentar, brown goods și servicii de depozitare a butoaielor, iar vânzările au scăzut cu 45 la sută în 2025 din cauza cererii mai slabe pentru whiskey 1. În trim. al doilea din 2026, vânzările au scăzut cu 42 la sută, în principal din cauza unui declin al brown goods 3.
Piața în context
Piața spirtoaselor din SUA a fost descrisă de companie ca puternic competitivă, cu consolidare și presiuni asupra prețurilor, iar surplusul de butoaie de whiskey din industrie a afectat cererea 1. Segmentul ingredientelor din grâu depinde de tendințele de consum pentru fibre și proteine vegetale, în timp ce vânzările de brown goods au slăbit 12.
Tendințe
- Stocuri ridicate de whiskey în industrievânt din față
Surplusul de butoaie de whiskey a dus la reduceri ale comenzilor și la pauze ale achizițiilor din partea clienților mari, ceea ce ar putea prelungi presiunea asupra segmentului Distilling Solutions 1.
- Creșterea brandurilor premium plusvânt din spate
Penelope Bourbon și Yellowstone au înregistrat creșteri în al doilea trimestru din 2026, ceea ce sugerează că segmentul premium ar putea sprijini vânzările pe termen mediu 3.
- Cerere pentru fibre și proteine vegetalemixt
Consumatorii care caută produse cu fibre ridicate, proteine vegetale și non-GMO sprijină poziționarea segmentului Ingredient Solutions, dar schimbările de preferințe legate de gluten ar putea reduce cererea 1.
- Costuri și reglementarevânt din față
Costurile cerealelor sunt volatile, iar taxele pe alcool și noile reguli fiscale din Kansas influențează rezultatele, inclusiv estimarea ratei efective de impozitare pentru 2026 13.
Poziția concurențială
Compania arată că produsele sale concurează cu cele ale multor companii mari și mici, iar concurenții principali au resurse financiare și de marketing mai mari 1. În segmentul de distilare, concurența se bazează pe inovație, preț și calitate, iar în ingrediente pe caracteristici și funcționalitate 1.
- Producători mari de spirtoase din SUA
Companiile mai mari din industrie, menționate în factorii de risc ca având baze de clienți și recunoaștere mai mari.
- Distilatori de whiskey și tequila
Concurenți pe segmentul brandurilor premium și al alcoolului distilat în vrac, în competiție pentru raft și promovare.
- Producători de ingrediente din grâu și proteine
Furnizori de amidonuri și proteine vegetale pentru industria alimentară, care concurează pe inovație și caracteristici ale produsului.
- Companii de băuturi care intră în RTD
Producători de bere și băuturi răcoritoare care au intrat pe piața băuturilor alcoolice gata de consum, extinzând concurența.
Legături, dependențe și riscuri
Cu cine e legată firma, din propriile depuneri SEC (clienți, furnizori, producție, parteneri, concurenți, țări, reglementare), din declarațiile acționarilor de peste 5 % (13D/13G) și din ce alte firme spun despre ea. Clic pe un nod pentru dovadă; pe o firmă listată, graful se mută pe ea.
Se încarcă legăturile…
Știri și depuneri
Din presă
- MGP Ingredients launches first namesake brandYahoo Finance — News · 11 sept. 2026 · EN
Ultima știre din arhiva noastră e din 11 sept. 2026; cea mai nouă depunere SEC e din 28 oct. 2026. Arhiva de presă vine din fluxurile RSS urmărite și nu acoperă neapărat ultimul eveniment — depunerile de alături da.
Depuneri SEC
- Raport trimestrial28 oct. 2026
- Raport curent28 oct. 2026Rezultate financiare · Situații financiare și anexe
- Raport curent15 oct. 2026Modificarea statutului · Informare publică (Reg FD) · Situații financiare și anexe
- Raport curent07 aug. 2026Acord material · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial29 iul. 2026
- Raport curent29 iul. 2026Rezultate financiare · Situații financiare și anexe
- Raport curent14 mai 2026Vot al acționarilor · Situații financiare și anexe
- Raport trimestrial29 apr. 2026
- Raport curent29 apr. 2026Rezultate financiare · Situații financiare și anexe
- Convocare AGA (proxy)09 apr. 2026
Surse
- [1] Form 10-K, fiscal year ended 2025-12-31 · SEC / MGP Ingredients, Inc. · 25 feb. 2026
- [2] Form 10-Q, quarter ended 2026-06-30 · SEC / MGP Ingredients, Inc. · 29 iul. 2026
- [3] Form 8-K, results release (exhibit 99.1) · SEC / MGP Ingredients, Inc. · 29 iul. 2026
Cifre calculate de olivLaw din depunerile SEC și prețurile de închidere; analiza calitativă e generată de AI din surse citate. Nu este o recomandare de investiții.